Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Samsung Smart TV sterowany Androidem - oficjalne aplikacje

Mając Smart TV w domu jesteśmy przyzwyczajeni, iż sterujemy zazwyczaj urządzeniem klasycznie z pilota lub w nowych modelach za pomocą głosu lub ruchu rąk (więcej w obszernym wpisie: Samsung Smart TV seria 8. 46" - domowe centrum rozrywki). Ale to nie wszystko! Otóż mając smartfon można również i nim sterować funkcjami Smart TV. Co więcej ze smartofnu można zrobić... odbiornik TV! Ten wpis poświęcony będzie oficjalnym aplikacjom Samsunga na Androida. Na pewno będziecie zaskoczeni możliwościami jakie oferują te programy. Zapraszam do wpisu!

Spośród kilku dostępnych aplikacji od Samsunga wybrałem dwie. Są to jednak najbardziej użytecznie i zaskakujące funkcjalnościami. Oczywiście bez żadnych plączących się kabli, dane są przekazywane przez WiFi.

AllShare™ Control

AllShare™ Control jest jednym z najbardziej rozbudowanych aplikacji do sterowania sprzętem. Co więcej, już po uruchomieniu aplikacji widzimy, iż nie tylko Smart TV jest możliwy do obsługiwania przez AllShare™ Control:

Smart TV, PC, a nawet klimatyzacja i pralka! To wszystko możecie obsługiwać z poziomu tej aplikacji. Z racji tego, iż od Samsunga otrzymałem tylko ;) Smart TV (a nie pralkę :P ), na nim też się skupię.

Standardowo jak w tego typu aplikacjach otrzymujemy możliwości, które niemalże w 100% pokrywają funkcje dostępne z poziomu standardowego pilota, a nawet więcej.

Standardowe opcje jak zmiana głośności, kanału to nie powinno nikogo dziwić. Świetnie, że na kolejnym ekranie mamy dostęp do zaawansowanych funkcji pilota, jak przechodzenie po menu Smart TV, czy klawisze funkcyjne. Jak widać całość jest przemyślanie rozłożona i w pełni funkcjonalna. Nie ma mowy o tym, iż wciśniemy przypadkiem jakiś przycisk. Poszczególne elementy są duże, co jak sprawdziłem, dla starszych osób jest sporym ułatwieniem.

Nie zabrakło również klasycznej klawiatury numerycznej i sterowania odtwarzaczem.

Teraz spójrzcie na ten screen. Jest to nic innego jak możliwość sterowania kursorem w Smart TV za pomocą smartfona! Obsługuje się podobnie jak gładzik w notebookach. Dla tej samej funkcjonalności warto już zainstalować tą aplikację. Ułatwienie używania Smart Huba, czy przeglądarki www na Smart TV jest duże. Wreszcie można to obsłużyć beż dziwacznego sterowania strzałkami (sic!)! Nawet brak klawiatury w tej aplikacji (niestety) do wprowadzania tekstu, można przeboleć dzięki temu gładzikowi.

Polecam zainstalować i cieszyć się prostotą sterowania przy pomocy smartfona. Ok, a teraz czas na gwiazdę dzisiejszego wpisu:

Samsung SmartView

Samsung SmartView (dostępny w kilku wersjach w Google Play) jest rozszerzeniem możliwości jakie oferuje nam AllShare™ Control. O ile wcześniejsza aplikacja była przeniesiem pilota i gładzika na smartfon, to SmartView jest rozszerzeniem funkcjonalności Smart TV.

Na pierwszy rzut oka jest podobny do pierwszej aplikacji. Sterowanie kanałami i głośnością to standard:

Dostajemy również przeniesiony pilot, niemalże 1:1, którego screenów nie będę już tu zamieszczał. Przejdę szybko do najciekawszych i unikatowych funkcji. Otóż po chwili znaleźć można w menu opcję do przeglądania zawartości Smart Huba i uruchamianiu aplikacji nie z poziomu TV, ale z aplikacji na smartfonie. Małe, ale bardzo przydatne.

Niezmiernie ucieszyła mnie opcja kontrolera do gier. W tym oknie nasz smartfon zmienia ułożenie pozycji klawiszy, przeniesionych z pilota, dzięki czemu łatwiej grać w gry dostępne w Smart Hubie:

Na koniec zostawiłem funkcjonalność, przez którą wpis ten powstał kilka godzin później niż założyłem sobie... Otóż można tutaj robić...

