Strona z wynikami euro wyborów 2014 została oparta o Windows Azure

Strona z wynikami głosowania do Euro Parlamentu została oparta o Windows Azure dla bezpieczeństwa związanego z kopią zapasową i możliwością płynnego aktualizowania danych dostępnych na tej stronie.

Wdrożenie Microsoftu było częścią wdrażania systemu CityNext we współpracy z Scytl i TNS Opinion, który dostarczał wyniki w czasie rzeczywistym.

Istotnym było aby rozpowszechniane w czasie rzeczywistym za pomocą Internetu i innych kanałów wyniki wyborcze były cały czas dostępne dla wszystkich. Microsoft Azur został wdrożony w celu zapewnienia sprawności i utrzymania stałej dostępności strony w przypadku potencjalnej katastrofy czy to naturalnej, czy wywołanej przez człowieka. Strona była bezpiecznie replikowana w serwerowni Microsoft Azure w chmurze.

Zastosowanie rozwiązań Microsoft Azure w wyborach do parlamentu UE ma kluczowe znaczenie strategiczne i bardzo chcemy by UE uznała solidność, bezpieczeństwo i niezawodność chmury Microsoft i nowatorskiego rozwiązania Sctyl – powiedział Rüdiger Dorn – dyrektor cloud computingu Microsoft dla regionu EMEA.
Strategiczne partnerstwo z firmą Microsoft będzie nadal przynosić korzyści dla obu naszych organizacji” – powiedział Mikiel Irizar, wiceprezes ds. marketingu Scytl. – „Projekt strony internetowej z wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego jest przykładem zastosowania bezpłatnych technologii do dostarczenia solidnych i bezpiecznych rozwiązań wyborczych.