Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Parlament Europejski - nie dla ACTA

W dniu dzisiejszym, PE odrzucił ustawę ACTA głosami 478 europosłó...

- [link do oryginalnego tekstu]

Co to jest ACTA

To umowa międzynarodowa z nazwy sugerująca porozumienie przeciw handlowi podrobionymi towarami (dżinsami, lekami, zegarkami, winami, elektroniką itp.), ale dotyczy szeroko pojętej ochrony własności intelektualnej - także w "środowisku cyfrowym", czyli w internecie.

Czy powinniśmy być zadowoleni?

Nie sądzę, ponieważ odrzucono to co było już znane i zapewne na skutek lobby "producentów i dystrybutorów" zostanie skonstruowane inne prawo, o którym być może dowiemy się w momencie wejścia w życie.

Czy powinniśmy być dumni?

Tak, ponieważ ruch społeczny jaki się spontanicznie zawiązał (nie liczę wichrzycieli typu "anonimowi", bo to nie oni wywalczyli takie podejście PE) zaczął stanowić siłę, z którą należy się liczyć.

To, że ACTA została odrzucona, nie znaczy, ze można już o niej zapomnieć.
Firmy utrzymujące się z tzw. "własności intelektualnej" nie odpuszczą tak łatwo.

Wydaje mi się, że zamiast stawać po dwu stronach barykady z wrogimi okrzykami i "niebezpiecznym sprzętem" w garści, powinno wreszcie dojść do otwartego dialogu społecznego, ale nie na naszym podwórku, tylko globalnie.

Powtórzę jeszcze raz - NIE POPRĘ NIGDY SZALEŃCÓW, którzy uważają się za współczesnych Robin Hoodów i w imię "wolności" popełniają przestępstwa...

Pozdrawiam wszystkich zwolenników wolności (nie mylić z anarchią) i czekam co teraz za "rodzynki" zostaną wyciągnięte na światło dzienne, bo w to że należy "ułożyć" życie w sieci chyba nikt nie musi wątpić, ważne aby to układanie działo się z głową....
 

internet hobby inne

Komentarze

0 nowych
  #1 04.07.2012 19:45

Polać! Dobrze mówi :)

2099   8 #2 04.07.2012 21:47

Od samego początku odnoszę wrażenie że jesteś na swój sposób pro-Acta. Wydaje mi się że nie do końca rozumiesz co kierowało i nadal choć w mniejszym stopniu kieruje Ludźmi związanymi z anonymous i przeciwnikami tej i tym podobnym ustawom.
SPOSÓB jej wprowadzania i poczynania lobby za takimi gniotami prawnymi stojące.
Nie treści służące ochronie praw autorskich a sposób ich wprowadzania- cichcem, szemraniem i nie bójmy się tego słowa użyć podstępem.
Dobrze, że ludzie podnieśli głowy i spojrzeli na to co próbuje się im zrobić. Może uważniej spoglądając nie przepuszczą kolejnych perełek (videre ustawa o obowiązkach szczepień z ostatniego czasu).
Piszesz że nie poprzesz "Robin Hoodów" ale pamiętaj- czasem dzięki nim można zobaczyć "Złego szeryfa" i jego poczynania i troszkę szerzej o nich pomyśleć

djDziadek   17 #3 04.07.2012 23:04

@2099 - miedzy Robinem a anonimowymi, jest kilka zasadniczych różnic
- Robina znali ci "na dole"
- Robin rozdawał biednym (przynajmniej w legendzie)
- Robin walczył o zmiany na lepsze dla "tych na dole"

- Anonymus - nikt nie wie kto to jest
- Nie udostępniali (oficjalnie) danych kart kredytowych krezusów popierających ACTA, SOPA czy co tam jeszcze
- Ładnie wpinali się w nurt społeczny - windowali swoje akcje na zasadzie owczego pędu i wiary ludu

tak, jestem pro ACTA, ponieważ ACTA to dużo więcej niż z ograniczenie "wolności" w internecie, a wszyscy skupili się TYLKO na tym aspekcie.
Jest to jałowa dyskusja, ponieważ jeśli dobrze poszukasz, dowiesz się, że przepisy zezwalające na udostępnianie danych internautów z pominięciem prokuratury są w tym kraju od kilkunastu miesięcy, przepisami obowiązującymi...

Czyli mamy acta made in Poland, wprowadzone przez back door, ale dotyczące TYLKO internetu, o wolność którego tak tłumnie walczyli ludzie, zmanipulowani przez bandę idiotów i media.

