Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Więcej niż Photoshop Elements

Program o którym tu będę pisał i który zakupiłem znałem w zasadzie tylko z tutoriali
z YouTube z kanału jego producenta, widząc jego możliwości, z miesiąca na miesiąc coraz bardziej pragnąłem go mieć, ponad rok temu kupiłem sobie Photoshop Elements 11 (w skrócie PSE 11) plus dodatek Elements+ no i byłem dosyć zadowolony do momentu kiedy nie widziałem programu Photo Plus firmy Serif.

Trzeba przyznać że ta firma ma jedną wadę, nie daje wersji trial, a tylko dema swoich programów – jednak ich nie ściągałem, i tak minął rok, i wczoraj 29 kwietnia 2014 roku wyszła najnowsza wersja programu o którym tu będę pisać: Serif Photo Plus X7, ponieważ moje doświadczenia z innymi programami tego producenta są bardzo pozytywne (bo mam Page Plus X6, Draw Plus X6, Web Plus X6, Craft Artist 2 oraz Movie Plus X6 ) powiedziałem sobie co mi tam kupuję w ciemno, tym bardziej że wysłali mi newslettera z bardzo korzystną ofertą rabatową 333 zł na ten program w dniu jego premiery, kliknąłem na link – miałem do wyboru wersję pudełkową i download, wybrałem tą drugą – zapłaciłem przez system PayPal, zrobiłem dwie kopie – jedną na płycie drugą na przenośnym dysku i zainstalowałem.

Powiem wam w moim osobistym odczuciu, jak zacząłem się wgłębiać w ten program - bo wcześniej nigdy nie miałem z nim do czynienia – to poczułem że mam coś naprawdę dużego do obróbki i edycji zdjęć, ja powiem nawet więcej, ten program doskonale nadaje się to tworzenia i edycji grafiki, a w połączeniu z moimi wcześniej zakupionymi programami tej firmy mam profesjonalne zaplecze w domu bo pracuję min. jako grafik komputerowy dla kilku średnich firm, więc roboty nie mam specjalnie aż tak dużo bo wykonuje tylko konkretnie określone projekty chociaż zdarzały się naprawdę duże poważne zlecenia, to ten pakiet naprawdę sprawia że mam wszystko co trzeba i póki co subskrypcja na Photoshop CC jest mi na razie zupełnie niepotrzebna.

Program Serif Photo Plus X7 ma interfejs bliźniaczo podobny do innych programów tego producenta, jest on bardzo intuicyjny i nawet osoba nie znająca angielskiego powinna bez trudu go opanować, po lewej stronie mamy podobny znanego tego z Photoshopa i Photoshopa Elements pasek narzędziowy. A o góry menu min. z filtrami ustawieniami, takimi opcjami jak ustawienia interfejsu (Workspace) są 4 opcje do wyboru (obraz poniżej), w narzędziach mamy jeszcze opcje wyboru koloru skórki całego wyglądu programu.

Dlaczego ten program tak bardzo mi się spodobał, ano dlatego że aby w Photoshop Elements mieć przynajmniej zbliżone funkcje do Photo Plus musiałem dokupić za prawie 50 zł dodatek Elements +, ale i tak ten program firmy Serif oferuje znacznie, znacznie więcej, no bo tak, maski wektorowe, maski warstwy, bardzo rozbudowane operacje na warstwach w tym warstwy dopasowania które wymienię jeszcze poniżej, rozbudowane narzędzia do wypełnienia zawartości, bardzo dużo filtrów, korekcja zniekształceń obiektywu, funkcje znane z pełnej wersji Photoshopa Wypaczanie elementu tutaj znane jako Mesh Warp Tool, opcje exportu do PDF-a z ustawieniami drukarskimi w tym CMYK oczywiście.

Należy dodać że jeśli chcemy zapisać obraz w formacie np. jpg ale w CMYK-u nie robimy zapisz jako, tylko klikamy na Export. (obrazek poniżej).

Dodatkowo mamy jeszcze bardzo podobne narzędzie znane z Photoshopa jako skraplanie tutaj jako warp studio (obrazek niżej).

Mamy także wypełniania warstwy: gradient, tekstura, kolor, bitmapa, możemy tworzyć własne wypełnienia, mamy możliwość pracowania na 16 bitowych głębi koloru i szarości.

Oraz możemy tworzyć proste animacje.

