Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

10 pytań do SAMSUNGa - czas start

Ponieważ zostałem poproszony o wcześniejsze wysłanie pytań do Firmy Samsung, które zbierałem tutaj, wysłałem je wcześniej w poniższej formie, teraz pozostaje już tylko czekać na odpowiedź z firmy Samsung, oczywiście po otrzymaniu będzie ona w niezmienionej formie opublikowana i wystawiona na wszelkie komentarze :).

Mam nadzieję, że będzie ciekawie...

Witam Pana.

Zgodnie z naszymi ustaleniami, przesyłam listę 10-ciu pytań, jakie pojawiły się na blogu DP pod adresem: http://www.dobreprogramy.pl/djDziadek/pytan-do-SAMSUNGa,35710.html .
Pytania oczywiście były różne, jednak najważniejsze wątki powtarzały się często, pozwolę sobie zadać ujednolicone pytania, jednak umieszczając pod nimi konkretne wpisy użytkowników:

1. Dlaczego firma Samsung ma problemy z ujednoliceniem i poprawnym działaniem obsługi serwisowej:

- dlaczego rożne produkty mają różne wymagania odnośnie składanej reklamacji. Np. do laptopa wystarczy dowód zakupu, a do np. kina domowego (czy produktów AGD jak pralka) wymagają już podbitej gwarancji. Problem podbitej gwarancji doskwiera szczególnie w sytuacji gdy kupujemy sprzęt poza miejscem zamieszkania. Raczej ciężko jest jechać z Wrocławia do Radomia i podbijać gwarancję (niby jest gwarancja on-line). Ale jak podrążyć temat, to serwisy czasem idą na ustępstwa gdy umówimy, że sprzęt jest kupiony w Internecie i wystarczy im dowód zakupu (choć infolinii tego nie usłyszymy). No i Gwarancja on-line, dlaczego tylko dla wybranych produktów?

- dlaczego na stronie Samsunga w dziale Wsparcie/Kontakt nie ma "normalnych" numerów telefonu, tylko 0 801? Jedyny numer przyjazny dla komórek, to tel. do działu Telefonów komórkowych. To trochę tak jak z reklamami PZU skierowanymi do kierowców przy drogach... zadzwoń... 0 800 000 000

- na stronie Samsunga można zarejestrować swój produkt. Pytanie za 100 punktów. Jak sprawdzić, co mamy zarejestrowane i czemu to służy? Czy rejestracja produktu nie powinna rozwiązywać problemu papierowej gwarancji? Opcja ta, np. u Philipsa, pokazuje jaki i kiedy produkt kupiliśmy. I to ma sens, tym bardziej, że powołując się na taki wpis nie ma większych problemów w razie nieposiadania podbitej gwarancji (weryfikują tylko dowód zakupu)

- wyszukiwarka punktów serwisowych.

Usterka --> Uszkodzony napęd DVD.
Zadanie --> Serwis --> Wrocław --> laptop.
Wynik --> 0 801 1SAMSUNG

W celu odnalezienia najbliższego Punktu Serwisowego prosimy skontaktować się z Działem Obslugi Klienta, który pomoże Państwu wyszukać lokalizację. 0 801 1SAMSUNG (0 801-172-678). Tel. do DOK, zgłoszenie laptopa --> kurier --> Raszyn (serwis).

Info ze strony serwisu:
"Lokalne nowe punkty serwisowe dla Notebooków Samsunga"
"Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wraz z firmą Samsung uruchomiliśmy sieć punktów serwisowych oferujących proste i szybkie naprawy Notebooków.
Wybrane punkty loklane mają możliwość wykonania na miejscu, prostych napraw gwarancyjnych Notebooków w zakresie:
• Wymiany dysku twardego (HDD, SSD)
• Wymiany napędu optycznego (DVD)
• Wymiany pamięci RAM
• Wymiany Klawiatury (nie zintegrowanej z obudową)
• Naprawy pogwarancyjne
W przypadku, kiedy usterka okaże się poważniejsza, Notebook zostanie odesłany do serwisu centralnego REGENERSIS."

