Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

LG ucieka od Windows Phone

LG Electronics ogłosiło, iż ze względu na słabą sprzedaż urządzeń z Windows Phone, rezygnuje z dalszego tworzenia smartfonów opartych na tym systemie. Koreański producent postanowił skupić się na Androidzie. W najbliższej przyszłości nowe urządzenia od LG będą dostępne jedynie z systemem od Googla.

Windows Phone i LG

LG był jednym z pierwszych, którzy dołączyli do grona producentów tworzących urządzenia dla Windows Phone. Ich pierwszy model LG Optimus 7 (E900), zaprezentowany w październiku 2010 roku, był bardzo udanym egzemplarzem. Mocna obudowa i prosty design, ogólnie ciekawa propozycja jak na tamte czasy. Możliwość ręcznego odblokowania, duży Marketplace OEM, zachęcały do kupna. Zaraz po tym modelu, LG zaprezentował model LG Quantum (C900). Urządzenie z fizyczną klawiaturą. Zaprezentowany rok później, w październiku 2011 roku, LG Jil Sander był totalną klapą. Urządzenie było technologicznie na poziomie pierwszej generacji smartfonów z Windows Phone, mimo że w tym samym czasie były już dostępne urządzenia z drugiej generacji. Co więcej, oprócz kilu zmian był on zdecydowanie zbyt podobny do LG Optimus 7 i nie można określać go jako nowego smartfonu, jedynie jako nową, odświeżona wersję. Całkowicie zmarnowany rok!

Dorobek LG z urządzeniami z Windows Phone nie jest pokaźny. Nawet zapowiadany, nigdy nie wydany, LG Miracle również nie zawojowałby rynku. Dlaczego? Technologicznie byłby on nawet słabszy od LG Optimus 7, jedynie wyróżniałby się dodatkiem w postaci NFC, który nie jest jeszcze zbytnio rozpowszechniony. Czy mogło to doprowadzić do czegoś dobrego?

Ucieczka z tonącego statu?

Ogólnie wg badań, LG ma ok. 2-3% rynku Windows Phone. Wynik faktycznie niezbyt zadowalający. Nie ma jednak co się łudzić. LG myślało, iż urządzenia z nowym systemem same się wypromują. Błąd!

Wystarczy zobaczyć jak na rynek Windows Phone weszła Nokia. Wiele akcji promocyjnych, reklamy w prasie, zniżki u operatorów i Nokia Lumia 800 oraz 700 w krótkim czasie osiągnęły rewelacyjne wyniki sprzedaży. W wielu krajach były w czołówkach sprzedaży. Kolejny model Lumi 900 na Amazonie stał się bestsellerem, a tak naprawdę sprzedaż np. w Europie dopiero się zacznie. Obecnie jest to jeden z bardziej porządnych urządzeń na rynku smartfonów. Nokia w krótkim czasie stała się nr 1 wśród producentów urządzeń z Windows Phone.

Pozostali producenci też mają powody do zadowolenia. HTC z nową wersją Titan II zbiera świetne recenzje i walczy z Lumia 900 o odzyskanie pozycji lidera (część osób uważa, że jest on nawet leszy niż Lumia 900). Samsung zaś, podobno, nowego Galaxy S3 ma dostosowywać już do nowej Wersji Windows Phone 8.

Do tworzenia urządzeń z Windows Phone, chętne są już inne firmy. Np. Huawei i ZTE, które na premierę Windows Phone 8 chcą mieć własne smartfony, aby móc walczyć o nowych klientów.

LG - przykład jak tego nie robić

Czy LG robi krok w dobrą stronę? Z jednej strony tak, gdyż nie osiągnęło żadnych znaczących rezultatów w sprzedaży. Czy to wina rynku Windows Phone? Niestety nie. Koreański producent zatrzymał się z rozwojem urządzeń, w raz z premierą LG Optimus 7, czyli na roku 2010. Brak nowych urządzeń od prawie półtora roku, oferowanie jedynie dwóch smartfonów z pierwszej generacji, porażka z modelem Jil Sander, zerowy marketing, nieumiejętność wypromowania własnych produktów, to tylko nieliczne zarzuty w stosunku do LG.

