Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

UnThreat Free Antivirus 2012 - cz. 1

Witam, od dłuższego czasu szukam darmowego programu antywirusowego na jeden z moich komputerów. Sprzęt służy głównie do sprawdzania wiadomości na portalach informacyjnych, komunikacji poprzez komunikatory oraz jako maszyna do pisania. Wymagania co do oprogramowania zabezpieczającego nie są wygórowane. Przy komputerze pracuje osoba, która nie robi nic więcej poza wyżej wymienionymi czynnościami. Nie jest graczem więc problem z "witaminkami" do gier odpada. Poszukiwałem czegoś więcej niż prosty MSE (Microsoft Security Essentials). Programu większą opcją konfiguracji. Tak trafiłem na UnThreat Free Antivirus 2012.

UnThreat Free Antivirus 2012 to darmowa edycja oprogramowania stworzonego przez programistów z Bułgarii. Zawiera moduły:

 • Antivirus Protection
 • Antispyware Protection
 • E-mail Protection
 • Active Protection
 • Update Manager

Wymagania systemowe i sprzętowe:

 • Windows 7 (32/64-bit)
 • Windows Server 2008 (32/64-bit)
 • Windows Vista 32 and 64-bit
 • Windows Server 2003 (32/64-bit)
 • Windows XP SP1, SP2, SP3 (Home, Pro, Media Center, Tablet) 32 and 64-bit
 • Windows 2000 SP4 RollUp 1
 • Ram: 512MB
 • Przestrzeń na dysku twardym: 100MB

Instalacja programu jest prosta i ogranicza się do kilku kliknięć "dalej dalej", podczas instalacji nie ma żadnych "haczyków" w postaci dodatkowych pasków do przeglądarek.

Po uruchomieniu następuje proces aktualizacji, u mnie przebiegł szybko i pomyślnie.

Tak wygląda główne menu programu, proste i schludne oczywiście nie mogło zabraknąć reklamy komercyjnej wersji:

W opcjach możemy zmienić język, dostępny Angielski oraz Bułgarski, ustawienia skanowania, dodać podpis pod przeskanowanym e-mailem. Zaplanować harmonogram przeszukiwania dysków celem znalezienia szkodników. Pliki przeniesione do kwarantanny są tam przetrzymywane przez 15 dni.

Na tym krótkim wprowadzeniu zakończę pierwszą część wpisu, w następnej pojawią się testy przeprowadzone na kilku paczkach z szkodnikami, oraz porównanie czasu skanowania w zależności od ustawienia "paska prędkości skanowania", który to zawsze mnie ciekawił w AVG Free, ale nigdy gołym okiem nie widziałem różnicy. Tak więc zapraszam na kolejny wpis oraz polecam samemu przetestowanie tego softu. 

windows oprogramowanie bezpieczeństwo

Komentarze

0 nowych
flaszer   10 #1 24.08.2012 11:23

Sceptycznie podchodzę do nieznanych mi wcześniej programów antywirusowych firm "kogucik". Powiedz chociaż, o jakie opcje konfiguracyjne bogatszy jest ten program porównując go do MSE.

luger   6 #2 24.08.2012 12:26
  #3 27.08.2012 04:18

ciekawa propozycja. Owszem, jest duzo fajnych programow poza reklamowana komercha. Tylko zawsze jest pytanie: na jak dlugo wystarczy tworcom zapalu do tworzenia szczepionek? Kilka dni temu testowalem nowego chinczyka i tez jestem nim mile zaskoczony.Powodzenia! I czekam na dalsze wyniki.

Axles   18 #4 27.08.2012 08:19

@flaszer z całym szacunkiem, ale jakby wszyscy mieli takie podejście jak ty to mniejsze firmy nie miałyby szans zaistnieć. Przykładem niech będzie archiwizator HaoZip, którego jakiś czas temu odkryłem przypadkiem, dziś stwierdzam, że to konkretne narzędzie, prawie klon WinRara, do tego ma większe możliwości i jest darmowy.

Co do antywirusa, oceńmy go dopiero po wykazaniu się z paczką wirusów (możesz z Cabisem pogadać i sprawdzić antywirusa na tej paczce co on używa i byłby jakiś punkt odniesienia)

ichito   11 #5 27.08.2012 13:16

@jery13
"Tylko zawsze jest pytanie: na jak dlugo wystarczy tworcom zapalu do tworzenia szczepionek?"
Wygląda, że nie na długo, ponieważ jakieś 2 miesiące temu UnThreat zmienił właściciela i od tego czasu cisza raczej. Nowym właścicielem zaś jest firma Polmont Ventures, Ltd./Bandoo Media Inc! o bardzo podejrzanej reputacji...żeby nie powiedzieć zszarganej z powodu mocno uargumentowanych podejrzeń o wypuszczanie oprogramowania szpiegowskiego. Wiadomości są udokumentowane, więc każdy może je zweryfikować.
Szkoda tylko, bo program naprawdę narobił nadziei na skuteczną, darmową alternatywę dla znanych komercyjnych programów AV.