A najlepsze są operacje na warstwach + warstwy dopasowania i grupowanie warstw. (wymienione wyżej) – są prawie tak rozbudowane jak w normalnej wersji Photoshopa (obrazek poniżej).

Program ma także bardzo bogaty zestaw różnych gotowych efektów, wypełnień gradientów, tekstur, gotowych cieni, wypukleń, kolorów, flitrów.

Jedna ważna informacja, jeśli mamy w schowku jakiś plik graficzny i chcemy aby pojawił się w nowej warstwie nie robimy Ctrl + V tylko Ctrl + L, jeśli zrobimy Ctrl + V wklei się nam do nowego okna.

Poniżej przedstawiam renowację starego zdjęcia, ściągnąłem je tylko na potrzeby tego wpisu więc wybaczcie że nie jest duże i być może niezbyt dokładnie wykonana naprawa tego zdjęcia, po prostu pierwsze lepsze które znalazłem w Google, naprawianie tego zdjęcia zajęło mi dosłownie kilkanaście minut.

A tu jeszcze taka mała zabawa ze zdjęciem.

Program oferuje także edycję zdjęć HDR, oraz ma coś co przypomina Camera Raw z PSE tylko w bardzo rozbudowanej wersji (film YouTube).

Wybaczcie że może niezbyt dokładnie to wyszło, ale specjalnie się z tym nie bawiłem, chciałem tylko przedstawić możliwości programu.

Czy jest jakiś minus który przemawiał by za Photoshop Elements?
Jest, program nie importuje plików PDF, drugi jest taki że do PSE pasują pędzle z normalnego PS które można z sieci ściągnąć masę, dla mnie w tym momencie to jednak tylko uzupełnienie Photo Plusa X7, mam z chyba ponad sto różnych rodzajów darmowych pędzli Photoshopa ściągniętych z internetu np. z deviant art.

Niestety nie jestem w stanie opisać wszystkiego tak dokładnie i objaśnić wszystkich rzeczy bo musiałbym chyba napisać książkę, a po drugie program mam dopiero od wczoraj i nigdy wcześniej go nie używałem, ale osobiście jestem z niego mega zadowolony.

Dodatkowo teraz jest promocja, jeśli zakupimy program dostajemy za darmo specjalny plugin Topaz JPEG który niweluje artefakty i aberracje chromatyczną ze zdjęć z formacie jpg. Program w normalne cenie kosztuje w przeliczeniu na obecny kurs funta jakieś 390 zł plus darmowy plugin, Jeśli najpierw założycie konto na www.serif.com i zapiszecie się na newsletter (naprawdę warto) do jest szansa ze dostaniecie imienny link do zakupu ze zniżką ( wychodzi 333 zł plus darmowy plugin) ale jest to oferta ograniczona czasowo.

Na koniec jeszcze filmik prezentujący możliwości programu który pozwoliłem sobie stworzyć na potrzeby tego wpisu.

Fotki (oprócz tych starych ściągniętych z internetu) robiłem smartfonem Samsung Ativ S.

Reasumując, za niecałe 400 zł mamy bardzo wydajny, rozbudowany program nie tylko do profesjonalnej edycji zdjęć, ale można się w nim śmiało pokusić o tworzenie średnio zaawansowanej grafiki np. na potrzeby internetu, bo mamy tu też coś takiego jak nożyk, do cięcia grafiki. Moim skromnym zdaniem nie ma szans aby za tą cenę dostać cokolwiek lepszego w tej kategorii, po prostu nie ma, to oczywiście tylko moja skromna opinia, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Tym którzy się zdecydują na zakup życzę owocnej pracy i dobrej zabawy.

UAKTUALNIENIE.

Producent zapewnia pełne wsparcie dla plików PSD, sprawdzałem, otworzyłem plik PSD bardzo skomplikowany z kilkunastoma warstwami ważący 72mb, otworzył mi się dużo szybciej niż w PSE 11, ponadto bez błędów i innych takich, poniżej zrzut ekranu, wybaczcie że grafika jest zamazana ale to firmowe więc.... drugi zrzut już bez gaussa. Program posiada także funkcję m.in koloru selektywnego.

