Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

LG GT540 - wymiana wyświetlacza

Nowe ekrany dotykowe w smartfonach są coraz większe i piękniejsze. Niestety, czasem zdąża się, iż taki wyświetlacz ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu.
Gwarancja nie obejmuje darmowej wymiany ekranu na nowy.
Tak stało się z LG GT540. Bardzo przyjemny smartfon z Androidem. Szkoda pozbywać się go za grosze, gdy możemy sami wymienić wyświetlacz.

Koszt nowego wyświetlacza z robocizną w serwisie to wydatek prawie 200 zł.
Nie warto jednak rozpaczać. W internecie można kupić zarówno oryginalne wyświetlacze (ponad 100 zł) lub zamienniki (50 zł). Jakość nieoryginalnych części, w tym przypadku, nie rożni się niczym od oryginalnych.

UWAGA!

Otwierając smartfon tracimy gwarancję! Sposób działania, zamieszony poniżej robisz na własną odpowiedzialność! Jeśli nie czujesz się na siłach w tego typu naprawach, warto poprosić znajomego, który zna się na rzeczy.

Co będzie potrzebne:
- śrubokręt krzyżakowy
- nożyk lub coś płaskiego do podważenia elementów wewnętrznych smartfonu
- [opcjonalnie] izopropyl do odtłuszczenia palców

Kilka rad:
- trzymaj wszystkie elementy ułożone w jednym miejscu, łatwiej złożysz potem całość
- przygotuj coś, gdzie będzie można wrzucić małe śrubki
- podczas demontażu należy być ostrożnym, można łatwo połamać plastykowe części
- całość zajmie ok. 60 minut, nie warto się spieszyć
- dwa przyciski na krawędzi smartfonu powinny być w kolejności od dołu: aparat, wyszukiwanie

Do dzieła!

[1]
Pęknięty wyświetlacz. Dokładnie widać linię ukruszenia.

[2]
Zamiennik wyświetlacza do LG GT540. Cena oryginału to ok 100zł, zamiennik z przesyłką możemy już kupić za 60zł. Jakość obu wyświetlaczy jest bardzo podobna.

[3]
Rozpoczynamy wymianę wyświetlacza. Pierwszym krokiem jest wyjęcie baterii oraz (jeśli są) karty sim i pamięci microSD.

[4]
Na zdjęciu zaznaczono miejsca, gdzie są śrubki, które musimy wykręcić.

[5]
Do wykręcenia niezbędny będzie śrubokręt krzyżakowy z małą końcówką.

[6]
Nie warto używać innych śrubokrętów niż zalecany, gdyż inaczej uszkodzimy końcówki śrubek i będziemy mieli kłopot z ich późniejszym wkręceniem. Zwrócimy uwagę by nie porysować śrubokrętem elementów wewnętrznych smartfonu.

[7]
Śrubki należą do tych, co same nie wypadaj. Chcąc je wydobyć, po odkręceniu musimy je czymś delikatnie podważyć (nożykiem lub jak w moim przypadku płaską końcówka śrubokręta).

[8]
Aby nie zgubić śrubek, polecam położyć je w bezpieczne miejsce np. do zakrętki po soku ;)

[9]
Następnym etapem będzie wyjęcie, zaznaczonej na zdjęciu obudowy. Róbmy to ostrożnie, gdyż wykonana jest ona z delikatnego plastyku. Dodatkowo boki są bardzo cienkie i podatne na uszkodzenia.

[10]
Rozbieranie warto zacząć od góry smartfonu. Podważmy delikatnie obudowę na złączeniu.

[11]
Może tę czynność wykonać palcami. Nie ciągnijmy na siłę obudowy, gdyż wyrwiemy zaczepy! W tym kroku celem jest delikatnie podważyć górną część obudowy.

[12]
Gdy górna część już jest wyjęta, przechodzimy do delikatnych boków obudowy. Aby nie uszkodzić niczego, spróbujmy minimalnie odgiąć brzegi zewnętrznej obudowy, w celu zwolnienia zatrzasków. Gdy się już z tym uporamy, zdjęcie dolnej części powinno pójść automatycznie.