Na liście punktów serwisowych... a jakże Wrocław.... Na infolinii, że niestety musi jechać do Warszawy, bo tam jest jedyny/główny serwis laptopów w Polsce i nie ma możliwości zrobienia tego we Wrocławiu.

Czy Samsung mógłby konkretnie i prosto wytłumaczyć o co tutaj biega. No i czy Samsung planuje to wszystko uprościć i ujednolicić? Bo obecna polityka i nawał informacji w różnych miejscach, do tego czasem sprzecznych (zwłaszcza w kontakcie na infolinii) mogą lekko klienta zdenerwować.

Monczkin

- Dlaczego Samsung kurczowo trzyma się Regenersisu i CCSu? Sam bylem 'ofiarą' obu serwisów i rzadko kiedy słyszałem pozytywne opinie na ich temat. Może pora coś z tym zrobić i wziąć ich przysłowiowy "łeb"?

FaUst

- Do czego służy rejestracja produktów na stronie samsunga i dlaczego nie ma tam mojego modelu telewizora?!

Nie miałcz... (niezalogowany)

- Dlaczego dyski SSD (i karty pamięci) Samsunga można reklamować *tylko* za pośrednictwem sprzedawcy?

Januszek

2. Kiedy Samsung ma zamiar wprowadzić do sprzedaży urządzenia z Windows 8 (Windows Phone 8):

- Kiedy w ofercie Samsunga pojawi się tablet z Windows 8?
- Kiedy w ofercie Samsunga pojawi się telewizor z Windows 8?

Januszek

- Czy Samsung nie boi się konkurencji ze strony Nokii jeśli chodzi o urządzenia z Windows Phone. Nokia i Microsoft mocno zacieśniły współpracę i pozostali producenci muszą mocniej starać się aby się wyróżnić. A że jest o co walczyć, wystarczy zobaczyć jak sprzedaje się modele z Lumią. Nokia dokłada wszelkich starań i wypuszcza coraz to ciekawsze aplikację w swoim Marketplace (np. licznik danych pakietowych). Samsung zostaje trochę w tyle jeśli chodzi o Windows Phone. Poza tym dlaczego Samsung tak słabo promuje swoje modele z Windows Phone? Gdyby wydać na reklamę, choć połowę tego co Nokia to można byłoby znacząco zwiększyć sprzedaż modeli z Windows Phone. A tak, nigdy nawet nie dogoni się Nokii.

Może coś wiadomo o nowych modelach z WP8? Kiedy można się ich spodziewać i czym będą się wyróżniać na tle pozostałych urządzeń od producentów smartfonów z Windows Phone8? Jakiś czas temu wyciekły informacje o urządzeniach Samsunga: „Odyssey” i „Marco”, które mają mieć nową wersję mobilnych okienek. Czy te nieoficjalne dane są choć trochę prawdziwe?

Czy Samsung jest ogólnie zadowolony z smartfonów z Windows Phone? Czy są jakieś plany na podobną współpracę z MS tka jak w przypadku Nokii?

djfoxer

3. Dlaczego telefony z obsługą dual-sim mają dużo gorsze parametry niż flagowe produkty:

- Dlaczego telefony z DualSimem są produkowane z dużo gorszymi parametrami, niż flagowe produkty?

wojtekadams

- Czy firma Samsung jest zainteresowana wprowadzaniem na rynek nowych modeli Dual-Sim? Nie mam tu na myśli dowolnego urządzenia, ale takie, które w swojej specyfikacji posiadałoby:

a) Dual-Sim Active (czyli jednoczesną obsługę GSM z pierwszej karty sim i HSDPA z drugiej);
b) przystosowanie do 3G Network w paśmie 900MHz (by możliwe było korzystanie z Aero2);
c) ekran o przekątnej co najmniej 4,3" i rozdzielczości 480 x 800.

Jako uzupełnienie dodam: wersja Androida, aparat fotograficzny, procesor, ilość pamięci RAM - dowolna. Czy można liczyć na to, że Samsung wkrótce zaprezentuje coś o zbliżonych parametrach ?

