Majówkowe (po)grywanie - Trip Trap

Do zapalonych graczy nie należę, ale od czasu do czasu znajdzie się gra, która nie dość że mnie zainteresuje to jeszcze na dodatek nie wprowadza stanu irytacji, gdy po raz piąty czy dziesiąty z rzędu walnę 'skuchę' ;-) Od czasu zakupu tabletu częściej sięgam po różnego rodzaju gierki- z ciekawości czy też dla zabicia czasu np. na nudnym wykładzie czy w podróży. W moim dzisiejszym wpisie chciałam Wam przedstawić lekką i przyjemną grę jaką jest Trip Trap.

Grę na urządzenia mobilne stworzyła firma Duello Games ze Stambułu, która w większości tworzy gry na urządzenia Apple. Jednak od pewnego czasu ich twory dostępne są również na Androida.

Na czym polega gra?

Gdzie ten ser?!

Mała, przesympatyczna mysz o imieniu Ched (skrót od Cheddar) jest bardzo głodna i potrzebuje naszej pomocy w zdobywaniu kolejnych kawałków sera i omijaniu różnych przeszkód. Pomagamy jej przeskakiwać z belki na belkę poprzez wciskanie odpowiedniego przycisku na ekranie, w niektórych planszach mamy również dostępny przycisk przyspieszenia. Na każdym poziomie mamy do zdobycia trzy kawałki sera, a w przypadku jego szybkiego zakończenia otrzymujemy dodatkowe punkty.

W grze mamy dostępne łącznie 4 plansze (kitchen, living room, fitness room, garage), dwa ostatnie dostępne są dopiero po uzbieraniu odpowiedniej ilości serów; łącznie mamy w grze 80 poziomów. W każdej planszy czekają na nas inne przeszkody, przykładowo w living roomie musimy uważać na hordy wściekłych kotów.

Poprzez połączenie się z Google+ mamy dostęp do tabel wyników. Możemy sprawdzić również odblokowane przez nas osiągnięcia.

W Trip Trap możemy grać w dwojaki sposób- w trybie 'casual' lub w trybie 'puzzle'. Tryb puzzle jest trudniejszy, ponieważ daje nam ograniczoną liczbę skoków do wykonania w danym poziomie. Tryb ten nie jest dostępny w grze od początku- dopiero po przejściu kuchni w trybie 'casal' mamy dostęp do 'puzzle'.

Gra z Chadem w roli głównej aktualnie znajduje się w polecanych w Google Play.

Według mnie jest to fajna i godna polecenia gierka zarówno dla starszych jak i młodszych użytkowników urządzeń mobilnych. Majówka w tym roku niestety nie jest słoneczna w całej Polsce (u mnie np. pada dziś deszcz), więc gra będzie na pewno dobrą alternatywą dla spędzenia części tego wolnego czasu :-)