Facebook Lite osiągnął kolejny ważny kamień milowy. Liczby pokazują, że to prawdziwy hit

Strona główna Aktualności
Facebook Lite na Androida z ponad miliardem pobrań. (depositphotos)
Facebook Lite na Androida z ponad miliardem pobrań. (depositphotos)

O autorze

Facebook pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie i patrząc na liczby, nie zmieni się to w ciągu najbliższych lat, nawet mimo afer dotyczących prywatności użytkowników. Za potwierdzenie można uznać chociażby liczbę pobrań Facebooka Lite. Chociaż wysokie zainteresowanie tą aplikacją pokazuje również jeden z problemów firmy Marka Zuckerberga.

Wspomniany problem to oczywiście jakość oficjalnych aplikacji, które pod względem stabilności i optymalizacji wypadają wyjątkowo słabo. Facebook, jak i Messenger, wysokie pozycje w sklepach z aplikacjami zawdzięczają oczywiście popularności serwisu społecznościowego Zuckerberga. Dużo osób instaluje obie aplikacje, aby mieć możliwość kontaktu ze znajomymi.

Na szczęście, na rynku dostępna jest alternatywa dla dwóch wymienionych aplikacji. Co ciekawe, stworzona przez samego Facebooka. Firma wypuściła bowiem odczuwalnie lżejsze wersje oprogramowania – Facebook Lite i Messenger Lite. Przeznaczone są one dla użytkowników starszych i słabszych smartfonów, ale także dla osób, które nie potrzebują całej masy dodatkowych funkcji znanych z głównych aplikacji i Facebook służy im głównie do rozmów ze znajomymi.

Jak informuje serwis Android Police, Facebook Lite w wersji na Androida przekroczył już ponad 1 mld pobrań. Fenomenalny wynik, tym bardziej, że wszystkich użytkowników Facebooka ma być około 2 mld. Rezultat pokazuje, że sporo osób jest niezadowolonych z głównej aplikacji i chętnie sięga po lżejszą alternatywę. Mimo tego, wątpimy, aby Facebook poprawił podstawową aplikację – ze względu na brak konkurencji nie musi tego robić, a osoby, które chcą lżejszej aplikacji, mają zawsze edycję Lite.

Messenger Lite, czyli lekki i prosty komunikator, również znalazł sporo grono użytkowników. Według danych Sklepu Play został pobrany już ponad 100 mln razy. Oczywiście obie aplikacje znajdziecie w naszym katalogu – Facebook Lite (Android) i Messenger Lite (Android).

© dobreprogramy
s