Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Osobisty test pendrive'ów

Ile pendrive'ów ma każdy z nas w domu? :) Co najmniej kilka. Młodsze, których obudowa nie pozwala oderwać od nich oczu i starsze, będące reliktem zamierzchłych czasów. Piękniejsze, będące małymi dziełami sztuki i te najprostsze, które wyglądem przypominają niczym niewyróżniającą się zapalniczkę. Szybkie, które potrafią w ciągu kilku sekund przerzucić GB danych oraz te wolniejsze, które podczas kopiowania pozwalają nam zaparzyć kawę.

Z racji tego, iż moja domowa kolekcja powiększyła się ostatnio o kilka nowych, dzięki dobrymporgramom, postanowiłem zrobił mały, "osobisty" test pendrive'ów.

Wszystkie pendrive'y były testowane za pomocą aplikacji CrystalDiskMark 3.0.1 (http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html). Przeprowadzono wszystkie dostępne testy w aplikacji (Seq: sekwencyjny odczyt/zapis, rozmiar bloku = 1024KB; 512K: losowy odczyt/zapis, rozmiar bloku = 512KB; 4K: losowy odczyt/zapis, rozmiar bloku = 4KB; 4K QD32 : losowy odczyt/zapis, rozmiar bloku = 4KB, głębokość = 32, test do sprawdzenia NCQ i AHCI, oczywiście nieprzydatny zbytnio w naszym przypadku). Test był wykonany na danych o rozmiarze 100MB, każdy test był przeprowadzany pięciokrotnie. Jako główne kryterium brałem pod uwagę pierwszy test (Seq), który wydawał się najbardziej obiektywny.

Poniżej zamieszczam wyniki testów oraz, krótkie omówienie każdego z nich. Zapraszam do lektury.

Kingston DataTraveler 410 (16GB)

Zwycięzca testu :) Pendrive'a Kingstona otrzymałem z dobrychprogramów, za zasługi za miesiąc lipiec:P Pendrive wygląda świetnie. Miła w dotyku metalowa obudowa, w kształcie litery U, skrywa w sobie 16GB pamięć masową. Bardzo solidna i praktyczna. Dodatkowo posiada aplikację Secure Traveler do zabezpieczania danych.

Dane producenta:
Odczyt: 20 MB/s
Zapis: 8 MB/s

Wyniki testów CrystalDiskMark (Seq):
Odczyt: 34,53 MB/s
Zapis: 9,54 MB/s

Zmierzona szybkość odczytu jest wyraźnie, wyższa niż deklarowana przez producenta. Podczas pracy odczuwa się "kop", jaki ma ten pendrive. Wyniki zapisu, nieznacznie wyższe niż wynikałoby to z danych technicznych, jednakże nie szokują.

Pendrive bardzo miło mnie zaskoczył. Po otrzymaniu go, gdy zobaczyłem na pudełku "20 MB/s [R]", uznałem, iż nie jest on zbyt szybki. Wiadomo, że producenci często zawyżają wyniki. W tym przypadku producent trochę wręcz zaniżył specyfikację. Godny polecenia, pomimo nie oszałamiającego zapisu.

GeIL DAViD100 Pen Drives-198X (1GB)

Czarny koń testu ;) Mój pierwszy pendrive, ponad 5 letni, 1GB. Praktyczna, aluminiowa obudowa z chowaną końcówką. Dostarczony był razem ze skórzaną, elegancką smyczą. Od zawsze "najszybszy w rodzinie" ;)

Dane producenta:
Odczyt: 30 MB/s
Zapis: 20 MB/s

Wyniki testów CrystalDiskMark (Seq):
Odczyt: 29,32 MB/s
Zapis: 18,16 MB/s

Wyniki testów bardzo zbliżone do specyfikacji podanej przez producenta i robią wrażenie. 30MB odczyt daje drugie miejsce i jest niewiele wolniejszy od Kingstona DT410, zaś zapis na poziomie prawie 20MB wyróżnia go z całej stawki. Szkoda, iż seria nie jest już rozwijana przez producenta (najwyższa pojemność jaką oferuje producent to 2GB). Jeśli macie możliwość kupienia tego pendriva, to gorąco polecam!