Jeśli chcemy zapisać plik PSD robimy to klikając na Export, a nie Zapisz jako. Program ma także swój własny format zapisu *SPP. 

oprogramowanie hobby

Komentarze

0 nowych
sr57be45   7 #1 01.05.2014 00:45

Stare zdjęcie Kontrast i klonowanie ? Chyba nie tylko Gimp,...,..., to oferuje ?

Do zdjęć rawtherapee(ale wersja 32 bit bo 64bit jest wyjątkowo niestabilna) ,...,..., potem ew Photoscape,..., .

Główna zaleta to zgodność ze standardami drukarskimi ? Nie dla zwykłego użytkownika program ;)

edelmann   12 #2 01.05.2014 01:05

Nie dla zwykłego użytkownika, a dla jakiego - niezwykłego?
Też kupiłeś wersję X7 że się wypowiadasz?

Ja Gimpa miałem rok, aż w końcu puściły mi nerwy - bo tego się nie da używać i kupiłem PSE 11
a teraz po ponad roku ten program, w pracy kiedyś używałem normalnego PS, teraz pracuję w domu i
to co mam mi w zupełności wystarczy, mam pełny obraz pracy na każdym z tych programów więc mam prawo powiedzieć że GIMP koło Photo Plus X7 nie może nawet stanąć, o wygodzie pracy nawet nie wspomnę, gdybyś nie wiedział to nawet w profesjonalnym Photoshopie używa się klonowania, bo nawet takie automatyczne funkcje jak inteligentne wypełnianie zawartości oparte są na klonowaniu, chyba nigdy nic profesjonalnego nigdy nie robiłeś, popracuj na każdym z narzędzi trochę a dopiero potem pisz, Photoscape??? człowieku o czym Ty mówisz. Zapomniałeś dopisać że: "Moim zdaniem" "Nie dla zwykłego użytkownika program ;) " a nie wypowiadaj się za wszystkich.

edelmann   12 #3 01.05.2014 01:07

Taki retusz w Gimpie nie robi się w kilkanaście minut, a kilkadziesiąt - co najmniej z różnym skutkiem, i oto mniej więcej w tym wszystkim chodzi.

  #4 01.05.2014 09:16

Pełna zgodność z plikami .psd? Podejrzewam, że nie - a jak nie, to raczej do pracy grafika się nie nadaje.
Druga sprawa, używasz programu 1 dzień, jak dla mnie za mało, żeby rzetelnie wypowiedzieć się o jego zaletach i wadach.

d2f   3 #5 01.05.2014 09:58

Mógłbyś dodać trochę bardziej skomplikowanych przykładów do opisu.
Jeśli dobrze zrozumiałem to w we wpisie piszesz, że program masz od wczoraj? Zatem chyba za szybko wpis napisałeś. Warto go poszerzyć o inne przykłady i opcje, bo wydaje się niedokończony.

dr.boczek   9 #6 01.05.2014 10:04

ten retusz mnie rozbawił

edelmann   12 #7 01.05.2014 10:32

Ok postaram się uzupełnić. Gowain jest pełna zgodność z plikami PSD, otworzyłem plik PSD z kilkunastoma warstwami w sumie plik ma 72 mb, są absolutnie wszystkie warstwy i prawidłowo się wyświetlają, ale tak masz rację, tylko że ja chciałem zdążyć bo trwa promocja u tego producenta na ten program jak go kupimy dostajemy darmową wtyczkę za prawie 100 zł. więc wybacz za pośpiech. Zaraz zrobię uaktualnienie.

edelmann   12 #8 01.05.2014 10:50

Dla wszystkich innych jak napisałem wcześniej, chyba nawet we wpisie, jak macie pytania to zadawajcie a ja postaram się zrobić uaktualnienie, chciałem aby wpis był aktualny z promocją o czym w nim wspominam.

Berion   16 #9 01.05.2014 12:15

Reasumując, wydałeś tysiąc zł. Dorzuciłbyś drugie tyle i miałbyś na lata fotoszopkę. ;p

A co do importu. Wspominasz jedynie o warstwach, a co z grupami, maskami, ich meta danymi etc?

Luki_2   8 #10 01.05.2014 12:28

W Gimpie takie coś robi się kilkadziesiąt minut? A to Ci dopiero... W Gimpie takie coś nie zajmuje więcej czasu, nawet gdy Gimp jest goły - bez wtyczek ;-)

  #11 01.05.2014 12:44

Ten retusz z lepszym efektem można zrobić w Fast Stone Image Viewer bez warstw, a co dopiero w Gimpie! Elements ma ograniczenia, owszem, ale one są niczym w stosunku do ograniczeń autora prezentacji, nie piszę tego wcale złośliwie...

