dobreprogramy okiem administratora - jak to działa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Polecamy materiał wideo, który powinien spodobać się zarówno sympatykom dobrychprogramów, jak i wszystkim czytelnikom zainteresowanym administracją sieciami i serwerami na dużą skalę.

dobreprogramy to największy serwis o nowych technologiach w Polsce, który dociera miesięcznie do ponad 6 mln użytkowników i generuje blisko 35 mln odsłon. Żeby to mogło się udać, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, właściwie skonfigurowane oprogramowanie i nieustanna opieka administracyjna. Jeśli interesuje Was, jak wygląda kuchnia dobrychprogramów — na jakich systemach pracujemy, jak są one skonfigurowane, w jaki sposób wykorzystujemy zalety wirtualizacji i gdzie fizycznie znajduje się serce naszego portalu — to jest dla Was materiał obowiązkowy! :-)

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów?

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dobreprogramy okiem administratora, w którym Wojciech Kowasz, nasz główny inżynier systemowy znany też w portalu pod pseudonimem „Docent”, prostym językiem stara się wyjaśnić główne zasady funkcjonowania serwisu: od ogólnych założeń po nieco bardziej zaawansowane detale techniczne. Nie stroni też od interesujących liczb, więc jeśli zawsze chcieliście się dowiedzieć, ile wywołań na sekundę obsługują nasze serwery webowe i jaki generuje to ruch w megabitach, to gorąco polecamy obejrzenie tego klipu wideo.

© dobreprogramy

Komentarze