Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows Phone 7 w LG E900

Na wstępie dziękuje za zaproszenie na HotZlot. To było niesamowite przeżycie! Możliwość porozmawiania z ludźmi z redakcji i z czytelnikami dobrych programów, których znało się jedynie z xywek/avatarów - bezcenne :)
Wpis nigdy by nie powstał, gdyby nie konkurs na Kinecta, gdzie udało mi się wywalczyć w boksie - LG z Windows Phone 7 :) Pozdro dla wszystkich uczestników konkursu :)

Pierwsze kroki w Windows Phone 7

Windows Phone 7 miałem okazje zobaczyć już w okolicach października/listopada 2010. W większości przeważały opinie, iż jest brzydki i mało intuicyjny. Wówczas po minucie spędzonej z nim, nie można było myśleć inaczej.

Teraz mając go już dłużej, dochodzę do wniosku, iż jest on... na swój sposób piękny;)
Po pierwszym uruchomieniu widzimy ekran główny z kafelkami. Zaskoczeniem jest, to iż nie ma znanego wszystkim pulpitu jak z Androida. Przypomina to raczej iOS. Tutaj jednak postawiono na przejrzystość i funkcjonalność.

Na wstępnie dodam, iż telefon został zaktualizowany do najnowszej dostępnej wersji 7.0 (7392).

Ekran główny dzieli się na dwa pod-ekrany. Na pierwszym mamy listę kafelków w dwóch kolumnach. Tutaj ustawiamy wedle upodobania, najczęściej używane funkcje, aplikacje. Kafle z SMS-ami, połączeniami, kalendarzem itp. prezentują skrótowe informacje o zawartości. Jest to naprawdę bardzo praktyczne!

Drugi ekran (przewijamy ekran w lewo), jest ekranem zarządczym. To taki "panel sterowania". Mamy w nim spis wszystkich aplikacji, funkcji. Z tego miejsca zarządzamy naszym urządzeniem. Całość zostało zaplanowane z głową bez rewolucji, ale też i bez udziwnień.

Interface

Interface w Phone 7 nie jest podobny do niczego innego, co widzieliście wcześniej ;) Menu główne, jak już wspomniałem, to kafelki, które dostosowujmy do własnych potrzeb. Przechodząc do aplikacji, które zostały przygotowane z myślą o Phone 7, dostrzeżemy ich wyjątkowość pod kątem UI.

Całość sprowadza się do przedstawienia interfejsu w postaci kilku ruchomych, niezależnych od siebie płaszczyzn. Podobnie jak miało to miejsce w starszych platformówkach np. na Amigę :).
Standardową są to trzy płaszczyzny: pierwsza: tło w postaci grafiki, druga: tekst z opisem gdzie się znajdujemy i trzecia: menu aplikacji. W ruchu prezentuje się to świetnie.

Kolejną ważnym elementem są dodatkowe opcje, przyciski dostępne w dolnym pasku (wyślij, edytuj, opcje...). Microsoft, założył, iż każdy(!) piszący na Phone 7 ma używać standardowych rozmiarów ikon i to tylko czarno-białych! Ilość widocznych przycisków również ograniczono z góry. Pozostałe funkcje dostępne są po dotknięciu do trzech kropeczek "..." (więcej). Zabieg ten spowodował, iż menu w każdej aplikacji wygląda identycznie i nie sposób się zgubić. Szybko doszedłem do wniosku, że to naprawdę świetny pomysł. Menu dzięki temu jest dodatkowo schludne i nieprzeciążone. Minusem może być jedynie to, iż ikonu dla niektórych osób mogą być ciut za małe i przez to niezbyt czytelne.

Jako przykład minimalizacji UI, dodam jeszcze, iż wszelkiego rodzaju przetwarzanie danych (podłączenie do WiFi, łączenie z Facebookiem itp.), przedstawione jest w postaci malutkich kwadracików, przewijający przez przez ekran. Proste i piękne!