Luki_2   8 #12 01.05.2014 12:44

Spróbowałem sobie i w 5 minut przerobione, a w tym dodatkowo usunięte brązowe "plamy" + mniej powtarzających się fragmentów w miejsce zagięcia.

Użyte w Gimpie narzędzia: Łatka, trochę klonowania, desaturacja, kontrast, poziomy.

Luki_2   8 #13 01.05.2014 13:00

a, i jeszcze wyostrzanie ;-)

sr57be45   7 #14 01.05.2014 13:46

Skomentowałem bo opisałeś program, nie przekonał mnie. Tak jakbym muchę miał armatą gonić.

Zwykły użytkownik*, korzysta z ogólnodostępnych programów bez opłat, czasem z wersji z Beta Adobe LR ;)

RT wyostrzanie krawędzi kolor, Gimp korekty. Największy udział czasu miało zastanawianie się nad końcowym kolorem.. To zdjęcie kiedyś było bardziej w sepii czy czarno białe ;) ?

http://s27.postimg.org/robrfhns1/RT_Gimp_pop.jpg
http://s16.postimg.org/hg0aifxbn/RT_Gimp_pop_szarosci.jpg ?


===

http://www.serif.com/photoplus/x7/in-depth/
Image Export Optimizer nieźle brzmi :D

Advanced 'Lanczos3 Window' Image Resizing
- sprawdź na ile lepszy od zwykłego.

Topaz jest jako oddzielny plik ?

Różnice* do Photoscape... a PhotoPlus X7 (poza innymi dodatkami)
Edit Animated GIFs
tylko otwiera i zapisuje czy jeszcze tworzy ?

Brak wbudowanych "nakładek" do zrobienia zdjęć Retro ?

sr57be45   7 #15 01.05.2014 13:52

Umknęło.
"A no i możemy tworzyć proste animacje."

Są bardziej złożone opcje zapisu gif poza save ?

  #16 01.05.2014 14:29

Photoshop Elements - na tym niestety nie da się normalnie pracować. Przydałby się coś w rodzaju Photoshop Light - tylko połowa najważniejszych funkcji za niską cenę - coś takiego to bym kupił.

  #17 01.05.2014 14:30

W gimpie sporo jeszcze brakuje:
- Nie ma warstw dopasowania.
- Nie ma obsługi obrazów o dużej rozpiętości tonalnej i/lub dużej liczbie kolorów na kanał.
- Nie ma efektów warstw.
- Obsługuje tylko przestrzeń barw srgb

@sr57be45
"Advanced 'Lanczos3 Window' Image Resizing
- sprawdź na ile lepszy od zwykłego."
Możesz sam sprawdzić bo gimp również obsługuje ten filtr.

Emigrant Sebastian   10 #18 01.05.2014 15:17

Moje doświadczenie w Serif: posiadam każdy ich produkt.

Moja opinia: nie nadają się do komercyjnych zastosowań.

Uzasadnienie: programy działają bardzo powoli, nawet wersje x64. Nie mają możliwości wymiany informacji zawartych w swoich plikach z innymi programami, nawet ze swojej stajni, co w mojej opinii jest próbą wyciągnięcia kolejnej kasy z portfela klienta. Kolejna sprawa to numery seryjne które nie pasują do różnych pobrań dokładnie tej samej wersji programu co powoduje że jeśli musisz używać programu z innego niż pierwotne pobrania, to trzeba zabulić ponownie za seriala. Następnie to wsparcie producenta - które jest żenujące, jak masz problem to ich wsparcie kończy się zazwyczaj na próbie wmuszenia zakupu najnowszej wersji produktu! nawet jak takową posiadasz, serio tak jest, oni tam działają jak bezmózgie automaty. Kolejna sprawa to stabilność, a raczej jej całkowity brak, programy Serifa potrafią przestać działać nawet jak ich nie używasz, nigdy nie masz pomysłu co się stało, jak zgłaszasz problem to patrz punkt wcześniej.

edelmann   12 #19 01.05.2014 15:34

Matko to na jakim Ty sprzęcie pracujesz, ja mam cały pakiet, pierwszy program Serif Page Plus X6 mam od dwóch lat, używam z powodzeniem do dziś, i jakoś nie mam problemu, co do wsparcia się nie wypowiem bo nigdy takiego nie potrzebowałem dla ich programów, używam tego pakietu do komercyjnych zastosowań z powodzenie, robiłem katalogi, banery web i zwykłe np 1m x 2m i jakos nic mi się nie zacinało, zaproszenie, wizytówki, papier firmowy, foldery, co tylko wszystko na tych programach, jestem mega zadowolony i będę je wychwalał bo mam bardzo dobre doświadczenia, jedyne co to brak polskiego języka. To jest moje zdanie, ale dziękuję też za twoje.

Luki_2   8 #20 01.05.2014 15:39

@sdj (niezalogowany)
Twórcy Gimpa prawdopodobnie celują w cyfrowy świat i nic poza nim - w tym świetle ostatnia wada, wadą nie jest. Przestrzeń tonalna już jest, choć w wersji beta. Pozostają dwie wady - są faktyczne na tą chwilę.

edelmann   12 #21 01.05.2014 15:47

@Berion nawet więcej niż 1000 zł i mam program do grafiki wektorowe, program do montażu i edycji audio video, program do składu komputerowego tekstu i teraz do obróbki zdjęć, wybacz ale taki pakiet programów Adobe kosztowałby w wersji CC jakieś 3000 zł na rok a po roku byłbym z niczym, ja potrzebuję tych programów bo wiele robię przy składzie tekstu, pracowałem kiedyś w InDesign więc mam porównanie do Page Plus X6, zawodowo siedzę już ponad 5 lat w grafice i z pakietem Adobe też śmigałem, niestety nie obraź się, ale w Photoshopie nie zrobisz grafiki wektorowej (Draw Plus X6), każdy pracuje na tym co komu odpowiada, ja nie mam zamiaru porównywać pakietu Adobe do programów firmy Serif - absolutnie - Adobe jest najlepsze, a ja dobrałem narzędzia optymalnie - jakość do ceny względem pracy, a Serif Draw Plus cenie sobie bardziej nic Corel Draw - może nie w najnowszej wersji bo nie testowałem, ale na Corelu też pracowałem i miałem z nim do czynienia kilka lat. Więc uwierzcie mi mam porównanie, czy to coś złego że znalazłem coś dla siebie na czym mi się dobrze pracuje i chciałem się z tym podzielić z innymi, i dlaczego tu niektórzy porwnują Photo Plus do pełnej wersji Photoshopa, skoro już sam tytuł mówi "Więcej niż PSE" czy Photoshop Elements ma grupowanie warstw? nie znalazłem wiec sorry czytajcie ze zrozumieniem co niektórzy, chciałem robić aktualizacje, bo program mam 3 dni dopiero, ale po niektórych komentarzach mi się odechciało.

Jim1961   7 #22 01.05.2014 17:15

@edelmann
Hejterów sporo, bo wg większości, "prawdziwy grafik" robi tylko w sofcie od Adobe - znam takich osobiście. Ja jestem za opisywaniem alternatyw, bo istnienie takowych zawsze jest pozytywne; nie tylko dla użytkownika. Jak już Ci chęci powrócą, a temat Photo Plus wyczerpiesz, możesz opisać (chociażby pobieżnie, ale z autopsji) inne programy ze stajni Serif. Choćby dla jednego nieszczęśliwca co się skusi, bo mu wynajem CC nie pasuje.

  #24 01.05.2014 19:47

Na szczęście poza Photoshopem i Gimpem pojawia się coraz więcej alternatyw - obecnie korzystam z Hornil Style Pix http://www.dobreprogramy.pl/Hornil-StylePix,Program,Windows,26913.html - warto wypróbować (często można w promocji uzyskać licencję pro). Do efektów polecam natomiast Perfect Effects 8 - wydaje mi się że obydwa powyzsze programy do domowego użytku powinny być wystarczające...

Berion   16 #25 01.05.2014 22:40

@edelman
Wektorów nie tykam to nie wiem. Tutaj pewnie masz rację.

Na rok jak kupisz śmiecie z chmury, lepiej więc CS6 (dopóki jeszcze sprzedają). Jak uważasz, ale ja wolę zapłacić raz a dobrze i za coś naprawdę porządnego. PSE to taki Pain(t) ;) więc nie rozumiem nawet jak ktoś może to kupować mając darmowego Gimpa.

@sr57be45
"Są bardziej złożone opcje zapisu gif poza save ?"

Są. Paleta kolorów, wybór koloru przezroczystości, ilość klatek, czasy trwania klatek itd. :P

edelmann   12 #26 01.05.2014 22:40

@MarroMww dzięki przypatrzę się temu, jednak ja jak już wcześniej napisałem zajmuję się zawodowo grafiką komputerową więc przy okazji moje programy służą mi też do własnych potrzeb, niemniej dzięki za linki. Ja ogólnie lubię czasami łamać zasady i iść pod prąd, jak słyszę że tylko Adobe to aż mi ciśnienie skacze, a ja nie mam programów Adobe, pracuję dla nie byle jakich firm i moje projekty drukowane są po całej Polsce i nikt jeszcze nie narzekał że projekt nie da się wydrukować, nie wygląda profesjonalnie czy coś w tym stylu. Na pohybel adobe... a co.

edelmann   12 #27 01.05.2014 22:46

@Berion do jasnej cho.....ry nie obrażaj mnie, uważasz że mam nieporządny pakiet programów?! jeśli nie pracowałeś na nich to się w ten sposób nie wypowiadaj, jest chyba różnica miedzy 5500 tyś zł a 1200 prawda, po drugie CS6 ma już ze dwa lata więc to staroć jest a za to to ja dziękuję, w moich programach jak coś masz w krzywych i wyeksportujesz do PDF-a to i Adobe i Corel to otworzy i to w krzywych, nie wmawiaj mi że mam nieporządne oprogramowanie - siedzę już lata przy programach do grafiki a na Corelu i Adobe zjadłem zęby więc chyba mam porównanie nie?

edelmann   12 #28 01.05.2014 23:02

A dla amatorów ważna informacja, Programy firmy Serif nie są - powtarzam nie są do amatorskich zastosowań, Photo Plus jest stricte programem do profesjonalnej obróbki zdjęć i na tym ten program się skupia, to tak jakby Adobe Lightroom zarzucić że nie mam pióra albo typografii - to nie ta kategoria - jeszcze raz powtarzam, nie mylcie programów do domowego użytku którymi można zamalować piega cioci Krysi. Najwięcej to mają do powiedzenia Ci którzy najmniej czegoś używali, albo wżyciu nie robili dużych projektów, czyli zawodowców z manią wyższości bo oni mają Adobe a reszta softu to śmiecie lub amatorów którym wydaje się że zabawą Gimpem mogą zawojować świat. Co do Photoshop Elements, pokazałbym niektórym co ten program potrafi. Jakbyście nie wiedzieli to poważna firma reklamowa ma na komputerze właśnie PSE, ale niektórym można tłumaczyć bez końca.

edelmann   12 #29 01.05.2014 23:04

Poprawka: ma być: Jakbyście nie wiedzieli to niejedna poważna firma reklamowa ma na komputerze właśnie PSE...

Emigrant Sebastian   10 #30 01.05.2014 23:04

Xeon 3320, 2.5GHz, 6MB RAM, nawet XnView pracuje szybciej. Naświetlanie RAWów to też porażka. Program ma potencjał i świeże podejście do tematu obróbki fotografii, lecz niestety ma wiele błędów jak każdy produkt Serif. Kupuję stale produkty Serif gdyż je lubię zwyczajnie, poznałem je już dość dobrze żeby móc się o nich wypowiadać. Znam po kilkanaście mega upierdliwych niedociągnięć z każdego ich tytułu. Zastanawiam się teraz nad blogiem tutaj hehe, może znajdę czas.

sr57be45   7 #31 02.05.2014 01:04

@Berion
Dzięki za odpowiedź.

@edelmann
... amatorów którym wydaje się że zabawą Gimpem mogą zawojować świat.

