Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Darmowy dostęp do Internetu

W tym wpisie chciałbym opowiedzieć co nieco o darmowym Internecie Aero2 (BDI - Bezpłatny Dostęp do Internetu). Na wstępie zaznaczę jednak iż aby skorzystać z niego niestety trzeba zapłacić 20 zł w formie kaucji. Ale z drugiej strony raz płacimy i korzystamy do woli :)

A zatem od początku ten Internet zawdzięczamy Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, który w przetargu na sieć LTE zastrzegł sobie warunek że operator musi uruchomić darmowy dostęp do Internetu bez żadnych opłat (nie licząc kaucji).

reklama

Usługa wystartowała w 2011 roku. W maju tego roku prędkość wzrosła do 512 Kb/s. Według mnie to może nie dużo ale dla osób które potrzebują internetu mobilnego może być dobrą propozycją. W zasięgu tej sieci jest 54 % terytorium Polski. Szczegółową mapę znajdziecie na stronie http://mapa.btsearch.pl/ gdzie z listy Filtr sieci wybieracie Aero2 i wtedy zobaczycie czy macie u siebie zasięg.

Aby skorzystać z tego Internetu musimy zdobyć kartę SIM Aero2. Niestety jej zdobycie nie jest takie łatwe ponieważ firma nie promuje swojej usługi czego osobiście nie rozumiem :( . Jednak są pewne sposoby:
1. Kartę możemy odebrać w jednym z trzech salonów Sferia, niestety wszystkie dostępne są w Warszawie:


 • Salon Firmowy Sferia
  ul. Dzielna 58,
  01-029 Warszawa
  (pn.–pt. 10.00–18.00, sb. 10.00–14.00)

 • Salon Firmowy Sferia
  Centrum Handlowe Wola Park,
  ul. Górczewska 124,
  01-460 Warszawa
  (pn.–sb. 10.00–21.00, nd. 10.00–20.00)

 • Salon Firmowy Sferia
  Centrum Handlowe Bemowo,
  ul. Powstańców Śląskich 126, lokal nr 31p,
  01-466 Warszawa
  (pn.–sb. 10.00–21.00, nd. 10.00–20.00)

 • Siedziba operatora Aero2
  ul. Lwowska 19,
  00-660 Warszawa.
  Informacje:
  tel. 22 2498000
  (pn.–pt. 13.00–17.00)

W tym wypadku wystarczy pójść z dowodem osobistym, 20 zł w kieszeni i wypełnić odpowiedni wniosek. Po formalnościach odbieramy kartę i cieszymy się z Internetu.

2. Jeśli do Warszawy masz daleko tak jak ja to musisz złożyć zamówienie poprzez pocztę. Czas oczekiwania w tym trybie to aż 1,5 miesiąca. Ogólnie procedura jest bardzo skomplikowana:
- najpierw wpłacamy 20 zł depozytu oraz 7 zł kosztów przesyłki na dwa konta podane tutaj http://www.aero2.pl/bdi-2.html
- później wypełniamy wniosek na stronie https://bdi.aero2.pl/
- odbieramy e-mail z zamówieniem, drukujemy i podpisujemy,
- zamówienie, potwierdzenie przelewów oraz kopię dowodu osobistego wysyłamy listem poleconym na adres operatora (patrz wyżej) z dopiskiem "Bezpłatny Dostęp do Internetu".
- czekamy na e-mail o wysyłce karty do nas.

To teraz przyszedł czas na zalety i wady tego Internetu :)

Zalety:
- brak limitu danych,
- dostępne są wszystkie usługi transmisji danych,
- poza depozytem nic nas nie kosztuje

Wady:
- zablokowane połączenia przychodzące a więc nie postawimy serwera,
- rozłączanie usługi się co 1h ( nie wiem po co ? )
- brak zasięgu na słabo zaludnionych obszarach,
- praktycznie brak obsługi klienta

Od Aero2 dostajemy kartę SIM. Modem trzeba kupić na własną rękę. Musi on obsługiwać standard HSPA+ 900 MHz lub LTE 2500 MHz. Ceny modemów zaczynają się od około 200 złotych. Według mnie nie jest to zła inwestycja. Pamiętajmy, że rozwój szerokopasmowego dostępu radiowego dopiero się zaczął, będzie coraz lepiej i szybciej.

Kończąc mogę powiedzieć że sam złożyłem zamówienia pocztowe i czekam na Aero2. Zapewniam że jak tylko przyjdzie to przetestuje go i napiszę małą recenzję :)

feniks20 

internet porady inne
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze