Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows Phone i aktualizacja GDR3 — spójrzmy w przyszłość

Aktualizacja GDR2 do Windows Phone już jest faktem i każdy, nawet nie mając systemu od Microsoftu, słyszał już zapewne o niej (jak i o dodatku Amber od Nokii). Zatem przyszedł czas, aby przedstawić kolejną dużą paczkę dla tego systemu mobilnego - GDR3.

GDR3 - małe zmiany i przymiarki do phebletu!

O aktualizacji GDR3 (General Distribute Release 3) dla Windows Phone 8 jest już coraz głośniej od jakiegoś już czasu. Były przecieki mówiące o tym, że Microsoft pracuje nad nową paczką, która wniesie dużo zmian, nie tylko jeśli chodzi o software, ale także w kwestii sprzętowej. W międzyczasie pojawiały się rozmazane zdjęcia (podobno) phebletu od Nokii, a nawet zrobione potajemnie zdjęcie z fabryki, które przedstawiało ekran z około 6 calowego modelu Nokii.

Zupełnie przypadkiem, w czasie gdy większość osób testowała pierwsze wersje GDR2, Tom Warren z The Verge, opublikował informację, że GDR3 nie jest wcale odległą pieśnią przyszłości i testy idą pełną parą. Podał on kilka ciekawych informacji, które potwierdzają wcześniejsze przecieki i rzucają nowe światło na aktualizację GDR3, ale również kilka nowinek o przyszłych paczkach dla Windows Phone 8. Co zatem wiemy o nadchodzącej aktualizacji?

Windows Phone GDR3 - czego możemy się spodziewać?

Przedstawione poniżej nowe elementy, jakie zostaną wprowadzone z GDR3, nie są oficjalną listą przedstawioną przez Microsoft. Jednakże ich prawdopodobieństwo zaistnienia jest niemalże pewne, ze względu na wszelkie przecieki i informacje, jakie do tej pory się pojawiły. Zmiany ułożyłem wg prawdopodobieństwa ukazania się w GDR3.

 • Blokada autorotacji ekranu - funkcja, na którą czeka wiele osób. Warto pamiętać, że była ona dostępna dla odblokowanych urządzeń z Windows Phone 7.x.
 • Wsparcie dla rozdzielczości FullHD (1080p).
 • Wsparcie dla nowych procesorów (czterordzeniowych).
 • Możliwość przypięcia do trzech kafelków średniego rozmiaru w rzędzie. Zapewne tylko dla ekranów 1080p, być może 720p.
 • Tryb samochodowy - parowanie Windows Phone poprzez Bluetooth z innymi urządzeniami oraz automatyczne odrzucanie połączeń i wysyłanie tekstowych auto-odpowiedzi.
 • Zamykanie aplikacji poprzez ekran Menadżer zadań.
 • Synchronizacja wiadomości (zadań/konfiguracji) z PC (Windows8) i siecią (Outlook/SkyDrive?).
 • Cichy tryb NFC.
 • Reorganizacja ikon statusu łączności, chociażby pokazanie siły sygnału WiFi.

Zmiany nie wydają się duże, patrząc z poziomu aktualnego użytkownika Windows Phone. Jednakże można być już pewnym, że do rodziny urządzeń z mobilnym systemem Microsoftu wejdzie nowy sprzęt z wysoką rozdzielczością. Pheblet od Nokii, czy to z ekranem 5. czy 6. calowym, można uznać za fakt. Dodajmy do tego, że Finowie pod koniec września w Nowym Yorku, planują dużą konferencję, czyżby prezentacja dużej Lumii z Windows Phone 8 (GDR3)?

Miłym dodatkiem będzie możliwość zamknięcia aplikacji przez ekran Menadżera zadań. Nareszcie będzie można to zrobić szybko w jednym miejscu. Ciekawie zapowiada się również synchronizacja części danych pomiędzy desktopem, siecią, a urządzeniem mobilnym. Możliwe, że wprowadzone zostaną jednocześnie większe możliwości backupu danych poprzez SkyDriva. Zmiany mogą pociągnąć za sobą aktualizację SDK.

