Fix IT - napraw sobie Windows

Na skutek dużej ilości pytań dotyczących błędów systemu Windows, postanowiłem przedstawić narzędzia do własnoręcznej naprawy podstawowych problemów z jego funkcjonowaniem.
Duża ilość pytań na forach dotyczy m.in. braku dysków CD(DVD) w "moim komputerze",


lub też "zaginionych" ikon napędów.

dla zaawansowanych użytkowników, nie stanowią one problemu, jednak dla początkujących, lub tych, którym się nie chce - mogą stanowić wyzwanie.
Jak zapewne wiecie Microsoft zbiera anonimowe statystyki różnych błędów swoich systemów, zastanawiało mnie (i chyba wszystkich) zawsze PO CO?
Okazało się, że jednak nie było to pozbawione sensu, albowiem firma Microsoft udostępniła narzędzie (a właściwie cały zbiór narzędzi) do naprawiania błędów, które występują najczęściej i u największej grupy użytkowników.
Po wpisaniu w przeglądarkę adresu "http://support.microsoft.com/fixit/pl" Otwiera nam się skarbnica wiedzy (po polsku)


dająca dostęp do automatycznych rozwiązań podstawowych błędów.
Opiszę ją pokrótce, aczkolwiek wystarczy podstawowa znajomość naszego ojczystego języka aby połapać się we wszystkim co jest na tej stronie, a więc, ikony od lewej:
1. Najpopularniejsze rozwiązania - sprawy występujące najczęściej
2. Windows - sprawy dotyczące tylko systemów Windows
3. Internet Explorer - tematy związane z przeglądarką Microsoftu
4. Windows Media Player - wszystkie tematy dotyczące dźwięku i wideo w systemie
5. Xbox i Zune - tego chyba nie trzeba tłumaczyć :)
6. Office - oczywiście tematy dotyczące problemów z pakietem biurowym Microsoftu
7. Serwer i Enterprise - sprawy dla działów IT ale wypada o nich wspomnieć
8. Inne - dla programu Streets & Trips lub MapPoint:

Dodam tylko iż jeśli nie znajdziecie automatycznego rozwiązania problemu jaki występuje u Was, są również odnośniki do "bazy wiedzy" Microsoftu, gdzie znajdziecie rozwiązanie (wymagające już niestety głębszej znajomości obsługi systemów Microsoft) podane przez innych użytkowników i inżynierów Microsoft - niestety w większości wymaga to już znajomości języka angielskiego.
Jeśli i tam nie znajdziecie interesującego Was zagadnienia (lub z powodu nieznajomości języka nie możecie z nich skorzystać) pozostaje Wam forum DP i prośba o pomoc innych forumowiczów.
Mam jednak nadzieję, że mój artykuł zmniejszy ilość pytań o zagadnienia, na które odpowiedź jest bardzo prosta, lub których rozwiązanie można znaleźć samemu - co daje dużo satysfakcji a fachowcom obniży poziom adrenaliny :)

Pozdrawiam wszystkich.
djDziadek