Midea - promo (4GB)

Bardzo ciekawe urządzenie. Bycie pendrivem jest jedynie dodatkiem do wskaźnika i zdalnego zarządzania prezentacją/komputerem. Urządzenie jest materiałem promocyjnym chińskiej firmy Midea, produkującej AGD. Nie spodziewał się nawet wyników na poziomie średnim, a tutaj...

Dane producenta:
Odczyt: brak
Zapis: brak

Wyniki testów CrystalDiskMark (Seq):
Odczyt: 26,44 MB/s
Zapis: 4,42 MB/s

Oczywiście nigdzie nie znalazłem danych producenta ;) Wynik testu jednak mocno mnie zaskoczyły. Odczyt na poziomie ponad 26 MB/s stawia go w czołówce. Pomimo nie najlepszych wyników zapisu, nie jest to słaby pendrive, a dodatkowe funkcje jakie oferuje miło zaskoczą właściciela urządzenia :)

Kingston DataTraveler I (1GB)

Klasyka wśród pendrive'ów firmy Kingstone. Mały, zgrabny i jak na tamte czasy całkiem szybki. Bez zbędnych bajerów. Martwi jedynie końcówka, która ma tendencje do "uciekania" (łatwo sama się zsuwała, po dłuższym czasie użytkowania). Bardzo łatwo ją zgubić lub niechcący połamać, gdyż wykonana jest z dość słabego plastyku. Podczas testów omawiana pamięć wypadła całkiem nieźle.

Dane producenta:
Odczyt: 6 MB/s
Zapis: 3 MB/s

Wyniki testów CrystalDiskMark (Seq):
Odczyt: 17,87 MB/s
Zapis: 4,93 MB/s

Szaleństw nie ma. Odczyt na poziomie 17,87 MB/s nie jest wynikiem oszołamiającym. Zapis raczej zaliczyć możemy do niskich, ale wówczas pendrive robił wrażenie. Cena za tego pendriva nie była zbytnio wygórowana. Zmierzone prędkości, są mimo wszystko lepsze, niż podane przez producenta. Klasyk i tyle.

Tracer Cow (4GB)

Pendrive, który kształtem przypomina... krowę ;) Bardzo miły dla oka. Zrobiony w całości z gumy o wysokiej jakości. Można nim rzucać, odbijać, a i tak nic się nie stanie. Zdejmowana końcówka siedzi mocno na swoim miejscu. Seria pendrive'ów Tracer Zoo charakteryzuje się bardzo ciekawymi kształtami przypominającymi zwierzęta.

Dane producenta:
Odczyt: 12 MB/s
Zapis: 5 MB/s

Wyniki testów CrystalDiskMark (Seq):
Odczyt: 15,50 MB/s
Zapis: 4,72MB/s

Testy nie pozostawiają złudzeń, iż pendrive lepiej wygląda niż spisuje się w praktyce. Słaby odczyt jaki zapis, umiejscawia go na przedostatniej pozycji. Typowy średniak.

OCZ Rally2 (8GB)

Pendrive OCZ Rally2 był prezentem jaki otrzymali wszyscy uczestnicy HotZlotu 2011. Sprawia on bardzo pozytywne wrażenie: metalowa obudowa, mocno trzymająca się końcówka oraz praktyczna, długa smycz.

Dane producenta:
Odczyt: 28 MB/s
Zapis: 15 MB/s

Wyniki testów CrystalDiskMark (Seq):
Odczyt: 15,23 MB/s
Zapis: 5,47MB/s

Wyniki testów rozczarowują. Po specyfikacji znalezionej w internecie (na pudełku nic nie ma), można sądzić, iż pendrive należy do czołówki. Niestety nie. Najsłabsze osiągi, spowodowały, iż wylądował na końcu zestawienia. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo emocjonująco. Średnie osiągi, ładne wykonanie, nic poza tym.