Interface jest schludni i minimalistyczny, brak wodotrysków powoduje, iż całość obsługuje się intuicyjnie, oraz bardzo szybko. Nie ma oczekiwania na ekrany ładowania, przywieszenia systemu nie występują.

Dzięki niezłemu pomysłowi z kafelkami, obsługa całości za pomocą palca spisuje się rewelacyjnie!

Wesoła trójka

Każdy telefon z Windows Phone musi został wyposażony w 3 przyciski od lewej (wg ustaleń Microsoftu): "Wstecz"- cofa do ekranu wcześniejszego, "Start" - powraca do ekranu powitalnego i" Szukaj" - szuka elementów w obecnie znajdującym się zestawie (np. Marketplace) lub w sieci.

Przycisk wstecz działa tak jak powinien.W każdej chwili możemy skorzystać z cofnięcia się do strony wcześniej. Działa to wszędzie, bez względu na aktualnie uruchomioną aplikacje i spisuje się świetnie.

Po prawej szukanie wykorzystuje silnik binga do przeszukiwania sieci, szkoda że nie można szukać np. po lokalnych zasobach (sms, kontakty itp.)

Po środku przycisk "Windows", który zabiera nas zawsze do domu :) Dłuższe przytrzymanie powoduje uruchomienie modułu do wydawania komend głosowych. Funkcjonalnie jest ot bajer, ale działa bardzo dobrze. Możemy głosowo otworzyć kalendarz, przejrzeć smsy, czy zadzwonić do kogoś. Oczywiście z racji wykrywania słów jedynie w języku angielskim, czasem bywają problemy z dzwonieniem głosowym do osób, z twardo wymawianymi współgłosami. I tak o ile "call Elwira" nie udało się rozpoznać dla Windows Phone 7, o tyle "call baśka" poszło za pierwszym razem ;)

Facebook

O tak, integracja z Facebookiem w Windows Phone 7 jest genialna! Podając login i hasło do naszego konta, nasza lista kontaktów z telefonu zintegruje się automatycznie z lista znajomych z Facebooka! Otrzymujemy w taki oto prosty sposób, listę kontaktów z telefonami połączoną z danymi z Facebooka (email, data urodzin, podgląd tablicy, zdjęcie profilowe jako avatar kontaktu). Całość wygląda jak połączenie książki telefonicznej z tablicą Facebooka, rewelacja ;)

Marketplace

Marketplace dla Windows Phone 7 został uruchomiony w październiku 2010 roku. Obecnie ma ponad 26000 aplikacji! W tym kilkaset polskich. Całość wygląda bardzo podobnie jak w innych systemach. W tym miejscu polecam aplikację WP7applist, która spisuje się znacznie lepiej, niż oryginalna do zarządzania Marketplacem. Możemy w każdej z kategorii przeglądać tylko płatne/darmowe programy. Dodatkowo posiada ona kategorię z płatnymi aplikacjami, które zostały udostępnione za darmo! Każdy znajdzie coś dla siebie :)

LG E900

Sam telefon nie wyróżnia się niczym z pośród telefonów z Windows Phone 7. Na plus można zaliczyć bardzo czuły ekran, który pozwala dodatkowo zwiększyć komfort symbiozy z telefonem ;) Ciekawe został zaprojektowany dolny i górny brzeg telefonu. Posiada on wykończenie z dobrze trzymającego się gumo-plastyku :) Dzięki czemu trzymanie telefonu w pozycji horyzontalnej jest bardzo wygodne i stabilne.

Z telefonem otrzymujemy ładowarkę z odpinanym kablem USB, bardzo przyzwoite słuchawki dokanałowe, całkiem szczegółową instrukcje o Windows Phone 7 i baterię 1500 mAh.

Bateria.... no cóż nie jest super pojemna. Prz bardzo oszczędnym użytkowaniu starczyć może nawet na 5 dni (smsy, czasem jakaś rozmowa, bez żadnych zabaw:P ). W normalnym użytkowaniu będzie to około 3 do 4 dni max.

