10 pytań do... PLAY

Witam w ten "piękny", majowy weekend, jako że nastał nowy miesiąc, nastała tez pora na kolejną edycję 10 pytań do...
Od pewnego czasu zastanawiałem się czy w ogóle zadawać pytania przedstawicielom firm telekomunikacyjnych. Jak wiadomo firmy te budzą mieszane (a czasem nawet wstrząsane) uczucia, jednak ich obecność na rynku jest widoczna i chyba na to zasługują :)
Pierwszą firmą, która idzie "pod nóż" czytelników Dobrych Programów została firma P4, która od czasu do czasu potrafi nieźle zamieszać na rynku usług telefonicznych a ostatnio zasłynęła swoją formułą 4.

Marcin Gruszka - Rzecznik Prasowy Play,


zgodził się poddać Waszym "torturom" i postanowił, że najciekawsze pytania nagrodzi "niespodziankami" :)

Zanim zaczniemy pytania - trochę historii firmy:

Spółka wcześniej znana jako Netia Mobile, zmieniła nazwę na P4 z dniem 13 października 2005 roku.

Data planowanego rozpoczęcia działalności została przesunięta z ostatniego kwartału 2006 na pierwszy kwartał 2007. Jak podaje operator, zmiana ta była spowodowana utrudnieniami w otrzymywaniu pozwoleń na budowę stacji bazowych. W 2006 posiadano 36 pozwoleń, podczas gdy z momentem startu sieć chciała posiadać około 500 własnych stacji bazowych. Operator złożył wniosek do UKE o przedłużenie terminu wypełnienia zobowiązań koncesyjnych.

31 stycznia 2007 P4 przejęła spółkę "Germanos Polska" z siecią niemal 300 punktów sprzedaży w całym kraju[1].

22 lutego 2008 roku Netia zawarła umowę sprzedaży 23,4% udziałów w P4 na rzecz Tollerton Investments Limited i Novator Telecom Poland S.a.r.l. za 130 mln euro. Tym samym wycofała się z inwestycji w tego operatora komórkowego. W rezultacie negocjacji, Netia SA, Tollerton i Novator podpisały wiążącą umowę, na mocy której spółka zależna Netia UMCS S.K.A. (wcześniej Netia Mobile) zgodziła się sprzedać 1605 udziałów w P4 na rzecz Tollerton (stanowią 3% udziałów w kapitale zakładowym P4) i 10 914 udziałów w P4 na rzecz Novator (20,4%).
(źródło Wikipedia)

Od siebie dodam tylko, że w lutym 2011 roku firma P4 odkupiła domenę PLAY.PL od sklepu internetowego za kwotę, która pomimo że nigdy nie została ujawniona - przeszła do legendy rynku wtórnego domen w naszym kraju :)

Tak więc czekam na Wasze pytania w formie komentarzy - czas na zadawanie pytań do: 12 maja.

EDIT:

Ponieważ pojawiają się pytania o LTE w Play, więc śpieszę z wyjaśnieniem iż:
W lutym tego roku w przetargu na 1800 MHz, P4, operator sieci Play złożył trzy najwyższe oferty, a dwie kolejne Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile).
Play zdobył trzy paczki po 5 MHz, oferując kolejno za każdą 214 mln zł, 142 mln zł i 142 mln zł.
Tak więc jeśli Play odbierze wszystkie - to chyba ruszy z LTE ...