Edit 1
Po przeszukaniu kilku forów oraz opinii w sklepach / porównywarkach mogę stwierdzić, iż na HotZlot 2011, w jakieś części, a może tylko dla mnie, trafiła się trefna partia pendrive'ów OCZ Rally2 z zaniżoną wydajnością odczytu/zapisu. Czy ktoś kto był na Hot Zlocie 2011, ma również podobne wyniki w wydajności OCZ Rally2?

Edit 2
Teza o wadliwej partii pendrive'ów została potwierdzona w testach wykonanych przez Wolfgara. Więcej w tym komentarzu pod wpisem.

Edit 3
Kontynuacja wątku z pendrive'm OCZ Rally2 http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/Pendrive-OCZ-Rally-promocja-idealn...

Podsumowanie

Chciałbym zaznaczyć, iż jest to test pendrive'ów, które znalazły się w mojej domowej "kolekcji". Mały test pokazał, z czym możemy się spotkać w życiu codzienny, a także czego unikać, a na co zwrócić uwagę.

"Wielcy" nieobecni.
W testach nie wzięły udziału dwa pendrive'y. Pierwszym z nich jest pamięcią masową 1GB, którą dostałem na jakieś promocji od Kaspersky'ego. Niestety, został on pewnego razu uprany razem ze spodniami i obecnie nie jest w stanie zapisać powyżej 300MB danych:) Testu odczytu/zapisu 100MB danych nie przeszedł (zawieszał komputer). Drugim pendrivem, który nie dotarł do testów był firmy no-name :) Niemarkowe urządzenie rozłożyło się na czynniki pierwsze i nie można było już go przywrócić do stanu z przed "awarii".

Pozdrawiam 

sprzęt porady inne

Komentarze

0 nowych
skandyn   10 #1 30.08.2011 14:10

Przy okazji tego wpisu sprawdziłem sobie mojego pendriva firmy Sony 4GB, którego wygrałem na ostatnim HotZlocie. Do testu wykorzystałem program HDTach, który pokazuje, że tenże flash posiada szybkość oczytu ok. 20 MB/s.

Poza tym, prawdą jest, że producenci pamięci przenośnych troszeczkę sobie podwyższają parametry odczytu oraz zapisu danych.

Pozdrawiam.

4lpha   10 #2 30.08.2011 14:33

Ale fajny ten Tracer Cow... :D

4lpha   10 #3 30.08.2011 14:37

Gdyby ten GeiL był w wersji 8GB, to skusiłbym się na niego.

wojtekadams   19 #4 30.08.2011 16:14

OCZ Rally2 (8GB) oczywiście ze zlotu :P :)

  #5 30.08.2011 17:58

Nie polecam Corsairów, trafiają się dość często wadliwe egzemplarze. Najlepsze są PQI oraz Kingston - najważniejsza jest bezawaryjność.

djfoxer   19 #6 30.08.2011 18:09

@skandyn
Jaki to model pendrive'a od Sony?

@sunbeam96
Szkoda, że GeIL całkowicie przestał produkować pamięci przenośne. Swego czasu mieli najlepsze urządzenia.
A Tracer Cow traktuję jako maskotkę ;)

@wojtekadams
Tak :) Też byłeś na HZ2011?

skandyn   10 #7 30.08.2011 20:07

Nie wiem, ponieważ jest to tzw. pendrive reklamowy notebooków SONY VAIO, którego nie można nabyć, a jedynie dostać od firmy. Oczywiście jeśli chodzi o wygląd, to prezentuje się bardzo elegancko. W czarnej plastikowej obudowie z wysuwanym złączem na USB.

