10 pytań do... SAMSUNG Electronics

Witam pierwszego kwietnia :)
Mam masę pomysłów na wkręty i wygłupy, ten jednak do nich nie należy, podszedłem bardzo poważnie do tematu i...
Witam w kolejnej odsłonie cyklu "10 pytań do...",
biłem się z myślami i przeciwnościami losu, aby historia mogła swobodnie zatoczyć koło, chyba się udało ale mam nadzieję, że to nie koniec ;)
Dotarłem bowiem do samego źródła wiedzy i wiadomości o firmie Samsung a właściwie do:

Rzecznika Prasowego Samsung Elektronics - Olafa Krynickiego

Tak więc od dziś, do wtorku 9-go kwietnia czekam na pytania do Olafa.

Aby wpis nie był tylko pytaniami i odpowiedziami (reguły bez zmian) trochę o samej firmie Samsung (a co, wiedzy nigdy za wiele :) )

Grupa Samsung (kor. Samseong – trzy gwiazdy) – jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych zrzeszających instytucje finansowe oraz firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach.
Firma SAMSUNG została założona w 1938 roku przez Lee Byung-Chula jako firma eksportowa, wkrótce rozszerzyła swą działalność także na inne dziedziny.

Grupa Samsung, będąca dawniej konglomeratem, zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym.
Po azjatyckim kryzysie finansowym, oddziały firmy Samsung, zajmujące się poszczególnymi sektorami rynku, są osobnymi firmami, podlegającymi Grupie Samsung.
Działalność firmy w Korei jest zlokalizowana głównie w mieście Suwon, zwanym potocznie miastem Samsunga.

Firma Samsung Electronics,


największy członek Grupy Samsung, jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Została założona w 1969 roku w mieście Taegu.

Samsung Electronics znajduje się na liście 10 najlepszych marek świata.

Azjatycki kryzys finansowy w latach 1997-1998 nie zaszkodził firmie Samsung w znaczącym stopniu w przeciwieństwie do innych przedsiębiorstw koreańskich, ale będąca częścią Grupy Samsung firma Samsung Motor Co, musiała zostać sprzedana za 5 miliardów dolarów koncernowi Renault. Z kolei Samsung Electronics zaczął rozwijać się bardzo dynamicznie stając się liderem Grupy Samsung, oraz wytwórców półprzewodników, pokonując światowego lidera w tej dziedzinie, amerykańską firmę Intel. *
* - za Wiki

Jako lokalny patriota dodam również że:

W środę 6 marca 2013 r. firma Samsung uruchomiła trzecie w Polsce Centrum Badawczo-Rozwojowe. Centrum mieści się w jednym z najnowocześniejszych łódzkich biurowców - University Business Park. W tej badawczej placówce opracowywane będą technologie wykorzystywane m.in. w smartfonach serii Galaxy S. Będzie tam również tworzone oprogramowanie do odbiorników telewizyjnych, dekoderów cyfrowej telewizji oraz telefonów sprzedawanych na całym świecie.

Firma chce współpracować z łódzkimi uczelniami m.in. przy realizacji wspólnych projektów naukowych oraz badań nad przełomowymi technologiami, które będą mogły znaleźć zastosowanie w jej produktach.
W Polsce Centrum Badawczo-Rozwojowe Samsung Electronics działa od 2000 roku w Warszawie a od 2011 w Poznaniu.

Czekam zatem na pytania i tak jak było do tej pory:
Wy zadajecie pytania w formie komentarzy, Olaf wybiera 10 z nich a po otrzymaniu odpowiedzi opublikuję je w kolejnym wpisie na blogu.

A więc ekipo - do dzieła :)