Urządzenie wielofunkcyjne, w dodatku tanie? Czyli kilka słów o HP F2420

Zakupiłem tą drukarkę pół roku temu i jestem zadowolony z zakupu. Urządzenie można kupić od 150 zł przez internet, więc nie tak dużo. Pierwsze wrażenia było bardzo dobre; czarna, błyszcząca górna część, którą trzeba regularnie czyścić z kurzu. Dobrze drukowała, była idealna na drukowanie faktur (skończył się tusz czarny), a w dodatku tania. Jak to oczywiście bywa, firma HP nadal nie dodaje do drukarki kabla USB więc trzeba dodatkowo kupić. Dostajemy w komplecie tusze HP 300 Black i HP 300 Tri-color, drukarkę, instrukcję, zasilacz i inne papiery.


Instalacja tuszy trwała szybko, natomiast sterowników już nie jest ekspresowa, trochę musimy czekać. Po instalacji czas na testy. Drukarka wydrukowała jedną stronę z Worda w 6 sekund więc szybko (najlepsza jakość). Z kopiowaniem też nie ma problemu, umieszczono dwa guziki (kolor i czarno-biały) pozwalają skopiować za pomocą dowolny dokument i obraz. Już ze skanowaniem występują problemy. Z Centrum Obsługi HP nie mogłem zeskanować obrazu ani dokumentu. Na szczęście teraz już ta opcja działa, ale… jest nowy problem. Program zeskanuje i… nie zapisuje go na dysku. Na stronie HP można pobrać aktualizację HP i zainstalować. Po instalacji wreszcie działa! Teraz opinie o tuszach. 300 HP Black umożliwia wydruk ok. 200 stron wg. producenta. W rzeczywistości po wydrukowaniu ok. 130 stron (90% dokumenty i pliki PDF), pojawia się informacja o końcu tuszu. A tusz kolorowy po wydrukowaniu ok. 60 stron jeszcze ma połowę. Zaskakuje mnie informacja na kartce dołączoną do drukarki, że program HP Smart Web Printing nie obsługuje przeglądarki Firefox! Ale przecież w oknie Firefox jest ikonka. Kliknąłem w nią i pokazało się, że muszę zainstalować aktualizacje HP Smart Web Printing 4.60. Ciekawy jest film HP i jego informacje

Po instalacji już całkowicie zniknęła ikona. To dla mnie, użytkownika Firefox kiepska informacja. Jak się okazało, program nie jest kompatybilny z Firefox 3.6.8.

Więc mamy do wyboru albo stara wersja FF i brak aktualizacji, albo nowa wersja i brak programu, albo skorzystać z Internet Explorer. Ale na szczęście możemy przecież zrobić „Print Screen” i wkleić do Painta, wyciąć i wydrukować. Jeszcze widzę jedną wadę, a mianowicie przy drukowaniu, gdy drukarka „wciąga” papier, to na odcinku 0,2 cm (w dwóch miejscach) jest zagięcie (w starej drukarce sprzed 5 lat nie ma tego), ale to w niczym nie przeszkadza. Może się zdarzyć, iż przy marginesach nie będzie pierwszej literki (należy wtedy zmienić ustawienia drukowania na jakość najlepszą).

Podsumowując:
Jeśli nie stać cię na drogą drukarkę to jest dobry wybór! Niska cena i tusze w komplecie to największe atuty. HP Smart Web Printing wywołuje u mnie mieszane uczucia. Może kiedyś HP się nauczy, że nie każdy kto kupuje nową drukarkę ma u siebie kabel USB.

reklama

Wady:
Brak kabla USB w komplecie
Łatwo się kurzy
HP Smart Web Printing (który działa / nie działa)

Zalety:
Ładny wygląd
Tusze w komplecie
Niska cena
Ładne wydruki

Znak HP jest zastrzeżoną marką firmy © 2010 Hewlett-Packard Development Company, L.P. 

reklama

Komentarze