reklama

eBay - polska droga przez mękę

Strona główna Aktualności

O autorze

Z końcem stycznia informowaliśmy, że od 1 lutego serwis aukcyjny eBay.pl wprowadza opłaty za wystawianie przedmiotów w serwisie.

Jak zaznaczali przedstawiciele serwisu wprowadzenie opłat za wystawienie przyczyni się do podwyższenia jakości przedmiotów oferowanych na eBay.pl. Sprzedawcy w sposób bardziej przemyślany będą dobierać produkty, tak aby były one jeszcze bardziej interesujące dla kupujących. Wprowadzenie opłat za opcje dodatkowe (Ramkę, Podświetlenie, Pogrubienie) spowoduje, że wyróżnienie odzyska swoje pierwotne znaczenie, tzn. że sprzedawcy będą promować tylko te aukcje, które naprawdę zasługują na wyróżnienie oraz maja wystarczająco dobre szanse na "wysoki dochód".

Okazuje się jednak (co szczególnie nie dziwi), że eBay nie przekonał użytkowników do korzyści wynikających z takiego rozwiązania. Od początku lutego drastycznie spadła ilość wystawianych aukcji na eBayu. Wg dzisiejszych danych, opublikowanych przez Aukcjostat, eBay pod względem ilości wystawionych aukcji spadł na trzecią pozycję, za niekwestionowanym liderem Allegro (3 570 594 aukcji) oraz jeszcze w styczniu okupującym trzecią lokatę Świstakiem (217 900). Serwis eBay wg danych na dziś wystawionych aukcji ma 189 138. Chyba w najgorszych snach decydentom eBaya nie ukazywały się wizje 3 pozycji na polskim rynku po niemal 3 latach obecności.

Tym samym okazuje się więc, że polska droga eBaya jest drogą przez mękę. Żeby zdobyć serca polskich Internautów trzeba zaoferować coś więcej niż znaną markę. Wydaję się jednak, że inni wielcy nie uczą się na błędach poprzedników, wystarczy spojrzeć choćby na poczynania AOL (choć trzeba w tym przypadku oddać, że portal AOL.pl jest nadal w fazie beta).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama