Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Zrzutki: słuchawki Helix, robot LegBOT, mikrofon MIKME i robot BUDDY

Mimo, iż sezon wakacyjny trwa w najlepsze, projekty dzisiaj zebrane warte są choćby chwili uwagi. Widać dobrze, w jaką stronę zmierza dzisiaj technologia, coraz większej integracji w nasze życie, ehhh... takie mamy czasy... rzekłby klasyk :)

HELIX - bezprzewodowe słuchawki

Helix to projekt modowo-technologiczny. Składa się z bezprzewodowych słuchawek oraz bransoletki, którą parujemy z naszym telefonem. Zestaw oferuje to, co standardowy przewodowy zestaw słuchawkowy :) poza niespotykanym designem oczywiście. Słuchawki w sprytny sposób chowają się w bransoletce, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich transportem (w końcu mamy je zawsze pod ręką). Czas pracy zestawu to 3 godziny ciągłych rozmów (czuwania około 200 godzin). Cena 100 dolarów (w promocyjnych zestawach).
Twórcy starają się zachęcić nas do zakupienia Helixa ciekawym designem, uniwersalnością ich zestawu (obsługuje wszystkie platformy mobilne) oraz wysoką jakością dousznych słuchawek. Osobiście nie widzę większego sensu w zakupie słuchawek, które mogę powiesić sobie na ręce. Niezbyt to męskie nosić coś takiego :) Praktyczniej będzie wykorzystać kablowy zestaw. Tutaj poza samymi słuchawkami mamy jeszcze kolejny przekaźnik, który tylko komplikuje bezpośrednie połączenie z telefonem i skraca ogólny czas pracy. Tylko dla nowoczesnych handlowców!

Link do zrzutki:

https://www.kickstarter.com/projects/1889846331/helix-wearable-cuff-wi...

LegBOT - prosty tani robot z Polski

Projekt małego i taniego robota dla zabawy był już prezentowany wiele razy. Często z wykorzystaniem poręcznych komputerków (RaspberryPi, BananaPi), nie mniej cena takiego zestawu nie była mała. Tutaj, dwójka chłopaków - Adam i Paweł proponują nam gotowy projekt oparty o platformę Andruino, w prostej i przystępnej wersji do samodzielnego zlutowania (99zł) montażu (189 zł) lub w postaci gotowego robota do programowania (229 zł).
Jeżeli powiecie, że to słabizna i zbudujecie lepszy projekt z płyty osb, to chcę wam przekazać, że ów LegBOT ma służyć 6-7 latkom do nauki programowania i ogólnej zabawy z robotyką. Osobiscie uważam, że to świetny pomysł dwójki nastolatków, którym chciało się zrobić w życiu coś więcej. Z chęcią zakupiłbym taki zestaw dla swojego syna (niestety, jest jeszcze za malutki) Polecam wszystkim zainteresowanym tematem - robot do nauki jak znalazł.
Wsparcie projektu jest w tej chwili minimalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy troszkę je rozpropagowali. Kto chętny, niech klika poniżej:

Link do zrzutki:

https://wspieram.to/projekt/5132/legbot-twoj-wasny-robot

MIKME - przenośny bezprzewodowy mikrofon

Były już dzisiaj bezprzewodowe słuchawki, teraz przedstawiam bezprzewodowy mikrofon. Parametry przedstawiają się następująco: pojemność: 360 godzin nagranego materiału (16GB pamięci), studyjna jakość dźwięku (24 bit, 96kHz). Współpracuje z komputerem, telefonem, tabletem - ale działa również jako samodzielne urządzenie. Dzięki aplikacji na iOS oraz Androida (grudzień 2015) mamy możliwość błyskawicznej edycji nagranego materiału. Możemy również nagrać film video i automatycznie zsynchronizować go z nagranym przez MIKMI dźwiękiem. Czas pracy na baterii - 5 godzin. Cena 250 dolarów (docelowo 300).
Powiem tak, w teorii robi wrażenie. Jak urządzenie spisuje się w praktyce, do końca nie wiadomo. Prawdziwą przydatność zweryfikuje życie. Z chęcią powierzyłbym taki gadżet internetowym blogerom i sprawdził w ten sposób jego przydatność. Cena około 1000 zł jak dla mnie zaporowa. Niemniej dla zainteresowanych osób, nie jest to ponoć dużo. Premiera urządzenia przewidziana na 2016 roku, zobaczymy jak się spiszę.

