eMule 0.50a

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey.

Obecnie eMule jest w dość wczesnym stadium rozwoju programu, więc nie wszystkie jego możliwości są już dostępne, a nawet nie wszystkie możliwości eDonkey są zaimplementowane w eMule. Należy jednak liczyć, że będzie on dalej rozwijany i będzie wprowadzał ciekawe funkcje.

Uwaga!

Program został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

Kod źródłowy programu można pobrać tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1910 13.02.2018 22:49

@internauta xyz (niezalogowany): dzięki, fopnu do sprawdzenia

  #1909 13.02.2018 22:48

dzięki, fopnu do sprawdzenia

  #1908 12.08.2017 17:38

Wspomnień czar, kiedyś namiętnie używałem mułka. Teraz już od dłuższego czasu nie. Jakieś trzy lata temu przesiadłem się na światłowód i musiałem zrezygnować z tego programu. Kwestią nawet nie są mikre przepływności i długie czasy ściągania, bo mam do routera podłączonego starego ultrabooka ze skręconym procesorem ULV, który po wygaszeniu ekranu zużywa około 5W. Jak plik jest rzadki (kiedyś lubiłem fińską i lapońską muzykę ludową – poza Finlandią i Norwegią praktycznie dostępną wyłącznie przez p2p. Ja używałem sieci e2k i DC) to jestem naprawdę zdeterminowany aby poczekać. Jednak rzeczą nie do przeskoczenia okazało się IPv6 które dostałem wraz ze światłowodem, a eMule zatrzymało się na IPv4 i na szóstkę już nie przejdzie. Na dobitkę polskie strony e2k niestety poupadały. Szkoda.

Od paru dni testuję program FOPNU https://www.fopnu.com autorstwa zespołu który kiedyś tworzył mody WinMX a teraz Tixati i mimo że program jest bardzo młody (niecały miesiąc) i baza użytkowników niezbyt duża to sieć jest bardzo interesująca, łącząca cechy klienta Bittorrent i beztrackerowego eMule. Pliki wyszukuje się poprzez wewnętrzną wyszukiwarkę, pliki się ściągają z prędkością torrenta. Jestem ciekaw jak się rozwinie.

Isazjera   3 #1907 02.05.2017 19:06

@pechowy (niezalogowany): Witamy w internetach

  #1906 18.04.2017 22:49

@KacperCL: dobry był kiedyś teraz lipa totalna lipa

KacperCL   1 #1905 25.03.2017 19:26

@Pechowy (niezalogowany): W 2017 roku naloty za eMule? Dobry towar.

  #1904 14.03.2017 17:12

Drodzy użytkownicy Nie pobierajcie z eMule tapet filmów bo są zawalone syfem 2 policja robi nalot na eMule kto pobierał pliki z eMule jest na celowniku może być oskarżony za pedofilii bo w eMule można nie świadomie pobrać takie pliki więc uważajcie co pobieranie z niego

maciejnet   13 #1903 21.06.2016 19:38

Pierwszy program sharingowy. Wspomnieni wracają.

  #1902 22.12.2015 23:13

@CoMyślicie?

Zarówno w sieci eD2k jak i Torrent, czyli p2p da się namierzyć wszystkich.Zlokalizowanie użytkownika to pestka.Według mnie sieci p2p powstaną w sieciach KRATOWYCH, tam gdzie NIKT nie ma władzy.Sieć kratowa to zmora wszelakich organizacji od praw autorskich.W dzisiejszych czasach prym wiodą hostingi.Praktycznie każdy z nich korzysta.Lecz mają 2 wady,których nie ma i NIGDY nie będzie mieć p2p.Limity pobieranych danych,oraz realna kasa płacona za pobieranie plików !!!!!!
Obstawiam przyszłość w sieciach kratowych z serwerami użytkowników właśnie eDonkeya, przy dzisiejszych pojemnościach dysków twardych można gromadzić od groma materiału.Jak to będzie wyglądać? Ano tak nadchodzi sieć kratowa,wraca era p2p obstawiam głównie eD2k, dlatego,że klient tej sieci ma wyszukiwarkę,która znacznie upraszcza szukanie czego się chce, a nie szukanie w necie ogólnie.Być może w następnym pokoleniu będzie, czas pokaże.
Sieć eDonkey wyglądała kiedyś tak: najpierw pliki w sieci torrent, po x czasie wszystko co było w tym pierwszym i nie było już sedów ani perów wędrowało na dyski użytkowników eD2k i tam już było.Ktoś kto korzystał z tej sieci w tamtych czasach wie doskonale o czym piszę.

Hosting ma jeszcze bardzo wielką wadę jaką jest to,że po prostu ktoś zrobi pstryk i nie ma hostingu.Więcej chyba w tej kwestii nie ma co pisać.


Więc przyszłość pokaże co nastąpi, choć to tylko przypuszczenia.
Wyobraźcie sobie taką wizję eDonkeya, jest powiedzmy 10mln użytkowników tej sieci,każdy z nich udostępnia powiedzmy tylko 2TB plików, co daje 20 000 000 TB plików,cyfra robi wrażenie...

Bardzo ciekawym i godnym projektem jest sieć GNUnet, anonimowa sieć,choć mało w niej użytkowników.

  #1901 16.12.2015 18:02

Jakiś czas temu głośno było o tym, że złapali gościa za ściąganie nielegalnych plików.(po więcej na necie) Nawet w mojej miejscowości usłyszałem o tym przypadku. Więc czy ten program jest na tyle bezpieczny by nie wpaść jak na utorrent itd?

  #1900 21.10.2015 19:29

Ciekawe, czy rodacy wrócą na eDonkeya....

  #1899 17.10.2015 21:48
  #1898 28.09.2015 09:13

popeye_89

Kiedy wyjdzie? Hmmm, dobre pytanie.Może wyjdzie,może nie, kwestia jak w totolotku.Odnosnie tego klienta szkoda,że odpłynęli jego użytkownicy, bo eD2k jest całkiem niezły.Moi znajomi uzywają tylko aMule pod windowsem.Na świecie eD2k ma się wręcz idealnie, tylko polskich użytkownków praktycznie brak.W sieci kratowej widzę reaktywację użytkownków tej sieci.Pamiętne czasy świetności tej sieci były imponujące, cała europa ssała z muła,a na niektórych serwerach pośredniczących było po ponad milion użytkowników,ech to były czasy...

popeye_89   1 #1897 24.09.2015 19:31

Wie ktos kiedy wyjdzie oficjalna wersja emule 0.50b ? i czy wogóle wyjdzie ?

  #1896 24.09.2015 17:05

miałem tyleż Emuli --ale tylko łączą ale nie połączają tegoż programu--nie które PR kończą się--dzięki za wypowiedzi

  #1895 19.08.2015 20:50

Głośno było o możliwości wykorzystania sieci BitTorrent (dokładnie DHT) do ataków DDoS: http://www.dobreprogramy.pl/Uzytkownicy-sieci-BitTorrent-moga-stac-sie-narzedzie... goście z eMule'a twierdzą, że sieć Kad od początku jest na nie odporna: http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=160042

  #1894 13.08.2015 22:10

@próbnik (niezalogowany):

NeoMule nie jest rozwijany od roku 2007, nie polecam z niego korzystać, autor obecnie zajmuje się rozwojem świetnego programu NeoLoader. Dalej będziesz miał LowID, dalej będziesz niepotrzebnie obciążać serwery, ale będziesz mógł pobierać/wysyłać pliki od innych osób z LowID (i wspierających NatTraversal). Niestety aby NatTraversal działał, musi on być wspierany u większości klientów - a na wsparcie w podstawowym kliencie nie liczę w najbliższej przyszłości.

  #1893 26.06.2015 23:50

durnowaty nick:

Czy możesz napisać coś więcej na temat tego NatTraversal w emule?
Rozumiem, że mod "Neo eMule" posiada tą funkcję?
Czy ta funkcja powoduje, że jak nie posiadasz publicznego IP, (bo dla dostawcy jesteś jakimś tam n-tym IP wewnętrznym) to dzięki tej funkcji uzyskasz mimo to HighID przy połączeniu z serwerem?
Czy raczej mimo LowID będziesz mógł pobierać od innych LowID?
Czy np na LTE, które jak wiadomo nie posiada publicznego IP da się uzyskać HighID?