Dziwi mnie najbardziej brak reklamy w początkowych okresach, gdy nie było jeszcze urządzeń drugiej generacji. LG jako nieliczne, mogło pochwalić się możliwością ręcznego odblokowania urządzeń (dewelopersko i interop!)! Można było osiągnąć duży sukces, za pomocą marketingu szeptanego.

Brak urządzeń drugiej generacji (LG nie miało nawet planów stworzenia takich smartfonów) to wielki błąd i LG samo prosiło się o taki los. Tylko co dalej? Czy LG już nie wróci do Windows Phone? Możliwe, ale samo LG przyznało, iż powrót jest brany pod uwagę. Problemem może być jednak wejście ponownie w ten segment. Nokia, HTC i Samsung coraz pewniej czują się z tym systemem. Obecnie już trwają pierwsze testy urządzeń 2. generacji z nowym Windows Phone 8. Chętni do wejścia w świat Windows Phone, czyli Huawei i ZTE, nie próżnują i już teraz pracują, by wraz z premierą Windows Phone 8 mieć własne urządzenia. Jeśli LG wysiada już teraz, ponownie wejście będzie trudne. Bardzo ciekawe jest, czy użytkownicy smartfnów od LG z Windows Phone otrzymają aktualizację do wersji WP8? Jeśli LG całkowicie odetnie się od tego rynku i zostawi obecnych klientów bez aktualizacji, śmiem twierdzić, iż ponownie wejście LG do Windows Phone będzie już niemożliwe. Szkoda, że tak świetny model Optimus 7, nigdy nie doczekał się kolejnej wersji opartej o drugą generację urządzeń.

Statystyki

Na koniec przedstawię kilka statystyk zebranych przez dwie aplikacje, dość popularne na Windows Phone. Każdy z programów zbiera dane o urządzeniach, przez które użytkownicy logują się do nich.

...i'm a WP7!

Czyli aplikacja społecznościowa dla użytkowników WP. Posiada lokalizowanie osób zarejestrowanych w ...i'm a WP7!, statystyki, wskazówki, artykuły itp.

Wg statystyk zebranych przez ...i'm a WP7!, wśród użytkowników ich aplikacji, 8% posiadało urządzenia od LG.

5% użytkowników logowało się poprzez LG Optimus 7.

WP Bench

WP Bench to aplikacja do mierzenia wydajność urządzeń z Windows Phone. Wg zebranych danych, 8% przesyłanych statystyk pochodzi od smartfonów od LG. Ciekawie wyglądają dane posortowane wg, popularności modeli. Na trzecim miejscu jest LG Optimus 7!

Statystki zebrane przez powyższe programy nie są w pełni miarodajne. Z pewnością nie są one popularne przez świeżych użytkowników (może to wyjaśniać słabe wyniki Noki). Pokazuje jednak, iż LG mimo braku reklamy i niemalże zerowej akcji promocyjnej, zostawiło swój ślad.

Zobaczymy, jak LG postąpi z obecnymi klientami smartfonów z WP. Powrót nie będzie prosty, szczególnie, że nowi, jak i przyszli producenci urządzeń, idą dalej do przodu i nie oglądają się za siebie.

[Update 1]

Podobno porzucenie Windows Phone, nie jest jednoznaczne. LG chwilowo che skupić się na Androidzie, ale o WP nie zapomni. Czy uda się tak "odstawić" platformę na bok, zahibernować? Zobaczymy, oby nie obudzili się z ręką w.... 

urządzenia mobilne inne

Komentarze

0 nowych
  #1 01.05.2012 15:01

Pytanie co zrobimy my, użytkownicy Optimusa 7...
Będzie update czy nie będzie, to pytanie jest ważne, ale je zadają sobie wszyscy użytkownicy z WP na pokładzie czytający wieści pojawiające się od czasu do czasu. Tu jednak dochodzi jeszcze problem z producentem, bo jeżeli nie jest zainteresowany, to możliwe, że "zostaliśmy na lodzie".

