Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Test mini klawiatury bluetooth. Kosmiczny gadżet rodem ze Star Treka?

Przedmiotem dzisiejszego testu będzie mini klawiatura bluetooth sygnowana logiem Star Trek, którą udało mi się upolować jako nagrodę w jednym z konkursów dobrych programów dotyczących filmu „W ciemności Star Trek 3D”. Nie będzie tu lania wody ani taryfy ulgowej – zobaczmy na co stać to iście kosmiczne urządzenie.

Jaki kurs, kapitanie?

Pierwszą rzeczą jaką robi się przed wykonaniem testu jest zazwyczaj rozpakowanie przedmiotu zainteresowania ;) Nie inaczej postąpiłem w tym przypadku.

Chłodno... chłodniej, czyli ulżyć blaszakowi

Dzisiaj blog bardziej hardware'owy ;)

Mamy lato, jak już każdy pewnie zdążył się zorientować ;) Pora wakacyjnych wypadów, chlapania się w wodzie, grillowania i popijania piwa. Podczas gdy my zwalniamy z obrotów i staramy się wypocząć, nasze poczciwe blaszaki pracują na całego. Lato jest dla nich okresem w którym komputerowe wentylatory pracują na sto procent. Liczy się każdy pojedyńczy stopień celsjusza. Sprzęt komputerowy ma określone warunki działania.

ZumoDrive - czyli dane w chmurze ujęcie drugie

W moim ostatnim artykule przedstawiłem pokrótce najważniejsze możliwości dość interesującej usługi działającej w chmurze o nazwie Dropbox. W dzisiejszej odsłonie zajmiemy się konkurencyjnym produktem, mówiąc ściślej - ZumoDrive. Kto z tego starcia wyjdzie bez szwanku? Czy ZumoDrive jest w stanie przyćmić swym blaskiem omawianego przeze mnie już Dropboxa? O tym właśnie za chwilę.

Każdemu kolejnemu kandydatowi będzie już tylko coraz ciężej, gdyż Dropbox zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko.

Pendrive pod kontrolą - TrueCrypt

Do napisania tego artykułu zdecydowałem się z prostego względu - każdy z nas ceni bezpieczeństwo swoich plików znajdujących się na pamięciach przenośnych. Większość z nas korzysta z nich w wielu miejscach, wpinając "palucha" do przeróżnych komputerów. Oprócz ryzyka zainfekowania naszej pamięci flash istnieje jeszcze jedno większe ryzyko - zgubienia owej pamięci. Nie ma płaczu, jeżeli trzymaliśmy tam zdjęcia z sobotniej wycieczki po bułki do piekarni czy też dokument tekstowy w którym znajdował się list do cioci z Ameryki.

Dane w chmurze dla każdego - Dropbox

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na tzw. usługi w chmurze. Nie trzeba spoglądać daleko - ot, takie Google Docs. Wygodne. Trafione. Ale nie o tym dzisiaj. Usługi w chmurze przekładają się również na samo fizyczne przechowywanie naszych plików na zewnętrznych serwerach, co w konsekwencji pozwala na dostęp do nich z każdego urządzenia podłączonego do internetu. Może to być inny PC, netbook, a nawet urządzenia mobilne jak np. iPhone. Kiedy wpadłem na pomysł napisania bloga o tej tematyce, do głowy przyszło mi kilka aplikacji.