e-Audytor 4.0

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

e-Audytor to bardzo rozbudowany, polski system do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT w firmie. Pozwala na inwentaryzację i kontrolę sprzętu komputerowego, oprogramowania, licencji i plików, planowanie czynności serwisowych, a także upgrade'ów sprzętu i oprogramowania.

Program posiada bardzo rozbudowany system raportujący Crystal Reports oferujący kilkadziesiąt różnych raportów, bazę wiedzy aplikacji umożliwiającą automatyczne rozpoznawanie oprogramowania znalezionego w procesie inwentaryzacji, a także system ISS umożliwiający aktualizację funkcjonalności programu online. Dane z poszczególnych komputerów zbierane są przy pomocy rezydujących na nich aplikacji e-Agent, a przechowywane na serwerze baz danych MS SQL Server.

Uwaga!

  1. Szczegółowe wymagania systemowe przedstawione są na stronie programu.
  2. Wersja demonstracyjna programu wymaga rejestracji na stronie producenta w celu uzyskania indywidualnego klucza licencyjnego.
  3. Szczegółowa instrukcja instalacji zawarta jest w pliku instalacyjnym.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #22 17.07.2015 13:32

Szkoda, że nie pojawiła się tutaj wersja webowa 5 eAuditora...Państwo z BTC jak i support mielibyście super "promocję" :P Jak możecie sprzedawać taki produkt, który nadaje się do rozdawania na licencji freeware. Brak stabilności, masa błędów, źle zbierane dane, co aktualizację nowe błędy albo powracające stare...Do te żeby było śmieszniej wymagacie od klientów testowania wprowadzanych rozwiązań :D To jest kpina. W takiej sytuacji program powinien być darmowy na dokładnie takiej samej zasadzie jak to zrobił Microsoft z Windowsem 10 - dają produkt za darmowo, ale wersję niestabilną do testowania. Pozdrawiam i nie życzę nikomu współpracy z tą firmą ani pracy przy eAuditorze.

vpal   1 #21 28.02.2013 13:14

Poprostu słabizna, nie warta nawet czasu poświęconego na testowanie. Producent żyje raczej z dotacji unijnych lub innych działań niż ze sprzedaży tego programu. Serdecznie współczuje użytkownikom :)

  #20 19.02.2013 14:26

Jak dla mnie wszystko w porządku. Wszystko dobrze widać i łatwo można sie nauczyć wiekszości funkcji. Cena raczej niższa niż konkurencja a mam system na 100 komputerów.

  #19 02.03.2012 10:41

Zdecydowanie odradzam to oprogramowanie.
Niestabilne, ciągła walka z systemem, wszystko robione metodą łopatoligiczną
Słabe, niedopracowane, drogie.

  #18 11.11.2011 09:04

Program e-Audytor mimo swojej wspaniałej na pierwszy rzut oka funkcjonalności jest kłopotliwy w zarządzaniu i co najgorsze niestety niezwykle niestabilny. Użytkuję go w firmie na około 500 komputerach i więcej czasu poświęcam na ciągłe restarty niż na rzeczywistą pracę. Producent zapewnił oczywiście wsparcie techniczne ale niestety nie przyniosło o żadnych pozytywnych efektów. Baza rozrasta się niemiłosiernie (40 GB !!!!) a logi modułu e-server zapychają dysk po 1,5 miesiąca. Nie polecam tego produktu, szukajcie czegoś prostego i stabilnego bez fajerwerków.

  #17 09.09.2010 12:32

olo: thx
właśnie szukałem czegoś free, a wszystko co jest niby free to albo max 5 kompów (dowcip jakiś???) albo free - ale testowy/trial czy inny wynalazek...
najbardziej rozbawiło mnie "freeware z wyłączeniem zastosowań komercyjnych" :D
rozumiem, że mam sobie ewidencjonować "infrastrukture" IT w mieszkaniu? :D

Komentarze do poprzednich wersji

  #16 19.07.2009 22:06

hmm, czyżby cenzura??
Polecam wszystkim wypróbowanie OCS Inventory NG w połączeniu z drugim programem - GLPI. Obydwa naprawdę dają radę, mają polski interfejs i są Open Source :)

  #15 21.12.2007 10:22

@ e-Audytor Support
Zacytuję "których jedynym przeznaczeniem jest...." Wydaje mi się że to nie jest jedyne przeznaczenie tego programu - chyba że się mylę. W związku z tym ten zapis nie powiniem mieć zastosowania w stosunku do Waszego programu. Proponuję wydać trochę kasy na ekspertyzę dobrego prawnika.

