Test mini klawiatury bluetooth. Kosmiczny gadżet rodem ze Star Treka?

Przedmiotem dzisiejszego testu będzie mini klawiatura bluetooth sygnowana logiem Star Trek, którą udało mi się upolować jako nagrodę w jednym z konkursów dobrych programów dotyczących filmu „W ciemności Star Trek 3D”. Nie będzie tu lania wody ani taryfy ulgowej – zobaczmy na co stać to iście kosmiczne urządzenie.

Jaki kurs, kapitanie?

Pierwszą rzeczą jaką robi się przed wykonaniem testu jest zazwyczaj rozpakowanie przedmiotu zainteresowania ;) Nie inaczej postąpiłem w tym przypadku.

Chłodno... chłodniej, czyli ulżyć blaszakowi

Dzisiaj blog bardziej hardware'owy ;)

Mamy lato, jak już każdy pewnie zdążył się zorientować ;) Pora wakacyjnych wypadów, chlapania się w wodzie, grillowania i popijania piwa. Podczas gdy my zwalniamy z obrotów i staramy się wypocząć, nasze poczciwe blaszaki pracują na całego. Lato jest dla nich okresem w którym komputerowe wentylatory pracują na sto procent. Liczy się każdy pojedyńczy stopień celsjusza. Sprzęt komputerowy ma określone warunki działania.

ZumoDrive - czyli dane w chmurze ujęcie drugie

W moim ostatnim artykule przedstawiłem pokrótce najważniejsze możliwości dość interesującej usługi działającej w chmurze o nazwie Dropbox. W dzisiejszej odsłonie zajmiemy się konkurencyjnym produktem, mówiąc ściślej - ZumoDrive. Kto z tego starcia wyjdzie bez szwanku? Czy ZumoDrive jest w stanie przyćmić swym blaskiem omawianego przeze mnie już Dropboxa? O tym właśnie za chwilę.

Każdemu kolejnemu kandydatowi będzie już tylko coraz ciężej, gdyż Dropbox zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko. Dlatego też produkt nie posiadający "tego czegoś" będzie najzwyczajniej przeciętny.

Pendrive pod kontrolą - TrueCrypt

Do napisania tego artykułu zdecydowałem się z prostego względu - każdy z nas ceni bezpieczeństwo swoich plików znajdujących się na pamięciach przenośnych. Większość z nas korzysta z nich w wielu miejscach, wpinając "palucha" do przeróżnych komputerów. Oprócz ryzyka zainfekowania naszej pamięci flash istnieje jeszcze jedno większe ryzyko - zgubienia owej pamięci. Nie ma płaczu, jeżeli trzymaliśmy tam zdjęcia z sobotniej wycieczki po bułki do piekarni czy też dokument tekstowy w którym znajdował się list do cioci z Ameryki.

Dane w chmurze dla każdego - Dropbox

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na tzw. usługi w chmurze. Nie trzeba spoglądać daleko - ot, takie Google Docs. Wygodne. Trafione. Ale nie o tym dzisiaj. Usługi w chmurze przekładają się również na samo fizyczne przechowywanie naszych plików na zewnętrznych serwerach, co w konsekwencji pozwala na dostęp do nich z każdego urządzenia podłączonego do internetu. Może to być inny PC, netbook, a nawet urządzenia mobilne jak np. iPhone. Kiedy wpadłem na pomysł napisania bloga o tej tematyce, do głowy przyszło mi kilka aplikacji.