Niemniej, brak ciekawych perspektyw zmian. Lumia 710 to tylko nieco lepszy procesor. Lumia 800 to lepszy procesor i wyświetlacz (+ urzekający design N9), ale czy to dostatecznie wiele, aby w ogóle podejmowac jakieś działania? Byłem zachęcony Lumią 900, ale opóźnienie oraz przewidywane ceny wynoszące około 3000zł w Polsce szybko ostudziły mój zapał.

  #2 01.05.2012 15:05

Czytelniejszego kołowego wykresu nie było? A tak poza tym wpis ciekawy. Mnie WP nigdy nie przekonał, a w szczególności jego interfejs. Sądząc po udziale WP na rynku nie jestem sam. djfoxer, małe pytanie: co Cię skłoniło do WP?

djfoxer   19 #3 01.05.2012 15:27

@lukasamd
Zobaczymy, jeśli LG od tak z dnia na dzień odjedzie, nie wspierając chociaż przez krótki okres urządzeń to będzie nieciekawie. Pozostanie liczyć na XDA Developers.

Ja na początku liczyłem na Titana II, ale cena będzie zaporowa. Jak coś poczekam z LG zanim nie wyjdzie WP8 i wówczas zobaczymy co jest na rynku. Obecna druga generacja ma być low-endem dla nowej generacji WP8, więc z premierą nowego systemu powinny ceny pójść w dół.

@X.A.N.
Wykres kołowy wygenerowany został przez ...i'm a WP7!, nic nie poradzę, że jest taki :P
Do WP skłoniło mnie to, że wygrałem właśnie LG Optimus 7 na HotZlocie :P :) Od tego się zaczęło. Szczególnie, że można tworzyć aplikacje na niego w .NET, a z tym frameworkiem mam do czynienie od kilku lat w pracy, a wcześniej na studiach. WP jest bardzo ciekawe i dobrze rokujące na przyszłość.

przybylski   8 #4 01.05.2012 16:10

LG robi w miarę dobry sprzęt sam posiadam telefon LG z androidem, lecz niestety aktualizowanie oprogramowania u nich jest bardzo marne, praktycznie nie istnieje :|

xomo_pl   24 #5 01.05.2012 17:36

akurat updatem w przypadku WP zajmuje się MS więc raczej dostaniecie aktualizacje systemu.

Decyzja LG mnie nie dziwi bo żadna normalna firma nie będzie dokładać do nie opłacalnego biznesu byle tylko mieć WP czy inną rzecz w ofercie.
Krótka piłka: coś się sprzedaje- wprowadzamy nowsze modele a jak nie to wycofujemy póki straty są jak najmniejsze

  #6 01.05.2012 17:59

Każda firma właściwie ucieka od Windows Phone. Koszty, mała popularność, przyczynią się do tego że microsoft nigdy nie podbije rynku. Taka prawda, 95% ludzi (statystów) woli androida, od windows phone.
Nie mam nic do WP7, ale ten system to klapa, jak WM6.5...

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #7 01.05.2012 19:19

@RaveStar
"... Problem polega na tym, że WP nawet po kampanii reklamowej się nie sprzedaje..."
Bezczelnie kłamiesz i wysnuwasz teorie wyssane z palca. Podaj dowody jeśli się mylę.
'...To już moja teoria ,ale być może LG ma info co do Apollo i być może widzą problem w update..."
A HTC, Samsung czy inni producenci takiego info nie maja ?? Jakie ty kretynizmy i bzdury piszesz.

Przeszedłeś samego siebie w promowaniu debilnych bzdur.