Jak zawsze wszelkie aktualizacje, na początku, będą dostępne tylko dla nowych modeli, zaś w późniejszym czasie dostaną je obecne urządzenia. Liczę również na jakieś dodatki od Nokii, która wie, jak zadowolić swoich użytkowników.

Dalsze zmiany? Co dalej po GDR3?

Aktualizacja GDR3 to nie koniec przecieków i nowinek o nowych dodatkach dla Windows Phone. Na początku 2014 roku, Microsoft planuje udostępnienie paczki pod kątem biznesu tzw. Enterprise Feature Pack. Główne zmiany jakie ma wprowadzać to:

 • Szyfrowanie poczty.
 • Dodanie VPN!
 • Więcej możliwości zarządzania aplikacjami firmowymi.

Dla zwykłych użytkowników, prócz dodania wsparcia dal VPN, aktualizacja ta nie wniesie zbyt wiele. Jednakże, warto będzie czekać na aktualizację, nazwaną obecnie Windows Phone 8.1 Blue. Poczekamy na nią, do 2014 roku. Ma ona wprowadzać kilka bardzo znaczących zmian:

 • Ujednolicenie środowiska Windows Phone i Windows (Modern)
 • Dodanie globalnego centrum notyfikacji
 • Duże zmiany w multitaskingu
 • Przebudowane aplikacje wbudowane w system

Znając szybkość wprowadzania aktualizacji, jest duża szansa, na połączenie obu tych aktualizacji w jedno. Windows Phone 8.1 ma zatrzeć różnicę pomiędzy aplikacjami tworzonymi na pulpit Modern w Windows 8, a na urządzenia mobilne. Liczmy zatem na nowe SDK, wspólny sklep i możliwość przenoszenia aplikacji/ustawień pomiędzy systemami.

Windows Phone rozwija się w szybkim tempie i zdobywa coraz większy udział w rynku (obecnie już przeskoczył tonące BlackBerry i jest 3. graczem, zaraz po Androidzie i iOS, na rynku mobilnym). Zmiany jakie wprowadza Microsoft i coraz ciekawsze urządzenia od Noki wróżą dobrze dla tego młodego i najbardziej dynamicznego systemu na rynku.

 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Szadzio   7 #1 15.08.2013 16:25

Menażer zadań - tym powinni się zająć najpierw. IMO to najpoważniejszy minus z jakim boryka się Windows Phone 8. Multitasking kuleje po całości, ale byłoby to wybaczalne gdyby chociaż zamykanie wcześniej używanych aplikacji było wygodne. Wystarczyłoby małe kółko X przy każdej otwartej pozycji ukazującej się po dłuższym przytrzymaniu klawisza Wstecz. Niestety cały czas będzie mi to spędzać sen z powiek...

  #2 15.08.2013 16:36

Proszę o poprawienie błędów.

rgabrysiak   14 #3 15.08.2013 16:45

"Windows Phone rozwija się w szybkim tempie "
Chciałbym aby tak było. Czekanie kilka miesięcy na aktualizację która wnosi bardzo niewiele (patrz GDR2) to nie jest moim zdaniem szybkie tempo rozwoju.
Całe szczęście że Nokia staje na wysokości zadania i wprowadza ciekawe usprawnienie do swoich produktów.
Myślę że z punktu widzenia klientów lepiej by MS odpuścił sobie prace nad GDR3 i skupił się od razu na Windows Blue.

aderas   6 #4 15.08.2013 17:10

Gdybym teraz miał szukać dla siebie alternatywy dla Androida to z pewnością nie byłby to iOS i to nie ze względu na cenę. WP wydaje mi się systemem ciekawszym.

