Weryfikacja dwustopniowa uchroni Cię przed złem — ale czy na pewno?

Czym jest weryfikacja dwustopniowa w podstawach

Kilka lat temu w wielu programach, usługach i stronach zaczęto promować tzw. weryfikację dwustopniową (lub też zwaną "dwu-etapową"). To zabezpieczenie było określane jako remedium na wszelkie bolączki w stylu: ktoś wykradł mi konto na Steam'ie i straciłem wszystkie gry lub ktoś zalogował się na moje konto google bez mojej wiedzy.

I taki system weryfikacji użytkowników wydaje się wręcz idealny.

Raspberry Pi – torrentowy serwer – część 2, czyli treść właściwa

Witam ponownie - część druga - bardziej treściwa niż poprzednia.

Dyski USB podłączone do Raspberry Pi działają? Mają się dobrze?Prędkości po sieci pewnie tragiczne, ale cóż poradzić. Na to pomysłu wciąż nie mam, chyba że inwestujemy w jakiś dobre pudełko NAS, ale coś czuję że przy moich obecnych i przyszłych wydatkach to zupełnie nie przejdzie.

No chyba, że wygram na loterii :)

Wracając do Raspberry Pi jako serwera dla torrentów. Jeśli już mamy gdzie przechowywać te nasze wszystkie linuxy, to może zainstalujemy w końcu i serwer?

Raspberry Pi jako serwer VPN

Jako pierwszy wpis na moim blogu, proponuję aby z Raspberry Pi, z zainstalowanym systemem Raspbian (w moim przypadku z dystrybucją wheezy) stworzyć serwer VPN.

Wpis będzie bardzo, bardzo, bardzo długi, więc polecam zawczasu zrobić kawę, lub jej termos, i/lub upewnić się, że w trakcie tej świątecznej atmosfery, możecie znaleźć sobie przytulne, ustronne miejsce z dala od kuchni (z której oczywiście dobiega głos szanownej małżonki, że czeka Cię kolejna lista zadań do zrobienia).