franco.Kernel updater franco.Kernel updater 6.1.6

Strona główna Android Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Franco Kernel Updater to aplikacja stworzona przez portugalskiego dewelopera zajmującego się tworzeniem zmodyfikowanego jądra systemu Android. Jego głównym celem jest zapewnienie możliwie najdłuższego działania na baterii przy zachowaniu płynnego działania systemu.

Kernel przygotowywany przez Francisco Franco przeznaczony jest dla urządzeń z serii Nexus, zarówno smartfonów jaki tabletów. Aplikacja automatycznie wykrywa używany sprzęt pozwala na automatyczne pobranie i zainstalowanie zmodyfikowanego kernela. Oprócz zarządzania kernelem, z poziomu aplikacji możliwe jest dokładne konfigurowanie pracy procesora - określenie taktowania, wybór zarządcy, a także napięć, zarówno CPU jak i GPU. Dodatkowe możliwości to konfigurowanie specyficznych opcji kernela np. szybszego ładowania przez USB, wyłączania logcat, regulowania temperatury po której obniżane jest taktowanie w celu zabezpieczenia sprzętu, czy nawet regulacja siły wibracji i głośności głośnika. Możliwe jest także kalibrowanie kolorów wyświetlacza, zarówno ręczne jak i poprzez zastosowanie gotowych profilów stworzonych przez autora i innych deweloperów. Ciekawą funkcją jest tworzenie profili dla konkretnych aplikacji. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może wymusić maksymalną wydajność np. tylko dla wybranej gry.

Jednym z modułów aplikacji jest także monitor systemu. W nim użytkownik znajdzie dokładne statystyki pracy procesora, zajętości pamięci RAM, działania poszczególnych aplikacji, a także czasu pracy na baterii. Co ciekawe, aplikacja integruje się z modułem gier sklepu Google Play. Pozwala na rywalizację z innymi użytkownikami i zdobywanie osiągnięć, np. poprzez podkręcanie procesora. Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, niestety nie jest darmowa, nie posiada także żadnego bezpłatnego okresu próbnego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!