r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

eViacam 2.1.0

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

eViacam to innowacyjne narzędzie, pozwalające sterować kursorem myszki za pomocą ruchów głowy użytkownika. Stanowi ono doskonałą alternatywę dla standardowych myszek i okazać się może nieocenioną pomocą w obsłudze komputera dla osób niepełnosprawnych.

Galeria programu

Program działa w oparciu o obraz rejestrowany za pośrednictwem kamerki internetowej (jest ona wymagana do działania aplikacji) podłączonej do komputera lub wbudowanej np. w laptopie. Dzięki analizie obrazu w czasie rzeczywistym umożliwia sterowanie kursorem myszki na ekranie monitora. eViacam potrafi automatycznie wykryć twarz użytkownika i skutecznie interpretować ruchy głowy góra-dół i prawo-lewo, przekładając je na przemieszczanie wskaźnika myszy po ekranie. Bezruch z kolei odpowiada za kliknięcie. Inne operacje takie jak podwójne kliknięcie, przeciąganie dostępne są z poziomu przybornika ulokowanego w górnej części ekranu.

Niewątpliwym atutem eViacam jest jego skuteczność działania. Z powodzeniem zastąpić on może myszkę komputerową, a dzięki wirtualnej klawiaturze również standardową klawiaturę. Korzystając z tego narzędzia możemy sprawnie obsługiwać komputer, przeglądać internet, odtwarzać multimedia itp., nie używając przy tym myszki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 08.05.2015 12:11

Program dobry aczkolwiek sterowanie głową jest strasznie toporne i czasem wkurza

  #2 01.05.2015 22:58

a gdzie jest język polski

robisc   2 #1 10.12.2014 10:25

Program bardzo mi się podoba. Problem jest tylko z tym klikaniem. Jak by działało na mrugnięcie oczami albo otworzenie buzi czy coś takiego to by było super :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.