[13]
Cała i nieuszkodzona obudowa, połóżmy ją w bezpiecznym miejscu :)

[14]
Kolejnym celem jest głośniczek i miejsce na kartę pamięci (zaznaczone na zdjęciu). Zdjęcie tego panelu nie jest proste, gdyż siedzi on dość mocno przyczepiony.

[15]
Demontaż zacznijmy od miejsca pokazanego na zdjęciu. Delikatnie podważmy element od dołu z lewej i prawej strony.

[16]
Podważenie od góry umożliwi zdjęcie panelu za pomocą palców.

[17]
Szczęśliwie odseparowany panel od smartfonu;)

[18]
Aby móc dalej działać, należy odpiąć łącznik wyświetlacza z płytą główną smartfonu.

[19]
Podobnie jak w kroku 12., delikatnie odegnijmy brzegi zewnętrznej obudowy smartfonu w celu wyjęcia płyty głównej. Polecam zacząć od górnej, czarnej końcówki wyjścia słuchawkowego.

[20]
Gdy uda się już oddzielić płytę główną, zauważmy, iż jest ona połączona z panelem przednim smartfonu, za pomocą dwóch nałożonych na siebie tasiemek. Ostrożnie połóżmy całość na stole, aby nie zerwać tych tasiemek. Aby ułatwić dalsze prace, można w tym momencie odłączyć te dwie tasiemki od płyty głównej.

[21]
Na tym etapie zwróćmy uwagę na boczne przyciski (regulacja głośności, aparat, wyszukiwanie), które mogą wypaść po zdjęciu płyty głównej.

[22]
Najcięższa próba sił :) W tym momencie jedynie co nas dzieli od wyświetlacza, to metalowa obudowa okalająca go. Bardzo delikatnie spróbujmy podważyć obudowę. Nie róbmy tego na siłę gdyż pod spodem mamy zewnętrzną obudowę, która może pęknąć. Dodatkowo zbyt energiczne podważanie może doprowadzić do porysowania szybki ochraniającej wyświetlacz. Można pomóc sobie podobnie jak wcześniej, delikatnie odginając boki zewnętrznej obudowy w celu zwolnienia zatrzasków.

[23]
Po wyjęciu, otrzymamy stary, uszkodzony wyświetlacz z ochronną obudową.

[24]
Jedynie co nas interesuje teraz, to metalowa obudowa.

[25]
Wyjmujemy stary ekran. W celu ochrony nowego wyświetlacza przed tłuszczem, możemy palce zanurzyć w alkoholu izopropylowym. Z nowego wyświetlacza zdejmujemy ochronną folię i trzymając za krawędzie umieszczamy go w metalowej obudowie, gdzie był stary ekran.

[26]
Całość montujemy ponownie w miejscu gdzie była obudowa z wyświetlaczem.
Kolejno na powrót składamy elementy. Uważajmy na zatrzaski! Nie wciskajmy na siłę części do obudowy. Róbmy to z wyczuciem.

[27]
Po złożeniu i uruchomieniu, jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze, nowy ekran zaświeci się pełnią barw :)

W taki oto sposób wymieniliśmy wyświetlacz w LG GT540 i zaoszczędziliśmy pieniądze. Mam nadzieję, iż wpis okaże się przydatny.

Dziękuję i Pozdrawiam

 

sprzęt porady

Komentarze

0 nowych
  #1 23.09.2011 16:38

Świetny poradnik :)

  #2 23.09.2011 19:01

Ja bym oszalał jakbym na takim telefonie miał cokolwiek robić.. poniżej Samsunga Galaxy S nic dla mnie nie jest do użytku normalnego..

Wolfgar   7 #3 23.09.2011 20:38

Ciesz się, że nie masz Samsunga Wave z AMOLEDe'm xD Ten to dopiero jest drogi (w sensie wyświetlacz). Ze swojej strony dodam, że do wszelkich prac z podważaniem plastików i innych miękkich materiałów polecam otwieraki. Absolutnie nie należy używać metalowych elementów w tym celu ponieważ mogą uszkodzić np. obudowę.

