Znudził mnie już Facebook

Facebook - formuła gdzieś się wypaliła

Mój związek z Facebookiem powoli dobiega końca. Na pewno nie zakończę go definitywnie, bo stał się dla mnie narzędziem do kontaktu ze znajomymi (wystarcza sam Messenger). Natomiast pozostała kluczowa funkcjonalność, czyli obserwowanie życia moich bliskich - przestała działać. Po części jest to wina samego serwisu. Prezentowanie w głównym wątku, niezbyt interesujących treści (w zasadzie same udostępnienia komercyjnych wpisów lub śmiesznych zdjęć).

Windows Mobile 10 build 10.0.10166.0 na Lumia 535

Od jakiegoś czasu, testuje niestabilne wersję nowego systemu Windows na smartphony. Jest to już moja druga przymiarka do tematu, pierwsza wersję, które zainstalowałem nie nadawały się do niczego (nie dało się po prostu na nich pracować). Jednak od kilku tygodni sytuacja uległa diametralnej zmianie (nie wiem, czy to dzięki przekierowaniu nowych sił w postaci programistów z wersji Desktop, czy ogólnie - postęp w pracach). Powiem tak - na tą chwilę system może śmiało zastąpić Windows Mobile 8.1

Telefon testowy

Zrzutki: słuchawki Helix, robot LegBOT, mikrofon MIKME i robot BUDDY

Mimo, iż sezon wakacyjny trwa w najlepsze, projekty dzisiaj zebrane warte są choćby chwili uwagi. Widać dobrze, w jaką stronę zmierza dzisiaj technologia, coraz większej integracji w nasze życie, ehhh... takie mamy czasy... rzekłby klasyk :)

HELIX - bezprzewodowe słuchawki

Helix to projekt modowo-technologiczny. Składa się z bezprzewodowych słuchawek oraz bransoletki, którą parujemy z naszym telefonem. Zestaw oferuje to, co standardowy przewodowy zestaw słuchawkowy :) poza niespotykanym designem oczywiście.

Zrzutki: ładowarka ze świecy, kamera 360, radio do Rpi, mini-drukarka

Postanowiłem rozpocząć nowy cykl na swoim blogu. Przegląd nowości w świecie Crowdfundingu (czyli zbiórek pieniędzy na cel dowolny). Skupię się raczej na technologicznych nowościach, pomijając jakże przydatne projekty teatralno-muzyczne, taneczne i modowe. Główny dostawca pomysłów to Kickstarter, ale nie omieszkam sprawdzać regularnie Polskich działań jak Wspieram.to czy PolakPotrafi.pl.

Przegląd jest subiektywny, sam wybieram co mi się podoba i sam to komentuje.

Zakup topowego smartfona — czy ma sens?

Sezon wakacyjny to i wpis wakacyjny. Od dłuższego czasu jestem na etapie wyboru nowego telefonu. Chciałbym, by posłużył mi bezproblemowo 2 lata, miał bardzo dobre parametry i by inni mi go zazdrościli :) Wytypowałem 2 modele: iPhone 6, Galaxy S6 Edge. Do tej pory mniejszy kontakt miałem z iOS, ale sądzę, że dałbym jakoś sobie radę - szczególnie że lans na osiedlu byłby większy :) Tylko czy tak naprawdę potrzebny mi jest do czegoś tak drogi smartphone?

Plusy i minusy

Na bieżąco czytam informacje zamieszczane na łamach DP, SW, AW...

Pobór energii przez sprzęty a rzeczywistość

Temat wpisu wywołany został przez samych czytelników, przy okazji Esprimo (za co ładnie dziękuje). Pokrótce - wiele osób przerażał pobór energii na poziomie astronomicznych 50Wh :) Wpis nie koniecznie na łamy DP ale na mój prywatny blog technologiczny, jak znalazł.

Oszczędzamy jak się da

Zakładam, że każdy stara się oszczędzać energię. Ja również tak czynię, bo po co płacić za niewykorzystany prąd.

W pełni funkcjonalny PC z Win 10 za 500 zł

Potrzebujesz komputera głownie do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, korzystania z pakietów biurowych? A może jako multimedialne centrum rozrywi? Nie potrzebujesz żadnych Raspberry/Banana na Linuksie, chcesz mieć system Windowsa - bo najlepiej go znasz... a co powiesz jeszcze na dysk twardy SATA, zintegrowaną grafikę, napęd DVD, kartę muzyczną, 6xUSB 2.0, złącze e-sata - a wszystko zgrabnie zamknięte w obudowie o wielkości pudełka na płyty CD (16cm x 16cm x6cm)??

Mam dla ciebie idealne rozwiązanie za nie duże pieniądze (niecałe 500 zł)

Fotel multimedialny — na co to komu?

Jestem gadżeciarzem, nie ukrywam specjalnie tego faktu (w skutek czego cierpi moja żona ale raduje się syn). W wolnej chwili sprawdzam, co ludzie za ciekawe rzeczy sprzedają na aukcjach. Tym właśnie sposobem nabyłem ... fotel multimedialny :)

Fotel do czego?

Po jego rozpakowaniu moim oczom ukazał się fotel wyglądający jak żywcem wyjęty z popularnego "malucha" tylko w wersji minimalistycznej i poddany tuningowi sprzętu grającego (polegającym na osadzeniu głośników w górnej części oparcia).

RPi OpenElec kontra OSMC

Jak wielu z was, również jestem posiadaczem malinki. Wykorzystuję ją do multimedialnego centrum rozrywki. Niestety, mój telewizor LCD nie jest smart, nie posiada złącza USB i obsługi multimediów, stąd posiłkuję się przystawką w postaci Raspberry. Nie będę rozpisywał się o możliwościach urządzenia, bo informacji takich jest na DP co nie miara. Skupię się dzisiaj na dwóch kombajnach multimedialnych opartych na Kodi (XBMC), z którego korzystam od czasu pojawienia się na rynku pierwszego Xboxa :)

Na pierwszy ogień pójdzie OpenELEC

Chiński projektor LED2+ recenzja

Recenzowany model to tak zwany chiński 'no name'. Występuje na rynku pod wieloma nazwami, mi trafił się egzemplarze LED 2+ (śmiało można uznać, że wszystkie modele o zbliżonych parametrach, będą klonem tego samego produktu wywodzącego się z fabryki Suzhou HongTianPao Optoelectronic w Szanghaju)

Specyfikacja

  • Technologia: projekcja dzięki diodzie LED (3.5 calowy panel lcd )
  • Natywna rozdzielczość: SVGA 800*600, obsługuje 720P, 1080P
  • Jasność: 1500 Lumenów
  • Kontrast: 800:1
  • Ratio :