Windows 7 SP1 i RSAT

Wczoraj postanowiłem przeinstalować mój komputer i po instalacji SP1 do Windows 7 spotkała mnie przykra niespodzianka. Przy próbie zainstalowania RSAT (Remote Server Administration Tools for Windows 7) pojawił się komunikat:

Jeśli pamiętacie podobny problem pojawiał się z Vistą, ale tam trzeba było zarejestrować ręcznie biblioteki DLL, ale i tak część narzędzi dalej nie działała. Z Windows 7 mamy ten kłopot, że nie można RSAT w ogóle zainstalować. Po 3 godzinach modyfikowania rejestru i prób instalacji na wszelakie sposoby, poddałem się i odinstalowałem SP1, zainstalowałem narzędzia i zainstalowałem SP1 z powrotem… Jednak większy problem pojawia się jeśli używałeś do instalacji Windows 7 SP1 (zintegrowany), wtedy już nie usuniesz SP1 i jedyną drogą jest: instalacji Windows 7 RTM, później RSAT i SP1.

Szczerze mówiąc dziwie się Microsoft, że nie publikuje poprawki lub nowej wersji narzędzi wraz z pojawieniem się SP1. Wiem, że pewnie się czepiam, bo problem pojawia się tyko gdy przed instalacją SP1 nie było RSAT, ale tak ważne narzędzia powinny działać. Oczywiście Microsoft wcześniej czy później opublikuje nową wersje RSAT i będzie po problemie, miejmy tylko nadzieję że nastąpi to wcześniej niż później.

A denerwowanie adminów nie wychodzi na dobre, kiedy chce się adoptować nowy system do warunków biznesowych :)