Windows 8 - nowy wymiar starej gry

W tym poście, postanowiłem Wam przybliżyć pewną grę która była dostępna już w dwóch poprzednich systemach Windows (Vista i 7) wiem że to może nie w każdym guście i nie do każdego trafię, ale postanowiłem spróbować, co z tego wyjdzie zobaczymy.

Gra w obu tych systemach była można powiedzieć systemowa, a więc instalowana wraz z systemem Windows i nie chodzi mi tu bynajmniej o Sapera, bo ta jest w Windowsie bardzo długo, ale o dobrze niektórym znaną grę. Microsoft Mahjong, gra niby prosta, należy dopasować do siebie elementy tak, aby na planszy nic nie zostało.

W Windows Vista i Windows 7 była to po prostu zwykła gra, można było wybrać kolorystykę tła i temat elementów, w Windows 8 gra jest bardzo rozbudowana, w zasadzie to już nie tylko gra, ale z pewną taką nieśmiałością powiem że cała platforma, oprócz tego że możemy dobrać odpowiedni temat - grafikę tła, to jeszcze jest ona ruchoma, a kafelki automatycznie dostosowują się tematycznie do tła, ale to dopiero początek atrakcji, ponieważ mamy różne stopnie trudności tej gry.

Cała zabawa polega na tym że aby przejść do tych trudniejszych najpierw musimy zaliczyć te najłatwiejsze, czyli już widzimy że gra jest wielopoziomowa, ale to jeszcze nie koniec atrakcji, możemy także zdobywać medale, każdy z nich jest inny i dla każdego jest odrębne zadanie, na dodatek do zdobycia jest naprawdę dużo medali, dodam że w testowych wersjach Windows 8 wielu opcji jeszcze nie było dostępnych, dopiero z nastaniem Windows 8 RTM opcje zostały odblokowane.

Powiem szczerze że kiedy pierwszy raz zobaczyłem te wszystkie możliwości, poziomy, nagrody, medale i inne bajery w tej grze, to o mało co nie dostałem oczopląsu, na dodatek to wszystko za darmo, wystarczy wejść do Windows Store i zainstalować, trwa to dosłownie chwilę, tu muszę dodać że zaraz po instalacji Windows 8 gier nie ma, ale to nie problem, od czego jest sklep z aplikacjami.

Możemy codziennie wybrać sobie konkretne zadanie – zadania do wykonania, bardzo motywująca rzecz, druga sprawa że gra jest bardzo logiczna, ale i w wielu wypadkach bardzo liczy się też refleks i spostrzegawczość, ponieważ czasami mamy za zadanie w grze zdobyć konkretną ilość punktów w mniej niż trzy lub dwie minuty, jeśli zdobędziemy pożądana ilość punktów w tym czasie, reszta gry jest przerywana i nam ukazują się dodatkowe punkty i tym samym możemy przejść do kolejnych zadań i zdobywania kolejnych punktów. Uwierzcie mi że zanim zdobędziecie wszystko co macie do zdobycia w tej grze minie bardzo dużo czasu, o ile w ogóle uda Wam się wszystko zdobyć.

Reasumując, gra Microsoft Mahjong jest za darmo, dostarcza wspaniałej rozrywki, jest wielopoziomowa i wielozadaniowa, została w porównaniu do wersji znanej choćby z Windows Vista czy Windows 7 bardzo rozbudowana i uatrakcyjniona wizualnie, grafika jest płynna, ładnie dopasowana do innych elementów tematycznych, z pewnością działa rozwojowo – tak myślę, gra zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Tak więc dobrej zabawy.