Zacytuj czy ktoś dokładnie tak napisał. Tobie się tylko wydaje co innym wdg. ciebie może się wydawać ;)

edelmann   12 #32 02.05.2014 09:33

@Emigrant Sebastian - zgadzam się, jak każde oprogramowanie - nie tylko Serif ma niedociągnięcia, ale XnView to programik do przeglądania zdjęć - tylko, i może dlatego chodzi szybciej, ja też lubię programy firmy Serif. Dlatego też ja nawet nie odważyłbym się je stawiać koło produktów Adobe, mimo tych niedociągnięć tworzę na nich profesjonalne projekty, szczerze powiedziawszy, to Serif wybiło się dopiero jakieś 3 lata temu i zaczęli znacznie ulepszać te programy, bo jeszcze 5-6 lat temu to były programy zabawki. Ja z moim ograniczonym budżetem radze sobie z pewnymi rzeczami w programach Serif, zdążyłem się przyzwyczaić, jedno trzeba przyznać ich programy maja duży potencjał i z wersji na wersję są coraz lepsze, mogę od siebie dodać że na pewno nie można tym programom zarzucić że są złe, aktualizacje też są na jako takim poziomie. Ale każde oprogramowanie nie Adobe ma jakieś niedociągnięcia, zdaję sobie sprawę że Serif też, jednak mimo najszczerszych chęci aby je podać mogę powiedzieć tylko tyle że nie mają tylu funkcji co produkty Adobe. Mimo wszystko je bardzo cenię i lubię, a co do Bloga - no na co Ty jeszcze czekasz, sam bym chętnie poczytał na ten temat, jak zaczniesz, daj znać i podaj link do pierwszego wpisu.

edelmann   12 #33 02.05.2014 09:38

A co do Photo Plus 7, w Photoshop Elements zauważyłem większe niedociągnięcia niż w Photo Plus - tzn ten akurat mam za krótko, ale Camera Raw w PSE to jakieś kpiny Adobe powinno dostać po łapkach za tak obcięty program o operacjach na warstwach w PSE to już nawet nie wspomnę bo ich prawie że nie ma - ustawienia na poziomie mniej niż minimum, to samo z profilami kolorów - w porównaniu do PP7 to bida z nędzą.

  #34 02.05.2014 09:57

Ja korzystam z darmowej wersji Hornil StylePix bardzo dobry program o dużych możliwościach edycyjnych jak dla mnie najlepszy bo przecież do domu nikt nie kupuje photoschop-a czy Photo Plus 7 a skoro darmowe programy potrafią to samo to po co przepłacać.

Berion   16 #35 02.05.2014 11:26

@edelmann
Czy ja napisałem, że masz nieporządny? To była jedynie sugestia co do omawianego Sarifa. Tylko tyle.

Programy Adobe się w zasadzie nie rozwijają od kilku, może nawet kilkunastu lat (i pewnie dlatego przeszli na chmurowy model ponieważ ludzie nie kupowali aktualizacji/nowszych wersji).

Jak już pisałem, ja w wektorach nie robię i pod tym względem pewnie masz rację...

edelmann   12 #36 02.05.2014 19:41

Wybacz źle zrozumiałem - chyba jako sugerowanie.

Kużdo   9 #37 27.06.2014 23:20

Masakra, sorry, ale tego Twojego wpisu nie da się czytać... Zresztą tak samo jak komentarzy... Twórz krótsze zdania, używaj poprawnie interpunkcji i przeczytaj z dwa razy to co napisałeś przed publikacją, bo teraz to jest takie "No mam nowy program i on ma dużo funkcji, a taki PSE to ma tyle funkcji, że muszę dokupić dodatek, a i tak ten nowy program ma więcej funkcji, no bo ma to i to i tamto i siamto i jeszcze to coś i to też, o i tamto też". Tak, masz takie zdanie w tym swoim wpisie. Podpowiem: istnieje coś takiego jak lista wypunktowana - idealnie się spisuje w roli "co program oferuje" ;)

abcezary   1 #38 18.09.2014 14:12

Szanowny Panie! Pod wpływem Pańskich wpisów o produktach Serif, kupiłem kilka z nich ( dodam, że: po okazyjnych cenach). W chwili obecnej jestem na etapie poznawania PhotoPlus. Szata graficzna programu, występujące opcje edycji, dodatki do programu,... po prostu mnie urzekły. Niestety, podczas "wgryzania się" w program zauważyłem wiele niedociągnięć, błędów, które raczej wykluczają go z grona aplikacji do zastosowań komercyjnych. Obecnie używam wersji X5. Chciałbym zapytać, czy gdybym przesłał Panu listę zauważonych przeze mnie niedociągnięć, czy zechciałby Pan sprawdzić i odpowiedzieć, czy błędy te nadal występują w nowszych wersjach? Pytam, bo jeśli tak, to nie będę się decydował na upgrade i moja przygoda z oprogramowaniem Serif raczej się na tym zakończy.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

