Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

dobryskaner czy taki dobry?

Oto jest pytanie! Na pierwszy rzut oka instalka waży mało 260 KB, za mało. Więc do dzieła! Wybieramy czy chcemy skorzystać z serwera proxy Tak/Nie i przystępujemy do aktualizacji. Przy przepustowości łącza = 128 kb/s (łącze 1mb) program aktualizuje się długo.


Przy włączonym AQQ, Screamer Radio i Mozilli Firefox zacząłem o 13:27:28. Po przeczytaniu komentarzy było dużo użytkowników którzy pisali "Dlaczego ArcaMicroScan i dobryskaner mają różne noty od redakcji?", dobryskaner 9,0 a ArcaMicroScan 8,0. Może dlatego aby skorzystać z "firmowego skanera ;)", kto wie? Jest jedna różnica a mianowicie layout który w przypadku A.M.S. jest czerwony a "dobryskaner" jest w kolorystyce portalu. Po 3 minutach znudziło mi się oglądanie zielonego paska, więc aby tego czasu nie zmarnować skoczyłem po doładowanie. Aktualizowanie zakończyło się o 13:45:57 czyli ponad 18 minut program się aktualizował. Trochę mniej niż niektórzy piszą "ponad 1h". Uwaga! Program zapisuje swoje aktualizacje w folderze ArcaVirMicroScan w tym folderze gdzie mamy zapisaną aplikację.

Program na pierwszy rzut oka wygląda dobrze


, wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy się znajdują tzn.: Skanowanie, raporty, aktualizacja, opcje i... ArcaCoolka? Twórcy ArcaBit'u postarali się o "rozrywkę ;)" w czasie także dłuuuugiego skanowania :-) .

Przygotowanie do skanowania trwało w moim przypadku (1,7 GB film Avi i 0,1 GB inne wideo) 30 sek. a skanowanie 3 sek. Te przygotowanie do skanowania trwało dość długo w przeciwieństwie do (avast! 2 sek, Malwarebytes ~ 6 sek.). Po skanowaniu dostajemy raport z niego:

reklama
ArcaVirMicroScan - Raport ze skanowania [2010.08.02 13:54:41]
Data bazy wirusów : 2010.08.02 01:09:55
[Skanowanie : D:\Moje AVI]
Przeskanowanych obiektów : 9
Zainfekowanych obiektów : 0

Na szczęście nie było zainfekowanych plików. Brakuje tutaj jeszcze możliwości ustawienia priorytetu skanowania. Ale skoro jest za darmo to nie można narzekać :) Żeby nie zadawać tego typu pytań "Czy można go stosować z antywirusem (np. avastem)" Można! Ale i autorzy programu się nie powstrzymali od zamieszczenia linku do ArcaBit sklep

Podsumowanie:

Zalety:
DARMOWY!
Gra ArcaCoolka ;)
Często uaktualniana baza wirusów

Wady:
Mało opcji w programie
Długie przygotowanie do skanowania
Domyślne ustawienie w opcjach:
"W momencie znalezienie wirusa "Pytaj" -> a gdy się nie uda "Nic nie rób""! Najlepiej to przestawić na Pytaj -> Pytaj (dobre ustawienie w przypadku nie wyleczonego wirusa).

Z mojej strony to tyle. Najlepiej go sami przetestujcie.
Pozdrawiam dethloe123

P.S. Mam nadzieję, że nie popełniłem błędu językowego/ ortograficznego ;) 

reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze