Wyszukiwarka grafiki

Czasami zdarza się, że poszukujemy jakiegoś pliku graficznego w większej rozdzielczości. Często widzę wpisy w komentarzach, forach i innych miejscach z prośbą o daną tapetę w większej rozdzielczości itp. W wielu przypadkach możemy sami sobie poradzić, bywa że ktoś nie odpowie i nie otrzymamy tego co chcielibyśmy.

Tym wpisem chciałem przypomnieć pewną wyszukiwarkę, o której jak widać niewielu wie lub po prostu nie pamięta. Wyszukiwarka TinEye - http://www.tineye.com.
Był nawet news na ten temat prawie 2,5 roku temu: TinEye odnajdzie grafikę.

Do przypomnienia o tej wyszukiwarce skłonił mnie komentarz z blogu cz. 1 | Gentoo - (Dystrybucje GNU/Linux) o treści:
"Sorry, że tak troszkę odbiegam od tematu :)
Ale możesz dać linka z tą tapetą? :P"

Wyszukiwanie

Wyszukiwarka jest bardzo prosta w obsłudze - tak jak Google.
Mamy dwie opcje wyszukiwania, poprzez plik graficzny z dysku lub poprzez podanie linka do obrazka. Niektóre serwisy jednak nie pozwolą skorzystać z linka do obrazka to wtedy warto zapisać dany obrazek na dysk i przeszukać pierwszą opcją.

Nie wszystko można znaleźć w ten sposób, szukane są podobne lub takie same zdjęcia, dlatego znalezienie np właśnie tapety, o którą była prośba w komentarzu akurat w tym przypadku nie było problemu.
W wynikach jest opcja porównania naszego obrazka z wyszukanym. Oprócz samego obrazka podane są parametry jak rozdzielczość, format pliku, bezpośredni link.

Pluginy

Są też dostępne pluginy do przeglądarek Firefox, Opera, Chrome i Safari, które dodają do menu kontekstowego odpowiednią opcję, ułatwiającą wyszukiwanie.
Pluginy można znaleźć pod adresem: Plugins - TinEye

Pomijając fakt dostępności wyszukiwarki i tak wiele osób nie korzysta z tego typu dobrodziejstw, ponieważ jest zbyt leniwa, jednak zachęcam, czasami można znaleźć ciekawe odmiany danego obrazka.
Ciekawe tylko kiedy Google się tym zainteresuje...