r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

eMule 0.50a

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey.

Galeria programu

Obecnie eMule jest w dość wczesnym stadium rozwoju programu, więc nie wszystkie jego możliwości są już dostępne, a nawet nie wszystkie możliwości eDonkey są zaimplementowane w eMule. Należy jednak liczyć, że będzie on dalej rozwijany i będzie wprowadzał ciekawe funkcje.

Uwaga!

Program został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

Kod źródłowy programu można pobrać tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
maciejnet   12 #1903 21.06.2016 19:38

Pierwszy program sharingowy. Wspomnieni wracają.

  #1902 22.12.2015 23:13

@CoMyślicie?

Zarówno w sieci eD2k jak i Torrent, czyli p2p da się namierzyć wszystkich.Zlokalizowanie użytkownika to pestka.Według mnie sieci p2p powstaną w sieciach KRATOWYCH, tam gdzie NIKT nie ma władzy.Sieć kratowa to zmora wszelakich organizacji od praw autorskich.W dzisiejszych czasach prym wiodą hostingi.Praktycznie każdy z nich korzysta.Lecz mają 2 wady,których nie ma i NIGDY nie będzie mieć p2p.Limity pobieranych danych,oraz realna kasa płacona za pobieranie plików !!!!!!
Obstawiam przyszłość w sieciach kratowych z serwerami użytkowników właśnie eDonkeya, przy dzisiejszych pojemnościach dysków twardych można gromadzić od groma materiału.Jak to będzie wyglądać? Ano tak nadchodzi sieć kratowa,wraca era p2p obstawiam głównie eD2k, dlatego,że klient tej sieci ma wyszukiwarkę,która znacznie upraszcza szukanie czego się chce, a nie szukanie w necie ogólnie.Być może w następnym pokoleniu będzie, czas pokaże.
Sieć eDonkey wyglądała kiedyś tak: najpierw pliki w sieci torrent, po x czasie wszystko co było w tym pierwszym i nie było już sedów ani perów wędrowało na dyski użytkowników eD2k i tam już było.Ktoś kto korzystał z tej sieci w tamtych czasach wie doskonale o czym piszę.

Hosting ma jeszcze bardzo wielką wadę jaką jest to,że po prostu ktoś zrobi pstryk i nie ma hostingu.Więcej chyba w tej kwestii nie ma co pisać.


Więc przyszłość pokaże co nastąpi, choć to tylko przypuszczenia.
Wyobraźcie sobie taką wizję eDonkeya, jest powiedzmy 10mln użytkowników tej sieci,każdy z nich udostępnia powiedzmy tylko 2TB plików, co daje 20 000 000 TB plików,cyfra robi wrażenie...

Bardzo ciekawym i godnym projektem jest sieć GNUnet, anonimowa sieć,choć mało w niej użytkowników.

  #1901 16.12.2015 18:02

Jakiś czas temu głośno było o tym, że złapali gościa za ściąganie nielegalnych plików.(po więcej na necie) Nawet w mojej miejscowości usłyszałem o tym przypadku. Więc czy ten program jest na tyle bezpieczny by nie wpaść jak na utorrent itd?

  #1900 21.10.2015 19:29

Ciekawe, czy rodacy wrócą na eDonkeya....

  #1899 17.10.2015 21:48
  #1898 28.09.2015 09:13

popeye_89

Kiedy wyjdzie? Hmmm, dobre pytanie.Może wyjdzie,może nie, kwestia jak w totolotku.Odnosnie tego klienta szkoda,że odpłynęli jego użytkownicy, bo eD2k jest całkiem niezły.Moi znajomi uzywają tylko aMule pod windowsem.Na świecie eD2k ma się wręcz idealnie, tylko polskich użytkownków praktycznie brak.W sieci kratowej widzę reaktywację użytkownków tej sieci.Pamiętne czasy świetności tej sieci były imponujące, cała europa ssała z muła,a na niektórych serwerach pośredniczących było po ponad milion użytkowników,ech to były czasy...

popeye_89   1 #1897 24.09.2015 19:31

Wie ktos kiedy wyjdzie oficjalna wersja emule 0.50b ? i czy wogóle wyjdzie ?

  #1896 24.09.2015 17:05

miałem tyleż Emuli --ale tylko łączą ale nie połączają tegoż programu--nie które PR kończą się--dzięki za wypowiedzi

  #1895 19.08.2015 20:50

Głośno było o możliwości wykorzystania sieci BitTorrent (dokładnie DHT) do ataków DDoS: http://www.dobreprogramy.pl/Uzytkownicy-sieci-BitTorrent-moga-stac-sie-narzedzie... goście z eMule'a twierdzą, że sieć Kad od początku jest na nie odporna: http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=160042

  #1894 13.08.2015 22:10

@próbnik (niezalogowany):

NeoMule nie jest rozwijany od roku 2007, nie polecam z niego korzystać, autor obecnie zajmuje się rozwojem świetnego programu NeoLoader. Dalej będziesz miał LowID, dalej będziesz niepotrzebnie obciążać serwery, ale będziesz mógł pobierać/wysyłać pliki od innych osób z LowID (i wspierających NatTraversal). Niestety aby NatTraversal działał, musi on być wspierany u większości klientów - a na wsparcie w podstawowym kliencie nie liczę w najbliższej przyszłości.

  #1893 26.06.2015 23:50

durnowaty nick:

Czy możesz napisać coś więcej na temat tego NatTraversal w emule?
Rozumiem, że mod "Neo eMule" posiada tą funkcję?
Czy ta funkcja powoduje, że jak nie posiadasz publicznego IP, (bo dla dostawcy jesteś jakimś tam n-tym IP wewnętrznym) to dzięki tej funkcji uzyskasz mimo to HighID przy połączeniu z serwerem?
Czy raczej mimo LowID będziesz mógł pobierać od innych LowID?
Czy np na LTE, które jak wiadomo nie posiada publicznego IP da się uzyskać HighID?

  #1892 19.02.2015 19:14

Coś z innej beczki.
Ostatnio zaciekawiła mnie sieć HAMNET działająca na zasadzie fal radiowych, tzn radiowcy wykorzystują wolne pasma częstotliwości do komunikacji.Projekt niby fajny, ciekawy, nawet jest możliwość przesyłu plików, lecz niestety odradzają przesyłania większych plików, gdyż wysłanie zaledwie pliku 100kb zajmuje ok 82 sekund.Gdyby to powiedzmy zamienić na accespointy, anteny kierunkowe co x km podpięte do nich to można stworzyć całkiem ciekawy projekt,z tym iż w takiej sieci najlepiej jakby nie było wcale internetu coś jak sieć lokalna bez neta. Mnie chodzi o to iż w takiej sieci moim zdaniem bez ingerencji wielkiego brata można było pobierać pliki anonimowo, ewentualnie wszystko dopracować pod kontem przesyłu plików i ewentualnie rozproszenia coś jak w sieci kratowej.Powiedzmy ktoś stawia w twoim mieście taką antene u siebie na dachu podpina do niego acces pointa i jest siła sygnału z anteny powiedzmy na 5km, z tym iż ten ktoś po prostu ma włączony komp 24/h z jakimiś tam plikami.Inni mający w twej okolicy wolne anteny mogliby się połączyć z tym kimś i sieć by powoli rosła w siłę z miasta do miasta.Można spróbować zrobić taką sieć do testów z samych np ruterów, lub acces pointów bez internetu, po prostu tak,by srzęt widział jeden drugiego czyli sieć lokalną.Robiłem próby u siebie 3 laptopy w odległości 25m każdy od siebie na samych ruterach, powiem iż wynik mnie zaciekawił, bo prędkość pobierania z jednego laptopa na drugi był nawet przyzwoity i tym sposobem można by było stworzyć nawet na samych ruterach i acces pointach taką właśnie sieć, co byłoby nie lada wyzwaniem powiedzmy w dużym skupisku, choć jak wiadomo najsłabszym ogniwej jeśli chodzi o sprzęt jest zawsze człowiek.Zawsze się znajdzie ktoś, dla którego coś takiego to po prostu paranoja, lecz bardzo ciekawie by to wyglądało.Powiedzmy sieć lokalna z np 25 000 acces pointów, sieć działałaby na 100%, tylko nie wiem jakby było, gdyby nagle wszyscy pobierali od kogoś pliki jednocześnie to jaki byłby tansfer.I oto jest pytanie.Co wy na to?

  #1891 18.02.2015 21:18

@Debian GNU/Linux (niezalogowany):

Ale tu nie ma co dopracowywać pod względem anonimowości - można albo stworzyć kompletnie nową sieć, jak NeoShare, ale opakować ruch w sieć I2P (iMule)! Zmienny SecureID dla każdego pliku (koniec z kredytami, coś za coś), wysyłanie nie całej listy udostępnionych plików, ale części listy do jednego serwera, części do drugiego - coś takiego jest w NeoLoaderze (polskie tłumaczenie jest skopane, kiedyś je poprawię); więcej się zrobić nie da! Moim zdaniem Torrent jest popularniejszy bo... jest gorszy! Tak, na eD2k, czy Gnutelli włączasz program, wszystko działa, linkownie nie mają sensu, bo po co; w BT aby udostępnić plik musisz mieć jakąś stronę, jakiś ThePirateBay, tworzy się społeczność, sieć się rozrasta. Po drugie za BT stoją $$$ - twórców oryginalnego eDonkeya, czy BearShare, Limewire ścigała RIAA, a BitTorrent jest wykorzystywany komercyjnie w biznesie - na ang. Wikipedii są przykłady.

Gnutella, ta sieć od BearShare, LimeWire; obecnie jedynymi rozwijanymi klientami są Shareaza, gtk-gnutella, WireShare (LMPirateEdition). Dlaczego lepsza? W ośle pliki są dzielone zawsze na 9.28MB, w G masz zmienny rozmiar kawałków, wsparcie dla IPv6 (tylko gtk-gnutella) i większa decentralizacja - zamiast serwerów masz Ultrapeery - każdy użytkownik może indeksować pliki innych użytkowników, oczywiście jest pewien haczyk - szukasz coś w eD2k, wyniki wyskakują od razu, w G czekasz nawet kilka minut, rozwiązaniem tego problemu jest DHT (coś jak Kad). W teorii G wygląda nieźle, w praktyce trochę gorzej... Co do opisów - wikipedia, angielska, czy polska, strony programów...

Co do I2P - uruchomiłem, ściągnąłem iMule (to nie jest nielegalne!), same I2P ma kilka tysięcy (aktywnych - realtime) użytkowników, iMule tylko ok. 200. Musisz włączyć mostek SAM i ściągnąć plik nodes.dat ze strony Echelona. iMule działa na sieci Kad wewnątrz I2P; prędkość transferu zależy od ilości hopów (im więcej tym wolniej), ilości tuneli, ogólnie zależy od "najsłabszego ogniwa" - od najwolniejszego hopa. Limity ilości plików - pewnie trochę mniejsze niż w normalnym Kadzie - do udostępniania tysięcy plików to się nie nadaje... Masz wyszukiwarkę, możesz dzielić się linkami. Eksperci od anonimowości i I2P siedzą tutaj: https://kryptoanarchizm.libertarianizm.net/ Pytanie, czy przeciętni ludzie potrzebują aż takiej anonimowości? Ponadto te wszystkie sieci anonimizujące (Tor/I2P/Freenet) mają złą sławę: zawierają "bardzo nieodpowiednie treści", tak wiem, to tylko narzędzie, jak młotek, czy pistolet, na pocieszenie dodam, że ta "bardzo nieodpowiednia treść" nie wyskakuje dopóki jej nie zaczniemy szukać.

BurdorzerFX   2 #1890 18.02.2015 14:05

@durnowaty nick
Ehh, przepraszam, faktycznie nie zauważyłem tego paska.
Co to IPfiltra, to dodam mini aktualizacje do filmiku. Pozdrawiam :>

  #1889 18.02.2015 00:10

@durnowaty nick (niezalogowany)

Widzę iż można tu spotkać kogoś, kto jest bardzo obeznany w zasadach działania sieci p2p.Jeśli chodzi o klienty eD2k powinny zostać napisane od nowa i bardziej dopracowane pod względem anonimowości moim zdaniem coś jak sieć Tor, lub podobnego w zasadniczym działaniu anonimowośći.Ci którzy się wychowali jak to ujmę na sieci eD2k i nie chcą, by odeszła w zapomnienie nadal z niej korzystają,choć wielu by chciało, by wróciła do czasów świetności z tamtych lat,gdy był najpopularniejszym klientem p2p na świecie.Druga sprawa Torrent trafił w lepsze czasy niż eDonkey i dlatego jest znacznie popularniejszy.Ostatnio czytam to i tamto, obserwuję poczynania nad nowymi sieciami p2p w kierunku anonimowości, są niby projekty, jedne lepsze, drugie gorsze i chyba na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem jest sieć I2P, byłem w tej sieci, lecz niestety nie udało mi się połączyć z innymi użytkownikami, w zasadzie iMule było połączone, wskaźnik połączenia pokazywał połączono, lecz niestety nie mogłem dojść co jest tego przyczyną, iż byłem połączony, a nic nie wyszukiwało.Była lista użytkowników,kto z jakiego kraju jest,jeszcze pare innych opcji też było.Opinie użytkowników I2P są dobre, gdyż twierdzą iż daje dużą anonimowość pod względem pobierania plików, transfery się ustawia w miarę ponoć dobrze to wszystko chodzi.Powinni nieco uprościć konfigurację, bo jeśli ktoś rozpoczyna przygodę z siecią I2P multum konfiguracji go zniechęca.Też mnie zastanawia jaki jest limit udostepniania plików w iMule, bo tam przecież nie ma chyba sieci kad, ani serwerów indeksujących, no chyba,że się mylę.będąc w takiej sieci I2P w kliencie iMule ma się wrażenie jakby się naprawdę było gdzieś indziej niż linia internetu.Ciekaw jestem ja jakiej działa zasadzie iMule tzn jakie prędkości można wyciągac, czy zależy to tylko i wyłącznie od jej użytkowników ,czy jakiś limit udostępnianych plików, czy brak limitu i na jakiej zasadzie tak naprawdę pobiera iMule, czy z listy coś jak kad,tzn z listy użytkowników, któ¶zy coś udostepniają, czy bezpośrednio np szukasz w szukajce iMule jakiś tam plik i pobierasz go od x gościa, i czy np pliki jeśli ktoś ma to samo, to czy pobiera z różnych żródeł.Przydałby się jakiś poradnik po polsku, taki, by nawet laik mógł zacząć przygodę z I2P i jak pobierać z iMule krok po kroku.Są na bank internauci,którzy chętnie daliby coś od siebie do iMule, lecz multum konfiguracji ich po prostu odstrasza.
Piszesz coś o lepszej sieci niż eDonkey,jakieś odnośniki, opisy?

  #1888 17.02.2015 15:59

@BurdorzerFX:

Ad.2. Ustawiłeś połowę, ale limit masz ustawiony na 0, czyli ? !!! Ta opcja służy tylko do poprawnego skalowania wykresów i suwaka limit pob./wys., limit ustawiamy suwakiem limit, rozumiesz mnie teraz? Kreator oprócz konfiguracji limitów ustawia także maksymalną ilość połączeń.

Ad.1. Pozostaje przyzwoity filtr z emule-security.org, co do PeerBlocka - po co instalować osobny program, skora opcja blokowania IP jest już w eMule?

Masz HighID, jak nie to szybko postaram się napisać jakiś poradnik i ci pomóc.


Etwasman (niezalogowany):

Co polecam?
eMule i mody są wszystkie na jedno kopyto, najbardziej boli upartość twórców - David Xanatos napisał NatTraversal - zamiast dodać go bez zastanowienia do podstawowego klienta, co rozwiązałoby częściowo problem LowId, rozpoczęła się dyskusja: "nie... to zaszkodzi sieci... ludziom się nie będzie chciało otwierać portów... świat się zawali", µTorrent ma NatTraversal, sieć BT się zawaliła? Nie! Nawet głupi UPnP w eMule jest przestarzały i nieaktualny. Obecna instalka 0.50a ma przestarzałą listę serwerów i nodów sieci Kad! Jaki jest sens istnienia opcji "przejmuj linki ed2k tylko podczas działania" - ktoś instaluje eMule, ma go wyłączonego, klika na link i... nic się nie dzieje! Dlaczego nie ma obsługi magnet linków? Wyszukiwanie automatyczne to kit, po co taka opcja! Ogólnie eMule jest dobry jak się człowiek zna.

Na Linuxa tylko aMule, podobno NL działa też pod linuxem, nie testowałem.

Shareaza - polskie tłumaczenie zwalone (ale już przesłałem poprawioną wersję), tylko serwery (brak sieci Kad), brak maskowania, brak IPfiltra (własny format reguł, ale S nie pozwala na dodanie tysięcy IP) ogólnie program interesujący, do wszystkiego i do niczego niestety.

NeoLoader jest świetny...ale niedopracowany! Interfejs chodzi topornie, niektóre opcje są dziwne (brak systemu kredytów - jak w BT wszyscy są równi), coś jest nie tak z wysyłaniem...

Anonimowość zarówno na hostingach, eD2k, i BT nie istnieje, niestety... Używaj IPfiltra, kup dostęp do VPN, pytanie czy policji będzie się opłacało ścigać gościa udostępniającego 100 piosenek z lat '80 i jakiś stary film, który nie leci już w kinach? Myślę, że nie... Mnie sieci P2P interesują od strony technicznej i ideowej, udostępniam głównie legalne pliki: http://contentdb.emule-project.net/ - BitTorrenciarze chwalą się swoim BitTorrent Bundles, podczas gdy na oficjalnej stronie eMule od DAWIEN DAWNA jest katalog darmowych plików!

Jak chcesz być super anonimowy to iMule w sieci I2P, a reszcie polecam sieć NeoShare... GnuNet jest tylko na Linuxa i jest bezużyteczny jak na razie.

I nie "serwery pośredniczące" tylko indeksujące!

Istnieje coś lepszego od eD2k/Kad, nawet starszego... to sieć Gnutella/DHT - jeszcze bardziej zdecentralizowana, i ze zmienną wielkością kawałków (nie 9.28MB), szkoda, że popadła w zapomnienie...

BurdorzerFX   2 #1887 16.02.2015 20:35

@Przebudźcie się!
Po 1. Tak, pominąłem IPfilter, ponieważ najlepszy jaki był (Pawcio IPfilter) przestał być rozwijany. (Można oczywiście zainstalować PeerBlock, albo PeerGuardian).
Po 2. Ja zawsze ustawiam połowę, aby móc w tym czasie korzystać z internetu (BTW. nazwa "emule" została określona przez to że program po prostu wolno pobierał, teraz są tylko szybkie internety, więc to nawet nie ma sensu ustawiać więcej).
Pozdrawiam

  #1886 16.02.2015 16:29

@Przebudźcie się! (niezalogowany)

Anonimowy klient sieci eDonkey brzmi niczym biblijna wizja użytkowników tej sieci.Lecz pora też byłoby wspomnieć ogólnie przez redakcję co to w ogóle jest eDonkey i na jakiej zasadzie działa, chodzi mi o obszerny jakiś artykuł, a nie tylko marny opis do klienta tej sieci.Zgadza się jest takie coś jak iMule, lecz dostać się tam to dopiero nie lada wyczyn, a jeśli się dostanie to ponoć zasoby na dzień dzisiejszy są jak to ujmą mało imponujące, gdyż ponoć sieć iMule składa się z nieco ponad 2500 komputerów na tą chwile. W I2P jest zapewnie ciekawie, tylko przeciętny użytkownik nie da rady z konfiguracjami.Przyszłość należy do sieci anonimowych typu GNUnet,I2P, gdzie można będzie udostępniać co się chce i ile się chce bez możliwości zlokalizowania użytkownika.Kolejna sprawa o WIELKIM GRACZU jakim nadal jest eDonkey, co mnie od zawsze zastanawiało dlaczego nie ma w ogóle wzmianek o nalotach na tą sieć? Ciągle tylko o torrentach słychać, a w tej kwesti nic.Sieć eD2k jest zdecentralizowana, a to jej największa zaleta, powinni od nowa napisać nowego klienta tej sieci , bo zapewne wielu użytkowników na to czeka.Era hostingów odebrała i naloty na tą sieć użytkowników, chociaż ruscy i ukraińce dali od siebie serwery pośredniczące, więc chylić im czoła. Wielu zadaje sobie pytanie kiedy sieć eDonkey przestanie istnieć??????

Na windowsa są może mody ,ale pod system GNU/Linux raczej nie ma,chyba,że wyszły a nic o tym nie wiem.
@@Przebudźcie się! Więc co byś polecał dla tych, którzy chcieliby coś wnieść w sieć eD2k a za bardzo nie mają rozeznanie co i jak, bo na pewno nowych użytkowników przybywa nawet co jakiś czas,ale przybywa i właśnie chcieliby coś dać od siebie.Czy iść w kierunku anonimizacji p2p I2P klient iMule, czy jakieś mody, ewentualnie czekać na coś bardziej godnego niż standardowe klienty tej sieci rzecz jasna bez modów, lub po prostu użytkować jak leci wedle uznania? Może byłoby warto wspomnieć dla tych co by chcieli udostepniać masowo coś???? Wtamtym roku czytałem na ruskiej stronie,że niektórzy rosjanie znaleźli idealny sposób na anonimowość w eD2k, jak? Stawiają serwer przed swym netem,w ustawieniach serwera dają ip jakie im się zapragnie i mając np neta ze swego ip pokazuje,że ma neta powiedzmy z irlandki.Tak pisało, lecz czy to prawda niestety nie wiem, bo aż tak się nie znam na sprawach konfiguracji serwerów.Może wypowie się ktoś obeznany w temacie na temat możliwości czy da się takowy watek zrobić? Pozdro wszystkim użytkownikom eDonkeya.....

  #1885 15.02.2015 18:00

@BurdorzerFX:

Dlaczego pominąłeś kreator konfiguracji? Wpisujemy tam dokładne wartości (nie połowa) szybkości naszego połączenia, za to ustawiamy limit połączenia - przy twojej konfiguracji upload jest bez limitów! Serwery służą do publikacji listy plików - polecam dać priorytet dla serwerów PeerBooter na niski - nie indeksują one tych mniej-legalnych plików. Liczbę półaktywnych połączeń trzeba ustawić na więcej niż 9 - to jeszcze jest pozostałość po systemie Windows XP. Zero info o przekierowaniu portów - a to jest najważniejsze - na twoim video masz LowID! "Przejmuj linki eD2k tylko podczas działania" - co za kretyn wymyślił tę opcję! Nie poinformowałeś o IPfiltrze - fuje z organizacji AP2P atakują sieć Kad - atakują nawet legalne pliki jak programy freeware, muzykę na licencji CC, tutaj przykład: http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=158081.

Tak ogólnie odradzam korzystanie z czystego eMule - polecam mody, najlepiej najnowsze: MorphXT, beba, kmule nie polecam, Stulle, Angel, Mephisto, też niezłe...

  #1884 13.02.2015 23:43

@Razorback2 (niezalogowany):

Na temat anonimowego eMule: NeoLoader (klient autorstwa gościa od NeoMule) obsługuje własną sieć o nazwie NeoShare - jest to sieć Kad, zgodna z IPv6, indeksowalna (nie jak BitTorrent), możliwością hashowania katalogów (urn:neox, nie plików w katalogach, ale katalogów, chyba jedyna sensowna rzecz jaka mi się podoba w BitTorrencie) i możliwością anonimizacji na kształt sieci Tor/I2P. W programie nie ma nic konkretnego oprócz suwaka określającego ilość hopów, nie wiem ile transferu jest współdzielone innym, ale autor ma ambitne plany stworzenia hybrydowej anonimizacji: direct transfer (to co już jest) + push mode (na kształt sieci Freenet). Oczywiście pliki pobrane przez sieć NeoShare nie są domyślnie udostępniane w sieci eD2k/Kad - inaczej całą anonimowość idzie się...

Jeszcze masz sieć I2P - wewnątrz niej masz takie coś jak iMule...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.