dobreprogramy w teście serwisów z programami

Strona główna Aktualności

O autorze

Miło nam poinformować, że w opublikowanym na łamach najnowszego numeru (25/2005) gazety Komputer Świat, teście serwisów z programami, vortal dobreprogramy został sklasyfikowany na najwyższej pozycji wśród polskich serwisów!

W teście branych było pod uwagę 9 serwisów (5 zagranicznych i 4 polskie). Zwycięzcą został uznany serwis Tucows. Nasz serwis uplasował się na 5. miejscu w ogólnej klasyfikacji (najwyższe miejsce wśród polskich serwisów). Zostaliśmy wyróżnieni m.in. za atrakcyjną szatę graficzną, intuicyjny sposób nawigacji po stronach witryny, szybki i stabilny transfer ściąganych plików, a także za niewielką liczbę reklam oraz często akualizowaną listę hitów i nowości. Zwrócono też uwagę na rozbudowany dział z nowościami ze świata programów i komputerów oraz żywe forum dyskusyjne.

Na niższą, niż zagraniczni konkurenci, ocenę wpływ miało kilka czynników. Pierwszy z nich to stwierdzony przez redakcję Komputer Świata brak wsparcia stron serwisu dla rozdzielczości 800x600, co wynikało prawdopodobnie z nieprawidłowej procedury sprawdzającej (vortal wyposażony jest w mechanizm detekcji rozdzielczości oparty na tzw. cookies, po chwilowej zmianie rozdzielczości z np. 1024x768 na 800x600 wymagane jest kilkukrotne odświeżenie strony, natomiast przy wchodzeniu na vortal po raz pierwszy w 800x600 strona wyświetlana jest poprawnie). "Oberwało" nam się też za mniejszą niż w zagranicznych serwisach liczbę programów, co akurat jest działaniem jak najbardziej celowym. Od samego początku istnienia vortalu naszą filozofią jest publikowanie informacji o dobrych i starannie wyselekcjonowanych programach, a nie zasypywanie użytkowników kilkuset pozycjami niewiele różniących się programów w każdej z kategorii, spośród których trudno coś wybrać. Warto tu też zauważyć, że jako pierwsi rozpoczęliśmy na szeroką skalę publikować wersje testowe produktów komercyjnych takich jak np. Microsoft Office, Adobe Photoshop, CorelDRAW Graphics Suite czy Norton Internet Security. Redakcja KŚ nie zauważyła również, że część publikowanych plików umieszczamy na własnych serwerach.

Wszystko to zaważyło prawdopodobnie na ogólnej ocenie, nie będziemy jednak teraz roztrząsać "co by było gdyby" ;-) Cieszymy się, że w rywalizacji z polską (bardzo mocną) konkurencją uplasowaliśmy się na najwyższej pozycji. Wszystkich zainteresowanych testem zapraszamy do lektury najnowszego Komputer Świata, zwłasza że w wydaniu z płytą CD znajduje się pełna wersja bardzo dobrej aplikacji do zarządzania partycjami Paragon Partition Manager 7.0.

© dobreprogramy
s