Nazir50   4 #8 01.05.2012 20:49

Z jednej strony uważam że to zła decyzja i z czasem LG będą tego żałować .
A z innej strony i tak mieli najbardziej paskudne z wyglądu słuchawki które nie zachęcały do kupowania.

Z innych faktów co do android to też LG nie błyszczał i jest najgorzej spostrzegany w kwestiach aktualizacji androida.

penguin   6 #9 01.05.2012 20:54

@RaveStar
nie dość, że nie zrozumiałeś o co chodzi Grysiowi, to jeszcze wyzywasz go od trolli? :)

już abstrahując od poziomu twojej bezczelności, przyznaj się proszę, jesteś kolejnym kontem scooby-dżola? :)

Nazir50   4 #10 01.05.2012 21:15

@"RaveStar"
Ja raczej upatruję winę po stronie LG a nie systemu .
Idą na chwilowy zysk a z czasem będą tego żałować jak pojawią się nowe modele Htc lub Samsung z WP.

Ja też bym chętnie wolał kupić nowy sgs3 z WP jak może będzie niż coś od LG.
Ta firma do mnie nie przemawia a nawet nie chcę nic od nich kupić z android i podobnie postępują inni.

Miałem raz LG telefon GT505 i nie byłem z niego zadowolony..., kiepska bateria , problemy z WiFi i kiepska przeglądarka.... jakoś los nie chciał abym się irytował , więc ktoś mi ukradł ten telefon i pozbyłem się tak tej firmy.

penguin   6 #11 01.05.2012 21:25

@RaveStar
"Dość dobrze zrozumiałem. "

ja na Twoje możliwości percepcji z pewnością nawet bardzo dobrze. może Grysiu Ci uświadomi, mnie tak jak pisałem - przestaje bawić już śmianie się z Ciebie.

Nazir50   4 #12 01.05.2012 21:35

A wy tu się spieracie o WP i Android a Google wszystkim już pokazuje dodatek UI Metro do swojego Chrome.
Wygląda to super i można zainstalować :)
https://chrome.google.com/webstore/detail/lincjlelmbjdjchibigfedhoekfkjkad

To przykład ze LG szybko powróci z WP na rynek .

KyRol   19 #13 01.05.2012 21:37

@RaveStar: to jest koło wzajemnej adoracji. Nie wiem czy czytałeś wpis na moim blogu i komentarze. Ci ludzie żyją samymi statystykami. Jak jeden coś wykracze i nie wie jak za bardzo broinć swoich racji, to zaraz zlatują się koledzy i wykraują to samo. Jak napiszesz, że nie odpowiadasz na te same pytania po dwa razy to saraz szukją dziury w całym. Na szczęście Djfoxer jeszcze zachowuje racjonalne myślenie, więc jego blog i komentarze mogę czytać.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #14 01.05.2012 21:39

@an.szop
Ja też promuję Linuksa i wbrew pozorom nie uważam Windows za ideał ale staram się nie wypowiadać na tematy na których się nie znam. Np. nie używałem MacOS to się nie wypowiadam ...
RaveStar miele ozorem byle się wypromować, nieważne jaką bzdurę pisze, ważne by była medialna i skłoniła ludzi do zapamiętania że to on to pisał ...

Nazir50   4 #15 01.05.2012 21:46

@"Pangrys"
A Ja korzystam tylko z MSwin.
Ale uważam ze GNU/linux Ubuntu jest dość ciekawą dla Kowalskiego już propozycją, aczkolwiek szału nie ma .
Tak samo jak z Android... może jest fajny to mobilny OS, ale już bym chciał kupić dobry smartfon klasy sgs3 z WP aby to porównać z mojego podwórka potrzeb a nie tego co piszą 13 latki.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #16 01.05.2012 21:55

