Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Minirecenzja klawiatury Steelseries Apex Raw

Po kilkudziesięciu dniach używania klawiatury marki Steelseries Apex Raw znanego producenta akcesoriów gamingowych dla graczy z Dani, Mogę napisać swoje spostrzeżenie na temat produktu firmy. Klawiatura jest wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku w kolorze czarny matowy , jedynie błyszczący jest wokół klawiszy. Same klawisze mają niski skok nacisku , klawiatura posiada funkcje anti-ghosting która zezwala naciśniecie wielu klawiszy w ustalonych obszarach klawiatury. Posiada duże klawisze z ogromną spacją co przekłada na lepszy komfort używania w pisaniu(programowaniu) i w czasie rozrywki.Mamy do dyspozycji 8 stopniowe podświetlenie klawiatury białym kolorze , w porze wieczornej czy pomieszczeniu słabym oświetleniu ,to idealnie podnosi komfort korzystania komputera.

Kształt samej klawiatury jest nowoczesny z nutką future mamy do dyspozycji zintegrowany podpórek na nadgarstki rąk. Klawiatura jest stabilna na biurku dzięki swojej wadze i gumowych podnóżkach pod spodem . Kąt klawiatury możemy regulować zmieniając tylne gumki na wyższe aczkolwiek na standardowych kąt jest wygodny.

Oprogramowanie

Do klawiatury jest dołączony program Steelseries engine 3, tym programem możemy dostosować klawiaturę pod siebie poprzez zmianę bindowania klawiszy i rejestrować kombinacje klawiszy podpisując do 17 klawiszy programowalnych, dostajemy 2 warstwy konfiguracji omawianych 17 klawiszy daje nam 17*2 = 34 kombinacji, program pozwala też na regulacje jasności podświetlenia i częstotliwości komunikacji usb z komputerem.

Wady klawiatury

Największą wadą używanej przez mnie klawiatury jest brak gotowych profili dodatkowych klawiszy do znanych gier, mojej poprzedniej klawiaturze logitech g11 program posiadał taką bibliotekę i sam znajdywać grę na pc
Steelseries traktuje to bardzo po macoszemu
kolejną wadą jest klawisz caps często przez pomyłkę włączam go
kolejna wada to cena,wersja raw nowa kosztuje 250zł < wersja zwykła apex 300 z dodatkami typu led rgb strefy podświetlania i hub usb to koszt min 400zł
posiadany egzemplarz apex raw kupiłem stanie b.dobry ale używany za 135zł

Plusy:

Wygląd
niski profil
pełny binding
anti-ghosting
8 stopniowe podświetlenie klawiszy w kolorze białym
Dobrej jakości plastik
Podnóżki gumowe

Minusy:

Cena wysoka
Capslock często pomyłkowo włącza się
brak gotowych profili klawiszy programowalnych do gier

Epilog

Omawiana klawiatura jest używaną przez mnie w komplecie myszką tego samego producenta Steelseries Xai.
Mam nadzieje ze mój 1 blog będzie ciekawy i miarę czytelny i zrozumiały dla czytelnika :).  

sprzęt gry inne

Komentarze

0 nowych
lordjahu   22 #1 28.01.2016 19:46

Caps sam się włącza czy masz na myśli jego źle ulokowanie?

foreste   16 #2 28.01.2016 19:50

Caps od strony technicznej działa dobrze ale jak stukam w a , to muszę uważać bo łatwo zdarza mi go wcisnąć

cyryllo   18 #3 28.01.2016 20:38

@foreste: No mi się w klawiaturze Della też zdarza często włączyć capsa ;) choć jest specjalnie wyprofilowany ;)
Jak na pierwszy wpis jest ok. Czekam na jakieś bardziej hard(wareowe)korowe wpisy ;)

  #4 29.01.2016 01:58

W dobie asystentów głosowych, którym można wydawać polecenia i dyktować, klawy mogą wydawać się zbędne. A tu proszę, można napisać całkiem spoko reckę o niej ;P Na pierwszy strzał dałeś radę.
Pozdrawiam

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #5 29.01.2016 07:04

Pierwszy wpis udany ;) Choć błędów we wpisie nie brakuje. Ale już może być tylko lepiej ;)

foreste   16 #6 29.01.2016 12:44

@DjLeo: Mam nadzieje ze bedą kolejne wpisy, trochę blog poprawiłem o kilka szczegółów,które umknęły mi przed publikacją.

Autor edytował komentarz.
  #7 31.01.2016 08:27

Jak na pierwszy blog, powiem tak, nie miałbym czego się doczepić, poza drobnymi błędami, myślę, że jest udany i na tyle ciekawy, że z chęcią poczytam następny blog jeśli taki będzie ;-)
Jeśli chodzi o samą klawiaturę to w skali 1- 10 dałbym 7
Jest co prawda z wyglądu dość ładna, ale ma pewne wady co sam o nich wspomniałeś, wspomniałeś też, że poprzednią klawiaturą była logitech g11 jak Ci się na niej powiedzmy pracowało czy grało ?

foreste   16 #8 02.02.2016 14:04

@Blogerix (niezalogowany): Dobrze pracowało mi się na logitech g11, żeby nie awaria g11 to nadal bym ją używał,ale 2 strony Apex Raw ma znacznie wygodniejsze klawisze ,niski profil i są nieco większe są :).

Autor edytował komentarz.