Muszę zgodzić się z Szadzio. Obecnie multitasking w Windowsie leży i kwiczy.

iHusky   8 #5 15.08.2013 17:40

Ahhh czyli do 2014 roku poczekam by może zobaczyć możliwość synchronizacji multimediów między WP 8 i Windows 8 no co za żal

xomo_pl   24 #6 15.08.2013 17:56

WP rozwija się w dobrym kierunku ale tragicznie wolno jak na zaległości i możliwości finansowo-techniczne Microsoftu. GDDR3 według wstępnych planów jest planowane dopiero na końcówkę bierzącego roku. Wtedy też maja się pojawić pierwsze sprzęty z ekranem 1080p oraz, w końcu coś większego niż okolice 4.5".
Elementy planowane w GDDR3 powinny być już dawno wdrożone tak by smartfony z dużym ekranem i WP mogły być wprowadzane. Jedynie Samsung wyłamał się i w niektórych krajach rok temu wydał ativ s z 4.7"ekranem ale to i tak małe w obliczu 5.5" note2.
Osobiście zaakceptowałbym smartfon z 5" i ekranem "tylko" 720p ale niestety, producenci nie robią takich bo uważają, że duży ekran to i 1080p być musi co jest bzdurą...

Shinjiru   4 #7 15.08.2013 18:17

Ja bym chciał móc mieć odtwarzanie filmów/muzyki z kafli bezpośrednio xD

iHusky   8 #8 15.08.2013 18:59

A ja synchronizacje poprzez wi-fi a nie za każdym podłączać kablem za każdym razem gdy chcę muzykę lub film skopiować do telefonu.

Dragonk   9 #9 15.08.2013 19:48

iHusky taka synchronizacja nawet w wp7.8 przez Zune jest...

AntyHaker   23 #10 15.08.2013 20:20

Miałem o tym pisać, ale stwierdziłem że oszczędzę plotek ^^

CoroDaNem   8 #11 16.08.2013 00:15

Tymi czterema rdzeniami nie ma się co jarać, bo ponad rok temu na WP Summit zapowiadali, że WP8 może chodzić nawet na 64 rdzeniach.

KyRol   19 #12 16.08.2013 00:59

VPN od dawna był obiecany, a do dziś nie jest ciałem?! Jakie to wszystko proceduralne... Ja tam czekam na Jollę i Sailfish OS. Masa ficzerów z N9 do dziś nie została przeniesiona do Lumii, zespół stojący za N9 wprowadzał wręcz obłędne ilości poprawek i ficzerów w stosunku do Lumii/m$

KyRol   19 #13 16.08.2013 01:16

"Tymi czterema rdzeniami nie ma się co jarać, bo ponad rok temu na WP Summit zapowiadali, że WP8 może chodzić nawet na 64 rdzeniach."

??

Przecież jak mantrę większość posiadaczy WP tłucze, że po co komu cztery czy więcej rdzeni. Skąd raptem ta chęć na to aby w końcu pójść z duchem czasu?

iHusky   8 #14 16.08.2013 05:30

@Dragonk tak ale poprzez Wi-Fi też jest i tu warto dodać tylko poprzez Zune i właśnie takiego rozwiązania mi brakuje w WP 8

I przepraszam za ostatni post bo widzę że z zmęczenia coś mi składnia nie wyszła.

AndrzejG   10 #15 16.08.2013 08:21

@KyRol
"Skąd raptem ta chęć na to aby w końcu pójść z duchem czasu?"

Możliwe, że presja producentów. Albo niegeekowych konsumentów.

@DjFoxer
" (...)parowanie Windows Phone poprzez Bluetooth z innymi urządzeniami"

Czy to znaczy, że teraz klawiaturka bluetooth będzie działać z Lumią 920? ;-)

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpnetwork/lumia-920-wont-p...

enzopage   3 #16 16.08.2013 09:26

Kilka dni temu Microsoft wydał oficjalną aplikację dla Windows Phone 8 do oglądania Youtube.
Po raz kolejny Google zablokowało tę aplikacje Microsoft nie podając powodów.
Google ewidentnie ogranicza Windows Phone 8.

Więcej na ten temat:

http://wpworld.pl/29386/google-blokuje-nowo-wydana-przez-ms-aplikacje-youtube/

Jest też oficjalna wypowiedź Microsoft na Technecie:
http://blogs.technet.com/b/microsoft_on_the_issues/archive/2013/08/15/the-limits...