@Nazir50 vel Scooby vel SweetJola
Ty też masz swoje za uszami i udajesz Nazira ale tamten miał problemy z poprawnym wysławianiem a Ty piszesz wręcz podręcznikowo :) Używasz takiej samej składni jak SweetJola :D

lucas__   13 #17 01.05.2012 21:58

RaveStar vs Nazir50 starcie gigantów ;p

djDziadek   17 #18 01.05.2012 22:19

@RaveStar - uwielbiam pianie koguta, zwłaszcza o poranku, mam go ochotę wtedy trafić czymś ciężkim :)
Rozumiem, że Twoja wróżka już wie, że Android wśród telefonów będzie rządził na wieki, (podobnie ogryzek zakładał z Iphonem 4S - http://komorkomania.pl/2011/10/19/magia-iphonea-ogromna-sprzedaz-4s-horrendalna-... - i pod koniec roku 2011 nie poszło).
Piękne twierdzenie, że przez Microsoft im nie idzie - Microsoftowi w ogóle nie idzie - http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/01/windows-7-do-gory-xp-w... - i nie pisz, że to, że mają taka przewagę w OS-ach, to wina ich polityki, bo sam zabłądzisz, zaprzeczysz sobie i możesz się już nie odnaleźć :)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #19 01.05.2012 22:20

@RaveStar
'...Wyobrażasz sobie co by się działo gdyby Nokia wydała ICSa na Lumii?..."

Nikt by tego nie kupił. Do ICS potrzeba conajmniej dwóch mocnych rdzeni i pokaźnej ilości RAMu :) Może zaprzeczysz ??

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #20 01.05.2012 22:29

@RaveStar
"...Tak jak iPhone zabił Windows Mobile i Symbiana, jak Windows Phone zabił sam siebie, jak Android zabił iPhone, tak kolejny system zabije Androida, być może to będzie Ubuntu..."

Tu nawet nie ma czego komentować, brednia goni brednie . Źle nie piszesz ale bzdury i FUD rozsiewasz niczym ... Steve Ballmer.
To nie komplement.

Nazir50   4 #21 01.05.2012 22:35

@"RaveStar"
No nie wiem jak będzie dalej.... ale z tego co widzę i czytam to dużo osób chce jednak kupić smartfon z WP.
Prawda jest też taka ze brak jest wyboru słuchawek a system od MS też ma dopiero roczek a w Polsce Lumia dostępna od lutego a inni producenci sami na własne życzenie ograniczają ofertę do jednego modelu w porównaniu do 30 lub więcej modeli z Android/Bada/MeeGo/Symbian.
Uważam że trochę nie uczciwie grają sami z MS a potem szukają winnego WP.

Z różnych badań i prognoz , to system WP już w 2015 ma mieć dość znaczący udział w rynku a nawet większy niż Apple(iPhone) co może się sprawdzić.
Obecnie android już ma problem z aktualizacją a nowy będzie tylko dostępny na najnowszych bardzo drogich słuchawkach co spowoduje spadek sprzedaży.
Długo nie da się utrzymać obecnego stanu i sprzedawać masowo tanich smartfonów ze starym bez aktualizacji systemem.
Nowe słuchawki LG z nowym android też nie są tanie i raczej mało konkurencyjne do sgs2/3 lub Razr.

Nazir50   4 #22 01.05.2012 22:40

@"Pangrys"
Piszesz bzdury i głupoty... więc się wcale nie ośmieszaj.

Czy znasz i wiesz co to było WM vs. WP to się wcale nie wypowiadaj bo masz mgliste pojęcie i nie porównuj WM do iOS/Android/WP/Symbian bo to zupełnie inne systemy i zasady.

