Tworzymy pendrive z partycją CDFS na przykładzie systemrescuecd

W dzisiejszym wpisie blogowym przedstawię poradnik jak stworzyć pendrive z partycją CDFS. W poradniku zostanie użyty obraz płyty ratunkowej Systemrescuecd 4.7. Można także wgrać inny obraz np. Windows 10, Ubuntu itp. W poradniku wykorzystamy pendrive oparty o kontroler firmy "Silicon Motion".Zaletą partycji CDFS jest bezpieczeństwo danych zapisanych na pendrive, dzięki temu żaden zainfekowany plik nie przedostanie się z komputera.

Zaczynamy

Zanim wprowadzimy zmiany na pendrive, musimy sprawdzić, czy nasz pendrive ma kontroler firmy Silicon Motion.

Konfigurujemy zestaw stm32F429I do programowania w Mbed

Dziś opiszę konfigurację zestawu uruchomionego firmy STMicroelectronics stm32F429l. Zanim przejdę do omawiania procedury konfiguracji zestawu stm32 pod ide online Mbed, opiszę stmf429l i Mbed.

STM32F429I

Płytka developerska wyposażona jest w procesor ARM STM32F429ZIT6 rodziny Cortex M4, rdzeń procesora jest taktowany zegarem 180 MHz, procesor posiada 2 MB pamięci Flash, 256 KB RAM oraz zintegrowany kontroler LCD.

Minirecenzja klawiatury Steelseries Apex Raw

Po kilkudziesięciu dniach używania klawiatury marki Steelseries Apex Raw znanego producenta akcesoriów gamingowych dla graczy z Dani, Mogę napisać swoje spostrzeżenie na temat produktu firmy. Klawiatura jest wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku w kolorze czarny matowy , jedynie błyszczący jest wokół klawiszy. Same klawisze mają niski skok nacisku , klawiatura posiada funkcje anti-ghosting która zezwala naciśniecie wielu klawiszy w ustalonych obszarach klawiatury.