Pozdrawiam.

sla17   7 #8 30.08.2011 22:17

Gdy obserwuję moje otoczenie to stwierdzam, że pendrive staje się coraz mniej popularnym urządzeniem. 4GB to najczęściej wybierany wariant, każdy ma tam jakieś 128MB-1GB starocie, które kiedyś jakoś zdobył. Mają jeden główny (zazwyczaj najszybszy) do przenoszenia danych, a reszta leży w szafie i czeka na zestarzenie się ;) Za to coraz częściej wybiera się dyski twarde - oczywiście te zewnętrzne 2,5". Rozmiar jest do przyjęcia, a pojemność w porównaniu z pendrive ogrooomna ;) Wpakować do plecaka taki dysk i wyruszyć ;) A pendrive służy im (i mi) tylko do tego, by jakiś plik przenieść np. do punktu druku, do kolegi, gdzie nie liczy się pojemność :)

Sam mam jakiegoś starego z promocji Orange (przy podpisywaniu umowy) 128MB, pierwszy pendrive z czasów gdy mało kto o tym słyszał ;) Potem rozpoznawalny, biały Kingston DataTraveler 1GB - służył mi bardzo długo, no ale przestał wystarczać ;) Doszedł gumowy Corsair Flash Voyager 4GB, którego bardzo dobrze wspominam, obecnie oddałem go cioci, bo wolę dać komuś, niż ma się starzeć nieużywany. No i najnowszy mój nabytek, nieprzemyślany, z głupoty bym powiedział - pqi U273 w jasnoniebieskiej wersji, który jako jedyny jest jeszcze przeze mnie używany ;) Także w wersji 4GB :)

cephei.   3 #9 30.08.2011 23:13

Miałem pena Corsair Flash Voyager 8 GB i trafiłem na felerny, który sam się odmontowywał co chwilę i nawet żadne czary-mary z filesystemem nie pomogły. Już nigdy nic od Corsaira nie kupię.

  #10 31.08.2011 10:01

Ciekawy test. Jedyne co mogę dodać, to moje zdziwienie odnośnie wyników Ocz Rally2. Mam dwie sztuki modelu Rally2 i ich wydajność odbiega od danych producenta zaledwie o 2-4% w zależności od testu. A czasami wręcz nie odbiega w ogóle. Co więcej - ze wszystkich penów transfery były najbardziej "stabilne" i brakowało "zwolnień".
Nie mogę za to specjalnie polecić penów Ocz Atv - zachęcony Rally2 zakupiłem Atv do bardziej ekstremalnego użytku. Niestety potwierdziły się pogłoski o jego awaryjności, nawet przy spokojnym użytkowaniu.

Kamolot   2 #11 31.08.2011 10:16

To i ja postanowiłem testnąć swojego pena jakim jest Sandisk Cruzer Centaur 4GB. Jestem bardzo zadowolony z niego...ma on ze 2 lata : http://kamolot.net/imager/original/crystal.jpg

djfoxer   19 #12 31.08.2011 10:42

@xm
Też się zdziwiłem tym, iż OCZ Rally2 ma takie słabe wyniki. Po przeszukaniu kilku forów/sklepów/porównywarek mogę stwierdzić, iż na HotZlot 2011 firma OCZ dała nam jakąś trefną partię. Może nie będę mówił za wszystkich, ale są przypuszczenia, iż pewna partia pendrive'ów OCZ Rally2 ma wydajność dużo niższą niż deklaruje producent. Czy ktoś kto był na Hot Zlocie 2011, ma również podobne wyniki w wydajności OCZ Rally2?

@Kamolot
Świetne wyniki, podobne jak u GeILa. Czyli warto polecić.

djfoxer   19 #13 31.08.2011 15:25

@RaveStar
To szybciej niż u mnie. Z tego co się orientowałem wcześniejsza wersja (czerwona dioda) była bardzo awaryjna i ją wycofano. Nowa wersja (niebieska dioda, jak u nas) została wypuszczona w kilku partiach, które miały dość słabe osiągi.