Nazir to Nazir i nikogo nie muszę udawać .:)

Nazir50   4 #23 01.05.2012 22:46

@"RaveStar"
Co do Nokia smartfonów to uważam że dali ciała już dawno z taką specyfikacją i można było dla WP dać zamówić lepsze słuchawki z kamerą/slotem sd i więcej ram/procek i większy ekran(4.3) już w Lumia 800 a nie teraz myślą jak walczyć z konkurencją takich modeli jak sgs2/razr/htc

  #24 01.05.2012 23:05

@RaveStar:
Ale po co? Po co wpychać w telefony z WP po 2 GB RAM i procki czterordzeniowe, skoro ten system nawet na 800 MHz i 256 MB RAM (Lumia 610) działa bardzo płynnie?
Szpan dla szpanu? To byłoby sztuczne zwiększanie kosztów.

djfoxer   19 #25 01.05.2012 23:24

@RaveStar
Widzę, że nadal lubisz ubarwiać i dolewać oliwy do ognia ;) W kilku miejscach minąłeś się z prawdą :)

Pisząc, że kampania reklamowa nic nie daje w przypadku WP, narażasz się na co najmniej uśmiech ze strony innych :) Nokia, jako ostatnia weszła w rynek WP i dzięki reklamom i akcjom promocyjnym znalazła się w czołówce producentów WP. LG wyprodukowało jeden świetny model Optimus 7 i tyle. Quantum wyszło razem z Optimusem, zaspakajając rynek amerykański, na urządzenia z klawiaturą fizyczną. Od półtora roku cisza. Urządzenia z LG się nie sprzedają, bo niby co ma się sprzedawać? :) LG nie zauważyła, iż urządzenia z WP weszły w drugą generację. Rynek idzie do przodu, a LG stoi. Zamiast ruszyć z nowym urządzeniem konkurującym z Titan II, czy Lumią 900, LG narzeka i liczy na wciśnięcie urządzenia z 2010 roku. Nie tędy droga.

Co do sztywnych wymagań sprzętowych jakie narzuca MS. Faktycznie są wymagania, ale dolne. I to co ciekawe są one podzielone obecnie na dwie kategorie: urządzenia tańsze i droższe. Polecam rzucić szybko okiem na link z wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Windows_Phone_devices szybko zauważyć można, iż urządzenia 2. generacji są szybsze od 1., ale część jest dużo słabszych. To właśnie nowy podział na urządzenie low-end i hi-end. Dzięki czemu minimalne wymagania sprzętowe istnieją, ale są rozdzielone na dwie kategorie i są to nadal minimalne wymagania!

Co ciekawe, HTC Tittan ma np. zegar 1.5 GHz, a taka Lumia 610 0.8 GHz i na obu system działa płynnie. Różnice zapewne widać w np. jakiś bardziej wymagając grach, może jakiś mocno odciążających aplikacjach. Ale urządzenie low-end zostały stworzone ku innym celom. Dlaczego producenci nie wrzucą dwurdzeniowców? Raz że w obecnej wersji WP nie obsłuży dodatkowej mocy obliczeniowej, a dwa, że w samym systemie ta dodatkowa moc nie będzie odczuwalna. Nowe urządzenia z WP8 będą mogły mieć już dwa rdzenie. Wykorzystane to zostanie do... no własnie, do czego? Obliczenia równoległe na komórkach? LOL :P Obecnie Androidy i iOSy mogą się tym pochwalić, ale czy w normalnej pracy czuć, aż taką różnicę? W jakiś sztucznych testach, na 100%, tylko czy w normalnym użytkowaniu to widać? Nakładka na nakładkę na Androida wreszcie nie przycina? Pewnie nadal są przycięcia, tylko rzadsze. Tylko, czy nie powinno się zoptymalizować systemu, a nie dorzucać kolejnych rdzeni, czy to nie lenistwo? Oj, ale się rozpisałem, w sumie to już trochę inny temat.

djfoxer   19 #26 01.05.2012 23:25

@lukasamd
O tym samym pomyślałem, wyprzedziłeś mnie :)

Nazir50   4 #27 01.05.2012 23:27

@"lukasamd"
Lepsza specyfikacja smartfona jest zaletą dla zainstalowanego systemu.
Na 1-2GBram masz swobodny dostęp do kilku otwartych aplikacji , szybkość procka i kilku rdzeni powoduje że wszystko lepiej i płynnie śmiga a przeglądarka nie muli w porównaniu do tych słabszych modeli.