Streaming kanałów na żywo ze Smart TV na smartfona bez kabli

Tak! Samsung SmartView pozwala na takie bajery. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby streamować obraz z programu w TV na smartfon. To co jest aktualnie oglądane na TV, automatycznie może być przerzucane na ekran smartfona. Działa to szybko, nie ma problemów z synchronizacją dźwięku z obrazem. Jeśli nie możemy oglądać meczu w TV, gdyż musimy ugotować coś w kuchni, odebrać telefon, albo po prostu zrobić coś w innym pomieszczeniu (poczytać gazetę), ale cały czas z podglądem tego co dzieje się w TV - to jest to idealnym rozwiązaniem! Co więcej, obraz streamowany jest nawet, gdy osoba przed telewizorem przegląda stronę www (musi być włączony wtedy PIP). Rewelacja.

Dotykając ekranu można sterować podstawowymi funkcjami TV.

Dziś dostałem świeżutki numer Amiga Computer Studio z 1998 roku. Ciężko pogodzić oglądanie meczu w TV i czytanie. Szczególnie, że wolę jak jest trochę ciszej, gdy delektuję się lekturą. Opcja streamingu w SmartView to idealne wyjście w takich chwilach. Gorąco polecam tą aplikację i zachęcam do dzielenia się opiniami.

To nie wszystko! Otóż obraz na smartfonie działa na zasadzie PIP. Zatem można na TV oglądać film z DVD, czy grać na konsoli, zaś na smartfonie w tym samym czasie w innym pokoju można oglądać kanał telewizyjny!! I nie ma w tym momencie problemu jaki jest w PIP na TV (dźwięk może być tylko jeden z któregoś ze źródeł). Na dużym ekranie TV mamy inny obraz i dźwięk, a na smartfonie oglądamy kanał telewizyjny z własnym dźwiękiem! Oczywiście można zmieniać kanały na Androidzie niezależnie od tego co się dzieje na dużym ekranie. Rewelacja!

Samsung SmartView - aktualizacja

Niedawno wyszła aktualizacja do aplikacji SmartView . Największe zmiany przeszedł interface - został zupełnie przeorganizowany, szkoda jednak, że jeszcze nie ma polskiej wersji. Marti jednak najbardziej to, iż od strony funkcjonalności, aplikacja została ograniczona (np. brak uruchamiania aplikacji z SmartTV z poziomu Androida). Taka polityka aktualizacji dziwi i jest mocno niezrozumiała. Poniżej zamieszczam kilka screenów z nowej wersji.

Podsumowanie

Wyróżnione aplikacje od Samsunga idealnie wykorzystują dodatkowe funkcje jakie oferuje smartfon. Dzięki nim spędzanie czasu ze Smart TV jest jeszcze przyjemniejsze i pozwala na większą swobodę.

Kolejny wpis omawia nieoficjalne aplikacje, które pozwolą na jeszcze inne skosztowanie doznań płynących z użycia Smart TV i smartfonu: Samsung Smart TV sterowany Windows Phone i Androidem - nieoficjalne ap....

Małe zgrzyty

Na koniec warto dodać, że nie wszystkie aplikacje są dostępne dla każdego modelu smartfona. Niestety pomimo, iż testowałem aplikacje na Nowym Galaxy Note 2, tylko kilka aplikacji można było uruchomić lub nie można było nawet ich zainstalować (Aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem Samsung GT-N7100.). Jeśli ktoś to czyta z Samsunga (a czyta?) to mały apel: zaktualizujcie swoje flagowe aplikacje pod nowsze urządzenia! Żeby aplikacje od Samsunga nie działały na urządzeniach od Samsunga? Ktoś zaspał chyba, oby szybko zostało to naprawione.

(Warto zajrzeć również do wpisu poświęconego grom na Smart TV, które sterujemy w często nietypowy sposób, za pomocą smartfona: Gry na Samsung Smart TV sterowane smartfonem (Android).)

 

sprzęt porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
mordzio   15 #1 16.02.2013 12:20

Streaming kanałów TV prezentuje się całkiem przyzwoicie. Rozumiem, że nie można oglądać jednego kanału TV i przesyłać innego w tym samym czasie, zgadza się?

djfoxer   19 #2 16.02.2013 14:28

@mordzio
Niestety musimy oglądać to samo, co jest w TV. Można jednak oglądać to co jest w PIP. Czyli osoba przed TV przegląda www, czy Smart HUB, a my nadal oglądamy program na smartfonie.

wojtekadams   19 #3 17.02.2013 15:06

A jakie jest opóźnienie w streamingu?

djfoxer   19 #4 17.02.2013 15:42

@wojtekadams
Niewielkie, ok. 2 sekundy.