Link do zrzutki:

https://www.indiegogo.com/projects/mikme-wireless-recording-microphone...

BUDDY - interaktywny towarzysz

Nie tak dawno było głośno o seryjnie produkowanym robocie Pepper, który to potrafił odczytywać emocje i porozumiewać się z nami. Produkt sprzedawany był tylko na terenie Japonii i kosztował jakieś 2 tys dolarów (co oczywiście nabywców nie odstraszyło). Na odpowiedź rynku crowdfundingowego nie trzeba było długo czekać. Tym razem robot nazywa się BUDDY, kosztuje 650 dolarów i ma równiez stać się naszym towarzyszem życia. Co to cudo umie? Potrafi przypomnieć nam o ważnych spotkaniach i wydarzeniach, pod naszą nieobecność strzeże naszego domu, odbiera telefon, umie puścić nam muzykę, czy po prostu odbyć rozmowę na Skypie. Do tego oferuje kilka prostych gier oraz podsuwa nam kulinarne przepisy. Taki smartphone wyposażony w kółka i ekran. Oferuje 8-10 godzin pracy na ładowaniu, wazy 5kg i ma ekran o wielkości 8 cali, pokonuje też wzniesienia do 1,5cm.
Nie spodziewajcie się po nim zbyt wielu interaktywnych funkcji, bo tego jeszcze robot nie potrafi, ale wszystko przed developerami. BUDDY mnie zainteresował. Jeżeli tylko jego system jezdny byłby w miarę sprawny, nie widzę przeszkód by jeździł w moim mieszkaniu i przypominał mi o wszystkim czy grał ulubioną muzykę. Dla dzieci to pewnie też niesamowita zabawa... szczególnie, że wciąż będzie powstawać nowe oprogramowanie zapewniające "nowe doznania". Tylko ta cena - 2500 zł za jeżdżący tablet... cóż za nowości się płaci, nie mniej jednak pewny szlak jest po woli przecierany.

Link do zrzutki:

https://www.indiegogo.com/projects/buddy-your-family-s-companion-robot... 

windows linux inne

Komentarze

0 nowych
cyryllo   18 #1 04.08.2015 21:29

Nie będę ukrywać, że najbardziej podoba się LegBOT ;)

dziubin   6 #2 04.08.2015 21:38

@cyryllo: Mi również, może uda sie namówić chłopaków na jakąś szerszą prezentacje pomysłu na lamach bloga.

xywa11   10 #3 04.08.2015 22:48

Mikrofon za 1000 PLN? Co w nim takiego specjalnego?

  #4 04.08.2015 23:03

@xywa11: Cena ;P

takiktoś   11 #5 04.08.2015 23:35

@xywa11: Niezła jakość nagrania może?

  #6 05.08.2015 00:39

@xywa11: To tak jak z produktami Apple...

xywa11   10 #7 05.08.2015 02:44

@gowain: tak też sądziłem :D.

xywa11   10 #8 05.08.2015 02:45

@takiktoś: I dla jakiej grupy docelowej jest to urządzenie skierowane? Bo mi się wydaje, że ktoś, kto chce mieć dobrą jakość nagrania sięga po sprzęt profesjonalny, a nie tą "kosteczkę".

dziubin   6 #9 05.08.2015 08:48

@xywa11: Z prezentowanego filmu wynika, że celują w muzyków, którzy nagle inspiracji muzycznej doznają w kawiarni. Reporterów, którzy chcą zarejestrować szybko materiał... nie znam się na tym zupełnie - czy 24bity i 96kHz to dużo czy mało. Społeczność w to coś uwierzyła, nam pozostaje czekać na produkt z Chin w cenie 5 razy mniejszej :)

cyryllo   18 #10 05.08.2015 09:30

@dziubin: Tak i taki artysta nagle w kawiarni zrobi sobie studio nagraniowe ;)Myślę, że dla dziennikarzy, czy jako rejestrator mobilny na spotkania. Ale to już jest w formie dyktafonu i o wiele tańsze ;)