Ardziej   5 #4 23.09.2011 21:33

Oby mi się to nie przydało :)
Ale brawo za chęci i wykonanie :)

IcyMat   6 #5 23.09.2011 22:39

Kurcze - nie mogłeś kilka miesięcy wcześniej ;P
Sam musiałem przez to przebrnąć po tym jak mój LG spotkał się z kantem ławki w szkole...
Ale dobrze, że przyszłe pokolenia nie będą musiały się uczyć na błędach (jak ja ;P)

djfoxer   19 #6 23.09.2011 22:56

@Wolfgar
Faktycznie otwierak to świetny pomysł. Niestety nie miałem takiego pod ręką.

@IcyMat
Bezproblemowo poszło wszystko?

kuba144   5 #7 23.09.2011 22:58

Matko, kolejne 2 ofiary...

U mnie w klasie mam 2 osoby z takim LG i dla obu tych osób rozwaliły się wyświetlacze. Najlepsze, że kompletnie nie wiedzą kiedy się to stało.

djfoxer   19 #8 23.09.2011 23:31

@kuba144
Czytałem na kilku forach, iż faktycznie jest to dość powszechne w tym modelu. Ktoś miał nawet sytuację, gdy wyświetlacz pękł/rozlał się pod naciskiem palca, podczas zwykłego użytkowania. Tym bardziej kupno oryginalnego komponentu nie jest opłacalne.

IcyMat   6 #9 24.09.2011 00:04

@djfoxer
Pod koniec nie mogłem sobie poradzić z zamknięciem zatrzasków, ale odrobina "silnych argumentów" wystarczyła i wszystko "samo się złożyło" ;P
Mój ekran jak już pisałem zaliczył niemiłe spotkanie z kantem ławki w szkole - miałem go w kieszeni i nadziałem się akurat telefonem na ławkę... pół centymetra dalej i miałbym 100zł zaoszczędzone...

  #10 24.09.2011 02:38

Tak się zastanawiam czy da się taki wyświetlacz wykorzystać w innym celu niż do telefonu :P 50zł to nie dużo jak za dotykowy ekran 480x320.

Ardziej   5 #11 24.09.2011 13:39

Coś nie tak, bo nie widzę mojego komentarza z wczoraj :)
A pisałem, że spoko wpis i aby to mi się nie przytrafiło, i się przytrafiło dziś, na szczęście to był tylko sen, ale jaki realistyczny :D

Ardziej   5 #12 24.09.2011 13:39

Coś nie tak, bo nie widzę mojego komentarza z wczoraj :)
A pisałem, że spoko wpis i aby to mi się nie przytrafiło, i się przytrafiło dziś, na szczęście to był tylko sen, ale jaki realistyczny :D

matzu   5 #13 24.09.2011 16:13

Poradnik w stylu "zrób to sam" :) Zgadzam się w pełni z pierwszym komentarzem ... doskonale wszystko zostało opisane.

Jeśli mogę coś doradzić to polecam zakupić folię ochronną na ekran dotykowy. Akurat w tym konkretnym przypadku (ten telefon Ci spadł?) na nic by się pewno nie przydała, ale i tak warto taką zakupić. Na pewno ochroni ekran przed rysami. Używam takich folii w telefonach dwóch różnych marek i póki co sprawdzają się bardzo dobrze. Najlepiej poszukać folii, która została przygotowana specjalnie dla konkretnego modelu telefonu i nie warto na niej oszczędzać. Lepiej dołożyć te 10-20 zł niż kupić taką za 5-10 zł, która zacznie się odklejać po 2-3 tygodniach.

djfoxer   19 #14 24.09.2011 17:05

@matzu
Dzięki za rade. Faktycznie folia ochronna dla dotykowców to dobrze wydane pieniądze. Smartfon uszkodził się na weselu. Został włożony do torby, ale tuż po północy jak wróciliśmy do stołu, leżał na ziemi. Jakoś wypadł i pewnie upadł ekranem do ziemi. I tak przy okazji, GT540 nie jest mój :)

Wolfgar   7 #15 24.09.2011 17:38

@matzu - True. Mój brat ma samsunga tab'a i przy nim folia jest obowiązkowa.
@djfoxer - Kup sobie taki zestaw. Przesyłka pewnie kosztować więcej niż otwieraki, ale warto.

  #16 25.09.2011 10:22

hmmm co mozemy powiedziec, instrukcja jak instrukcja, napiszcie lepiej poradnik jak otworzyc nokie e51 z omielonymi srubkami. :)

freedom   8 #17 25.09.2011 14:34

Kupiłem parę dni temu wspomniany telefon w stanie bdb (jeszcze z folią na wyświetlaczu) za ~220zł, więc cena w serwisie za wymianę wyświetlacza jest faktycznie grubo przesadzona. No, ale tak jest ze wszystkim.

Szczerze, mam nadzieję, że Twój poradnik mi się do niczego nie przyda, ale jakby co, będę o nim pamiętał ;-)

djfoxer   19 #18 26.09.2011 17:32

@Wolfgar
Poszukam gdzieś w sklepie na miejscu. Dzięki za pomysł :)

@jaonona
Podobno można kupić wiertło "lewe" i jakoś rozwiercać śrubę. Nie wiem czy działa, nie próbowałem.

  #19 12.12.2011 13:24

będę próbował sam go wymienic jak mi go przyślą z allegro, zobaczymy jak mi pójdzie. Nokie 3210 mam w małym palcu nowsze ni inne modele też ale w dotykowych jestem prawiczkiem

  #20 05.01.2012 22:30

Ze swojej strony mogę jeszcze poradzić, aby przed demontarzem płyty głównej przykleić boczne przyciski do obudowy. Wtedy nie wypadną i nie będzie problemu z montarzem spowrotem płyty głównej.

  #21 22.01.2012 14:25

Witam! Poradnik się przydał jednak po wymianie wyświetlacza nie czyta kart sd. Czytnik wyciągałem ponownie i nie pomogło. Co mogłem sknocić?

djfoxer   19 #22 22.01.2012 20:37

@sebano79
Ciężko powiedzieć, jeśli dobrze wadziłeś go z powrotem, to mogłeś coś naruszyłeś w kroku 15-16. Może warto dokładnie obejrzeć czytnik i płytę pod nim, czy nic nie ukruszyło się. Sam czytnik jest dość drogi, ok 70zł.

  #23 28.01.2012 22:38

witam. mam ten sam problem. Zepsuty wyświetlacz w LG GT540, nie wiem kiedy się to stało.. Mam pytanie, gdzie mogę dostać wspomniany wyżej zamiennik wyświetlacza za ok. 60 zł? proszę o odp na nr gg: 1602433
Dziękuję z góry !

  #25 24.03.2012 22:21

Ja mam właśnie lg gt540 i Wlasnie mam zamiar sobie sam wymienić ekran. Ogolnie dzieki za poradnik

  #26 10.04.2012 12:11

A ta bateryjka obok glosnika to co to jest ?... bo mi padl glosniczek.. i przy okazji chcialem sie dowiedziec co to jest

djfoxer   19 #27 10.04.2012 12:59

@Speedzik
Jaka bateryjka, w którym miejscu dokładnie ? :)

  #28 10.04.2012 13:23

Na obrazku 17 nawet widac... po prawej stronie takie male okragle, wyglada jak bateryjka :)... co to jest ?:)... Juz zamowilem jakis glosniczek na allegro... ale nie wiem czy to mi pomoze:)...
Wydaje mi sie ze glosnik nie dziala, bo nie slychac melodyjki jak ktos dzwoni i rozmowcy tez jak sie odbierze, jak rozkrecilem... i pod dwa te styki od glosniczka podlaczylem kabelki od jacka.. (ktory wlaczylem pod mp3.. zeby jakas muzyka dzialala ) to nie dzialalo, wiec chyba glosnik padl:/...
Pod sluchawkami dziala wszystko... tylko bez juz nie:|...
wlaczalem i wylaczalem telefon i nic... to samo.. cisza:)..

djfoxer   19 #29 10.04.2012 14:13

@Speedzik
Aaaa to :P To jest wibrator :)
Pewnie głośniczek padł, zobaczysz jak dojdzie, czy na pewno to to. Rozumiem, że nie ma opcji, żeby coś nie łączyło?

