dobreprogramy na nowych serwerach, w nowej serwerowni

Strona główna Aktualności

O autorze

Ceną rozwoju każdego serwisu internetowego są wzrastające wymagania infrastrukturalne. Oczywiście z rozwoju można się jedynie cieszyć, niemniej wyzwaniom trzeba sprostać.

Wzrost oglądalności serwisu w ciągu ostatnich lat był dla nas zarówno niezwykle miłym jak i wymagającym doświadczeniem - infrastruktura do hostingu, zaplanowana przed kilku laty, oparta jeszcze o serwery "towerowe", ewoluowała wprawdzie wraz z rozwojem serwisu, pojawiały się kolejne maszyny, zmieniali się dostawcy usług internetowych jednak nieubłaganie zbliżała się granica, której bez rewolucyjnych kroków przekroczyć by się nie udało.

Zdecydowaliśmy więc, że pora podjąć zdecydowane kroki, które mają zapewnić nie tylko odpowiedni zapas wydajności infrastruktury pod dalszy rozwój, ale i zdecydowanie wyższy poziom jej niezawodności. Efektem jest zakończone w tym tygodniu przeniesienie serwisu oraz towarzyszących mu usług na zupełnie nowe serwery marki Triline umieszczone w profesjonalnym centrum danych firmy ATM. Postanowiliśmy podzielić się relacją od kuchni z naszych działań w tym zakresie oraz pokrótce opisać naszą infrastrukturę...

Zapraszamy do lektury artykułu Rzut okiem na nową infrastrukturę i kolokację - od kuchni.

© dobreprogramy