Wolfgar   7 #14 31.08.2011 17:24

No u mnie wyniki są porównywalne z twoimi (wersja z hotzlotu). Jednak przeglądałem kilka testów gdzie OCZ Rally 2 wypadało zdecydowanie lepiej. Jak tylko odzyskam swojego z czerwoną diodą to zrobię kolejny test.

underface   14 #15 31.08.2011 17:45

u mnie hotzlotowy pendrive popisał sie wynikami zamieszczonymi przez autora wpisu tak ze lipa trochę, za to pendrak którym zostałem obdarowany za jeden z wpisów miesiąca to demon prędkości

flaszer   10 #16 01.09.2011 15:26

@djfoxer
Heh, a myślałem, że tylko ja tak pechowo trafiłem ;) Miałem nadzieję, że pendrive tej klasy będzie prezentował przyzwoite transfery - w końcu internetowe testy go zachwalają. Niestety, jestem rozczarowany - wyniki mam identyczne.

djfoxer   19 #17 01.09.2011 17:32

Trafiliśmy na jakąś trefną serię.
@Wolfgar daj znać jak wyniki pendrive'a z czerwona diodą.

Wolfgar   7 #18 01.09.2011 21:34

No to dzisiaj odzyskałem i zaraz zrobiłem testy. Wyniki potwierdzają przypuszczenia o wadliwości partii która nam się trafiła.
Wynik 1 (przed formatowanie - z czerwoną diodą)
http://img854.imageshack.us/img854/4981/clipboard01wl.jpg
Wynik 2 (po formatowaniu - wersja jak wyżej)
http://img546.imageshack.us/img546/5135/clipboard02ka.jpg
Wynik 3 (po formatowaniu - dioda niebieska
http://img707.imageshack.us/img707/2956/clipboard03ov.jpg
Od siebie chciałbym dodać, że mój Rally2 z czerwoną diodą 2 razy przetrwał pranie: program bawełna 30 stopni z ekstrapłukaniem xD

djfoxer   19 #19 01.09.2011 23:00

@Wolfgar
Dzięki za testy, czyli teza o wadliwej partii została potwierdzona. Szkoda. Dostając pendrive'a z OCZ, liczyłem na produkt wysokiej jakości. Dodam w poście link do Twojego komentarza z wynikami.

Pozdrawiam.

Wolfgar   7 #20 02.09.2011 00:34

@djFoxer - Nie ma problemu. Jestem ciekaw jak to się stało.
@RaveStar - testowałeś CrystalDiskMark czy na oko?

djfoxer   19 #21 02.09.2011 09:33

@RaveStar
Mógłbyś wrzucić screen z programu jeśli to nie problem?

Kopiując wczoraj plik (1 duży plik) na pendrive'a, zapis miałem na poziomie ok 3.45MB/s (sic!).

NRN   10 #22 02.09.2011 12:19

No cóż... tu jest coś takiego, co się nazywa dożywotnia gwarancja, nie? :P Skoro produkt nie spełnia oczekiwań i jest gorszy od innych produktów tej samej linii, znaczy, że seria do wymiany, mam rację? ^^'

Pech. Ciekaw jestem co na to Organizatorzy i obecni na HZ przedstawiciele OCZ :) Bo z reklamy się zrobiła antyreklama :P

Wolfgar   7 #23 02.09.2011 12:36

Wydaje mi się, że Organizatorzy o tym nie wiedzieli. A co do gwarancji to wkraczasz Ty NRN :D Jako nasz nadworny specjalista w tej dziedzinie. Mam nadzieje, że możemy liczyć na twoją pomoc i doświdczenie. Jak narazie wiemy, że "producent nie precyzuje jakie prędkości powinien osiągać jego produkt".