dziubin   6 #11 05.08.2015 10:42

@cyryllo: https://www.youtube.com/watch?v=_-0AcEkEFlw - widać, że bardzo dobrze tłumi odgłosy zewnętrzne, od dyktafonu odróżnia go pewnie to, że można od razu edytować materiał na naszym telefonie sparowanym z urządzeniem. Widzę go tylko jako coś drogiego dla youtuberów :)

dziubin   6 #12 05.08.2015 10:47

Projekt LegBOT został czasowo zawieszony :/

cyryllo   18 #13 05.08.2015 11:05

@dziubin: Nie no wszystkie wynalazki które pozwalają potem edytować na smartfonie czy tablecie to jest dla picu bo można. Brak wygody itd. Normalne wyciąganie kasy i tyle.
Co do LegBOT to szczerze nic innowacyjnego. Gotowe oprogramowanie obudowę robota można znaleźć podobne gotowe do wydruku. Zawiesili bo może nie do końca była to ich praca i może o to ktoś się przyczepił (nie znam regulaminu wspieram.to).
Powinni przemyśleć jeszcze raz koncepcje i oprócz gotowego zestawu do montażu dodać np książkę z kursem itp. no i najważniejsze jakąś innowacyjną konstrukcję ;)

Maxi_S   5 #14 05.08.2015 11:14

Helix - nieporęczny gadżet dla metroseksualnych,
LegBot - ten projekt miałby sporo sensu, gdyby chłopcy otrzymali dobre wsparcie na etapie inkubacji. W tej postaci nie da odporu konkurencji, która podzieliła się rynkiem.
MIKME - You're kidding. Za tę kasę mam całkiem profesjonalny dyktafon bez potrzeby używania telefonu do edycji materiału.
BUDDY - za tę cenę lepiej kupić psa/psy - więcej interakcji, lepiej strzeże domu, a jeszcze piwo z lodówki przyniesie

keromatsu   3 #15 05.08.2015 13:41

No nie, tak czekałem na LegBot, a tu projekt zawieszony.

dziubin   6 #16 05.08.2015 14:43

@Maxi_S: Funkcjonują u nas inkubatory czy też parki naukowo-technologiczne, ale służą one nie wiadomo komu. Nie od dziś wiadomo, że ze swoim pomysłem poradzisz Sobie lepiej sam...

Maxi_S   5 #17 06.08.2015 00:23

@dziubin: Mając naście lat inaczej wyobrażasz sobie pewne rzeczy. Potem okazuje się, że nie wystarczy mieć drukarki 3D, Arduino i pomysłu, ale trzeba umieć przekonać do tego ludzi. Pisząc o inkubacji miałem na myśli przygotowania do "wyjścia w świat" z projektem, a nie parki n-t czy inkubatory firm. Tu przyda się pomoc kogoś doświadczonego w tej materii, szczególnie jak jesteś "zielony" w biznesie a na dodatek "w gorącej wodzie kąpany"

dziubin   6 #18 06.08.2015 08:30

@Maxi_S: Masz rację, ale... sam kiedyś byłem młody, miałem głowę pełną pomysłów - praktycznie żadnego z nich nie zrealizowałem, bo ktoś mi mówił, że potrzebne są duże pieniądze, duże umiejętności i bardzo dużo szczęścia. Dzisiaj uważam, że kluczowa jest to ostatnia kwestia, jak będziesz próbował - może wreszcie się to szczęście do Ciebie uśmiechnie :) i to właśnie robią chłopaki z LegBOTa - szukają swojej okazji, szanse minimalne a nóż się uda...

Maxi_S   5 #19 06.08.2015 13:51

@dziubin: Ja uważam że ważne są pieniądze, umiejętności, samozaparcie i szczęście :-) i niekoniecznie żeby wszystkiego było dużo. Moim zdaniem chłopakom brakuje też "mecenasa" - osoby która swoim autorytetem wsparłaby projekt. Wystarczyłoby aby powiedział parę ciepłych słów o autorach, napisał jakiś list przewodni. Niestety, w naszym kręgu kulturowym ludzie "znikąd" mają małe szanse samodzielnego przebicia się na rynku.