Autor edytował komentarz.
arlid   16 #5 17.02.2013 17:42

Z jednej strony ciekawe, ale z drugiej to wydaje się być tylko bajerem, bo przecież i tak trzeba włączyć TV.. Dodatkowo jak odpowiedziałeś dla mordzia nie da się oglądać dwóch rożnych kanałów w pełnej krasie, więc to tak trochę na wyrost, - włączę TV, wybiorę kanał i puszczę streaming przy czytaniu gazety? To mogę usiąść przed telewizorem z gazetą w ręku, i wtedy nie potrzeba telewizora za bagatelna kwotę i do tego za połowę jego ceny smartfona i mam obraz na pełnym ekranie. Tak troszkę zależy z której strony na to spojrzeć. jak pilot, może OK, ale po co skoro i tak mam go z boku? Chyba, że ktoś korzysta z kontroli gestem/głosem, ale wtedy po co mu pilot w telefonie? :P

wojtekadams   19 #6 17.02.2013 19:56

@arlid
popatrz z tej strony oglądasz mecz Polska / Niemcy - nasi wygrywają... zostało 5 min do końca meczu a Ty musisz iść za potrzebą :) - streaming jak znalazł :P

djfoxer   19 #7 17.02.2013 22:22

@arlid
No jasne, że to bajer. Ale takie bajery, szczegóły decydują o kupnie. Taki streaming przydaje się w najmniej oczekiwanych sytuacjach. W piętrowym mieszkaniu, to idealny sposób by zobaczyć co leci w tv i zmienić nawet kanały. Ba, pomyśl o rodzicach, którzy z każdego miejsca mogą szybko zerknąć co oglądają ich pociechy. Diabeł tkwi w szczegółach. Poza tym, wojtekadams dał też świetny przykład :P

arlid   16 #8 18.02.2013 09:08

@djfoxer
Tak, przykład jaki podał wojtekadams jest ciekawy, ale przecież teraz wszędzie wciskają HD z nagrywarkami- więc to chwila by to włączyć. Co do mieszkań to fakt, ale przecież rodzice z dziećmi nie mieszkają w mieszkaniu po powierzchni 1ha, gdzie ciężko się znaleźć. Poza tym telewizor wydaje dźwięk, a zajrzeć nie trudno. Szybciej zajrzy i rzuci okiem, niż uruchomi to w telefonie. A kupić tv za ok 5300 i smartfon za 2100 (prawie 40% kwoty ceny tv) to daje razem 7400. A gdzie integracja? To na obiad tez rodzice powinni dzieciom kupić takie smartfony i wysyłać im smsy lub przypomnienia? xD

djfoxer   19 #9 18.02.2013 09:22

@arlid
Ale to jest tylko dodatek do Smart TV i smartfona :) Nie oczekuj od tego jakiś mega funkcjonalności. Poza tym jak masz mieszkanie kilku piętrowe to już zmienia to patrzenie na ten bajer, aczkolwiek to nadal jest tylko małe urozmaicenie. Nikt nie robi z tego wielkiej funkcjonalności, a że bywa przydatne to co innego :)

  #10 18.02.2013 12:07

A masz pewność, że przy wyłączonym tv (stand by) nie da się streamować? W moim da się zaplanować nagrywanie i wyłączyć TV a ten i tak nagra jak przyjdzie pora. Czyli tuner wtedy działa, dysk usb także, tylko wyświetlacz jest wyłączony.

arlid: jak Polska wygrywa to potrzeba poczeka :D Zawsze można włączyć timeShift i sobie nagrać te 5 min. A później obejrzeć z lekką... głową :)

arlid   16 #11 18.02.2013 16:44

@djfoxer
Wiem, ze to tylko dodatek. Nie mówię, ze to coś złego, ale czasem patrząc obiektywnie z dwóch rożnych stron niektóre funkcje wykluczają inne. Bo np. jak już mówiłem, po co pilot w smartfonie jak steruje się gestem/głosem :P

djfoxer   19 #12 18.02.2013 17:49

@korotoy
W trybie standby żadna aplikacja nie potrafi połączyć się z TV. Więc ta metoda odpada. Co innego, że w trybie pełnoekranowym zmieniać kanały można oddzielnie na TV i oddzielnie na ekranie smartfona. Niestety to tylko teoria, w praktyce kanały zmieniają się i w smartfonie i w TV. Może jest problem z kompatybilnością smartfona i TV lub będzie to dostępne w przyszłości.

