ePUAP — platforma, która skutecznie podnosi ciśnienie

W niejednym urzędzie na terenie Polski są obecnie wdrażane projekty dotyczące e-usług. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, co zrobić. W większości z nich jednak podstawą funkcjonowania jest korzystanie z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).

Od jakiegoś czasu w ramach moich obowiązków służbowych obsługuję Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych w moim urzędzie. Sama PZ posiadałam już wcześniej, ponieważ był mi on potrzebny do złożenia deklaracji dot. OFE w ZUS w zeszłym roku.

Nie znam się, więc się wypowiem: słuchawki Skullcandy 50-50 2.0

Słowo wstępu

No cześć! :) Nie pisałam. Dawno nie pisałam, ba- baaardzo dawno! Ale jestem, żyję i mam się świetnie. Pomału klecę moją pracę magisterską, więc niektóre popołudnia spędzam na ryciu w książkach i ustawach (a niektóre spędzam latając z matką po sklepach- kobiety w końcu, no nie?!). Czasem po sklepach latam z mężem, ale są to najczęściej Media Markty, Media Experty i inne Saturny. Tak i było tym razem.

Na święta wybraliśmy się do teściów, małżonek z pięknym, nowym telefonem, ale bez słuchawek.

Zagraj w Tetrisa na... koszulce

Niektóre z gier komputerowych z czasem przechodzą do historii. Nie zalicza się do nich na pewnoTetris, który od dziesięcioleci- mimo postępu w dziedzinie grafiki komputerowej- nadal ma swoich wiernych fanów, których przybywa.

Entuzjasta i pasjonat gry, Marc Kerger, aby uczcić 30. rocznicę Tetrisa (miała ona miejsce 6 czerwca) dzięki swoim umiejętnościom stworzył koszulkę, na której możemy... zagrać w tę popularną od lat grę.

Majsterkowicz z Luksemburga zainspirowany

Inteligentne zegarki gigantów wybawieniem dla diabetyków?

Światem diabetyków co i rusz wstrząsają nowinki technologiczne dotyczące wprowadzania na rynek czy też prowadzenia badań nad nowymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie z cukrzycą.

W ostatnich dniach sieć obiegła informacja, że Apple, Google i Samsung pracują nad nowymi, przenośnymi urządzeniami, które monitorują poziom cukru we krwi bez potrzeby pobierania próbki krwi. Technologiczni giganci liczą, że dzięki temu ich inteligentne zegarki i bransoletki zamienią się w obowiązkowe gadżety, bez których żaden diabetyk się nie obejdzie.

Majówkowe (po)grywanie - Trip Trap

Do zapalonych graczy nie należę, ale od czasu do czasu znajdzie się gra, która nie dość że mnie zainteresuje to jeszcze na dodatek nie wprowadza stanu irytacji, gdy po raz piąty czy dziesiąty z rzędu walnę 'skuchę' ;-) Od czasu zakupu tabletu częściej sięgam po różnego rodzaju gierki- z ciekawości czy też dla zabicia czasu np. na nudnym wykładzie czy w podróży.

Tracer Zelih RF- mysz niewarta żadnych pieniędzy (?)

Zaczynając pracę jako asystentka biura zostałam zaopatrzona w nowiuśkiego laptopa. Do tego miałam określić się jaką chcę myszkę. No jak to jaką? Bezprzewodową. Ile można znieść plączących się na biurku kabli? Byłam ostrzegana, że szału nie będzie, że za dostępne na mysz pieniądze lepsza byłaby na kablu. Ale nie, uparłam się na bezprzewodówkę i mam.

Mysz, która mi się trafiła to tytułowa Tracer Zelih RF 152W nano mini. Najgorsza mysz pod słońcem. Dlaczego? O tym za chwilę.

Dane techniczne

  • Gwarancja 24 miesiące

Elektroniczny obieg dokumentów- po co komu nowoczesność?

Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w urzędach miało wielkie, piękne założenia. Miała zmniejszyć się ilość zużywanego w urzędach papieru, miało to skrócić drogę dokumentu od kancelarii do urzędnika, miało ułatwić dostęp petentom do urzędu, miało skrócić czas oczekiwania na decyzje, itp., itd. Miało. I co z tego wyszło?

Jak wygląda droga pisma w moim urzędzie?

Standardowa pani Krysia około godziny 9:00 przynosi z poczty wszystkie przesyłki adresowane na nasz urząd.