Philips PicoPix 4010 — recenzja projektora, który mieści się w kieszeni

Projektor, który mieści się w kieszeni. Przenośne kino, które zabrać można ze sobą dosłownie wszędzie chowając je w kieszeni lub w plecaku. W dzisiejszym teście przyjrzę się dokładniej przenośnemu projektorowi Philips PicoPix 4010, który na pierwszy rzut oka oferuje to samo, co jego "więksi bracia".

Nie wiem jak Wy, ale ja marzyłem o takim urządzeniu od podstawówki, kiedy to oficjalnie stałem się fanem nowych technologii.

Kolejny inteligentny system alarmowy w moich rękach — Smanos L020

Na dobre zainteresowałem się systemami alarmowymi typu DIY, czyli takimi, z których instalacją poradzi sobie każdy bez pomocy specjalisty. W pierwszym poście zaprezentowałem system alarmowy Chuango AW1, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Wasze opinie były podzielone, część z Was stwierdziła, że takiemu urządzeniu nie powierzylibyście bezpieczeństwa całego domu.

Kamera, termometr, a może domofon? Recenzja inteligentnej kamery AirLive SmartCube 300W

Tym razem w moje ręce wpadła kamera IP, która - jak deklaruje producent - jest inteligentna. Pierwszy rzut oka na specyfikacje i zauważyć można, że owa inteligencja spowodowana jest obecnością czujników temperatury, wilgotności i funkcjami inteligentnej analizy nagrywanego obrazu zaimplementowanymi w oprogramowaniu kamery. Wykorzystanie? Do użytku typowo domowego znajdziemy wiele tańszych rozwiązań, natomiast sprzęt może okazać się bardzo przydatny w dużych i małych sklepach,a także w biurach.

Pierwsze wrażenie, czyli opakowanie i jego zawartość

Linksys RE6700 — test range extendera dla wymagających

Pamiętacie markę Linksys? Pamiętam, że dawniej ta marka była bardzo popularna na polskim rynku i słyszałem o niej same pozytywne opinie. Linksys był kiedyś własnością pewnie dobrze znanej większości firmy Cisco, czyli jednego z największych przedsiębiorstw w branży. Obecnie firma jest własnością firmy Belkin w Polsce znanej przede wszystkim z akcesoriów do telefonów komórkowych, tabletów i innej elektroniki. W przeciwieństwie do większości producentów na tym rynku, Linksys skupia się przede wszystkim na produktach tzw.

Mieszkanie wreszcie bezpieczne — recenzja CHUANGO AW1

Tym razem (a zarazem pierwszy raz na tym blogu) w moje ręce wpadł dość ciekawy gadżet, a jest nim system alarmowy Chuango AW1. System alarmowy i gadżet? Tego typu urządzenia raczej nie kojarzą się z niczym ciekawym, więc o co w ogóle chodzi? A o to że Chuango (i jej brat Smanos) to firmy, które produkują proste w instalacji, konfiguracji i użytkowaniu systemy alarmowe zarządzane z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfona. Po prostu - idziemy do sklepu, kupujemy system alarmowy, instalujemy go w kilkanaście minut (taki czas deklaruje producent) i gotowe.