To że WP ma lepszą optymalizację od android to pierwsza największa zaleta na przyszłość bo ten system będzie lepiej śmigał na podobnych słuchawkach na których android dostaje zadyszki i muli jak mam porównanie Mini do sgs2.
Ale już WP7.5/8 zainstalowane na takim nowym mini2 byłby demonem szybkości w porównaniu z android 2.3.
Kwestia tylko programów dla WP i małej pamięci wew. trochę to ograniczy... ale jak ktoś szuka słuchawki za 600zł. to lepszym wyborem będzie Lumia610 lub coś podobnego niż smartfon ze starym bez aktualizacji androd.

Nazir50   4 #28 01.05.2012 23:41

@"djfoxer"
U mnie obciążenie pamięci w sgs2 to 401MB/831MB a w mini 166MB/280 i już widzisz jak co muli.

  #29 02.05.2012 00:04

@Nazir50:
Mam u siebie w LG E900 dehydrację wyłączoną. W efekcie minimalizowane aplikacje w pełni leżą sobie w pamięci, chyba że zaczęłoby jej brakować, to wtedy system sam coś ubije aby zwolnić - wyłączyłem, aby mieć natychmiastowy dostęp do tych aplikacji i przetestować to sobie (normalnie chwilkę się czeka). Powiem tak: przeglądarka, klient rss, klient poczty, przeglądarka zdjęć, odtwarzacz... i jakoś nic nie ubija. Widać te 512 MB mu starcza.
Domyślnie w ogóle nie trzeba się pamięcią przejmować.

A procesor? Lumia 800 ma 1.4 GHz, Titan ma jeszcze mocniejszy. Ja mam "tylko" 1 GHz i problemów nie ma żadnych. Ani w aplikacjach, ani w grach. Tak samo w tych ostatnich pod względem układu graficznego - czy to Adreno 200, czy 205, w praktyce nie odczujesz. Dla mnie pakowanie tam czegoś lepszego byłoby więc tylko powodem do zwiększenia ceny, a czy my, jako klienci naprawdę tego chcemy? Ja nie kupuję telefonu po to, aby wrzucać na niego benchmarki i porównywać z innymi... nie szukać platformy do podkręcania i prześcigania się w wynikach bzdurnych programów, bo z tego wyrosłem.

Djfoxer już napisał - tu jest zoptymalizowany system. Nie ma też nakładek-spowalniaczy. W efekcie nie ma mulenia przy tak prostych czynnościach jak zwykłe przewijanie menu, co w Androidzie jest na porządku dziennym, a zdarza się nawet na bardzo mocnych sprzętowo konfiguracjach.

Nazir50   4 #30 02.05.2012 00:50

@"Pangrys"
LG to hipokryzja...
Może niech najpierw popatrzą na siebie. Smartfony z WP7 od LG są zdecydowanie najbrzydsze ze wszystkich smartfonów WP7 (które większość parametrów technicznych mają takie same, więc patrzy się na wygląd), może to dlatego tak słabo się sprzedają?
Ładne Lumie z WP7 w USA/UE sprzedają się świetnie.
A w Polsce oferta jest bardzo uboga w wybór słuchawek z WP , może ten rok coś zmieni ale LG i tak bym nie kupię.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #31 02.05.2012 05:55

@Nazir
Wiem że było dość późno jak pisałeś ale sprawdzaj na przyszłość, czy odpowiadasz na mój kometarz czy np na zacytowany komentarz przedmówcy. :D

