Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Zabawię się w statystyka. Gathering data.

Witajcie.

Ten króciutki cykl pokaże w jaki sposób może wyglądać aplikacja, która zajmie się zbieraniem pewnych danych oraz ich przetwarzaniem w celu otrzymania statystyk.

Danymi będą wszystkie książki udostępnione w ramach Projektu Gutenberg.

Wymagania wstępne:

  • system operacyjny zgodny z posix (OS X, Linux, BSD, cokolwiek poza Windowsem)
  • podstawowa wiedza o Pythonie
  • Python 3.5, dla

Stackoverflow zaatakowane przez hakerów!

Piszę ten wpis na szybko, bo właśnie jacyś hakerzy zaatakowali stackoverflow i inne strony ze stack exchange. Przed chwilę wszedłem na stronę i wita mnie zielona liczba 1100 (dla niewtajemniczonych - są to nowootrzymane punkty reputacji, do tej pory miałem ich z 300). Włączyłem powiadomienie. Punkty są, bo "mi ufają". Po chwili odświeżam stronę i nic nie ma. Strona się nie ładuje. To jest atak hakerski. Nie wiem co powiedzieć... 

Bourne Again SHell - jak ułatwić sobie życie

Podejrzewam, że jest dość duża grupa osób, która wywołuje programy graficzne z emulatora terminala. Czasem wtedy, gdy coś nie działa, ale raczej częściej w ten sposób, bo tak jest po prostu szybciej. Żeby nie było idyllicznie trzeba powiedzieć o małoważnym, ale trochę irytującym fakcie. Otóż gdy uruchamiamy taki program z terminala pojawiają się napisy "wyrzucane" przez uruchamianą aplikację na standardowe wyjście. Do tego terminal pozostaje otwarty, a jego zamknięcie powoduje wyłączenie aplikacji.

Do myślenia skłoniło mnie pytanie na

C++ dla każdego, cz. 2

Witam!

Jak obiecałem, piszę teraz drugi odcinek kursu. Poznasz w nim

  • sposoby wypisywania tekstu na ekran i wczytywania z klawiatury
  • ogólne pojęcie zmiennych

Twój pierwszy program

#include <iostream> // 1 int main() // 2 { // 3 std::cout << "Witam na blogu."; // 4 }

C++ dla każdego, cz. 1

Jako, że od jakiegoś czasu uczę się programowania w języku C++ i mam już w miarę ugruntowaną podstawową wiedzę (13 rozdział "Symfonii C++ Standard" Jerzego Grębosza; swoją drogą bardzo dobra książka), chciałbym stworzyć swoisty kurs programowania, w którym postarałbym się wszystko wytłumaczyć, aby nawet pani Krysia zrozumiała :-) . Zanim kupiłem wcześniej wspomnianą książkę, szukałem poradnika w sieci, ale w każdym po trzeciej, czy czwartej lekcji pojawiały się błędy z którymi nie umiałem sobie wtedy poradzić.

Nie ufaj wiki CyanogenMod!

Na początek ...

...chciałbym się przywitać, droga społeczności portalu Dobreprogramy. Tak, to jest mój pierwszy wpis. Tak, jestem nowy. Tak, chcę poprosić o cierpliwość... Nie! Chcę abym był krytykowany! Jak najwięcej, byle z argumentami. Być może kiedyś będę dobrym blogerem. Teraz nim nie jestem i dobrze o tym wiem! Dlatego chcę być krytykowany.

Czemu i w jaki sposób?

Czasem nie chcę użytkować systemu operacyjnego - chcę go tworzyć.