@arlid
Bo nie zawsze działa to dobrze (zobacz wpis o Smart TV) :) Poza tym sterowanie smartfonem jest o wiele szybsze i efektywniejsze. Nie ma co nawet tego porównywać, pierwszy przykład, który rozwieje wszelkie wątpliwości: wpisywanie tekstu :)

djfoxer   19 #13 14.03.2013 20:30

Zatem streaming działa na zasadach PIP:
Uzupełnienie: "To nie wszystko! Otóż obraz na smartfonie działa na zasadzie PIP. Zatem można na TV oglądać film z DVD, czy grać na konsoli, zaś na smartfonie w tym samym czasie w innym pokoju można oglądać kanał telewizyjny!! I nie ma w tym momencie problemu jaki jest w PIP na TV (dźwięk może być tylko jeden z któregoś ze źródeł). Na dużym ekranie TV mamy inny obraz i dźwięk, a na smartfonie oglądamy kanał telewizyjny z własnym dźwiękiem! Oczywiście można zmieniać kanały na Androidzie niezależnie od tego co się dzieje na dużym ekranie. Rewelacja!."

Autor edytował komentarz.
  #14 06.05.2013 17:33

Mam TV UE40es7000 i poprzez aplikację Samsung Smart Viev można wyłaczyć ekran w tv, a na telefonie oglądać dalej wybrany kanał ( telefon SGS2 ).

  #15 08.05.2013 21:02

Niestety na Samsungu S Advance nie ma możliwości instalacji tych aplikacji przez google play (mimo aktualizacji Androida do Jelly Bean:-()

Porażka...

djfoxer   19 #16 11.05.2013 15:18

@jelon
Zgadza się, ekran można wyłączyć lub zmienić źródło na HDMI, a na smartfonie przez Smart View oglądać kanał telewizyjny. Oczywiście tv musi być włączony by nadawał.

@piesekleszek
Niestety polityka Samsunga w tym aspekcie jest trochę niejasna. Tego typu urządzenie spokojnie pociągnęłoby Smart View.

  #17 26.05.2013 21:04

Dlaczego tu pokazujesz Polska wersję Samsung Smart view a na Google play jest tylko po angielsku i do tego nie streemuje obrazu :/ i jakoś mniejw nim opcji nie jak w tym opisanym na tej stronie

  #18 27.05.2013 12:30

Jaki ma to zasięg? Czy przypadkiem nie ściągnę sygnału TV od sąsiadki?
A jeśli ktoś ma 3 telewizory samsung, to może wybierać obraz pomiędzy nimi na fonie?

  #19 27.05.2013 14:35

Czy może ktoś z Was polecić jakąś aplikację do zrobienia z Galaxy S3 klawiatury Bluetooth do smart TV?

djfoxer   19 #20 27.05.2013 18:46

@twt
Wyszła ostatnio nowa wersja, dodałem screeny po aktualizacji. Od strony funkcjonalności niestety została lekko okrojona :/

@kondzia
Sygnał przesyłany jest za pośrednictwem sieci (połączenie smartfon - SmartTV), oba urządzenia muszą być w tej samej sieci (np. poprzez WiFi). Ograniczeniem jest tu zasięg sieci. Od sąsiada odbierzesz sygnał tylko wtedy jak jesteście w tej samej sieci :)

Autor edytował komentarz.
djfoxer   19 #21 28.05.2013 07:54
Songokuu   15 #22 01.06.2013 13:06

Musisz pogadać z MaxDamage i może przekonasz go do AllShare :)

djfoxer   19 #23 01.06.2013 18:38

@Songokuu
AllShare jak AllShare, ale same możliwości SmartView są obłędne :)

  #24 02.06.2013 15:10

Arlid. Aplikacje o których mówimy są dodatkowe i nikt nie zmusi cię żebyś je ściągał jeśli nie chcesz,lub masz telewizor sterowany np.głosem,albo rubina z poprzedniej epoki.Jeżeli chodzi o pilota którego trzymasz obok siebie na kanapie to (jeśli masz pojęcie o smart tv) nie przyda ci się on zbytnio do surfowania w sieci ponieważ nie były one dopracowane i trzeba mieć wiele cierpliwości i dużo wolnego czasu żeby poprzerzucać strony,więc mając smart view w telefonie życie wydaje się łatwiejsze.Obsługa wyjątkowo prosta i precyzyjna,osobiście polecam wszystkim którzy mają smart tv.Bo po co komu smart tv jak ma się umęczyć przy pilocie.

  #25 03.06.2013 17:38

tylko jak uruchomic program skoro na sgs sII po zainstalowaniu i uruchomieniu caly czas obraz mruga nie da si z nim nic zrobic?

djfoxer   19 #26 03.06.2013 18:18

@Anonim
Czy sygnał WiFi jest mocny? Czy wyłączony jest tryb programisty? Jaki to model TV?

Autor edytował komentarz.
  #27 06.06.2013 13:56

Jak wylaczyc ten tryb programisty tel sg s2 tv ue46es8000

  #29 19.06.2013 09:27

A co myślicie o systemie IRek (irek.info.pl), który umożliwia sterowanie np. telewizorem ze smartfona?. Jest to program i nadajnik podłączony pod komputer w którym można zgromadzić wszystkie domowe urządzenia RTV. Dzięki wbudowanemu webserwerowi można sterować wszystkimi rtv z urządzeń mobilnych będących w sieci lokalnej (wi-fi), a nawet z Internetu. Nie ma wtym momencie żadnej aplikacji na konkretny system operacyjny smartfonów, ponieważ sterowanie odbywa się z użyciem dowolnej przeglądarki internetowej. Oprogramowanie jest darmowe a nadajnik jest stosunkowo tani w porównaniu z zaawansowanymi pilotami uniwersalnymi. Jest jednak jeden minus. Komputer z programem, do którego jest podłączony nadajnik podczerwieni musi być cały czas uruchomiony. Dla jednych jest to uciążliwe, inni powiedzą, że i tak komputer mają cały czas włączony :] Program mimo swojej prostoty wyglądu, umożliwia zaawansowane opcje makr - czyli zapamiętywania i późniejszego odtwarzania sekwencji klikanych klawiszy. Dzięki tej opcji można jednym kliknięciem przekonfigurować swoje centrum multimedialne np. z oglądania telewizji na słuchanie muzyki.

djfoxer   19 #30 19.06.2013 09:47

@rybek86
Ciekawy pomysł, ale inwestycja w nadajnik i "serwer" nie skłaniają raczej do zastosowań dla osób chcących tylko pobawić się taki sposób. Może powstanie wersja bardziej dostępna dla przeciętnego usera, z poziomu smartfona/tabletu jako aplikacja.

  #31 18.07.2013 12:11

mam UE46ES6800 i galaxy tab 2 10.1 3G ,rozumiem że aplikacja obsługuje tylko TV w wersji od 7000 wzwyż?(aplikacja i wszystkie jej funkcje działają mi tylko jako pilot na wejściu TV,po przełączeniu na HDMI/DVI pisze że program nie steruje tym wejściem a funkcja Dual view jest nieobsługiwana przez mój TV) pisze też coś żebym wszedł w funkcję standard remote setup i tam coś ustawił ale nie wiem gdzie jest ten setup(w aplikacji ? w TV? szukałem i nie ma) da się coś wykombinować(TV z 2012 roku)

djfoxer   19 #32 23.07.2013 14:06

@Arthoor
Wg specyfikacji, ten model powinien obsłużyć Smart View. Proszę sprawdzić czy wersja aplikacji jest odpowiednia.

  #33 01.08.2013 20:21

witam, czy samsung ue40es5500 też może korzystać z tej apki?

  #34 14.08.2013 21:13

Witam.
Posiadam TV UE46ES6800 i kupiłem ostatnio klawaiturę SAMSUNG VG-KBD 2000 i za żadne skarby nie mogę pisać na Youtub poza touch padem,reszta działa normalnie.
Może ktoś wie jak włączyć funkcję pisania,klawiaturę oczywiście wczesniej parowałem z TV i zaktualizowałem tak jak w instrukcji napisano.

  #35 29.09.2013 21:42

Czy programy na Tv musza byc cyfrowe bo ja mam analogowe jeszcze ???
Pip w moim Smart tv nie mozna włączyc tej funkcji mozna cos prestwic zeby było mozna ja wyłączyc

djfoxer   19 #36 02.10.2013 18:54

@Zima94
Powiem szczerze, że nie wiem, nawet nie mam już jak tego sprawdzić ;)

  #37 30.10.2013 16:33

Mam pytanie czy byla by jakakolwiek mozliwosc grania na tablecie i wysylania obrazu na tv? Aplikacje ktore przedstawiles dzialają w drugą strone a mi nie bardzo o to chodzi ;<

  #39 01.11.2013 21:54

Mam Xperie S...
te aplikacje sa dedykowane oczywiscie tylko samsungom.
jakich uzyc by ze smartfona Sony miec tez stream kanałów z TV Samsunga no i inne funkce?

help....

djfoxer   19 #40 03.11.2013 15:51

@dawidoo9
Nie wiem czy w ogóle Sony ma takie opcje...