Swoją drogą, jestem bardzo ciekawy, kto popiera tą "organizację", zresztą napisałem o tym tu: http://www.dobreprogramy.pl/djDziadek/Kolejny-dobrze-zorganizowany-protest-anony...

  #4 05.07.2012 00:04

"(nie liczę wichrzycieli typu "anonimowi", bo to nie oni wywalczyli takie podejście PE)"

Bez tych "wichrzycieli" nawet byś się o ACTA nie dowiedział. Media milczały. Zaczęło się coś dziać dopiero wtedy, gdy zaczęły padać strony rządowe. Dopiero wtedy pojawiły się informacje w mediach.

"- Robina znali ci "na dole" " w tym wypadku Robinem są ci na dole.

"- Robin rozdawał biednym (przynajmniej w legendzie) " - a niby co mają rozdawać? Zauważ że Anonimowi nie kradną. Żaden haker kierowany rządzą zysku nie nazwał się do tej pory Anonimowym.

"- Robin walczył o zmiany na lepsze dla "tych na dole" " A o co walczą Anonimowi(ci na dole)?

"- Anonymus - nikt nie wie kto to jest " Wynika to z nazwy... A Anonimowym jest każdy kto czuje się anonimowym. To nie jest żadna organizacja, tylko ideologia. Anonimowi to nie tylko garstka hakerów.

" Nie udostępniali (oficjalnie) danych kart kredytowych krezusów popierających ACTA, SOPA czy co tam jeszcze "

A skąd je niby mieli mieć? Jeśli chodzi o te groźby dla premiera - zauważ że każdy może zrobić taki filmik. Ci Anonimowi którzy zrobili ten film, nie byli w żaden sposób związani z innymi Anonimowymi

"- Ładnie wpinali się w nurt społeczny - windowali swoje akcje na zasadzie owczego pędu i wiary ludu "

Mam wrażenie że masz inną definicję kto należy do Anonimow, niż ja. Jak dla mnie, Anonimowi to właśnie lud o którym mówisz.

floyd   15 #5 05.07.2012 00:36

A, tak przy okazji jeśli już mowa o własności intelektualnej to jestem ciekaw jak się udowadnia, że jest się właścicielem tejże wartości intelektualnej. :)
Otóż napisałem taki mały programik narzędziowy udostępniany darmowo który w tej chwili znajduje się tutaj:
http://www.sendspace.pl/file/262a3aabdab72ab84c313cd
Wcześniej programik ten umieściłem tutaj: http://www.4shared.com/
Ze zdziwieniem przeczytałem przedwczoraj otrzymany od właścicieli portalu taki liścik:
".......
Dear Sir/Madam,

We have received a notification that certain materials you posted on the 4Shared website as described below infringe upon someone else’s copyright:

http://www.4shared.com/rar/WPnyV1Jf/ReplacePL.htm

Access to the material complained of has been temporarily disabled or such material has been removed. In addition, the public sharing function for your account has been disabled. For instructions on how to dispute the copyright infringement claim, please read the section titled Counter Notification Requirements below. For instructions on how to re-activate your sharing function, read the section titled Re-activation of the sharing function of your account at the end of this letter.

In accordance with 4shared’s Copyright Policy, to which you are bound by virtue of agreeing to our Terms of Use, your account will be terminated and your access to 4shared services permanently banned following three instances of copyright infringement. Unless you respond by counter notification and successfully dispute the copyright owner’s claim, this will be considered your FIRST instance of infringement under the three-strike policy.

Counter Notification Requirements
If you do not believe that such materials are infringing and wish to have access restored, please provide a counter notification containing the following information to 4Shared Designated Agent for Notice of Claims of Copyright Infringement (“Designated Agent”) as set forth below:
1) Identify the material that was removed or disabled, and the location where it appeared before it was removed or disabled;
2) Declare under penalty of perjury that you have a good faith belief that the material at issue was removed or disabled as a result of either mistake or misidentification of the material to be removed or disabled;
3) Provide your name, address, and telephone number;
4) Provide a statement that you consent to the jurisdiction of the federal district court for the judicial district in which your address is located, or if your address is outside of the United States, for any judicial district in which 4Shared may be found, and that you will accept service of process from the person who provided the notification or an agent of such person.
5) Provide your physical or electronic signature.