Ciekaw jestem czy redakcja DP podejmie temat.

xomo_pl   24 #17 16.08.2013 09:58

enzopage, a może MS po prostu nie umie/ nie chce zrobić tej aplikacji jak G chce? :D

przemor25   14 #18 16.08.2013 10:17

@KyRol
Bo Windows Phone był tworzony od podstaw. I do tego z głową. Dlatego możliwe jest dodanie nawet tych 64 rdzeni. Ale to jest na pewno melodia bardzo dalekiej przyszłości bo Windows Phone nie potrzebuje nawet 4 rdzeni, by płynnie działać.

KyRol   19 #19 16.08.2013 11:08

@przemor25:

Cały czas słyszę, że trzeba poczekać, że to niedaleka przyszłość. Tylko m$ rozbrajają tak proste i trywialne rzeczy. Każda aktualizacja w przypadku innych smartfonowych systemów to masa poprawek i ficzerów. Wystarczy zobaczyć co z sobą przyniosły aktualizacje MeeGo: http://pocketnow.com/smartphone-news/meego-harmattan-pr12-brings-3-500-features-...

3 500 dodatków, usprawnień i poprawek. Jedna aktualizacja. W wp - marazm, max kilkanaście...

rgabrysiak   14 #20 16.08.2013 11:10

@enzopage
Przecież można się było tego spodziewać ;) Nieważne jak bardzo Microsoft będzie się starał napisać aplikację YouTube, zgodnie z "wytycznymi" Google, to i tak Google wiecznie się coś nie będzie podobać. Wątpię czy kiedykolwiek powstanie taka aplikacja dla Windows Phone, chyba że ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy.
Podsumowując - jedna firma warta drugiej a tracimy na tym my, czyli konsumenci.

xenonisbad   5 #21 16.08.2013 11:28

" Jednakże ich prawdopodobieństwo zaistnienia jest niemalże pewne, ze względu na wszelkie przecieki"

Od kiedy to przecieki dają nam pewność? Zazwyczaj przeciekom daleko jest od prawdy, jako przykład można podać większość przecieków na temat konsol nowej generacji.

djfoxer   19 #22 16.08.2013 14:05

@Szadzio
A ja bym widział to inaczej. Przytrzymanie przycisku wstecz wywołuje teraz menadżer zadań. Lewo - prawo przesuwamy listę apek, wg mnie powinni dorzucić gest "zrzucenia/schowania aplikacji" w dół, który by taką pakę zamykał.

@rgabrysiak
Szybcy to oni nie są to fakt. Nokia odwala kawał dobrej roboty, aż dziwne, że MS jeszcze nie wykupił Noki.

@iHusky
Teoretycznie już można synchronizować dane między W8, a WP8 poprzez Azura, ale raczej nie ma takich apek, a i dużo rzeczy samemu trzeba robić od podstaw. Więc nowa aktualizacja jedynie ułatwi coś co można osiągnąć teraz, tylko że zajmuje to zdecydowanie za dużo czasu :) Ewentualnie dev nie widzi sensu robienia takich funkcji, chociaż TVN Player ma opcję "obejrzyj później", dostępną z www czy smartfona.

@zomo_prl
Duże ekrany w smartfonach, powyżej 5. cali, dla Noki, której najlepiej się sprzedaje Lumia 520 (25% Lumii na rynku!!!!), to i tak ryzykowne posunięcie. Pytanie tylko, czy duże ekrany w smartfonach, to długotrwały trend, czy krótka moda.

@iHusky
Synchronizacja przez WiFi bez kabla, to pewnie jeszcze trochę potrwa zanim to dadzą :) Jak widzę apkę na Windows do synchronizacji WP8, to ręce opadają jak to wygląda i działa...

@silvax
Myślę, że 5 pierwszych punktów są niemalże pewne na 100%, tutaj bym już nie nazwał to plotką :)

@CoroDaNem
Ale wreszcie wersja konsumencka będzie miała te 4 rdzenie (nie wiadomo w sumie po co, chyba, że dla 6 calowych tabletów z WP8).

