Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Polski Windows Phone 7.5 Mango (aktualizacja) i Marketplace via Zune

Po wielu bojach zainstalowałem już na swoim LG E900 Windows Phone 7.5 Mango, nie czekając na patcha ze strony Microsoftu/LG. Jeśli kogoś to interesuje zapraszam do wątku:http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-sync/lg-e900-upd...

W tym malutkim wpisie pragnę przedstawić:
1. Jak zaktualizować swój telefon z Windows Phone 7 do wersji 7.5 Manogo w pełni spolszczonej (klawiatura, interface, pomoc, słownik itd.). Cały proces należy wykonać PRZED aktualizacja do wersji 7.5, gdyż po aktualizacji nie będzie już możliwe zainstalowanie pełnej polskiej wersji.

2. Jak w pełni, cieszyć się zakupami w Marketplace poprzez Zune w języku polskim - opisy, ceny, zakupy aplikacji i gier.

Cel 1. - Aktualizacja Mango do PL

Mimo, że nic zbytnio nie można tu zepsuć. Robicie to na własną odpowiedzialność.

Aby wykonać ten krok, niezbędne będzie małe "grzebanie" w rejestrze. Naszym celem będzie utworzenie w korzeniu HKEY_LOCAL_MACHINE podgałęzi: MUI\Available. W tej podgałęzi należy utworzyć klucz: 0415, o wartości Polish.

W ten prostu sposób, gdy zainstalujemy Windows Phone 7.5 Mango, nasz smartfon będzie posiadał pełną, polską wersję językową!

Zmiana w LG E900

Posiadacze telefonów od LG, dostali świetną aplikację MFG do zarządzania telefonem. Każdy posiadacz LG ma ją u siebie zainstalowaną, tylko ukrytą. Jest to swego rodzaju program serwisowy. Dzięki niej bez niczego możemy odblokować system, ustawić tethering – udostępnianie internetu przez USB, przetestować system, pogrzebać w rejestrze i wiele wiele innych opcji.

Oto co musimy zrobić by osiągnąć założony cel:
- dzwonimy na numer ##634# (w taki oto sposób aktywujemy aplikacje MFG, później będzie ona już dostępna z listy aplikacji)
- jako hasło wpisujemy: 277634#*#
- przechodzimy do edycji rejestru wybierając: 7 (Engineer Menu) -> 6 (Other Setting) -> Edit registry
- będąc w menu rejestru ustawiamy:
1.
Select ROOT_PATH - HKEY_LOCAL_MACHINE
2.
Input SUB_PATH - MUI\Available
3.
Input KEY - 0415
Select data type - String
4.
Input data (Just needed in Set) - Polish

Przyciskamy Set i już. Można jeszcze przyciskiem Query sprawdzić czy zapis się udał.

Zmiana w pozostałych modelach

Niestety w pozostałych model, aby zmienić wartość rejestru należy zainstalować Registry Editor for Windows Phone 7 (http://forum.touchxperience.com/viewtopic.php?f=20&t=593). Piszę niestety, gdyż aby to zrobić trzeba odblokować telefon. Jak to zrobić? Na pewno znajdziecie. Nie o tym jest ten wpis.

Cel 2. - Marketplace PL poprzez Zune

Aby móc wejść poprzez Zune do Marketplace i móc robić zakupy (inaczej pojawi się alert, iż opcje regionalne na komputerze nie zgadzają się z opcjami na koncie Live), musimy przeprowadzić kilka kroków, które pozwolą nam cieszyć się w pełni z naszego polskiego Marketplace:

1. W systemie nasza lokalizacja (zmieniamy w Panelu Sterowania) musi być ustawiona na: "Polska" (jeśli mamy polski system nie musimy najprawdopodobniej tego robić)

2. Logujemy się na nasze konto Windows Live https://signup.live.com/. Tam musimy ustawić nasz region na "Polska":
- przechodzimy do opcji konta: https://account.live.com/summarypage.aspx- przy polu "Country/region" wybieramy "Change"
- z rozwijanej list "Country/region" wybieramy "Poland"
- zapisujemy klikając na "Save"

3. Ostatni krok, o którym nie wiedzą wszyscy. Tworząc konto na Windows Live, mamy również zakładane konto na XBOX Live. Tu musimy migrować nasze konto do Polskiego XBOX Live.
- wchodzimy na link do migracji: https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration/SelectRegion- kreator sprowadza się do wybrania regionu "Polska" i potwierdzenia tego w kilku krokach

Witam w polskim Windows Phone 7.5 Mango i Marketplace!

W taki oto prosty sposób możemy: zainstalować aktualizację Mango do Windows Phone z pełną, polską wersją językową systemu (Cel 1.) oraz w Marketplace. poprzez w Zune, logować się i robić zakupy (Cel 2.).

