Jak zepsuć Bezpłatny Dostęp do Internetu

W najbliższym czasie użytkowników Bezpłatnego Dostępu do Internetu od firmy Aero2 czeka bardzo duża zmiana. Mocno zmodyfikowany zostanie proces nawiązania sesji sieciowej, w związku z tym będzie fala osób niezadowolonych którzy wykorzystują to łącze do gier, ściągania plików albo do oglądania tv albo filmów.

Regulaminy są po to by je przestrzegać ale sam operator tego nie robi to dlaczego użytkownik ma?

Od nie dawna wymogiem było posiadanie modemu z klasą 10 aby można w pełni użytkować bezpłatny internet, potem się okazało że kto ma starszy modem niż klasa 10 to jego karta jest blokowana ponieważ podczas łączenia się z siecią pojawia się problem obniżenia jakości łącza u operatora, technicznie wiadomo że wszystkie urządzenia powinny mieć tą sama klasę, w związku z czym wymogiem stały się modemy obsługujące pasmo HSPA+ bądz HSPA lub LTE, Aero 2 pod wodzą właściciela Cyfrowego Polsatu co nóż oferte pogarsza albo wprowadza co raz to nowsze utrudnienia.

Obecnie z jednym z największych utrudnień będzie to że co godzinę będzie przerywana sesja tak jak było to do tej pory ale nie było wymogu podawania kodu captcha, teraz się to zmieni, co w związku z tym wiadomo będzie że korzystanie z BDI na routerach bądz na innych urządzeniach będzie niemożliwe, prawdopodobnie trzeba będzie co godzinę wpisywać kod w specjalne okienko weryfikacyjne.

Ciąg dalszy absurdów!

Zgodnie z regulaminem pojedyncza sesja nie może trwa dłużej jak godzinę, potem jest zrywana i nawiązywana ponownie, teraz się to zmieni ponieważ aby nawiązać połączenia trzeba będzie wpisać kod captcha :( W najbliższym czasie ( jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy ) , zostanie wprowadzony kod captcha (obrazek z tekstem), który będzie trzeba przepisać, aby uzyskać dostęp do Internetu. Taki "ekran logowania" będzie pojawiał się co godzinę, wymagając reakcji użytkownika.

Pytanie do użytkowników co jeszcze Aero2 może popsuć przy Bezpłatnym Dostępie do Internetu???