@KyRol
WP8 to nowiutki system, nie bazujący na niczym co było dostępne wcześniej. Myślę, że sukcesywne dorzucanie nowych rzeczy do systemu przez aktualizacje to dobra dobra. Fakt, że szybkość nie powala, ale nie można powiedzieć, że nie ma nowych ficzerów. Poza tym, niech przykładem będzie aktualizacja Mango dla WP7, która wręcz odwróciła system do góry nogami. Ciężko też porównywać tworzenie systemu przez pasjonatów dla, jak na razie, jednego urządzenia, a uniwersalnego systemu pod kilak urządzeń, już z możliwością unifikacji w przyszłości z desktopowym softem.

A 4 rdzenie? Myślę, że to tylko tania sztuczka, skierowanych do klientów wychowanych na Androidzie. WP chodzi płynnie i na dwu-rdzeniowym procku jak i na jedno-rdzeniowym. Ewentualnie przygotowania pod smartfon z WP o przekątnej 6 cali, kto wie.


@AndrzejG
Dokładnie nie jest podane o jakie urządzenia chodzi, ale faktem jest, że BT już w GDR2 zyskał nowe profile BT.

djfoxer   19 #23 16.08.2013 14:09

@enzopage
Bardzo ciekawy temat, myślę, że pokazuje to, iż Google widzi w najbliższej przyszłości zagrożenie ze strony WP. Android zdobył popularność dzięki tanim smartfonom z Androidem 1.x/2.x, a teraz Nokia podbija rynek chociażby tanią Lumią 520.

@rgabrysiak
Na szczęście w sklepie Windows Phone jest wiele ciekawszych i lepszych alternatyw do oglądania YouTuba.

@xenonisbad
W przypadku urządzeń z Windows Phone jest inaczej. Jak już pisałem, 5 pierwszych podpunktów, odnośnie GDR3, są pewne niemalże na 100%.

pciproblem   6 #24 16.08.2013 15:27

instalowanie gier i programów na karcie SD na to wszyscy zekamy

KyRol   19 #25 16.08.2013 17:58

@djfoxer:

Z jednej strony masz rację, z drugiej wp jest zbyt niedojrzałe i jest zbyt wcześnie na to, aby kopiować model apple, gdzie aktualizacje się wręcz cedzi. Podstawowe feature requesty się piętrzą, wszystko odkładane jest w ramach przyszłych aktualizacji, nie jednokrotnie okazuje się, że to co jest nowością w wp, N9 ma już dawno... ios co by nie mówić, może pochwalić jakimiś tam walorami i popularnością w przeciwieństwie do wp i apple może lecieć sobie w balona.

Jeśli m$ obrał sobie za cel pilnowanie aby platforma się nie fragmentowała na skutek dostępności różnych urządzeń, tym samym odstawiając częstokroć podstawowe potrzeby użytkowników na szary koniec, wówczas wcale się nie zdziwię, gdy w wyniku działań rosnącej konkurencji udziały wp zaczną najzwyczajniej w świecie się kurczyć.

Osobiście wolę poczekać na Sailfish OS. W znacznej mierze ekipa stojąca za Maemo czy MeeGo Harmattan składa się na Jollę i jakby na początku nie było, nie spodziewam się, aby tempo rozwoju Sailfish OS byłoby równie powolne czy słabe, tak jak ma to miejsce w tej chwili z wp. Sam Mark Dillon podkreśla, że Jolla to wyspecjalizowany, szybki i sprawny zespół, słowa te mają rzeczywiste pokrycie, pisałem już o tym, ta ekipa w ramach jednej aktualizacji potrafiła trzasnąć 3 500 poprawek i ficzerów. Nie mam zamiaru wiecznie oczekiwać podstawowych poprawek, wolę poczekać na Jollę raz - do końca roku.

rgabrysiak   14 #26 16.08.2013 19:18

@djfoxer
Mam nadzieję że duże ekrany, powyżej 5 cali to krótkotrwała moda. Rozumiem, że zawsze znajdzie się grupa osób którym taki ekran jest potrzebny ale dla większości osób spokojnie wystarczą mniejsze ekrany.

xomo_pl   24 #27 16.08.2013 23:12

@djfoxer "Duże ekrany w smartfonach, powyżej 5. cali, dla Noki, której najlepiej się sprzedaje Lumia 520 (25% Lumii na rynku!!!!), to i tak ryzykowne posunięcie. Pytanie tylko, czy duże ekrany w smartfonach, to długotrwały trend, czy krótka moda."

520 się sprzedaje bo jest tania. I tylko dlatego... Duże ekrany są teraz na fali popularności, nawet apple zaczął iść "z prądem" i ostatnio zwiększył ekran iphone- co prawda tylko do 4" ale jednak.
Czy moda na duże ekrany będzie krótka czy długa to nikt nie wie ale myślę, że nie ma raczej powrotu już do tego co było wcześniej - czyli ekranów 3" max ;) Tak naprawdę nie jest to ważne czy to będzie na dłużej trend czy nie- ważna jest teraźniejszość, w której około 5" i większe smartfony są popularne i chętnie kupowane. MS za długo każe sobie czekać na smartfony z dużym ekranem. Jeśli już prace nad dodaniem wsparcia dla ekranu 1080p muszą trwać to dlaczego nie zrobią smartfonu z dużym ekranem 720p? na 5" czy 5.5 to i tak bez większej różnicy. Samsung pokazał, że się da wypuszczając na nieliczne rynki ATIVS z 4.7" ekranem. Ale to "tylko" samsung...

wajdzik   6 #28 17.08.2013 09:32

@djfoxer wątpię, żeby duże ekrany to był chwilowy trend. Każdy mój telefon ma o kilka dziesiątych cala większy ekran (aktualnie lumia 920 - mój 6 lub 7 dotykowiec) i za każdym razem zastanawiam się jak mogłem pracować na tych mniejszych ekranach, bo im większy tym wygodniej. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie nosić w kieszeni nic większego od L920, bo ta już mi momentami wystaje.

djfoxer   19 #29 17.08.2013 13:48

@pciproblem
Wątpię by to wprowadzili.

@KyRol
Masz rację, że szybkość aktualizacji nie powala. Zapewne jednak MS nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek bugi w aktualizacjach. Pamiętasz, że miałoo to miejsce w WP7.x gdy aktualizacja sprawiała, że źle stworzony link przez dev w w kafelku powodował zapętlanie się pobierania danych. Tutaj muszą uważać na takie rzeczy, bo ludzie czekają tylko na potknięcie giganta. Poza tym WP8 wszedł w biznes (sekcja aplikacje firmowe) i tam nie można pozwolić sobie na pochopne decyzje.

Poza tym, my jesteśmy zaawansowanymi userami smartfonów. Większość klientów to ludzie, dal których smartfon nie musi mieć wymyślnych opcji. Zobacz jak rewelacyjnie sprzedaje się Nokia Lumia 520 z Windows Phone 8. Właśnie dla znajomej będę kupował ten model. Za 500zł można mieć nową Lumia 520 z gwarancją, która ma obecnie najlepszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich smartfonów dostępnych na rynku.

@rgabrysiak
Też tak myślę, wątpię by za 2 lata ludzie chodzili z komórkami z 7 calowym ekranem.

@zomo_prl
520 sprzedaje się bo jest tania, ale i całkiem niezła (oraz ładna :D)! Parametry ma bardzo dobre jak na tą cenę. Większość softu z Sklepie (pand 99%!) jest kompatybilnych z urządzeniami z WP8 z mniejszą ilością RAM. W Androidzie musisz iść na kompromis i kupując tańszą słuchawkę wiesz, że nie zagrasz w większość gier i otrzymasz wolniejszy system. W WP8 kupując tańszą słuchawkę masz dostęp do ponad 99% softu w sklepie, a system będzie działał równie sprawnie jak na droższym sprzęcie.

Pod koniec września zapewne ujrzymy nową Lumię z ekranem 1080p i GDR3. Myślę, że ucieszy to osoby, które liczą, jak Ty, na takie duże ekrany. W sumie Nokia mogła puścić 5 cali z 720p, aczkolwiek sam nie wiem dlaczego tego nie zrobili. Może celowali w segment, gdzie smartfony sprzedają się najlepiej. Co by nie mówić, myślę, że więcej sprzedaje się urządzeń 4-4.5 calami niż z 5-5.5, ale jestem wręcz pewien, że w tym roku już ujrzymy Lumię z 5-5.5 calowym ekranem i zapewne z 1080p.

@wajdzik
Nikt nie mówi o zmianie na mniejsze, ale jak sam piszesz, noszenie chociażby 6 calowego smartfona w kieszeni to jednak już pewien dyskomfort. Musi być gdzieś ta górna granica.

rgabrysiak   14 #30 17.08.2013 22:37

@djfoxer
Tu już nawet nie chodzi o chodzenie z tak wielkim telefonem, który ciężko będzie schować do kieszeni, ale o kwestię baterii.
Już teraz telefon, przy intensywnym wykorzystaniu, z trudem wytrzymuje cały dzień, jak zamontujemy w nim większy ekran to czas pracy na baterii znów się skróci. Jak tak dalej pójdzie obowiązkowe stanie się ładowanie telefonu kilka razy w ciągu dnia. No ale będziemy mieli większy ekran etc.

iHusky   8 #31 18.08.2013 07:28

@djfoxer

Wiem że potrwa o ile w ogóle dodadzą, a jeśli ci chodzi o Windows Phone App to tak masz rację bo to jest chyba najgorszy na świecie program do synchronizacji (raczej ja osobiście bym tego nie nazwał aplikacja tylko śmiechem na sali).

xomo_pl   24 #32 18.08.2013 11:38

@rgabrysiak; ale większy ekran to większa obudowa a więc i bateria może być większa ;)

@djfoxer
coś tam nokia ponoć planuje z5" ekranem ale najpierw MS musi zrobić prawdopodobnie GDR3 i wtedy coś się zacznie dziać. Patrząc na tempo prac w MS i info, które krążą w sieci o GDR3 podejrzewam, że dopiero coś w grudniu zacznie się dziać ale obym się mylił ;)
Co do nokii to jakoś nigdy nie lubiłem tej firmy i tak mi zostało więc liczę na htc, ostatecznie samsung ;)

djfoxer   19 #33 18.08.2013 19:56

Baterie można faktycznie upchnąć większą, w Samsung Galaxy Note 2 jest całkiem pojemna bateria i przy normalnym użytkowaniu (bez szaleństw) nawet do 5 dni starczy. Chociaż faktycznie baterie odstają, jeśli chodzi o nowości w świecie smartfonów.

@iHusky
Windows Phone App równie dobrze może zastać każdy inny program do synchronizacji dwóch folderów :)

@zomo_prl
Urządzenia z GDR pewnie będą już na początku października. Ale sama aktualizacja to jak mówisz, nie prędko dla pozostałych będzie dostępna. Niestety.
A HTC, ahhhh HTC 8X jest na prawdę świetne :)

rgabrysiak   14 #34 18.08.2013 22:30

@zomo_prl
W teorii tak, w praktyce wygląda to inaczej, Zawsze sprawa baterii jest spychana na margines, liczy się wielkość ekranu, ilość pamięci, taktowanie procesora etc.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że nagle producenci zaczną przejmować się tak mało istotnym elementem sprzętu jak bateria :P

pciproblem   6 #35 06.09.2013 06:34

djfoxer (redakcja)
ale czemu ? to chyba naturalna kolej rzeczy ? na innych platformach też tego nie było od razu
a bardzo by mi to ułatwiło życie bo z 8g zostało mi 400 mb

  #36 23.11.2013 15:23

Witam, no to czekam i będę wdzięczny jak Nokia będzie mieć bezpieczne ... każdy chce mieć NFC, ale bezpiecznie.

PS. moja wdzięczność do Noki to taka, że przyszłości kupię nowy pewnie ich produkt :)