e-Deklaracje Desktop e-Deklaracje Desktop 13.0.0

Strona główna Mac Dom Rozliczenia podatkowe
Pobierz program

e-deklaracje Desktop to przygotowana przez Ministerstwo Finansów aplikacja, która umożliwia wypełnienie formularzy podatkowych oraz przesłanie ich drogą elektroniczną, bez korzystania z podpisu kwalifikowanego.

e-deklaracje Desktop obsługuje formularze PIT-R, PIT-4R, PIT-6, PIT-6L, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-11K, PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-40 wraz z załącznikami, a także druk PCC-3 oraz formularze VAT-7, VAT-7D i VAT-7K.

Program pozwala zapisać kilka profili użytkowników chronionych hasłem, dzięki czemu swoje PITy na jednym komputerze może wypełnić i przechowywać więcej osób. Aplikacja działa na zasadzie aktywnych formularzy, w których powtarzające się treści zostaną automatycznie uzupełnione, wiele pól zostanie automatycznie obliczonych, a docelowy Urząd Skarbowy można wybrać z listy. Wybór Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której użytkownik chce przekazać 1% podatku jest ułatwiony dzięki dostępnemu odnośnikowi do listy OPP.

Po wysłaniu formularza program pozwala monitorować jego status (czy został przyjęty czy odrzucony) i generuje Urzędowe Potwierdzenie Odbioru do wydrukowania. Oprócz tego w programie zgromadzono odnośniki do ustaw i rozporządzeń, pomocnych w wypełnianiu formularzy podatkowych.

Do prawidłowego działania program wymaga środowiska uruchomieniowego Adobe AIR i starszego Acrobat Readera w wersji 8-11 (sprzed czasów Document Cloud, do pobrania pod przyciskiem „Inne wersje”).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!