Jakość wykonania telefonu jest dobra. Miło leży w dłoni, użyte materiały wydają się być wysokiej jakości. Jeśli miałbym zwrócić na coś uwagę to na środkowy przycisk z "Windowsem", wygląda tak jak by nalepka z logiem miała się odkleić w niedługim czasie, obecnie jednak wszystko jest na swoim miejscu :)

Szczegóły techniczne:

Waga: 157 g
Wymiary: 60mm x 11mm x 125mm
Wyświetlacz: 3.8 cala; 480 x 800 WVGA
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8650 1ghz
Pamięć: 16 GB
Pamięć RAM: 512MB
Aparat foto: 5MP, kamera 720p HD, fokus, dioda LED
Bluetooth: Bluetooth 2.1
Wi-Fi: 802.11b/g/n
Protokoły: 3G, GPRS, EDGE

Kilka dodatków

Bardzo miło korzysta się również z aparatu. 5MP sprawuje się na zdjęciach, jak na aparat wbudowany w telefon, dość dobrze. Uważam, iż takie dodatki do telefonów to raczej bajer, ale tutaj ciężko się do czegoś przyczepić. Zdjęcia/filmy są i tyle ;)

Windows Phone 7 posiada wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer , bazująca na kodzie dużej IE7. Działa dość płynnie. Posiada 6 zakładem. Minus to brak flasha. Oczywiście filmy z YouTube możemy oglądać, za pomocą jednej z wielu aplikacji dostępnych w Marketplace.

Obecna wersja posiada również system "kopiuj - wklej" który można posłużyć w pisaniu SMS-ów, przenoszeniu numerów telefonów itp. Całość działa dość szybko i intuicyjnie.

Instalując na komputerze Zune, możemy bezproblemowo wgrywać zdjęcia/muzykę na telefon jak i go aktualizować. Wszytko przebiega bardzo szybko i bez problemów. Miłym akcentem jest to, iż aplikacja sama zadba o przekonwertowanie np. filmów na format zjadliwy dla Windows Phone 7.

Telefon posiada mobilnego Offica 2010. Ja na wersję mobilną jest całkiem ok. Chociaż, służyć będzie w większości, jako narzędzie do niewielkiej edycji/prezentowania dokumentów, niż pisania wypracowań, czy formularzy w Excelu :)

Łyżka dziegciu

Żeby nie było zbyt kolorowo, Windows Phone 7 jest świetnym systemem ale...

To co mnie najbardziej zaskoczyło to brak możliwości ustawiania innych dzwonków niż domyślne. Nie rozumiem co miało to na celu? Chyba nie walkę z piractwem?

Również nie istnieje coś takiego jak profile dźwiękowe. Jedynie występuje opcja wyłączenia dźwięków teflonu z wibracjami.

Możliwości Bluetootha sprowadzają się jedynie do połączenia z np. zestawem słuchawkom. Brak opcji przesyłania/odbierania plików! Co kierowało ludźmi z MS, że nie zaimplementowali takiej funkcjonalności?

Nie wspomniałem jeszcze o jednej małej wadzie: o wadze telefonu. Nie jest to cegła, ale ok. 150g na początku było dość odczuwalne w kieszeni.

Rozumiem, iż polska wersja systemu nie została na czas przygotowana, ale żeby nie było polskiej klawiatury? Brzydko!

Brak obsługi wielozadaniowości dla aplikacji film trzecich. Widać wzorowanie się na iOSie.

Mimo, że Windows Phone 7 posiada świetny interface, brakuje jednak możliwości dostosowania go do własnych potrzeb. Zmiana kolorystyki to trochę mało.

