Angry Birds GO! już za chwilę startuje

Angry Birds GO! zapowiadane było już kilka razy. Na portalu pisał o tym Tomish, wspominając przy okazji o mikropłatnościach, jakie dostępne będą w tym tytule od Rovio. Start wściekłych ptaków na kółkach planowany jest na 11. grudnia. Pomimo, że nadal nie ma oficjalnej informacji o tej premierze, a części osób chyba zapomniała o Angry Birds GO!, to warto odnotować, że na Windows Phone już prawie można w tą produkcję pograć... prawie.

Prawie jestem... na Windows Phone

Angry Birds GO! jest produkcją darmową, z gatunku F2P. Użytkownicy systemu z Windows Phone już mogą pobrać z marketu grę. Dostępna jest ona pod tym linkiem.

Jednakże po uruchomieniu gra próbuje połączyć się z serwerem i w tym momencie pojawia się błąd. Zapewne może być to spowodowane niepełnym startem oficjalnych serwerów. Widocznie Rovio nie jest jeszcze w 100% gotowe na to, aby infrastruktura była niezawodna w momencie wypuszczenia tytułu, szczególnie gdy zdamy sobie sprawę jak wielką marką jest Angry Birds. Także sam model F2P spowoduje wzmożoną aktywność na serwerach obsługujących płatności i dodatkowy content (pamiętajmy, że premiera ma odbyć się jednocześnie na kilku platformach mobilnych). Liczmy na to, że gdy Angry Birds GO! otrzyma zielone światło, użytkownicy nie spowodują nieoczekiwanego ataku DDoS na serwery Rovio.

Zatem osoby, które nie mogą doczekać się wyścigów 3D z ptakami i posiadają urządzenia z Windows Phone, mogą już pobrać oficjalnego klienta gry i czekać na start serwerów. Wersja jaka znajduje się w Windows Phone Store oznaczona jest numerkiem 0.9, a zatem nie jest to jeszcze finalny produkt. Może jednak okazać się, że mimo wszystko, kiedy uruchomimy grę będziemy mogli połączyć się z serwerem i zagrać. Warto sprawdzić na swoim urządzeniu czy przypadkiem infrastruktura Revio nie zaczęła działać.

Jestem bardzo ciekawy jak przyjmie się nowa gra od Revio. Inna tematyka, grafika 3D, mikropłatności. Hmmm, brzmi to bardzo ciekawie i obiecująco. Liczę na powtórkę z genialnego Lego Racers czy Toon Car. Poniżej trailer z gry: