eViacam 2.1.0

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

eViacam to innowacyjne narzędzie, pozwalające sterować kursorem myszki za pomocą ruchów głowy użytkownika. Stanowi ono doskonałą alternatywę dla standardowych myszek i okazać się może nieocenioną pomocą w obsłudze komputera dla osób niepełnosprawnych.

Program działa w oparciu o obraz rejestrowany za pośrednictwem kamerki internetowej (jest ona wymagana do działania aplikacji) podłączonej do komputera lub wbudowanej np. w laptopie. Dzięki analizie obrazu w czasie rzeczywistym umożliwia sterowanie kursorem myszki na ekranie monitora. eViacam potrafi automatycznie wykryć twarz użytkownika i skutecznie interpretować ruchy głowy góra-dół i prawo-lewo, przekładając je na przemieszczanie wskaźnika myszy po ekranie. Bezruch z kolei odpowiada za kliknięcie. Inne operacje takie jak podwójne kliknięcie, przeciąganie dostępne są z poziomu przybornika ulokowanego w górnej części ekranu.

Niewątpliwym atutem eViacam jest jego skuteczność działania. Z powodzeniem zastąpić on może myszkę komputerową, a dzięki wirtualnej klawiaturze również standardową klawiaturę. Korzystając z tego narzędzia możemy sprawnie obsługiwać komputer, przeglądać internet, odtwarzać multimedia itp., nie używając przy tym myszki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 08.05.2015 12:11

Program dobry aczkolwiek sterowanie głową jest strasznie toporne i czasem wkurza

  #2 01.05.2015 22:58

a gdzie jest język polski

robisc   2 #1 10.12.2014 10:25

Program bardzo mi się podoba. Problem jest tylko z tym klikaniem. Jak by działało na mrugnięcie oczami albo otworzenie buzi czy coś takiego to by było super :)