Minirecenzja klawiatury Steelseries Apex Raw

Po kilkudziesięciu dniach używania klawiatury marki Steelseries Apex Raw znanego producenta akcesoriów gamingowych dla graczy z Dani, Mogę napisać swoje spostrzeżenie na temat produktu firmy. Klawiatura jest wykonana z przyjemnego w dotyku plastiku w kolorze czarny matowy , jedynie błyszczący jest wokół klawiszy. Same klawisze mają niski skok nacisku , klawiatura posiada funkcje anti-ghosting która zezwala naciśniecie wielu klawiszy w ustalonych obszarach klawiatury. Posiada duże klawisze z ogromną spacją co przekłada na lepszy komfort używania w pisaniu(programowaniu) i w czasie rozrywki.Mamy do dyspozycji 8 stopniowe podświetlenie klawiatury białym kolorze , w porze wieczornej czy pomieszczeniu słabym oświetleniu ,to idealnie podnosi komfort korzystania komputera.

Kształt samej klawiatury jest nowoczesny z nutką future mamy do dyspozycji zintegrowany podpórek na nadgarstki rąk. Klawiatura jest stabilna na biurku dzięki swojej wadze i gumowych podnóżkach pod spodem . Kąt klawiatury możemy regulować zmieniając tylne gumki na wyższe aczkolwiek na standardowych kąt jest wygodny.

Oprogramowanie

Do klawiatury jest dołączony program Steelseries engine 3, tym programem możemy dostosować klawiaturę pod siebie poprzez zmianę bindowania klawiszy i rejestrować kombinacje klawiszy podpisując do 17 klawiszy programowalnych, dostajemy 2 warstwy konfiguracji omawianych 17 klawiszy daje nam 17*2 = 34 kombinacji, program pozwala też na regulacje jasności podświetlenia i częstotliwości komunikacji usb z komputerem.

Wady klawiatury

Największą wadą używanej przez mnie klawiatury jest brak gotowych profili dodatkowych klawiszy do znanych gier, mojej poprzedniej klawiaturze logitech g11 program posiadał taką bibliotekę i sam znajdywać grę na pc
Steelseries traktuje to bardzo po macoszemu
kolejną wadą jest klawisz caps często przez pomyłkę włączam go
kolejna wada to cena,wersja raw nowa kosztuje 250zł < wersja zwykła apex 300 z dodatkami typu led rgb strefy podświetlania i hub usb to koszt min 400zł
posiadany egzemplarz apex raw kupiłem stanie b.dobry ale używany za 135zł

Plusy:

Wygląd
niski profil
pełny binding
anti-ghosting
8 stopniowe podświetlenie klawiszy w kolorze białym
Dobrej jakości plastik
Podnóżki gumowe

Minusy:

Cena wysoka
Capslock często pomyłkowo włącza się
brak gotowych profili klawiszy programowalnych do gier

Epilog

Omawiana klawiatura jest używaną przez mnie w komplecie myszką tego samego producenta Steelseries Xai.

Mam nadzieje ze mój 1 blog będzie ciekawy i miarę czytelny i zrozumiały dla czytelnika :).