Rootowanie w Windows Phone 7.5 dla wszystkich!

Spoglądałeś z zazdrością na użytkowników Windows Phone z hackowanymi ROMami? Oczekujesz możliwości uruchamiania aplikacji, niedostępnych dla urządzeń odblokowanych jedynie developersko? Chcesz zacząć pisać aplikacje na Windows Phone, z rozszerzoną funkcjonalnością? Szukasz edytora rejestru i exploratora plików dla Windows Phone?

Dzięki aplikacji WP7 Root Tools, stworzonej przez Heathcliff74, wszystko o czym marzyłeś jako "szary" użytkownik Windows Phone się spełni ;)

Root Access - więcej mocy!

Udostępniona wersja WP7 Root Tools 0.9 jest wielkim krokiem na przód. Program pozwala na dawanie uprawnień roota dla aplikacji z poziomu urządzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć instalować aplikacje, dostępne jedynie do tej pory dla urządzeń z custom ROMem.

Nowa wersja WP7 Root Tools działa na urządzeniach
(potrzebne jest jedynie odblokowanie interop):


  • Samsung (1. i 2. generacja)
  • LG
  • HTC (1. generacja, wersja Mango v1 (SPL 4.x i niżej)
  • Samsung (1. generacja z custom ROMem)
  • HTC (1. generacja z custom ROMem)

Autor dodatkowo udostępnił SDK, dzięki czemu będzie możliwe tworzenie aplikacji, które wykorzystają nowe, niedostępne do tej pory funkcjonalności! Zespół odpowiedzialny za słynnego Chevron WP7, testuje już nowe biblioteki i niedługo wypuści program, który używa nowych opcji, jakie daje te SDK!

Dodatkowe narzędzia

WP7 Root Tools to nie tylko nadawanie uprawnień roota, to także kilka ciekawych narzędzi. Otrzymujemy także:


  • najlepszy edytor rejestru dla Windows Phone

  • explorator plików na urządzeniu

Nie ma róży bez ognia

Niestety. Jeśli ślinicie się już na myśl o uruchomieniu Opera Mobile lub DFT Bluetooth, to muszę ostudzić wasz zapał. Obecnie nie da się uruchomić tych aplikacji. Opera Mobile jest natywnym plikiem exe, a WP7 Root Tools daje jedynie dostęp do roota dla aplikacji. Zaś DFT BT, wymaga dodatkowych sterowników. Jednakże, jest szansa na uruchomienie tych aplikacji. Możliwe, że wystarczy rekompilacja, aby mogły działać, jak reszta programów napisanych w Silverlightcie, pod kontrolą TaskHost.exe. Ale są to narazie luźne przemyślenia, nic nie jest pewne, wszystko okaże się w najbliższym czasie.

Jest siła

Narzedzie jest dostępne już do ściągnięcia, jak i SDK. Obecnie program pozwala na uruchamianie części aplikacji nieodstępnych wcześniej beż custom ROMu. Publikacja SDK powinna sprawić, iż będzie przybywać programów, wykorzystujących nowe funkcjonalności. Liczę również, że uda się załatwić w przyszłości sprawę z Oper Mobile.

Trzymamy kciuki!