NRN   10 #24 02.09.2011 13:18

Ech, dlaczego wyczuwam drobną nutę ironii, Wolfgarze? :D Czy to nie djfoxer napisał ostatni wpis o prawach konsumenckich? http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/Prawo-a-zakupy-w-Sieci,27002.html

W sumie, w tym momencie nie wiem jak się za to zabrać, ale można by powiedzieć, że ja mam do 7 października całkiem zawalony harmonogram zadań, więc do wtedy sam i tak nic nie zrobię... Niemniej, mamy jeszcze czas. Trzeba tylko zdecydować, czy zgłaszamy to jako wadliwą serię, czy może po prostu indywidualnie się pozgłaszamy i spytamy co Producent na to ;) A sądząc po tym, że OCZ to dobra firma, nie powinno być problemów ;)

"Wydaje mi się, że Organizatorzy o tym nie wiedzieli."
Oj, tego to ja jestem pewien! ;) Ale jakby się nasi Organizatorzy za to zabrali, byłoby znacznie łatwiej ;P Nie sądzisz? :D

Wolfgar   7 #25 02.09.2011 14:18

Mówię zupełnie serio. Bez złośliwości. W każdym razie, najlepiej by było jakbyś zrobił test swojemu pendrivowi aby umocnić statystykę.

NRN   10 #26 02.09.2011 14:30

Zrobiłem, wysłałem djfoxerowi. Test wykonany dzisiaj, ostatnie formatowanie PenDrive'a było parę dni po HZ, aktualnie zajęty w 50% przestrzeni. Wyniki mam ledwie ledwie lepsze od Waszych:
-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.1 x64 (C) 2007-2010 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 16.164 MB/s
Sequential Write : 5.406 MB/s
Random Read 512KB : 16.122 MB/s
Random Write 512KB : 1.605 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 5.561 MB/s [ 1357.7 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.017 MB/s [ 4.2 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 6.028 MB/s [ 1471.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.021 MB/s [ 5.1 IOPS]

Test : 100 MB [E: 57.0% (4548.9/7974.0 MB)] (x3)
Date : 2011/09/02 12:30:06
OS : Windows 7 SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

NRN   10 #27 02.09.2011 14:32

No i z tego co widzę, mam dostępne 40 MB mniej przestrzeni niż djfoxer i 20 MB mniej niż Ty ;P

djfoxer   19 #28 02.09.2011 14:40

@NRN & @Wolfgar
Podobnie jak Wolfgar uważam, że Organizatorzy nie wiedzieli o tym. Już nie przesadzajmy :) Dali to co dostarczyła firma.

Faktycznie producent, firma OCZ, nie podaje specyfikacji ani na opakowaniu, ani na swojej stronie (http://www.ocztechnology.com/ocz-rally2-usb-2-0-flash-drive.html). Parametry techniczne dla OCZ w tekście były brane ze stron sklepów oferujących ten produkt (ciekawe, że gwarancja była podawana jako 5letnia, a nie dożywotnia).

Uważam, że reklamacja będzie ciężka, bo OCZ się zabezpieczyło przed tym, nie podając szczegółowych danych na swojej stronie i opakowaniu (High speed na opakowaniu może być traktowane w różnoraki sposób). Co innego gdybyśmy to kupili np. w sklepie, który w parametrach podaje szybkość pracy takiego pendrive'a (jak tutaj: http://www.komputronik.pl/product/39427/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploata...), wówczas można reklamować taki produkt u sprzedawcy.

W tym przypadku można jedynie prosić o jakieś wyjaśnienie ze strony dystrybutora/OCZ, szczególnie, że Wolfgar ma ten sam model z wcześniejszej partii (czerwony kolor diody) i jak widać w jego testach, wcześniejsza wersja naprawdę wymiata i ma świetne wyniki.