  #14 06.12.2007 21:56

hahaha! "e-Audytor Support" - w myśl Twych słów tak nagrywarka DVD jak i Nero czy inny program do kopiowania (kradzieży?!) danych pasuje do treści paragrafu - oby tak dalej, a administratorzy sieci będą pisać każdorazowo wniosek o możliwość sczytania klucza z płyty! paranoja - te programy mają pomagać a nie stwarzać problemy!

  #13 24.08.2007 21:29

Warto przetestować nowość na rynku: Resource Analyzer 2007

  #12 03.08.2007 15:30

Z darmowych audytorów jest WinAudit, ale jest on bardzo ograniczony.

  #11 04.08.2006 15:39

@Anathema
Belarc Advisor to nie do końca to samo co e-Audytor. Advisor to bardziej program do identyfikacji sprzętu i oprogramowania. Jeśli chodzi o licencję to rzeczywiście jest darmowy ale tylko do użytku domowego, tego typu aplikacje mają natomiast rację bytu przede wszytskim w firmach.

Mimo to dziękujemy za sugestię, Belarc został wprowadzony do vortalu.

  #10 04.08.2006 11:09

Dla zakonczenia wasni o klucze licencyjne podrzucam wam DARMOWY program do skanowania o nazwie BELARC (takich darmowych skanerow jest naprawde masa w sieci, ten to tylko przykład), ktory sobie świetnie radzi ze skanowaniem oprogramowania, licencji i ich kluczy:

Link:
http://www.belarc.com/free_download.html

Pozdro

  #9 14.07.2006 08:57

I teraz mam taka sytuacje: mam 50 komputerow w firmie, 50 nosnikow instalacyjnych i 50 kluczy instalacyjnych. Na 1 z komputerow psuje sie HDD i trzeba jeszcze raz zainstalowac system. Znajac klucz na jakim system byl poprzednio zainstalowany instaluje go w 10 min. od nowa, a tak musze przeryc 50 plytek bo program zidentyfikowal mi nosnik? A co dopiero jakbym mial tych komputerow 400... Caly dzien roboty??? W/w paragraf ma sie nijak do Waszej interpretacji, przykro mi to stwierdzic, a informacja o kluczu bardzo by sie przydala.

  #8 13.07.2006 15:32

Posiadamy techniczne możliwości aby odczytwać klucze licencyjne ale nie udostępniliśmy tej funkcjonalaności celowo. Nie wdajemy się w polemikę dotyczącą interpretacji powyżej przytoczonej ustawy. Nasz system identyfikuje Product ID, który wskazuje oryginalny nosnik instalacyjny .

  #7 13.07.2006 14:56

te odpowiedzi idą chyba z automatycznej sekretarki, bo wciąż nie wiem, w którym miejscu powyższa ustawa zabrania odczytywania danych używanej licencji.

może to "niedozwolone usuwanie" a może "obchodzenie skutecznych technicznych ..." a może "obrotu..."

Prawda jest taka, że żeby taki klucz odczytać trzeba znać algorytm, którym posłużył się dany producent do zakodowania klucza licencji (jeżeli w ogóle go zakodował), a wciskanie tekstu, że program tego nie robi ze względu na polskie prawo jest grubo nieszczere ... :-(

Niniejszym apeluje o więcej szacunku dla użytkowników i nie robienie z nich "wariatów" ... :-)

dla mnie to już EOT. Pozdrawiam

  #6 13.07.2006 13:58

Nie mówimy o dekompilacji kodu programu ale o odczytywaniu(dekodowaniu) przez program kluczy licencyjnych aplikacji. Nasza aplikacja nie odczytuje kluczy licencyjnych programów mając na uwadze prztoczony powyżej art.77.1 Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach pokrewnych a także art.118 tej ustawu który ma brzmienie: Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego
usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem,
przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw
pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami
albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 3.

  #5 13.07.2006 12:58

Czy wy naprawdę nie rozumiecie czym różni się dekompilacja (disasemblacja) kodu programu w celu wyeliminowania zabezbieczeń od odczytania pełnych danych używanej licencji ? :-)

chyba trochę wstyd ... :-) ale co tam ... ;)

  #4 13.07.2006 12:30

USTAWA O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH Z DNIA 4 LUTEGO 1994R: Art. 77.1 "Uprawniony może domagać się od użytkownika programu komputerowego zniszczenia posiadanych przez niego środków technicznych (w tym programów komputerowych), których jedynym przeznaczeniem jest ułatwianie niedozwolonego usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń programu."

  #3 13.07.2006 10:11

lekko zabawne ... można wiedzieć konkretnie jaki to artykuł/paragraf i która ustawa tego zabrania ?