Goldfinger

4. Dlaczego Samsung nie wprowadza aktualizacji:

- Dlaczego Galaxy S nie dostał aktualizacji do ICS? I nie jest wytłumaczeniem że jest za słaby, jak potwierdzili developerzy z xda jest to jak najbardziej możliwe.

dragonn

- kiedy JB 4.1 dla SGS2 ;]

synek03

- CZY i KIEDY BĘDZIE ANDROID JB NA SGS2?

luki_koala27 (niezalogowany)

- Czy zostanie zaktualizowana BADA OS dla Wave Y o jakieś nowe dodatki jak patternlock screen lub cokolwiek co można by było urozmaicić. Wave Y jak powszechnie wiadomo jest oznaczony jako Young/Młody(młodość) a więc dla młodzieży różne duperele są bardzo atrakcyjne bo powiem szczerze że już mi się znudził Wave Y i aż nie ma co na nim robić czasami... Równie dobrze mogłem sobie 3310 kupić...

Mario14125

5. Dlaczego topowe modele są wykonane z niskiej jakości materiałów:

- Dlaczego Samsung Galaxy S III, bardzo topowy produkt reklamowany na taką skalę, że głowa boli, dostał obudowę wykonaną z tak tandetnego plastiku, że byle przesunięcie po blacie stołu/biurka/półki powoduje pozostawienie BARDZO WIDOCZNYCH rys?

Qrzy

- Dlaczego ich najlepsze smartfony i tablety są z tak kiepskiego plastiku? Czemu nie mogą użyć porządnych materiałów, jak np. aluminium, kevlar?

Pablo55

6. Jaki wpływ na topowe smartfony Samsunga (eg. Galaxy S3) ma polski dział R&D?

- Przydałyby się do tego przykłady produktów, które powstały dzięki Polakom z R&D.

NibrU

7. Co z alternatywnymi systemami w telefonach:

- Co dalej z Bada OS? System pozostanie w low-endowych słuchawkach czy umrze śmiercią naturalną?

mordzio

- Samsung, a mobile systemy operacyjne? Jak powszechnie wiadomo lubicie wiele systemów na swoich sprzętach. Czy będzie fuzja tizena z badą? Czy wogóle będzie tizen? Czy będą flagowce z alternatywnymi systemami (meego, tizen, BB10 i inne)?

X.A.N.

- Mnie interesuje w pierwszej kolejności bada. Oprócz zadanych wcześniej pytań, zapytam, czy jest w planach tablet z bada OS/Tizen/MeeGo?

Czy możemy się spodziewać kompaktowego aparatu fotograficznego z Androidem? (A co! Jak szaleć, to szaleć!) Jest Galaxy Note (pół tablet - pół telefon), to może pół aparat, pół coś?

Jaahquubel_

- Co z rozwojem systemu bada?

Maxim128

- Czy Samsung planuje rozwijać projekt Tizen/MeeGo, czy uważa ten projekt za przyszłościowy?
Jeśli tak, to kiedy planowane są smartfony, z tym systemem? Choćby low-ed.

Obecnie Apple i Microsoft dążą do swoistego ujednolicenia systemów desktopowych i mobilnych - tzn osoba posiadająca iPhone nie będzie miała problemów z jego współpracą z iMac, czy z jakimkolwiek innym komputerem Apple. Analogicznie w przypadku Microsoft.

Czy Samsung, jako poważny gracz na rynku technologii również planuje rozwijać się w tym kierunku - tzn. tworząc własne środowisko na bazie jakiegoś systemu? Jeśli tak, to co będzie ową "bazą"?

Chersos (niezalogowany)

8. Czy Samsung zamierza wprowadzić do swojej oferty smart fony z fizyczną klawiaturą:

- Czy Samsung ma zamiar wprowadzić do swojej oferty telefony typu HTC Desire Z - dobre bebechy + pożądana obudowa i klawiatura qwerty? (wiem że jest mowa do S3 z qwerty, ale on nie wygląda ani trochę pożądanie)

Igloczek

- Kiedy jakiś telefon z fizyczną klawiaturą QWERTY?

wojtekadams

9. Czy firma Samsung Polska bierze pod uwagę i przekazuje do centrali uwagi użytkowników:

- Swego czasu posiadałem telefon Samsung F480. Wiecznie były w nim problemy z oprogramowaniem. Zgłosiłem wszystkie problemy + propozycje zmian poprawiających wygodę z korzystania z telefonu, ale w nowszych wersjach firmware'u do tegoż telefonu zgłoszone przeze mnie błędy nie zostawały naprawione.