  #41 15.11.2013 11:36

Witam
pika2222@interia.pl
Mam pytanie czy do Samsung Smart TV UE46ES6800 można na ekranie grać jakoś przez dzojstik (MANTANA) na grach i jakich? Czy tylko po podłączeniu z jakąś konsolą?
Bardzo proszę o Pomoc na mejla wyżej podanego.
Z góry dziękuję

djfoxer   19 #42 15.11.2013 15:20

@Pika22
Można podłączając normalnie kompatybilny pad do Androida do kompatybilnej gry, a obraz przesłać przez MHL.

  #43 08.12.2013 11:54

panie gdzie apki można znaleść bo nie na google play??

  #44 19.12.2013 16:57

samsung niestety to lipa. mam galaxy s advance i zadnej z wymienionych tu aplikacji nie ma dla tego modelu smartfona!!!! straszne dziadostwo!!! nie mozna uzyc firmowego oprogramowanie!!! lg po tym wzgledem jest nieporownywalnie lepsze

  #45 12.01.2014 14:07

Witam,mam samsunga F8000 i smartfona galaxy note,rozumiem,że nie mam możliwości zesparować ze sobą tych urządzeń ?

  #46 12.01.2014 17:38

Mozna sparovac.Na Galaxy Note,TV F6740 dziala verzia 3.20 z http://forum.xda-developers.com Szukaj>Samsung Smart View Dual View

djfoxer   19 #47 13.01.2014 23:23

@pinkio
Jak najbardziej można przez WiFi.

  #48 15.01.2014 00:40

Wszystko pięknie działa co do TV natomiast nie umiem zrobić żeby PC widziało czy ktos ma jakies pomysły co można by zrobic ? Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale sasmung link działa na relacji telefon-pc

borowion   1 #50 29.01.2014 09:52

Zainstalowałem Samsung Smart View na SIII wszystko działa ładnie ale mam problem, w sieci mam dwa telewizory UE32C6500 oprócz nich mam jeszcze dwa inne samsungi. Z tych dwóch 6500 aplikacja wykrywa tylko jednego. Miałem je krótko po zainstalowaniu apki później już wykrywał tylko jednego. Próbowałem od i zainstalować apkę ale nic to nie dało dalej łapie tylko jednego. Czy da się coś z tym zrobić?

  #51 06.02.2014 12:16

Polecam przyjrzeć się uważniej ALLPlayer Pilot - dostępny na urządzenia z Androidem - do pobrania na Google Play.
Potrzebna jest sieć wifi (ew. można smartfona lub tablet połączyć przez net) komputer połączyć z telewizorem (np. przez hdmi) i mamy pełną kontrolę nad kompem, bo poza standardowymi funkcjami pilota - czyli play i pauza, przewijanie przód/tył, przełączanie filmów, ustawienia głośności, zoom, informacje o filmie - mamy dodatkowo obsługę myszki w komputerze, klawiaturę i przesyłanie plików między komputerem a telefonem.
Do poczytania: http://www.allplayer.org/ALLRemote/allplayer-pilot-android.html

  #52 13.07.2014 15:07

a można jakoś pobrać instalke na pc i przeszlac to na tableta ?

  #53 15.08.2014 11:52

czy aplikacje allshare control mozna zainstalować na tel samsung galaxy s3 i czy działa na telewizorze sony bravia jak to zrobić? otrzymałem dwie informacje żadna z nich nie jest wiarygodna

  #54 28.09.2014 02:00

@piesekleszek (niezalogowany):

  #55 26.03.2015 23:42

Mam smart tv od Samsunga juz jakiś czas i niedawno postanowiłem zakupić również jakiś tablet wybrałem runie firmę samsung a dokładniej tab 4 pomyślałem ze fajnie jak by mój tv był kompatybilny z tabletem a tu wielka niespodzianka żadna z powyższych aplikacji nie działa !!!! Jakąś porażka żeby aplikacje od Samsunga nie działały na urządzeniu tej firmy wielki minus dla firmy Samsung za takie zagranie