  #1892 19.02.2015 19:14

Coś z innej beczki.
Ostatnio zaciekawiła mnie sieć HAMNET działająca na zasadzie fal radiowych, tzn radiowcy wykorzystują wolne pasma częstotliwości do komunikacji.Projekt niby fajny, ciekawy, nawet jest możliwość przesyłu plików, lecz niestety odradzają przesyłania większych plików, gdyż wysłanie zaledwie pliku 100kb zajmuje ok 82 sekund.Gdyby to powiedzmy zamienić na accespointy, anteny kierunkowe co x km podpięte do nich to można stworzyć całkiem ciekawy projekt,z tym iż w takiej sieci najlepiej jakby nie było wcale internetu coś jak sieć lokalna bez neta. Mnie chodzi o to iż w takiej sieci moim zdaniem bez ingerencji wielkiego brata można było pobierać pliki anonimowo, ewentualnie wszystko dopracować pod kontem przesyłu plików i ewentualnie rozproszenia coś jak w sieci kratowej.Powiedzmy ktoś stawia w twoim mieście taką antene u siebie na dachu podpina do niego acces pointa i jest siła sygnału z anteny powiedzmy na 5km, z tym iż ten ktoś po prostu ma włączony komp 24/h z jakimiś tam plikami.Inni mający w twej okolicy wolne anteny mogliby się połączyć z tym kimś i sieć by powoli rosła w siłę z miasta do miasta.Można spróbować zrobić taką sieć do testów z samych np ruterów, lub acces pointów bez internetu, po prostu tak,by srzęt widział jeden drugiego czyli sieć lokalną.Robiłem próby u siebie 3 laptopy w odległości 25m każdy od siebie na samych ruterach, powiem iż wynik mnie zaciekawił, bo prędkość pobierania z jednego laptopa na drugi był nawet przyzwoity i tym sposobem można by było stworzyć nawet na samych ruterach i acces pointach taką właśnie sieć, co byłoby nie lada wyzwaniem powiedzmy w dużym skupisku, choć jak wiadomo najsłabszym ogniwej jeśli chodzi o sprzęt jest zawsze człowiek.Zawsze się znajdzie ktoś, dla którego coś takiego to po prostu paranoja, lecz bardzo ciekawie by to wyglądało.Powiedzmy sieć lokalna z np 25 000 acces pointów, sieć działałaby na 100%, tylko nie wiem jakby było, gdyby nagle wszyscy pobierali od kogoś pliki jednocześnie to jaki byłby tansfer.I oto jest pytanie.Co wy na to?

  #1891 18.02.2015 21:18

@Debian GNU/Linux (niezalogowany):

Ale tu nie ma co dopracowywać pod względem anonimowości - można albo stworzyć kompletnie nową sieć, jak NeoShare, ale opakować ruch w sieć I2P (iMule)! Zmienny SecureID dla każdego pliku (koniec z kredytami, coś za coś), wysyłanie nie całej listy udostępnionych plików, ale części listy do jednego serwera, części do drugiego - coś takiego jest w NeoLoaderze (polskie tłumaczenie jest skopane, kiedyś je poprawię); więcej się zrobić nie da! Moim zdaniem Torrent jest popularniejszy bo... jest gorszy! Tak, na eD2k, czy Gnutelli włączasz program, wszystko działa, linkownie nie mają sensu, bo po co; w BT aby udostępnić plik musisz mieć jakąś stronę, jakiś ThePirateBay, tworzy się społeczność, sieć się rozrasta. Po drugie za BT stoją $$$ - twórców oryginalnego eDonkeya, czy BearShare, Limewire ścigała RIAA, a BitTorrent jest wykorzystywany komercyjnie w biznesie - na ang. Wikipedii są przykłady.

Gnutella, ta sieć od BearShare, LimeWire; obecnie jedynymi rozwijanymi klientami są Shareaza, gtk-gnutella, WireShare (LMPirateEdition). Dlaczego lepsza? W ośle pliki są dzielone zawsze na 9.28MB, w G masz zmienny rozmiar kawałków, wsparcie dla IPv6 (tylko gtk-gnutella) i większa decentralizacja - zamiast serwerów masz Ultrapeery - każdy użytkownik może indeksować pliki innych użytkowników, oczywiście jest pewien haczyk - szukasz coś w eD2k, wyniki wyskakują od razu, w G czekasz nawet kilka minut, rozwiązaniem tego problemu jest DHT (coś jak Kad). W teorii G wygląda nieźle, w praktyce trochę gorzej... Co do opisów - wikipedia, angielska, czy polska, strony programów...

Co do I2P - uruchomiłem, ściągnąłem iMule (to nie jest nielegalne!), same I2P ma kilka tysięcy (aktywnych - realtime) użytkowników, iMule tylko ok. 200. Musisz włączyć mostek SAM i ściągnąć plik nodes.dat ze strony Echelona. iMule działa na sieci Kad wewnątrz I2P; prędkość transferu zależy od ilości hopów (im więcej tym wolniej), ilości tuneli, ogólnie zależy od "najsłabszego ogniwa" - od najwolniejszego hopa. Limity ilości plików - pewnie trochę mniejsze niż w normalnym Kadzie - do udostępniania tysięcy plików to się nie nadaje... Masz wyszukiwarkę, możesz dzielić się linkami. Eksperci od anonimowości i I2P siedzą tutaj: https://kryptoanarchizm.libertarianizm.net/ Pytanie, czy przeciętni ludzie potrzebują aż takiej anonimowości? Ponadto te wszystkie sieci anonimizujące (Tor/I2P/Freenet) mają złą sławę: zawierają "bardzo nieodpowiednie treści", tak wiem, to tylko narzędzie, jak młotek, czy pistolet, na pocieszenie dodam, że ta "bardzo nieodpowiednia treść" nie wyskakuje dopóki jej nie zaczniemy szukać.