Może najmniejsza "usterka", ale czemu w gotowych emotikonach nie ma ":*"? Dlaczego? :P Jakaś poprawność polityczna, czy co? :P

Windows Phone 7.5 "Mango"

Na jesień Microsoft planuje wydanie dużej aktualizacji do Windows Phone. Wersja 7.5 ma zawierać ponad 500 poprawek! W tym możliwość ustawienia własnego dzwonka (max. 1MB i 30s., wow!), poprawki dla modułu Bluetooth, nowa wersja IE bazująca na IE9, obsługa Flasha, obsługa Twittera, Office 365, może będzie coś związanego ze Skype, obsługa wielozadaniowości. Pełna lista nie została podana, ale ma być to aktualizacja zwalająca z nóg ;)
Wreszcie z wersja 7.5 ma pojawić się polska wersja językowa z m.in. klawiaturą oraz polski Marketplace. Osoby mające wersję 7 będą mogły dokonać aktualizacji za darmo. Niestety nie będzie można zmienić wersji językowej sytemu.
Mimo wszystko, wersja 7.5 zapowiada się bardzo ciekawie i z niecierpliwością czekam na premierę :)

Podsumowując

Teflon po dwóch tygodniach mile mnie rozczarował. Jako osoba, która zarzekała się, iż nigdy nie będzie posiadać niczego z dotykowym ekranem, mogę z czystym sumieniem polecić telefon z Windows Phone 7 dla osób, które szukają prostego i szybkiego telefonu bez zbędnych bajerów i zagłębiania się w niezliczone opcje urządzenia.

Jeśli komuś się nie spieszy warto poczekać na premierę 7.5, ażeby sprawdzić czy naprawdę nowsze mobilne okienka, będą wolne od niedociągnięć wieku dziecięcego w wersji 7, gdyż obiecano całkiem sporo zmian :) Aczkolwiek, jeśli komuś nie przeszkadza brak UI w języku polskim, to można śmiało kupić już teraz i zrobić update do 7.5 (update będzie już miał polską klawiaturę).

Oczywiście telefon z Windows Phone 7 mimo kilku braków, prezentuje się bardzo przyzwoicie. Szybkość i intuicyjność obsługi stawia ten model/system w czołówce telefonów dotykowych. Dużo zmian, związanych z aktualizacją do wersji 7.5, może jeszcze szybciej zwiększyć ilość użytkowników Windows Phone 7.

Plusy:+ świetny UI
+ szybkość działania
+ prostota i funkcjonalność
+ wzorowa integracja z Facebookiem
+ szybko rozwijający się Marketplace
+ intuicyjnie zrobiona obsługa "kopiuj wklej"
+ przyjemność płynąca z używania telefonu :)

Minusy:- bateria mogła by być lepsza
- brak polskiej klawiatury
- dla niektórych za małe literki/ikony w dolnym menu dla aplikacji
- brak profili dźwiękowych
- niemożność zmiany dźwięków na własne
- "bezużyteczny" Bluetooth

Ocena: 5-/6

Telefon można już kupić za około 1200zł.

Pozdrawiam

Dodam tylko, iż mimo wszystko, wyciągnąłem z szafy starą, poczciwą NOKIE 3410 z nową baterią 1250mAh, którą zabieram z sobą na rower. Mimo wszystko wolę trzymać stary telefon z kluczami, łatkami i spinką do roweru :P Zauważyłem zaś, iż NOKIA 3410 obecnie zwraca większą uwagę, niż wszelkie telefony dotykowe ;)

Powiązane:Windows Phone 7.5 Mango - (R)EWOLUCJA?Polski Windows Phone 7.5 Mango (aktualizacja) i Marketplace via Zune

 

urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
fenixproductions   6 #1 22.07.2011 09:34

Za kazdym razem, gdy widze ten telefon (lub jego zdjecia) zastanawiam sie, co za "geniusz" zaprojektowal poucinany interfejs?

Rozumiem, ze jest to czesc nowego stylu, ale u mnie wywoluje uczucie niedopracowania.

command-dos   18 #2 22.07.2011 10:15

@djfoxer - za samą baterię powinieneś polecieć 2 oczka w dół z oceną ;) Telefon ten (bo główna jego funkcja to rozmowy telefoniczne), skoro jest bez bajerów, powinien trzymać 12 dni przy "nijakim" użytkowaniu, a przy stresie tydzień - IMHO. Pamiętasz moją avilkę ;) ? Z tego naprawdę jestem zadowolony: do prądu podłączam, co najwyżej, po 7 dniach. Zdarza się polecieć 10, a nawet i 12 dni. Jestem ciekaw, gdy pójdę na urlop i będę miał mniej rozmów, czy dociągnie do 14 dni. W pracy wykonuję (średnio) około 3 rozmów na godzinę, potem w domu może ze 2 rozmowy do końca dnia - nie wiem, czy to mało, czy dużo, ale inne telefony, przy identycznym korzystaniu kończyły żywot po 2, 3 dniach. Najgorzej wspominam nokię 3120, która gdy się nie rozmawiało, to trzymała. Wystarczyła potem 1 dłuższa rozmowa, albo kilka krótszych i po baterii ;)

molexor   7 #3 22.07.2011 10:34

na dzisiejsze standardy ta bateria jest całkiem niezła, patrząc na takieggo Galaxy S - gdzie bateria wytrzymuje 1-2 dni.
taki jest koszt używania tych super wyświetlaczy. Mój Wave 8500 trzyma około 4-5 dni z czego jestem bardzo zadowolony :)

StawikPiast   11 #4 22.07.2011 11:21

i tak niezle trzyma na baterii. Ja mam LG p500 i przy intensywnym kozystaniu 1 dzien, przy takim normalnym maks 3 dni, a bateria tez 1500 i do tego proc slabszy.

Mam nadzieje ze za 2 lata nastepny telefon kupie juz z WP7 bo Android do dopracowanych nie nalezy, np aplikacja Googla do markeplace sie zawiesza, ta Facebooka nie dziala wcale.

kuba144   5 #5 22.07.2011 11:40

No chyba żartujesz sobie, że to jest słaba bateria.
Miałem też Avilę i trzymała trochę mniej ale... Avila vs ten LG? Zabawka vs prawdziwy smartfon (komputer?).

Obecnie mam i5700 i praktycznie ładuje co noc ale dlatego, że mam non stop włączone wifi albo 3G. Czasem jeszcze się zdarza GPS ze względu na Endmondo.

misiek440v2   7 #6 22.07.2011 13:48

command-dos

bez przesad o ile avila to telefon do dzwonienia to ten lg to już smartfon i raczej nikt normalny nie kupi go tylko dla SMS-ów i rozmów.
Jak dla mnie całkiem nieźle, mój lg trzyma od 1-4 dni w zależności od używania, ale jakbym się uparł to bym zajeździł pełną baterię w 2-3 godziny :D

djfoxer   19 #7 22.07.2011 13:57

@fenixproductions
Miałem podobne uczucia, ale po dłuższym czasie obcowania z Phone 7, zmieniłem zdanie. Te ruchome klocki są naprawdę bardzo intuicyjne.

@command-dos
Obcowałem z LG GT540, gdzie bateria na max 2 dni starcza więc to nie było, aż tak źle;)
Jeśli mówisz o Avili swojej, to faktycznie ma świetna baterie! Moja stara NOKIA 3120c wytrzymywała ledwo 4-5 dni i to tylko na rozmowach/smsach. A możesz napisać jaką pojemność ma tam bateria?

Jak zauważył kuba144 w LG mamy jednak większy system o nieporównywalnych możliwościach.

Dodatkowo liczę na to, że w raz z premierą wersji 7.5 poprawią również optymalizację jeśli chodzi o wykozystanie baterii. Obecnie podobno jeśli mamy większą ilość kont @ zarejestrowanych w systemie, bateria może trzymać krócej ( u mnie tego nie było).

Z tego co piszą molexor, StawikPiast to raczej też nie jest źle z tym trzymaniem baterii, w porównaniu do innych telefonów.