Pytanie więc brzmi: Czy wszelkie informacje, propozycje zmian, zgłaszane usterki i problemy z funkcjonowaniem urządzeń, które przesyłamy do firmy Samsung trafiają do osób/działów odpowiedzialnych za dane rozwiązanie (urządzenie, oprogramowanie), czy może informacja ta grzęźnie gdzieś w naszym kraju i nie wychodzi poza jego granice?

Kamil_w

10. Czy technologia Smart TV jest w jakikolwiek sposób wykorzystywana do zbierania i przetwarzania informacji przez firmę Samsung:

- W jaki sposób działa obserwacja użytkownika i jak wiele informacji jest zbieranych za pomocą 'Orwellowskiego ekranu' ....ekhm to znaczy za pomocą Smart TV?

lololololo1111 (niezalogowany)

 

sprzęt inne

Komentarze

0 nowych
Igloczek   8 #1 10.09.2012 20:59

Nic tylko czekać na odpowiedzi Pana Henryka :)
PS. Teraz zauważyłem, że strzeliłem byka w tamtym komentarzu :) Powinno być "porządnie", a nie "pożądanie".

djDziadek   17 #2 10.09.2012 22:05

zachowałem oryginalną pisownię :)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 10.09.2012 23:34

Właśnie, wiadomo kiedy będą odpowiedzi?

FaUst   13 #4 11.09.2012 00:33

Podeślij też link do wątku... z chęcią poczytałbym odpowiedzi nawiązującej konkretnie do Regenersisu i CCSu ;) Ja napisałem "łeb"... hmmm chyba autokorekta zadziałała ;P

Autor edytował komentarz.
djDziadek   17 #5 11.09.2012 08:34

Odpowiedzi opublikuję, kiedy tylko je otrzymam, będą publicznie dostępne na moim blagu, kiedy ...?
Tego niestety nie wiem ...

wojtekadams   19 #6 11.09.2012 16:13

Dzięki za uwzględnienie moich pytań :)

W_tym_temaciE   5 #7 11.09.2012 19:14

Hmm... szkoda że nie zdążyłem dopisać "Czemu zmuszacie indyjskich bloggerów do bycia hostessami?" ...
Ciekawa byłaby odpowiedź...
Chociaż zadanie takiego pytania jest poniżej poziomu.
Tak samo, jak hejt na całe Apple, dlatego że zarząd każe prawnikom pozwy robić i patentować co popadnie.

djDziadek   17 #8 11.09.2012 20:59

@W_tym_temaciE - chyba nie kminię o co "ciebie kaman" - podobnie jak nie wiem co ma do powyższego problem z Apple..., ale dobrze, ze nie zdążyłeś, na szczęście zdążyli ci, którzy chcieli zadać poważne pytania...

xomo_pl   24 #9 11.09.2012 23:01

szkoda, że moje pytanie odnośnie aktualizacji androida w urządzeniach samsunga i ich regionalizacji w europie się nie załapało :P

mimo to czekam na odpowiedzi samsunga...

marrrysin   7 #10 12.09.2012 00:55

Przecież wiadomo, co z BADĄ OS - system umarł śmiercią naturalną, nie są aktualnie planowane żadne telefony z BADA OS. Na to, że wyjdzie cokolwiek na jakiegoś Y też bym nie liczył...

djfoxer   19 #11 17.09.2012 07:48

@djDziadek
Wiadomo coś kiedy odp. będą, nawiązałeś już jakiś kontakt z "Panem Samsungiem"?

(Zapewne dla W_tym_temaciE chodziło o to: http://pclab.pl/news50919.html )

djDziadek   17 #12 17.09.2012 07:59

@W_tym_temaciE - OK, już kminie :)
@djfoxer - przekazałem pytania, a ponieważ Samsung to korporacja (też pracuję w korporacji wiec mniej więcej wiem jak funkcjonuje), myślę, że to trochę potrwa...

Autor edytował komentarz.

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.