  #30 10.04.2012 15:16

Nie nie,...wszystko z tego co widze to laczy :)... a szkoda...bo wolalbym zeby jakis kabelek odstawal:P i bym szybko zrobil ;)... No ale jak podlaczylem kabelki od jacka.. to powinno cos bys w nim slychac... a jednak glosniczek zadnego dzwieku nie dzialal. Mam nadzieje ze to to.. bo z przesylka za taka mala pierdole dalem 27 zl:/...

  #31 18.04.2012 14:12

zajebioza mówi koza!!!
Tekst i zdjęcia bardzo pomocne! Można też skorzystać z filmiku na YT : "How to Replace a LG Gt540 Screen with Android"...
Wyświetlacz kupiłem na allegro. Zmontowałem wg ww. wskazówek i wszystko śmiga, a w temacie elektroniki jestem delikatnie mówiąc dyletantem...
Koszty poniesione: 44.99 zł, podczas gdy cena (wyświetlacz + wymiana) proponowana przez różne warszawskie serwisy zaczyna się od 130 zł - 200 zł !!!
Autorowi tekstu conajmniej sześciopak się należy!
Serdecznie Dziękuję i Pozdrawiam

djfoxer   19 #32 18.04.2012 17:28

@szymal
Po takim komantarzy, pojawia mi się banan na twarzy :) Miło jest wiedzieć, że to się tworzy, komuś się przydaje :)
Pozdrawiam :)

  #33 06.06.2012 22:51

Mam Lg Cookie KP500 masakra jakaś. dziś cały ekran się jakby rozlazł czy coś.
Nagle pękł mi ekran ,ale nie szybka tylko od środka.
I nie wiem co robić. Nie widzę połowy ekranu.
Jestem dziewczyna i nie znam sie totalnie na rozkręcaniach itd.

djfoxer   19 #34 08.06.2012 11:43

@Ola17
Ogólnie wymiana nie jest trudna. Na YouTube jest kilka filmików, jak to zrobić (np:. http://www.youtube.com/watch?v=pvypqmpsJNQ , http://www.youtube.com/watch?v=dBvq0Voyxc4 ) Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wymienić ekran, możesz przejść się do sklepu/komisu z komórkami. Tam powinni wstawić nowy wyświetlacz, nie zdzierając dużo kasy. Jest też opcja, aby poprosić jakiegoś znajomego o pomoc w naprawie ;)

  #35 27.07.2012 19:23

Nie wiem co się stało... robiłem wszystko tak jak jest napisane, jednak po włączeniu telefonu ekran jedynie lekko świeci lecz nie działa. Klawisze działają... czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi ??
Co zrobiłem źle ??

djfoxer   19 #36 30.07.2012 16:11

@RAPI HD
Zobacz, czy obie tasiemki (krok 20.) nie wypadły.

  #37 31.07.2012 22:23

Tasiemki nie wypadły. Ekran działa... tzn wykrywa dotyk, jest czuly. Wiem to gdyz udaje mi się odblokować telefon i ustawić głośność bocznym przyciskiem. Czy możliwe jest, że to wina softa lub, że telefon ma jakąś blokade gwarancyjną?? Telefon ma rok... kupiony w Plusie z simlockiem, jednak na gwarancji wymienić ekranu nie mogłem. Proszę, pomóżcie mi go naprawić. Z góry dziękuję.

djfoxer   19 #38 01.08.2012 09:15

@RAPI HD
Ciężka sytuacja. Rozumiem, że nie masz gdzie sprawdzić, czy kupiony wyświetlacz jest sprawny?
Próbowałaś całość złożyć ponownie?