abcezary   1 #39 18.09.2014 14:32

@Emigrant Sebastian:
Szanowny Panie!
Dzisiaj dodałem komentarz do bieżącego tematu w formie zapytania do autora wpisu o zauważone błędy w programie PhotoPlus. Widzę, że jest Pan tu jedyną osobą, oprócz użytkownika "Edelman", która ma coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie. Dlatego chciałbym zapytać, czy i do Pana mógłbym skierować się z moją listą pytań o niedociągnięciach owego oprogramowania? Kupiłem pakiet programów w wersji X5, a nie jestem pewien, czy w nowszych wersjach owe usterki zostały wyeliminowane i czy w związku z tym jest sens zainwestować w upgrade? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

edelmann   12 #40 18.09.2014 21:37

@Kużdo: "Masakra, sorry, ale tego Twojego wpisu nie da się czytać"

To nie czytaj.

edelmann   12 #41 18.09.2014 21:39

@abcezary: Proszę pytać i wysyłać. Wiem że wiele błędów także z wersji PhotoPlus X7 zostało usuniętych ostatnim patchem bo sam zauważyłem jak zniknęły.

Autor edytował komentarz.
Kużdo   9 #42 19.09.2014 08:01

@edelmann: Bardzo profesjonalne podejście, Panie Profesjonalisto od Grafiki Komputerowej... Naucz się pisać składniej wpisy, to nie będzie takich komentarzy. Poza tym, wydaje mi się, że takie komentarze raczej powinny dać do myślenia, a nie obrażać się na społeczność dlatego, że nie umie się pisać...

edelmann   12 #43 19.09.2014 12:05

@Kużdo: Mam gdzieś takie komentarze, ja tu nikogo nie zmuszam do czytania, napisz Ty jak potrafisz lepiej, i daj mi święty spokój.

Autor edytował komentarz.
Kużdo   9 #44 22.09.2014 14:08

@edelmann: A czy na Twoim blogu jest zakaz komentowania i wyrażania własnych opinii? Bo tak zaczynam się czuć... Jeżeli publikujesz coś na publicznym blogu, to miej na uwadze to, że może to zostać poddane krytyce i ocenie. Jeżeli chcesz, żeby były same pozytywne komentarze, to albo zacznij myśleć, albo stwórz sobie krąg zaufanych przyjaciół, załóż bloga/forum/co_tam_chcesz i daj dostęp tylko i wyłącznie tym przyjaciołom - tylko, że to będzie bez sensu... Sam powodujesz, że mam ochotę odpisać kolejny raz, bo zamiast przyjąć krytykę tak jak powinno się przyjmować, to się burzysz... Naucz się czegoś i popracuj nad stylem pisania, będzie lepiej i dla Ciebie i dla innych (czytających). EOT.

edelmann   12 #45 22.09.2014 14:51

@Kużdo: Weź już mi nie truj, jak Ci się nie podoba styl pisania to po cholerę to czytasz, jak mi się coś nie podoba to wychodzę albo nie czytam, chłopie odwal się w końcu ode mnie i idź gdzie indziej marudzić, znajdź sobie kogo innego do marudzenia i jemu nawijaj, po cholerę w takim razie to czytasz, nie masz ważniejszych rzeczy jak tylko przynudzać, polonista od siedmiu boleści. Mam cię serdecznie dosyć. Nie cierpię takich upierdliwych ludzi.

Autor edytował komentarz.
Emigrant Sebastian   10 #46 02.10.2014 21:29

@abcezary: PhotoPlus X7 to pierwszy który wg mnie działa. Moje GG:5825994, może coś pomogę. Niestety na DP zaglądam zazwyczaj wylogowany więc moje odpowiedzi tutaj są jak widać błyskawiczne :-)

edelmann   12 #47 03.10.2014 00:06

@Emigrant Sebastian: Niestety nie mam GG, ale niby w czym pomożesz? Nie mam żadnych problemów z programem.

Emigrant Sebastian   10 #48 03.10.2014 01:54

@edelmann: Czy ty jesteś @abcezary ?

edelmann   12 #49 03.10.2014 12:04

@Emigrant Sebastian: nie, ja jestem edelmann, mam tylko jeden nick i jedne konto