foobar2000 0.9.5 wydany!

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja odtwarzacza autorstwa Piotra Pawłowskiego, współtwórcy WinAmpa, który zrezygnował ze współpracy z NullSoftem.

Mowa tutaj oczywiście o odtwarzaczu Foobar2000, który cieszy się opinią aplikacji o rewelacyjnej jakości odtwarzanego dźwięku. Główną cechą wyróżniającą odtwarzacz z "tłumu" jest zastosowane w nim wewnętrzne przetwarzanie danych realizowane na 64 bitach z konwersją na sygnał 16/24 bitowy wyjściowy z ditherem (odpowiednio dobranym szumem poprawiający wrażenia odsłuchowe). Stratne formaty dekodowane są do 32bit więc nie zachodzi obcinanie dużych wartości sygnału.

Z najważniejszych zmian oferowanych przez aplikację foobar2000 w wersji 0.9.5 należy wymienić przebudowany interfejs użytkownika (UI Elements), który można już ma starcie dopasować do swoich potrzeb za pomocą narzędzia Quick Appearance Setup. Dodatkowo wszystkie elementy wizualne programu są modyfikowane w czasie rzeczywistym. Poza tym dodano kilka nowych efektów wizualizacji odtwarzanych utworów, narzędzia do wykonywania różnych operacji na plikach w tym masowej zmiany nazw, przeglądarkę okładek płyt muzycznych i znacznie więcej.

Najnowszą wersję aplikacji foobar2000 0.9.5 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

© dobreprogramy