  #39 01.08.2012 16:54

Tak, robiłem to 3 razy... nie możliwe jest że coś jest uszkodzone, wyświetlacz także powinien być sprawny... kupiony na aukcji allegro...

http://allegro.pl/wyswietlacz-hq-lcd-lg-gt540-swift-gt-540-gratis-i2484395517.html

Niestety nie mam go jak sprawdzić... :/

djfoxer   19 #40 02.08.2012 17:09

@Anonim
Są dwa wyjścia: albo coś nie jest podłączone, albo wyświetlacz jest uszkodzony. Ewentualnie przyczyną może być uszkodzenie czegoś podczas demontażu.

  #41 02.10.2012 18:09

punkt 26 jeset najtrdniejszy ze względu na te przyciski..

  #42 05.10.2012 11:24

No fajna instrukcja , ale miejsce gdzie została umieszczona niezbyt szczęsliwe. Niestety jak się powiększy zdjęcia to reklamy skutecznie zasłaniają i nie za wiele widać . szkoda.

djfoxer   19 #43 06.10.2012 15:56

@reggtw4e5yh6tre
Czy mógłbyś podesłać screen gdzie reklama nachodzi na zdjęcie? Z góry dziękuję.

  #44 25.10.2012 21:29

Witam mam pytanie mam zamiennik wyświetlacza który nie ma gwintów na śróbki takich jak widać na ss 20 i 24 co mam z tym zrobić ????

djfoxer   19 #45 26.10.2012 17:02

@LeGustoGaming
Wszystko jest ok! Gwintów nie ma wyświetlacz, a metalowa osłona, w którą wkładamy go (zdjęcie 25.).

wajdzik   6 #46 26.10.2012 18:26

"Ekran działa... tzn wykrywa dotyk, jest czuly."

Wiem, że odpowiadam na stary post, ale nie mylmy pojęć. Działający dotyk = działający dotyk, a nie działający ekran.
Podobnie ktoś pisał w tamtym roku, że to tani LCD z dotykiem - dotyk w tym modelu nie jest sprzężony z LCD.
Jeśli chodzi o wybór - oryginał czy podróba - kwestii LCD (i innych części do telefonów) zawsze lepiej stawiać na oryginał, a jeśli zamienniki to tylko ze sprawdzonego źródła. Widziałem wystarczająco LCDków świecących żółtym kolorem zamiast białym.
W kwestii rozkręcania telefonu - śrubki najlepiej wyciągać cienkimi szczypkami, a do ściągania obudowy wykorzystać coś plastikowego z cienkim bokiem - może być nawet spiłowana karta plastykowa (przeterminowana kredytówka, lub coś w tym stylu)

  #47 31.10.2012 18:59

Dziękuję za odpowiedz właśnie zamawiam wyswietlacz (mam nadzieje że dam radę wymienić) P.S świetny poradnik :)

  #48 21.12.2012 13:36

Witam, ja mam podobnie jak RAPI HD, z tym że po zmianie wyświetlacza nie włożyłem tam tej blaszki z gwintami na śrubki, ale wyświetlacz działał przez ok. 5 min po czym padł. Gdy włożyłem tą blaszkę wyświetlacz raz działał a raz nie, teraz nie działa wcale ale działa "dotyk". Raz też "poruszałem;)" górną część tel. tam gdzie jest ta tasiemka zdj. nr. 18 po czym wyświetlacz działał przez jakiś czas, podejrzewam że jest uszkodzona tasiemka zdj. nr. 18. Jak to naprawić??????

  #49 25.12.2012 12:52

Czesc, mam zielone i czerwone paski na prawej stronie ekranu. Ekran jest troche znieksztalcony. Ale wszystko działa znakomicie dotyk itp.
Czyli czeka mnie wymiana lcd czy moze digitizer. ???

djfoxer   19 #50 26.12.2012 09:29

@Farmer z Miasta
Ciężki przypadek zapewne tasiemka musiała uszkodzić się podczas montażu. Jeśli dasz rade, spróbują ją tam "powsadzać" delikatnie i spróbować ja dokleić, aby pewniej się trzymała. Nie mogę nic więcej Ci powiedzieć, musisz sam zobaczyć czy da się uratować wyświetlacz.

