Niepewność tożsamości płciowej a emocjonalna wrażliwość blagowa jako subiektywna ocena kultury sieciowej - cz 1 - grupy użyszkodników

Temat jest oczywiście tematem z "palca" (dzięki @januszek :)), jednak kiedy zastanawiałem się jak wesoło opisać sobie problem trolli, podszywających się pod "innych", okazało się, że pomimo występujących w większości wypadków "dowcipnisiów" problem wcale nie jest taki wesoły jak wydawało się na pierwszy rzut oka.
Grupy użytkowników podszywających się pod wyimaginowane postacie dzielę na:

Bardzo chciał(a)bym a boję się

Ileż to ludzi jest takich, którzy maja sporą wiedzę, niezłe doświadczenie i ... i właśnie, blokadę emocjonalna, nie potrafią się otworzyć, wypowiedzieć publicznie, nie będę się zagłębiał w podłoże takiej postawy, wystarczy stwierdzenie, ze tacy ludzie są.

Nie mam pojęcia o co chodzi, ale napisać warto

Sporo jest też tzw. "specjalistów", którzy wiedzą że dzwoni, ale nie mają pojęcia, w którym kościele, takim ludziom wydaje się, że można błysnąć, ale koniecznie pod podszewką kogoś innego, wtedy albo okaże się, że taka osoba może się lansować jako "wszystko wiedząc(a)y" lub olać spalone konto i brać się za nowe.

Zawsze będę hejterem

To jest najgroźniejsza i kierująca się najniższego poziomu pobudkami grupa, przedstawiciele tej grupy z oczywistych względów rzadko używają prawdziwych kont.

Jestem trollem i mam to we krwi

W zasadzie, to na tej grupie miałem się skupić i tą właśnie grupę obsmarować :)
Oczywiście każda z tych grup charakteryzuje się trochę inną formą pisania, jednak brak kultury i "osobiste wycieczki" są chyba najczęstsze w w dwu ostatnich grupach "pisaczy".
Nie chcę obrażać nikogo i do nikogo nie piszę tego ad personam, jest to oczywiście wpis w moim stylu - czyli mający dać do myślenia :)

Jednak jak widać temat naprawdę wydaje się bardzo szeroki a mnie brakuje polotu pokroju Maxa :) aby rozwinąć to w jakiejś mocno jajcarskiej formie.
Co by jednak nie pisać, bez wszystkich tych grup, nie byłoby tak wesoło na wszelkiej maści forach i blagach internetowych jak bywa, także i tutaj :)
W dalszych częściach, pobawię się w charakteryzowanie każdej z grup :)