XBOX 360 - udostępnianie mediów z PC

Wiele osób pewnie wie (a może i nie), że posiadając X360 można pobierać muzykę, zdjęcia i filmy z PC. Są tutaj pewne ograniczenia dotyczące formatów plików, które jedynie w przypadku materiałów video mogą okazać się utrudnieniem.
W moim przypadku takie odtwarzanie muzyki jest często wygodniejsze, ponieważ mam sprzęt audio właśnie do X'a podłączony.
Opis dotyczy Windows 7, w Windows Vista w Media Playerze były opcje udostępniania multimediów tak jak w XP. Jednak w Windows 7 domyślnie tę opcje miałem wyłączoną.

Ogółem

Po instalacji systemu Windows 7 napotkałem problem, że niestety X360 nie "widzi" danych z PC lub jeżeli już pojawi się PC na liście wyboru w menu konsoli to nie można się do niczego dostać.
Wizyta w Google i... same błędne odpowiedzi na pierwszych stronach, co do problemu.

Konfiguracja PC

Na Google znalazłem informację, że wystarczy wyłączyć w Panel sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania > Udostępnianie chronione hasłem. Niestety jest to nieprawda.

Ja wykonałem następujące czynności:
W Panel sterowania\Zapora systemu Windows > Zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp przez Zaporę systemu Windows włączyłem dostęp dla następujących usług:
- Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player
- Windows Media Player
oraz
W Panel sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania włączyłem Przesyłanie strumieniowe multimediów oraz w opcjach przesyłania strumieniowego Zezwoliłem na dostęp do zasobów urządzeniu Xbox 360 (system automatycznie wyszukuje urządzenia, którym można coś udostępnić).
W ustawieniach można dostosować co dokładnie ma być udostępnione dla konsoli.

W żadnym z tych wypadków nie wyłączałem opcji udostępniania chronionego hasłem.

Media Player

Jeżeli nie przechowujemy swojej muzyki w domyślnym katalogu Windows to możemy przypisać także inne katalogi z muzyką.

W Media Playerze wchodzimy w menu Organizuj > Zarządzaj bibliotekami > Muzyka i dodajemy inne lokalizacje muzyki.

Po tych operacjach mogłem spokojnie odtwarzać muzykę przy użyciu konsoli. Próbowałem różnych opcji odtwarzania muzyki i jak na tę chwilę ta narazie najbardziej mi odpowiada (raz na rok jakaś zmiana).