Wcześniej miałem 6303c, która i 2 tyg trzymała bez bólu, no cóż, coś za coś :)

command-dos   18 #8 22.07.2011 15:30

pojemność baterii w avili to 1000mAh. Faktem jest, że tylko dzwonię - nie słucham muzyki, radia. Jedynie korzystam z funkcji budzika. Na smartfonie z androidem zrobiłbym dodatkowo użytek z nawigacji - więcej w "telefonie" nie potrzebuję - czasami zrobię "zdjęcie" (ciężko twór z tych "aparatów" nazwać zdjęciem)...

takiktoś   11 #9 22.07.2011 15:56

"Pamięć RAM: 512MB" Mój jedyny komputer ma tyle. :D A grafika ma dwa razy więcej własnej pamięci.:D:D

djfoxer   19 #10 22.07.2011 16:01

@command-dos
1000mAh, czyli niewiele mniej niż w LG. Jednak smartfon "swoje zjada na dzień dobry" ;) Ja też nie jestem amatorem zdjęć z komórki. Telefon to telefon, a aparat to aparat.:)

@takiktoś
A kiedyś dysk 20MB to było coś :P

fenixproductions   6 #11 22.07.2011 16:37

@djfoxer
Nie drazni mnie ruchomosc klockow, ale ich kawalki wystajace po brzegach. Budzi to wrazenie zlego skalowania obrazu.

misiek440v2   7 #12 22.07.2011 17:12

a kto tu mówi a robieniu zdjęć, ale smartfona wykorzystuje do nawigacji, maila, czasami ale to sporadycznie Korzystam z przeglądarki, do tego wifi itp, to wszytko żre prąd sam moduł gps potrafi masę baterii zjeść, więc nie można tu porównywać do avilli którą wykorzystujesz do dzwonienia. Sam się nieraz zastanawiałem czy nie zakupić sobie drugiego telefonu tylko do rozmów, ale nie lubię chodzić obładowany gadżetami.

djfoxer   19 #13 22.07.2011 21:26

@fenixproductions
Rozumiem, to raczej kwestia gustu, ale nie warto się zrażać pierwszym wrażeniem :)

4lpha   10 #14 22.07.2011 21:30

"Jedynie występuje opcja wyłączenia dźwięków teflonu z wibracjami. "

Dźwięków teflonu, czy pomyłka? ;)

"Teraz mając go już dłużej, dochodzę do wniosku, iż jest on... na swój sposób piękny;)"

Tak samo pomyślałem kiedyś o swojej brzydkiej koleżance. Poznałem ją dłużej i jest na swój sposób piękna ;)

WP7 naprawdę mi się podoba, ale wybór padł na Androida, bo nie ma polskiego języka (chodzi mi o klawiaturę).
Jest jeszcze parę dupereli, np. ten Bluetooth o którym napisałeś :D Mogli już sobie BT darować.

4lpha   10 #15 22.07.2011 21:31

*WP7 nie ma polskiego języka

djfoxer   19 #16 22.07.2011 21:47

@sunbeam96
Jest ok, niektóre rodzaje patelni z teflonem są już z mp3 ;) (Thx, za info, ta autokorekta...)

To wszystko zależy od tego, czy szukasz telefonu na "jedną noc", tak na pokaz dla innych, czy na dłużej i tylko dla siebie :P :D

Jeśli komuś brak polskiej wersji językowej przeszkadza w WP7, warto temu poczekać na 7.5. Podobnie z BT jest.

  #17 22.07.2011 22:58

Ciekawi mnie aktualizacja, otóż jak wyjdzie WP7.5 to zaktualizujesz sobie za darmo, ale gdy pojawi się WP8 to aktualizacja będzie też za darmo, czy będzie trzeba nabić sakwę MS?

  #18 22.07.2011 22:58

Ciekawi mnie aktualizacja, otóż jak wyjdzie WP7.5 to zaktualizujesz sobie za darmo, ale gdy pojawi się WP8 to aktualizacja będzie też za darmo, czy będzie trzeba nabić sakwę MS?

fadwick   1 #19 22.07.2011 23:18

Tekst jest całkiem ciekawy, mimo kilku literówek. ;)
Czy Zune jest odpowiednikiem iTunes? Znając życie w Polsce nie mamy możliwości kupowania muzyki? Przyznam, że Windows Phone 7 interesuje mnie od dawna, choć nie jestem na bieżąco w temacie. Na dzień dzisiejszy wybrałbym HTC HD7.

djfoxer   19 #20 23.07.2011 00:24

@lawd
Nic nie wiadomo :) Pewnie sporo będzie zależało od sukcesu WP 7/7.5.

