Perła w promocji, czyli test słuchawek Sennheiser HD 559

Witam wszystkich.

Postanowiłem podzielić się wrażeniami z zakupu i testowania nowych słuchawek, jakie miałem okazję kupić całkiem niedawno po bardzo okazyjnej cenie, ale od początku. Kiedy w 1998 roku kupiłem sobie wieżę Sony MHC RX 99, postanowiłem niedługo potem dokupić do nich jakieś niezłe słuchawki, wybrałem Sennheisery, za Chiny Ludowe nie pamiętam teraz modelu, mam je gdzieś w piwnicy, grały kilkanaście lat i były bardzo często używane, padły po tym jak padła mi wieża - zostały głośniki w bardzo dobrym stanie, potem przyszedł okres posuchy z pracą, finansami itp.

Affinity dla Windows — nadzieja czy rozczarowanie?

Kiedy firma Serif stworzyła programy dla Maca takie jak Affinity Photo i Designer ogromnie żałowałem że najpierw nie wzięli się za wersję dla Windows, no ale cóż. Po ok roku czasu doczekałem się… firma zakasała rękawy i oto jest! Affinity Designer dla Windows, ale od razu zaznaczam – to Designer a nie Photo, coś jak zamiennik dla Ilustratora, pierwsze co rzuca się w oczy to brak filtrów i narzędzia typowo dla grafiki wektorowej. Ale od początku.

Więcej niż Photoshop Elements

Program o którym tu będę pisał i który zakupiłem znałem w zasadzie tylko z tutoriali z YouTube z kanału jego producenta, widząc jego możliwości, z miesiąca na miesiąc coraz bardziej pragnąłem go mieć, ponad rok temu kupiłem sobie Photoshop Elements 11 (w skrócie PSE 11) plus dodatek Elements+ no i byłem dosyć zadowolony do momentu kiedy nie widziałem programu Photo Plus firmy Serif.

Samsung Ativ S - drugie spojrzenie

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jakiś czas temu opisywałem pierwsze wrażenia z nabycia mojego pierwszego smartfonu - Samsunga Ativ S, od tego czasu minęło już trochę czasu, jakieś 3 miesiące, od tego czasu zdążyłem porobić nim wiele zdjęć, przejrzeć na wylot no i oczywiście zainstalować aktualizację GDR2.

Po tym czasie mogę już co nieco napisać o tym smartfonie. A więc może zacznę od zdjęć. Aparat może robić zdjęcia dobre i złe, to zależy od ustawień, oczywiście mamy opcje automatyczne jak wartość ekspozycji, automatyczny kontrast, ISO, Focus oraz efekty specjalne - jest ich trochę.

Samsung I8750 Ativ S – pierwsze wrażenia

Od dłuższego czasu planowałem zakup moje pierwszego smartfona, tak nie przesłyszeliście się, zawsze miałem zwykłe telefony komórkowe, a mój ostatni z marketu za 89 zł nie miał nawet obsługi MMS. Ale powiedziałem sobie dosyć, czas na zmiany, tak więc szukałem porównywałem czytałem opinie, i już prawie miałem kupić Nokię Lumia 720, gdy oto odwiedzając stronę jednego z dużych sprzedawców mój wzrok przykuł Samsung.

Windows 8 – gotowanie z ekranu

Witam.

Do końca konkursu pozostało już nie wiele czasu, a ja przypomniałem sobie że przecież mój ostatni wpis to nie było moje ostatnie zdanie.

Dziś chcę przedstawić moje ulubione polskie aplikacje pod Windows 8 (Modern UI) które naprawdę mogą się nie jednym z Was przydać, zwłaszcza tym którzy lubią gotować, ja uwielbiam nie tylko gotować, ale również, piec smażyć czy upitrasić coś na szybko, to jedne z moich hobby.

Pierwsza z nich to Książka kucharska of eminin

Windows 8 - aktualizacja czy pełna wersja?

26 października 2012 roku ruszyła sprzedaż najnowszego systemu firmy Microsoft, Windows 8. Ja także kupiłem, hmmm w zasadzie zaktualizowałem z Visty do 8-ki, właściwie to czy jest jakaś konkretna różnica?

Czytając różne artykuły i komentarze pod nimi, także na łamach strony Dobre Programy widzę jak niektórzy z oburzeniem mówią:

pokaż mi normalną wersję Windows 8 w sprzedaży, a od razu ją kupię.

Windows 8 i poczta Home.pl - niezgrany duet

Witam, w tym poście postanowiłem napisać coś z czym pewnie wielu z was ma problem i zachodzi w głowę jak nowy system Microsoftu może mieć problemy z obsługą poczty tak dużej platformy jak Home.pl, ja też zachodziłem w głowę, poświeciłem mnóstwo czasu, na jego rozwiązanie, chociaż słowo rozwiązanie to może za duo powiedziane, bo nadejdzie ono na pewno tylko nie wiadomo kiedy, jednak zanim dojdę do sedna sprawy, zacznę od początku.