  #32 02.05.2012 10:09

@RaveStar:
- bycia na bieżąco z pocztą email
- do przeglądania stron internetowych (szeroko ujęte)
- do przeglądania kanałów RSS
- do integracji z usługami społecznościowymi
- do dyskusji na forach (Tapatalk)
- do robienia notatek, dokumentów
- do organizacji czasu przez kalendarz (i jego synchronizacji)
- do okazjonalnego robienia zdjęć np. jakichś notatek i synchronizacji po SkyDrive
- czasami służy jako nawigacja (mam wrzucone Nokia Drive)
- czasami jak człowiek się rozluźni to zamienia się maszynkę z grami
- no i bywa, że ogląda się filmy w internecie (cała aplikacja do zarządzania kontem na YT)


/* START - IRONIA */
Ja rozumiem, pewnie to wszystko da się zrobić na zwykłym telefonie sprzed kilku lat, no ale widzisz, wybrałem co wybrałem i "niestety tak mam". No ale do tego wszystkiego ten słabaiasty telefon w zupełności wystarcza. Pewnie jakby miał cztery rdzenie to mógłbym szybciej czytać RSSy, no i z 2 GB RAM filmy by się nie musiały ściągać... cóż, trudno...
Oczywiście rozumiem, że Tobie mocniejsze bebechy są potrzebne do robienia na telefonie zaawansowanych obliczeń naukowych, kompilowania własnego oprogramowania, a nawet tworzenia całego systemu operacyjnego, który zapewne zmiecie ten partacki WP i ja też się na niego przesiądę... no ale nie każdy ma takie ambicje...
/* KONIEC - IRONIA */

djfoxer   19 #33 02.05.2012 11:39

@RaveStar
Tak z ciekawości, a co Ty robisz na tym smartfonie z Andkiem takiego obliczenio-żernego? :P

  #34 02.05.2012 12:22

@RaveStar:
To wytłumacz mi, jak to się dzieje, że przy czterech rdzeniach na Androidzie głupie menu z ikonami do aplikacji potrafi przyciąć. Tu nie chodzi o wygląd, ale sam fakt robienia z klienta idioty. Dla mnie takie coś jest robieniem idioty - kupujesz telefon za ponad 2 tysiące złotych, a menu potrafi lagować... no rzesz ku.... to był jeden z powodów, dla którego zrezygnowałem z zielonego robocika.

A co do zastosowania. Jeżeli naprawdę trafiłem (w co przyznaję się, naprawdę Ci nie wierzę), no to ok. Można oglądać film HD na 3 calowym ekranie telefonu, chociaż lepiej walnąć się przed 40 calowym telewizorem. Można pisać system na komórce, chociaż lepiej zrobić to na komputerze... W zasadzie to czekam, aż wspomnisz że wywalasz z domu pralkę, bo przecież pozwoli Ci na to smartphone :)

Nazir50   4 #35 02.05.2012 12:28

@"Pangrys"
Ok...sorry może i się jakoś nie doczytałem.

Darthnorbe   13 #36 02.05.2012 13:40

Mnie tylko na WP dobija ilość oprogramowania : ani gg ani opery.
No i jeszcze zmiana orientacji wyswietlacza albo wnerwia zmienianiem,albo gdzieniegdzie wogóle nie zmienia (programy nie korzystaja)

  #37 26.06.2012 14:46

czy lg e900 dostanie aktualizację do windows phone 7.8?

djfoxer   19 #38 26.06.2012 15:06

@mAtI 123456789
Najprawdopodobniej tak (aczkolwiek nie wiadomo na 100%).

maciekdem   7 #39 25.11.2012 16:18

może nic nie jest jeszcze przesądzone, ale wygląda to nieciekawie:
Smartfony LG bez Windows Phone 7.8
http://pclab.pl/news51726.html

djfoxer   19 #40 25.11.2012 22:33

@maciekdem
Masz rację. Chociaż MS upiera się, że każdy telefon z WP 7.5 dostanie aktualizację do 7.8. Podobno tka samo mówił support LG o aktualizacji Tango, która jednak przyszła. Co więcej krążą plotki o tym, iż 7.8 ma się pojawić... w tą środę, zobaczymy :)