W dwóch krokach, dzięki Mango (Tak na marginesie - świetny update i naprawdę warto było czekać na tą aktualizację! Jeśli planowałeś kupić smartfone z Windows Phone, teraz jest świetna okazja by to zrobić! Więcej wkrótce...), z małą pomocą, otworzyliśmy drzwi do świata Windows Phone w całości w języku polskim!! :D

Dziękuję i Pozdrawiam

Powiązane:Windows Phone 7.5 Mango - (R)EWOLUCJA?Windows Phone 7 w LG E900

 

windows sprzęt urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
  #1 30.09.2011 17:15

A pomyśleć że Android zawsze był po polsku

StawikPiast   11 #2 30.09.2011 17:29

@ADMC

moze i byl, tylko szkoda ze sie na potege wiesza.

  #3 30.09.2011 17:37

@StawikPiast
Ciekawe w którym miejscu? Bo mi Android jeszcze nigdy się nie zawiesił chociaż katowałem go jak sie dało.

przemor25   14 #4 30.09.2011 18:31

Wszystko może się zawiesić jeżeli podzespoły są do d**y.

djfoxer   19 #5 30.09.2011 18:47

@Admc
Muszę Ciebie zmartwić. Polski Android była od wersji 1.5 (Cupcake) wydanej 30 kwietnia 2009 roku dla Era G1 czyli HTC Dream. Wówczas na rynku były zaledwie 3 urządzenia z Androidem (HTC Dream, Kogan Technologies Agora standard/Pro i HTC Magic).

StawikPiast   11 #6 30.09.2011 18:53

@Admc

"Ciekawe w którym miejscu? "

Nie wiem, ale jak powiesz jak to sprawdzic to ci napisze.

  #7 30.09.2011 21:24

Dzięki za te kilka jakże pomocnych słów. Kupiłem kilka dni temu to lg z nadzieją na Mango bo szczerze mówiąc dotychczasowa wersja to padaka , ani funkcjonalnego bluetootha , ani pamięci masowej itp. Tylko dla fanbojów. Ale płynnośc przebija Androida 100 razy i z tym każdy się zgadza. Jestem zadowolony.

Tabcin   5 #8 30.09.2011 22:27

No mi andek w wersji 2.1.1 potrafił zawiesić sam z siebie. Wieczorem ładowałem baterię, a nad ranem nie chciał się ekran odblokować. Po twardym resecie (power 5 sekund), bateria była na 70%. Normalnie zostaje ~98%. Po aktualizacji do 2.3.4 problem znikł, ale soft niestety nieoficjalny, bo na aktualizację w kiess to bym sobie jeszcze trochę poczekał...

Co do tematu to może się wielu osobom przydać. Dobrze że powstają takie wpisy.

muuz   5 #9 01.10.2011 16:31

Mi się Android 2.3.5 prawie nigdy nie wiesza. Równie rzadko, jak Windows 7. Nie wiem skąd się wziął stereotyp, że Android i Windows się często wieszają...

pilarek   5 #10 01.10.2011 16:51

Tyle kombinacji, żeby działał polski język. Niesamowity system...

sla17   7 #11 02.10.2011 21:06

Nie wiem dlaczego, ale wszystko po polsku wygląda brzydziej. Nie wiem, czy to spece od wyglądu nie potrafią tego ładnie zrobić, czy mi się tylko tak wydaje ;)

djfoxer   19 #12 02.10.2011 22:37

@pilarek
Początki bywają czasem trudne, nie narzekajmy ;)

@sla17
Może to kwestia, tych naszych ogonków :P

  #13 25.10.2011 14:59

Wykonalem wedlu instrukcji no i wszystko fajnie, ale... Stracilem historie dotychczasowych zakupow w Marketplace :-( Teraz przy probie aktualizacji aplikacji dostaje komunikat "Wystapil problem z ta aplikacja lub gra polegajacy na tym ze nie jest juz ona dostepna w Twojej historii zakupow. Przyczyna moze byc niedawne przelaczenie tagu gracza skojarzonego z Twoim identyfikatorem Windows Live ID. Niestety w celu dalszego korzystania z tej aplikacji lub gry musisz zakupic ja ponownie" (sic!) Poki co support Microsoftu milczy... :-(

djfoxer   19 #14 25.10.2011 17:19

@RJ
A to ciekawe, a może lepiej zadzwonić do nich na infolinię? Będzie szybciej.