Aha. Wpis o prawach konsumenckich dotyczył jedynie zakupów przez sieć:)

djfoxer   19 #29 02.09.2011 14:42

Wyniki dostałem od NRN (dzięki:D). Wyśle jeszcze prośbę może do kilku osób, jeśli mogą, to żeby przeprowadzili testy. Liczę, że RaveStar poda wyniki swoich testów, bo u niego wyraźnie transfer był szybszy (ale nie tak szybki jak wartości teoretyczne).

djfoxer   19 #30 02.09.2011 15:09

Przy tym pendrivie w linku z komputronika, który podałem wcześniej, widnieją nagrody przyznane przez: PC WORLD KOMPUTER (najlepsza opłacalność 8/2007), PC Format (najlepsza jakość, nr 2/2008), Tygodnik komputerowy (wart uwag). Na stronie OCZ, w zakładce "Awards" jest ich jeszcze więcej.

Warto zwrócić uwagę na Opinie. Ostatnie komentarze pokazują, iż nowa seria ma jakaś faktyczną wadę, jeśli chodzi o prędkość.

Wątek o słabym zapisie OCZ Rally2, na oficjalnym forum OCZ (z tego roku): http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?84209-Rally2-8GB-Blue-led...

Jakiś OCZ Forum Support Manager napisał:
"The current release drives have minimum specs of:

14MB/s read
6MB/s write."

I odpowiedź również OCZ Forum Support Manager'a na zarzuty o "mijaniu się z prawdą":
"I am sorry that we have failed to meet your expectations.

Thread closed and Thank you."

Bez komentarza...

NRN   10 #31 02.09.2011 15:23

Czyli, że jak? Zrobili dobre peny, wysprzedawali je (czerwona dioda), narobili smaczku na markę (Rally2) i... wpuścili słabsze peny (niebieska dioda)?

Odnośnie organizatorów może powtórzę: nie wątpię, że DP nic nie wiedziało o parametrach - co dostali, to wzięli. Ja tylko mówię, że OCZ w takiej sytuacji zachował się odrobinę nie fair wobec nich, dając im do rozdania peny o niższych parametrach (niebieska dioda) niż te, które były testowane i którym przyznano nagrody (czerwona dioda). Więc proszę, przestańcie mi "nie-wprost" zarzucać, że mam coś do organizatorów. Ja sobie tego pena od HZ zachwalam :P Niemniej sam byłem odrobinę zdziwiony parametrami już wcześniej, a jak jeszcze widzę, że to cała seria taka... Ano właśnie.

No to czekamy na tę odpowiedź producenta / dystrybutora, o którą ktoś tam zabiega aktualnie.

Axles   18 #32 07.09.2011 07:49

Straszna kicha, na oko gdy używałem pena wydawało mi się, że jest bardzo wolny, teraz po tym wpisie i teście już wiem, że tak faktycznie jest: read:15,79 MB/s, write:5,5 MB/s czyli kiepściutko.
Tylko tak sobie myślę, na opakowaniu ( już go nie posiadam) pena było coś o dual-channel może to ma wpływ na prędkości i tak na prawdę nie ma penów z czerwoną i penów z niebieską diodą tylko to jest jeden pendrive którego my nie umiemy 'odblokować' :P

djfoxer   19 #33 07.09.2011 09:37

Zobacz mój wpis podsumowujący OCZ Rally2: http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/Pendrive-OCZ-Rally-promocja-idealna,27567.html Wszystko zostało wyjaśnione :)

Axles   18 #34 07.09.2011 13:31

Tak wiem czytałem, ale takie wytłumaczenie to wiesz. Ta firma straciła w moich oczach, jak się wydaje produkt inny niż pierwowzór który zdobywał nagrody, to wg. mnie nie nazwa powinna być inna lub chociaż jakaś wzmianka że wersja 2 produktu.

  #35 17.01.2012 22:53

Musze obronić Corsair. Mam 4 rok niebieskiego corsarza 16 gb i dziala mi bez problemów po dzis dzień.