Such counter notification must be sent via e-mail to our Designated Agent at dmca_agent@4Shared.com. ......."
Krotko mówiąc plik został zablokowany i tylko pozostała informacja którą można przeczytać tutaj:
http://www.4shared.com/rar/WPnyV1Jf/ReplacePL.html
Zaistniała sytuacja jest trochę dla mnie obraźliwa. Ciekawe co o tym sądzicie i co byście mi doradzili zrobić w tym przypadku, nawet jeśli poza stratami moralnymi nie poniosłem żadnej innej szkody z tego tytułu. :)

  #6 05.07.2012 01:24

obawiam się że to nie koniec tej całej acty. Za rok albo 2 powstanie SRAKTA o której istnieniu dowiemy się w celi :(

Semtex   19 #7 05.07.2012 09:20

@floyd

A co do tego wszystkiego ma "EMI music" bo to wygląda na ich akcję, na jakiej podstawie zgłosili roszczenia do Twojego narzędzia, czy ten programik miał coś wspólnego z muzyką, filmami?

IMO> Walcz o "Swoje", poproś o udostępnienie treści roszczenia bo teraz nie bardzo wiadomo do czego się odnieść.

2099   8 #8 05.07.2012 11:48

Widzę że zasadniczo dyskusja będzie jałowa, ponieważ zdajesz się widzieć tylko i wyłącznie wybrane aspekty całej sprawy. Pozwolę sobie stwierdzić jeszcze, że Ludzi- anonimowych i nie tylko poruszyła próba ograniczenia ich wolności i Sposób tego ograniczenia. Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie próby mają i będą miały miejsce- jednak czy porównanie do baranów nie powinno dotyczyć ludzi, którzy w imię ochrony własności lobbowali lub zgadzali się na takie "AKTY"? Baran nie wie że idzie na rzeź, nie wie że zaraz zostanie spętany a marchewka w dłoni oprawcy ma odwrócić uwagę od noża.
Kto był baranem czas pokaże.
"Myślenie ma przyszłość" mawia mój współpracownik, mnie do myślenia zobligowało to co doprowadziło do takiego ruchu w społeczeństwie. Ciebie interesuje tylko przestępczy aspekt działań tego ruchu, ale pamiętaj że czasem brak posłuszeństwa wobec prawa ma uzasadnienie moralne.
Wydajesz się zachowywać jak obrażony admin domeny premiera, zły że ujawniono jego prostackie hasło i brak odpowiedzialności :) ( co notabene w sumie zmanipulować chciało także TVN, ale medialne manipulacje to już temat rzeka)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #9 05.07.2012 12:58

Właśnie ACTA nie przeszła to pojawi się jakiś inny wynalazek opisujący to samo tylko pod inną nazwą.

corrtez   12 #10 05.07.2012 19:36

Panowie przestancie marudzic. Ja osobiscie sie ciesze ze ten gniot padl. To pokazalo sprzedajnym politykom ze nie tedy droga. I wiem ze taka sprawa powróci ale musimy i powinnismy sledzic co poczynaja wybrancy euronarodu. Oni musza czuc nasza presje i to ze ich obserwujemy i jesli nam sie cos nie spodoba to wyjdziemy na ulice.

@djdziadek
"""Wydaje mi się, że zamiast stawać po dwu stronach barykady z wrogimi okrzykami i "niebezpiecznym sprzętem" w garści, powinno wreszcie dojść do otwartego dialogu społecznego, ale nie na naszym podwórku, tylko globalnie"""""

Myslisz ze wladza tak sama przyjdzie do nas i sie zapyta czy chcemy rozmawiac? Nie sádze.
Moim zdaniem tam gdzie idze walka o wplywy i wielka kase tam spoleczenstwo bedzie mialo najmniej do powiedzenia. I beda ostatnimi których zapyta sie o zdanie...

  #11 12.07.2012 20:17

Nie zagladalem tutaj przez dluzszy czas. Dzisiaj zagladam na DP i patrze-wpis o ACTA! Fajnie.
Co do wiekszosci sie zgodze, ale uczepie sie jednego szczegolu- sam wiesz jakiego djDziadek.
My nie jestesmy zadnymi "wichrzycielami". Fakt, atak sam w sobie mogl zostac uznany jako forma wywierania nacisku, ale chodzilo o rozglos. Widzisz, wielu ludzi oglada tylko TV, a w TV o ACTA nie powiedza, bo to niewygodne. A gdy padaja strony- to jest top temat, musi byc w TV. Przy okazji musza podac dlaczego te strony padaja, prawda? I o to chodzilo;)
Poza tym hakerzy(PA) ukazali tez poziom informatyzacji w kraju. Zerowy. Haslo "admin1" do strony panstwa to absurd. No, to by bylo na tyle. Pozdro;)