r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

f.lux 4.32

Strona główna Windows Phone Akcesoria

f.lux to popularny program do „ocieplania” obrazu na ekranie komputera, redukujący ilość przyjętego przez użytkownika niebieskiego światła. Celem tego zabiegu jest ułatwienie zasypiania osobom korzystającym z komputera wieczorami.

Program pozwala ocieplić obraz na ekranie. Można to zrobić ręcznie w dowolnym momencie, lub zdać się na automat, który dobierze temperaturę barw na podstawie położenia geograficznego i pory dnia. Do wyboru mamy kilka schematów, od łagodnych i naturalnych, po ekstremalne. Można też dobierać parametry samodzielnie, na podstawie oświetlenia w miejscu pracy, godzin snu i tym podobnych.

r   e   k   l   a   m   a

f.lux pozwala także wyłączyć ocieplanie obrazu dla konkretnych programów lub na określony czas. Ustawienia f.luxa nie mają wpływu na zrzuty ekranu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

f.lux jest w Windows Store. Tryb nocny Windowsa to za mało

52
OPROGRAMOWANIE 29.05.2017 | Anna Rymsza

Wraz z Creators Update do Windowsa 10 trafił tryb nocny, nazwany tu Night Light. W założeniach mający pomóc w zasypianiu mechanizm okazał się wadliwy i zamiast tego niepotrzebnie podnosił ciśnienie użytkownikom. Na szczęście do Windows Store dotarł popularny f.lux – prawdopodobnie najpopularniejszy program, redukujący ilość niebieskiego światła, emitowanego przez ekranu. Największym problemem z trybem Night Light jest to, że gdy włącza się automatycznie, na niektórych komputerach działa od razu z pełnym natężeniem, bez stopniowego przejścia. Powoduje to dyskomfort użytkowników i jest…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.