@fadwick
Marketplace ma być dostępne na terenie Polski wraz z premierą WP 7.5

mjetek   6 #21 23.07.2011 00:40

Nie sądziłem, że WP 7 ma takie braki...

Mam nadzieję, że WP 7.5 te ubytki naprawi bo z chęcią bym kupił telefon z tym systemem.

sla17   7 #22 23.07.2011 10:32

Muszę powiedzieć, że WP7 to wg. mnie najładniejszy system, jaki jest :)

No ale nie kupię bo nie jest po polsku, nie ma przystosowania do Polski. A i jeszcze jedno - nie potrzebuję tego wszystkiego, wystarczy mi jakiś tam aparat, dzwonienie i SMSowanie - reszta to dodatki :)

DawidDS4   5 #23 23.07.2011 11:14

@sla17 Jeśli takie telefony Cię nie interesują, to po kiego grzyba czytasz jego recenzje?! ;>

djfoxer   19 #24 23.07.2011 12:24

@RaveStar
Jak może nie mieć systemu plików? ! Opamiętaj się! ;) Oczywiście, że ma system plików! WP7 nie trzyma wszystkiego w powietrzu! Pogoogluj sobie o np. TouchXplorer dla WP7, za pomocą którego można wgrać m.in., "nieoficjalnie", własne dzwonki.

djfoxer   19 #25 23.07.2011 19:32

@RaveStar
Nice. Na pewno się przyda :)

webnull   9 #26 24.07.2011 11:19

Najbardziej denerwuje mnie umieszczanie loga windows na telefonach - przecież istnieje miliony telefonów z Androidem i nigdzie nie nakleja się pingwina z przodu telefonu.

  #27 24.07.2011 11:51

Dla mnie na dzień dzisiejszy W7P ma za dużo potknięć, jak np. brak możliwości przesyłania plików za pomocą BT, brak polskiego języka.
A tak to chyba nie jest taki zły. Ciekawy jestem jak będzie z W7P na urządzeniach Nokii.

pilarek   5 #28 24.07.2011 13:09

Po przeczytaniu fragmentu "Łyżka dziegciu" już wiem na pewno, że nigdy tego szajsu nie kupię.

@webnull

Kolega ma Samsunga z Androidem i z tyłu telefonu ma napis "with Google". Nie jest to naklejka, którą można zerwać, ale napis taki jak producenta telefonu.

~~Freedom~~   3 #29 24.07.2011 16:28

@lawd

Aktualizacja do Windows Phone 8 też będzie za darmo.

GizmoOS   4 #30 09.08.2011 12:19

Bardzo fajny opis....
Ja w każdym razie czekam na nowy smartfon z WP7.5'PL jak będzie dostępny w Polsce i nigdy nie kupię żadnego telefonu z Android.

  #31 23.10.2011 15:56

Trzeba protestować a potem sie wypowiadać . Telefony z WP7.5 to dzieła sztuki i stawiają nowe standardy w szybkości .

  #32 23.10.2011 15:58

Co osobiście robi na mnie największe wrażenie, to dizajn systemu w połączeniu z typografią. Microsoft zastosował tu kreskę i dizajnerki pomysł po raz pierwszy zastosowany w Zune. Ale dopiero tutaj - w mobilnym systemie operacyjnym - czcionki, ikony, czerń i biel wyglądają naprawdę przepięknie. Windows Phone 7.5 wygląda nie jak coś technicznego, ale jak.. dzieło sztuki.

  #33 24.10.2011 21:18

Nie trzeba kupować telefonów z mango żeby mieć PL wystarczy kupić telefon pierwszej generacji wprowadzić wpis w rejestrze przed mango i po instalacji mango mamy Mango z PL .

djfoxer   19 #34 25.10.2011 17:15

@WP
Dokładnie :) Szczegółowy opis zamieściłem tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/Polski-Windows-Phone-Mango-aktualizacja-i-Ma... :)