  #15 27.10.2011 08:49

@djfoxer
Problem bierze sie z niezrozumialego w dobie globalizacji regionalizmu stosowanego w Zune/XBOX Live. Usluga dostepna w wersji pelnej w zasadzie tylko w US, stad i wielu ludzi (w tym i ja) chcac obejsc ograniczenia rejestrowalo konta z krajowa karta kredytowa ale falszywymi danymi adresowymi z US (formularz sprawdzal tylko poprawnosc kodu pocztowego). W momencie udostepnienia uslugi w wersji krajowej po zrobieniu "przelaczenia" kraju (Twoj punkt 3) zaczynaja sie schody. U mnie po wykonaniu kroku 3 w systemie billingowym microsoftu powstal 2-gi rekord podpiety pod to samo Windows Live ID, i teraz karte kredytowa i historie zakupow mam pod "amerykanskim" ID, a telefon korzysta teraz z drugiego polskiego ID, bez historii zakupow i bez karty kredytowej, dlatego nie moge nic zaktualizowac ani zakupic nowego. Okazuje sie ze problem zmiany kraju w Zune/XBOX Live jest znana usterka toczaca ekosystem Microsoftu od pierwszych XBOXow, jest sporo watkow na forach MS na ten temat...

djfoxer   19 #16 27.10.2011 17:26

@RJ
Dziwne jest, że wczoraj, gdy chciałem zaktualizować darmowy program AppFlow, wyskoczył mi ten komunikat co Tobie. Wcześniej, na polskim Mango, nie było problemów takich problemów. Pomogło odinstalowanie starszej wersji i ponowna instalacja AppFlow już w nowej wersji. Na koncie Xbox Live nie mam żadnych danych, prócz kraju. Może coś zmieniali ostatni w usłudze dla kont z Windows Phone?

  #17 28.10.2011 09:13

@djfoxer
1. Zaloguj sie do billing.microsoft.com i sprawdz co tam masz pod swoim windows live id.
2. Potwierdzam ze dla darmowych aplikacji dziala sposob podany przez Ciebie (odinstaluj i zainstaluj ponownie).
3. Co do platnych, czekam co mi odpisze support, poki co znalazlem to http://support.microsoft.com/kb/2424862
"Dla klientów usługi Xbox LIVE
Przed migracją konta Xbox LIVE z innego regionu do swojego kraju lub regionu należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.
Po migracji konta nie będzie możliwe ponowne pobranie zawartości pobranej przed migracją. Aby zachować dostęp do poprzednio zakupionej lub pobranej zawartości, wystarczy pobrać ją przed migracją na urządzenie pamięci masowej (np.dysk twardy, kartę pamięci lub napęd USB). Zakupiona zawartość nie podlega refundacji, nie jest też gwarantowane jej działanie po migracji.
Nie będzie możliwe ponowne pobranie lub przesyłanie strumieniowe filmów i programów telewizyjnych w regionie docelowym migracji.
Za pobraną przed migracją i niedostępną po niej zawartość nie przysługuje refundacja."

Co ciekawe na koncie XBOX Live jest mozliwosc powtornego przelaczenia kraju, ale dopiero po roku od ostatniego przelaczenia.

djfoxer   19 #18 29.10.2011 11:46

@RJ
Dzięki za link. Zauważyłem, że ta migracja to jest taka na wpół gwizdka. BO pod moim LiveID są dwa konta. Jedno zarejestrowane na PL, a drugie na UK.

Z tego linku co podesłałeś to wynika, że migracja na konto PL jest obciążona możliwością straty zakupionych aplikacji.

  #19 02.11.2011 21:13

@djfoxer
1. Jest juz nowy update od LG - przenosny hot-spot czyli Wi-Fi tethering ;-)
2. Co do marketplace, kwota wydana poprzenio nie do odzyskania, ale z drugiej strony polskie Mango nie bylo przewidziane dla LG E900, w sumie chyba bylo warto, dzieki za opis :)

djfoxer   19 #20 03.11.2011 17:20

@RJ
Tak, ale niestety dla wersji firmware open, nie udostępniono w tej aktualizacji tetheringu:(
Dzięki za odzew odnośnie Mango :)

  #21 20.11.2011 20:45

Pięknie! Kupiłem telefon, zrobiłem aktualizacje, konfigurację, itp...
czy z powyższego wynika, że by kupować legalnie aplikacje za PLNy muszę to wszytko usunąć, założyć nowe konto na WindowsLive, odblokować instalowanie aplikacji bokiem, coś tam zmieniać w rejestrze i dopiero używać nowy „przyjazdy” system?

djfoxer   19 #22 21.11.2011 22:54

@ZbyszekM__
Kupiłeś telefon już z Mango?
Jeśli masz ceny w złotówkach i kartę kredytową to żadne problem, ażeby kupować już dziś. Ja czekam na PayPala w Marketplace :)

  #23 29.12.2011 19:57

na zwykła kartęz bankomatu z opcją płatności przez internet vista też zakupy zrobisz :) tylko trochę trzeba wiedzieć o zakupach przez internet :P

  #24 02.10.2012 15:18

mam LG E 900 bez tethering, i nie wiem jak go uruchomic, jakoby telefo bedac brand TIM , cos takiego nie ma i nie potrafie go nobrand uczynic.

djfoxer   19 #25 02.10.2012 19:31

@jkbrenna
Polecam wgrać firmware VODAFONE GERMANY LG-E900AT-00-V10p-262-02-SEP-02-2011+0_DZ

Opis i niezbędne plik znajdziesz tutaj:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=935578