@kupcu9
Jeśli dotyk działa ok to nie digitalizer. Musisz wymienić ekran LCD.

  #51 14.01.2013 19:43

dzieki stary zajebisty opis wymiany uratowalem telefon na 39 zeta pozdrawiam

  #52 24.05.2013 13:12

Witam,
Też mam problem z wyświetlaczem. Zamówiłem nowy na alle i podłączam tą taśmę do płyty głównej i tylko się ten LCD podświetla i nic więcej ... Czy muszę odkleić tą taśmę, czy co to tam jest z tyłu ekranu po lewej stronie na dole na tej elektronice (obrazek 24) ? Proszę o bardzo szybką odpowiedź w tym wątku bądź na maila.

djfoxer   19 #53 24.05.2013 13:55

@miki.pogon@gmail.com
Czy przed wymiana ekran cokolwiek wyświetlał? Może to inna część jest zepsuta lub padł soft.

  #54 25.05.2013 02:08

Tak, normalnie się wszystko wyświetlało, tylko obraz był uszkodzony z powodu upadku. i wyjąłem stary LCD i po paru dniach przyszedł nowy i tylko się podświetla delikatnie, i się zastanawiam czy z tyłu tą taśmę na styku z płytą główną odklejać czy nie ?

djfoxer   19 #55 25.05.2013 14:11

@P090N
Ale tą taśmą łączysz ekran z płytą główną urządzenia. Czy o czymś innym mówisz.
Może czegoś nie podłączyłeś dokładnie lub ekran jest wadliwy?

  #56 26.05.2013 15:01

Tą taśmą łączę ekran z płytą główną, ale mnie chodzi o to miejsce: [IMG]http://i43.tinypic.com/2z85lok.jpg[/IMG]. Jest tam taka pomarańczowa przeźroczysta folia i nie wiem czy ona ma tam być, czy nie.

djfoxer   19 #57 26.05.2013 22:33

@P090N
Jak najbardziej odklej ją!

  #58 27.05.2013 23:39

Czyli w takim razie to może być powodem tego, że nie ma obrazu na LCD tylko się podświetla ? ;). bo ona dość mocno jest przyklejona tam. Czyli te styki na LCD powinny bezpośrednio się stykać z tą elektroniką na płycie głównej ?

djfoxer   19 #59 28.05.2013 07:59

@P090N
Tak, musisz to odkleić. Zobacz zdjęcie 26., tak nie ma tej folii :)

  #60 14.09.2013 00:23

Witam. Chciałam skorzystać z Twojego poradnika (może jak na laiczkę techniczą uda mi się wymienić wyświetlacz:) jednak mam tylko tekst oradnika - zdjęcia ani też żadne linki mi się nie wyświetlają (zarówno na chromie jak na firefoxie, wyłaczenie adblocka także nic nie dało). Możesz mi w jakiś sposób pomóc?:)

djfoxer   19 #61 14.09.2013 20:18

@Kaska.
Powinno być już ok :)

  #62 16.09.2013 22:59

Tak, już wszystko ok. Dziękuję:)

  #63 02.06.2014 14:21

wymienilem wyswietlacz i jest ciemny pod katem widac cos ale bardzo slabo wie ktos jaki powód co jest grane

  #64 26.01.2015 19:56

Mam to samo,pod katem widac cyfry,litery,itp ale nie swieci,nie zdejmowalem folii ochronnej z wyswietlacza zeby w razie czego zwrocic,nie wiem moze to to jest przyczyna,wie ktos czy ta folia ochronna musi(NA PEWNO MUSI???) byc zdjeta zeby sprawdzic czy wyswietlacz dziala?

  #65 18.02.2016 15:10

Chciałabym się zapytać czy jeśli wymienie samą szybke a nie cały wyświetlacz to czy ta szybka po jakimś czasie nie zacznie sie odklejać ? I czy nie będą sie inne dziwne rzeczy z nią dziać

  #66 05.07.2016 01:43

U nas naprawa 390