Czy goryl jest odporny ?

Chciałem swego czasu opisać jak nabija się w butelkę użytkowników smartfonów, wciskając im powłokę Goriilla Glass, za którą muszą dopłacać do nowych urządzeń...
Chciałem, ale jednak muszę zmienić zdanie, nie zawsze jest to lipa, pokażę wam dlaczego :)

Drogie dzieci - nie róbcie tego w domu :)

Tak oto wygląda zdemontowany wyświetlacz mojej Lumii 800:

Zadbany prawda?
Przy tak zrobionym zdjęciu, można powiedzieć nówka, zero rys (nie używałem folii - bo to egzemplarz testowy, więc róbta co chceta :) )

Bardzo mi się ten telefon podobał, więc z ciężkim sercem przeprowadziłem test hardcore, wylądował na betonie z wysokości mniej więcej trzeciego piętra (a co, kto zabroni :) ), zabezpieczony był tylko firmowym futerałem, który jest w standardowym wyposażeniu i co ?
Martwy, niestety, wypadła zaślepka od portu miniUSB i niestety, popękał wyświetlacz.
Ciekawe prawda?
Ciekawe, co więcej na obudowie nie ma śladu, jak widzicie, na powierzchni wyświetlacza również, niestety tylko na powierzchni.
Tak wygląda wyświetlacz w nieco innym świetle (pod innym kątem):

O czym to świadczy ? O tym, że jednak powierzchnia gorilla glass naprawdę jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, jednak całe urządzenia nie.
Przy okazji, chciałem wam również uzmysłowić:
Jak bardzo można pokazywać nieprawdę - przecież zależy to tylko od sposobu pokazywania :)

Wniosek jest jeden, jeśli telefon ma powłokę Gorilla Glass, powierzchnia jego wyświetlacza jest odporna na zarysowania, jednak bez przesady :)

Edit:

Jestem niewymownie ukontentowany za przetestowanie mojego telefonu i tym samym przyczynienie się do powstania tego wpisu mojej żonie - dziękuję :P